Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta van harangszó a kereszté...

Mióta van harangszó a keresztényeknél ? Mióta vannak harangok a templomaitokban ? Mohammed próféta (béke legyen Vele) életében már voltak ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
89%

"Az angyalok nem mennek be egy olyan házba amelyikben kis csengő vagy csengő/harang (??) van, és az angyalok nem kísérnek olyan társaságot akiknél csengő van"

Húú, nem sértésből mondom, de talán ezeket a hádíszokat nem kéne annyira komolyan venni. Olyan hádísz is van, ami meg arról szól, hogy az angyalok nem mennek be olyan házba, ahol kutya van. Nekem ezek elég komolytalannak tűnnek. Ugye nem gondolod komolyan, hogy az angyalokat az ilyesmi érdekli?

Ezek valami népi babonaságok lehetnek, amik fennmaradtak az iszlám világban. Nem vagyok muszlim, de nekem ez a véleményem ezekről. Kb. pont olyanoknak tűnnek mint, hogy ha elmegy előtted egy fekete macska aznap balszerencsés leszel.

2022. júl. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
83%
Tudtommal egyedül a Koránt adta át Isten Mohamednek az iszlám hagyomány szerint. Hadísz pedig annyi van, hogy Mohamed életét háromszor le lehetne élni belőle és három élet is kevés lenne annak a sok neki tulajdonított mondásnak. Tehát én biztos nem foglalkoznék kétes eredetű írásokkal. A kereszténység például ezeket mind kigyomlálta (apokrif néven említik őket) és csak az apostolokhoz köthető írásokat kanonizálták.
2022. júl. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 A kérdező kommentje:

#11: Jah én ilyenkor tudom ám előre hogy ezt fogjátok gondolni :) Babonának tartjátok.


Figyelj rengeteg ilyen hadith is van, igazából ezeknek erkölcsi tanítása szerintem nem igazán van. Nem szoktam és szerintem nem is szabad rájuk görcsölni.

Én nagyon szeretem ezeket is az Iszlám ettől színes számomra.


Ami nagyon fontos az a Korán, és azok a hadithok amelyek erkölcsi jóra oktatnak, vagy az üdvözülés útjára.

De Allah tudja jobban ! Én tévedhetek.

2022. júl. 13. 20:59
 14/78 anonim ***** válasza:
5%

"A kereszténység például ezeket mind kigyomlálta"


Ja kigyomlálta persze :) Csak olyanok maradtak a Bibliában hogy a növények előbb lettek teremetve mint a Nap meg hogy 4-5 ezer éve az egész világot elöntötte az árvíz.

2022. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
91%

" meg hogy 4-5 ezer éve az egész világot elöntötte az árvíz"

Ez konkrétan a Koránban is benne van:


„Uram! Ne hagyj meg a földön egyetlen hitetlent sem! Ha meghagyod őket, tévelygésbe viszik a szolgáidat, és csak gonosz hitetlent nemzenek”

[link]


Ugyanaz a történet, mint a Bibliában, a különbség csak annyi, hogy sokkal szószátyárabb az író és itt Noé kéri a pusztulást mindenkire, a Bibliában pedig nem. Az az elem is megmaradt, hogy minden állatfajból kettőt kellett felvinni a bárkára. Nem véletlenül.

2022. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 A kérdező kommentje:

Jaj remélem nem lesz ebből is egy véget nem érő vita ! Oké engem nem zavar hogy a keresztények ezt babonának tartják.


Mindenki úgy szolgálja Allahot ahogyan képességeiből telik. Minden hadithot aligha tud betartani bárki is szerintem.

2022. júl. 13. 21:08
 17/78 anonim ***** válasza:
100%

"Jah én ilyenkor tudom ám előre hogy ezt fogjátok gondolni :) Babonának tartjátok."


Figyelj, ezeket a hádíszokat nem nagyon lehet másként értelmezni. Ha elkezdem őket komolyan venni, akkor az elég nevetséges képet festene az iszlámról. Elvileg Mohamed halál komolyan kijelentette, hogy a fekete kutyák Sátánok. Ez is több hiteles hádíszban szerepel. Most gondolj bele, szerencsétlen jószágok! Ha ezt komolyan veszem, akkor Mohamednek egyértelműen (mint sokaknak), fekete kutya fóbiája volt, amit jól megidealizált azzal, hogy kijelentette azok a kutyák ördögök, pedig a fekete és a fehér kutya között az égvilágon semmi különbség nincs, csak más színű a szőre. Nekem volt már nagytestű fekete kutyám és a világ legaranyosabb, legszelídebb jószága volt. Pl.: az újfundlandi, meg a labrador alapvető fajta színe a fekete és a világ legjófejebb kutyái közé tartoznak.

2022. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 A kérdező kommentje:

#17: Nekem volt egy fekete újfundlandi keverék kutyám és nagyon imádtam :)


Figyelj én együtt tudok élni azzal, hogy ezeket a hadithokat is hitelesnek fogadom el. Nekem ez nem okoz problémát, igazából ami fontos hogy a kutya nyálától óvakodni kell, és nem beengedni a lakásba.


Sokszor én tudom előre hogy "pofonba" szaladok bele a keresztényeknél, de bevállalom mert úgy érzem hogy ha bemutatom az Iszlámot őszintén azzal jót cselekszem. És mindig találok valakit mint tűt a szénakazalban akit érdekel ! Ezért már megéri.

2022. júl. 13. 21:19
 19/78 anonim ***** válasza:
75%

Jah, hogy te csak térítés céljából írod ki ezeket a kérdéseket?

Állajtok ki barátoddal ketten forgalmas helyekre kis standdal, ahonnan osztogatjátok a tanulmányozós füzeteket.

2022. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/78 anonim ***** válasza:
97%

Amúgy most nézegetem. Azt írja a net, hogy 604-ben lett hivatalosan elrendelve, hogy harangszó hívja imára az embereket. Előtte is használták, csak használtak kürtöt, meg fa kolompot, meg kiáltottak stb. Szóval 604-től lett általános.

Most, hogy így gondolkozom, kis csengőket szoktak használni egyes keresztények mise közben is. Lehet az egész igazából a keresztények ellen lett kitalálva. Amikor a hádíszokat leírták, akkor már általánosan harangokat használtak a keresztények, hiszen a hádíszok a 8-9. században lettek leírva. Szóval ha belegondolok, lehet innen jön az egész. Az volt a cél, hogy a muszlimok a szívükhöz kapjanak, amikor meghallják a keresztények imára hívását.

2022. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!