Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A muszlimok mit válaszolnak a...

A muszlimok mit válaszolnak a keresztény kijelentésre?

Figyelt kérdés

A keresztény propaganda az alábbi videóban azt igyekszik bizonyítani, hogy a Bibliában tudományos kijelentések vannak.


Ellenpéldaként a Koránt is hozza, miszerint a nap lenyugszik egy iszapos tóban (Szúra 18,86), és hogy a hadísz is sok mítoszt

tartalmaz - videóban 2:13-18 között.


Egyébként nyilvánvaló, hogy neoprotestánsok műve a videó, tehát nem minden kereszténynek van köze hozzá.


Link: [link]


2021. okt. 3. 10:51
 71/106 anonim ***** válasza:
100%

"Az enyémre érv, a tiédre nem"

A kettős mérce egy súlyos érvelési hiba.


"Azt pedig már többször leírtam hogy a légkört alkotó elemek a földből kerültek oda. "

És akkor sem volt igaz. Azóta sem lett az.

2021. okt. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/106 anonim ***** válasza:
0%
Nincs kettős érvelés abba amit írtam. A disznónak semmi köze az ember kialakulásához. A légkört alkotó elemek pedig a földből kerültek oda. Ez tudományos tény.
2021. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/106 anonim ***** válasza:
91%

"Nincs kettős érvelés abba amit írtam. "

Nem is, kettős mérce van benne. Így hívják amikor egyazon logikai összefüggés ellenére egyes állításokat elvetsz, míg másokat elfogadsz.


"A légkört alkotó elemek pedig a földből kerültek oda. Ez tudományos tény."

Ha tudományos tény, akkor lássuk a tudományos bizonyítékot!


De van egy meglepetésem számodra! A Korán kijelentése akkor is ostobaság lenne, ha pont nem egy tudományos tévedés lenne, amit erőltetsz. Hogy miért? Gondolkozz egy kicsit, vajon miért nézné bárki hülyének aki azt mondaná, hogy földből főzött lecsót, vagy csillagporral kente meg a szendvicsét! Mert ugyanennyi értelme van a földből ember kifejezésnek is ;)

2021. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/106 anonim ***** válasza:
48%

"Nem is, kettős mérce van benne. Így hívják amikor egyazon logikai összefüggés ellenére egyes állításokat elvetsz, míg másokat elfogadsz."


Mivel a disznó és az ember kialakulása között nincs logikai összefüggés, nyilván elvetem :)



"Ha tudományos tény, akkor lássuk a tudományos bizonyítékot!"


Már többször is lírtam. Kezdetben nem volt légkör csak egy izzó közetgömb, aminek a felszíne megszilárdult, a légkör pedig a Föld még forró belsejéből származó anyagok gáznemű formában amik vulkánokon keresztül törtek ki. Ezen mit nem értesz? :)



"Hogy miért? Gondolkozz egy kicsit, vajon miért nézné bárki hülyének aki azt mondaná, hogy földből főzött lecsót, vagy csillagporral kente meg a szendvicsét! Mert ugyanennyi értelme van a földből ember kifejezésnek is ;)"


CSak a hülyék értelmezik szó szerint a képletes jelentést. A középkori ember azt látta hogy a növények a földből nőnek ki, ő megeszik a növényeket, tehát a földet eszik csak átalakult formában. Mikor meghalt valaki azt látta hogy a teste elporladt és visszakerült a földbe. Mi viszont már ennél joval többet látunk. Tudjuk hogy az ember a fölben található elemekből épül fel. Tehát úgy van megfogalmazva hogy az minden kor embere számára érthető és elfogadható legyen, közben pedig tudományosan helyes. Az más ha valaki értelmi fogyatékos és szó szerint veszi a képletes jelentést és megint más kategória ha valaki szándékosan szó szerint veszi a képletes jelentést.

2021. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/106 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel a disznó és az ember kialakulása között nincs logikai összefüggés"

Pedig "logikai összefüggésként" a föld és az ember közt is csak azt tudtad felmutatni, ami az ember és a disznó között is ugyanúgy fennáll. Ezért kettős mérce.


"Már többször is lírtam. Kezdetben nem volt légkör csak egy izzó közetgömb, aminek a felszíne megszilárdult, a légkör pedig a Föld még forró belsejéből származó anyagok gáznemű formában amik vulkánokon keresztül törtek ki. Ezen mit nem értesz?"

Azt nem értettem, hogy eddig én a talajról vagy legalább a földköpenyről beszéltem föld alatt. Most azt próbálod itt beadni nekünk, hogy Mohamednek nemhogy annyi esze nem volt hogy az agyagot a talajtól megkülönböztesse, de egyenesen a bolygóval keverte azt össze?


"A középkori ember azt látta hogy a növények a földből nőnek ki, ő megeszik a növényeket, tehát a földet eszik csak átalakult formában."

Tehát Mohamed ahelyett hogy az igazságot írta volna le, inkább megerősített egy hibás elképzelést a növények egyedfejlődésével kapcsolatban?

2021. okt. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/106 anonim ***** válasza:
100%

"a földköpenyről"

Földkéregről.

Bocsesz, újabb javítás.

2021. okt. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/106 anonim ***** válasza:
48%

"Pedig "logikai összefüggésként" a föld és az ember közt is csak azt tudtad felmutatni, ami az ember és a disznó között is ugyanúgy fennáll. Ezért kettős mérce."


Meg még azt tudtam felmutatni hogy a disznónak nincs semmi köze az ember kialakulásához mint tudományos tény tehát az az állítás hogy az ember a disznóból lett megteremtve, tudományosab téves lenne.



"Azt nem értettem, hogy eddig én a talajról vagy legalább a földköpenyről beszéltem föld alatt. Most azt próbálod itt beadni nekünk, hogy Mohamednek nemhogy annyi esze nem volt hogy az agyagot a talajtól megkülönböztesse, de egyenesen a bolygóval keverte azt össze?"


A Koránt nem Mohamed próféta írta, földbe pedig bele lehet érteni a földköpenyt is. Ki beszélt itt amúgy talajról?

2021. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/106 anonim ***** válasza:
100%

"Meg még azt tudtam felmutatni hogy a disznónak nincs semmi köze az ember kialakulásához mint tudományos tény tehát az az állítás hogy az ember a disznóból lett megteremtve, tudományosab téves lenne."

Tudom. Ha nem esett volna le, épp allegóriaként használtam a disznót, hogy bemutassam hogy a földre hozott érved mennyire hibás, ha ugyanaz az érv egy darab disznóhúsra is igaz.


"A Koránt nem Mohamed próféta írta"

Úgy tudtam az iszlám szerint Allah üzenetét Gábriel arkangyal diktálta Mohamednek, aki ebből írta meg a Koránt. Nem így van?


"földbe pedig bele lehet érteni a földköpenyt is."

Ha a bolygóra gondolsz a föld szó alatt, akkor igen. Csak akkor itt a kezdeti érveiden bukod el az egész vitát, mert ha a föld alatt a bolygót értjük, az azt jelentené, hogy a Korán írója a bolygó helyett írt agyagot, ami elég nyilvánvaló ostobaság.

2021. okt. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/106 anonim ***** válasza:
48%

"Tudom. Ha nem esett volna le, épp allegóriaként használtam a disznót, hogy bemutassam hogy a földre hozott érved mennyire hibás, ha ugyanaz az érv egy darab disznóhúsra is igaz."


Használd ahoggy akarod de nincs logikai kapcsolat a disznó és az ember teremtése között.



"Úgy tudtam az iszlám szerint Allah üzenetét Gábriel arkangyal diktálta Mohamednek, aki ebből írta meg a Koránt. Nem így van?"


Rosszul tudod. Gabriel angyal megtanította Mohamed prófétának Allah üzenetét, Mohamed próféta pedig lediktálta, amit aztán összeállítottak könyv formájába.



"Ha a bolygóra gondolsz a föld szó alatt, akkor igen. Csak akkor itt a kezdeti érveiden bukod el az egész vitát, mert ha a föld alatt a bolygót értjük, az azt jelentené, hogy a Korán írója a bolygó helyett írt agyagot, ami elég nyilvánvaló ostobaság."


A bolygó helyett mondjuk azt hogy a Föld anyaga. Egy középkori embernek hogyan mondod el hogy az ember a Föld anyagából lett termetve? Nyilván úgy ha azt mondod földből lett teremtve.

2021. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/106 anonim ***** válasza:
100%

"Használd ahoggy akarod de nincs logikai kapcsolat a disznó és az ember teremtése között."

Persze hogy nincs. Ahogy ugyanez a nem létező logikai kapcsolat a föld és az ember közt is nem létező marad.


"Egy középkori embernek hogyan mondod el hogy az ember a Föld anyagából lett termetve? "

Például hogy a bolygó anyagából? De annál szinte bármi jobb lett volna, mint hamisan agyagot írni bolygó helyett.

2021. okt. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!