Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta van harangszó a kereszté...

Mióta van harangszó a keresztényeknél ? Mióta vannak harangok a templomaitokban ? Mohammed próféta (béke legyen Vele) életében már voltak ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:
16%

"Ha nem ismerte Mohamed ezeket a hindu és buddhista tradíciókat, akkor honnan vélte tudni, hogy a keresztények onnan vették át?"


Onnan hogy Mohamed próféta, aki Istentől kapta a kinyilatkoztatásokat, például azt hogy a csengő egy pogány rituálékban használt eszköz amit a keresztények átvettek és lett belőle harang.

2022. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 A kérdező kommentje:

#37: Igen persze, de egy csomó ilyen dolog ami nem tanácsos, és olyan is ami ajánlott.


Én most elmegyek emberek, légyszíves ne "öljétek meg" egymást itt. Ez egy ártatlan kérdés akart lenni, senkit bántani nem akartam.

2022. júl. 13. 22:09
 43/78 A kérdező kommentje:

#40: nem tudom, nem éltem akkoriban :)


A hiteles prófétai hagyományok nem úgy születtek hogy a próféta (béke legyen Vele) csak úgy kitalált valamit önkényesen, ezek mind végső soron Istentől eredő tanítások voltak.


A Korán szószerint Isten szava, a hadíszokat Próféta (béke legyen Vele) tanította nekünk, de nem a hasára ütött amikor tanította őket, ezek is végső soron isteni sugallatra történtek (ha nem fejezem ki magam pontosan akkor elnézést kérek)

2022. júl. 13. 22:12
 44/78 anonim ***** válasza:
0%

"Tudtommal mindazt meg kellett jegyeznie, le kellett írni, s ezt foglalták egybe a Koránban. Idézd belőle akkor."


Rosszul tuod. Alapvető tényekkel nem vagy tisztában.



"Most akkor Gábriel súgta és direkt nem írta le a Koránba vagy kereskedelem révén hallottak róla? Mikor mondasz igazat?"


Szokásos tudatlan keresztény. A saját fogyatékosságod miatt ne másokat rágalmazz hazudozással.

2022. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
96%

Csengőket, harangokat használtak már az ókorban is a zsidók, a görögök, meg a rómaiak is. A rómaiaknál például harangszó jelezte a fürdés idejét, el tudom képzelni, hogy a keresztények innen vették át, legalábbis sokkal logikusabbnak tűnik, minthogy sokezer kilométerre lévő pogánynak tartott rítusból merítsenek, amivel közvetlen kapcsolatuk nem is volt 🙂


"Mert logikus azt gondolni, hogy Mohamed a pogány kultuszok ellen szólalt fel. De az már elég túlzásnak tűnik, hogy ráhozta a frászt a muszlimokra a csengőkkel kapcsolatban."


Néha utólag bővül a dolgok jelentése. El tudom képzelni, hogy akkoriban abban a környezetben egyedül ez az egy értelmezése létezett a csengőnek, és nem használták másra. Így értelme sem volt külön kikötni, hogy "ha esetleg másra használnád, akkor..."


Sok ilyen dolog van a kultúrákban, törvényekben, hogy egy konkrét dologgal kapcsolatban fogalmazták meg, és akkor még nem volt másfajta értelmezés, ami miatt részletezni kellett volna.

2022. júl. 13. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 A kérdező kommentje:

Kifejezetten vannak olyan hadithok amiben Gabriel vagy más angyalok főszereplők ! Ezek a történetek mégsem kerültek be a Koránba.


Mert ezek nem szószerint Magasztos Allah szavaival vannak leírva.

2022. júl. 13. 22:17
 47/78 anonim ***** válasza:
100%

"A kutya koszos állat. A macsak ehhez képest sokkal tisztább. Itt viszont a színen van a hangsúly, mert az iszlám szerint a dzsinnek meg tudnak jelenni állatok alakjában és leggyakrabban fekete színben. Így már szerinted van realitása?"


Ööö, nem. A macska is egy koszos állat tulajdonképpen. Sőt úgy "fürdik", hogy a teljes testére rákenegeti a baktériumos nyálát. A szokásos bélféreg, meg esetleges veszettség mellett, Toxoplazmózist is terjeszt, ami veszélyes lehet a terhes kismamákra és a születendő gyermekre. Ezen kívül még rendszerint még játékból is karmolászik, amivel a sebeken keresztül különböző baktériumokat juttatthat a szervezetbe, kezdve a fertőző ürülékével, mivel gondosan elkapirgálja a székletét, ami akarva-akaratlanul a körmére ragad időnként, amit aztán próbál lenyalogatni és mint említettem, végül részben ráken a testére. Arról nem is beszélve, hogy ragadozó lévén, a nyála eleve baktériumokkal teli. Szóval nem, nem látom mennyivel tisztább állatt a macska, azon túl, hogy talán kevésbé sározza össze a lakást.


Az sem lesz számomra érthető, hogy attól, hogy a dzsinek időnként fekete színben jelennek meg, miért lesznek általánosságban a fekete kutyák ördögök.


Szóval szerintem ezt magyarázhatjuk, de azért elég kimagyarázhatatlan.

2022. júl. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 A kérdező kommentje:

#47: Az én macskáim is lehetnének tisztábbak, ráadásul állandóan más kandúrokkal marakodnak.


Ezek a dolgok nem így működnek nem lehet minden vallási dolgot materiálisan megmagyarázni.


Én megyek, kérlek ne essetek egymás torkának.


Titus Pullonak külön köszönöm, hogy igyekezett az objektívnek vélt igazság mellé állni.


Béke legyen Veletek !

2022. júl. 13. 22:27
 49/78 anonim ***** válasza:
95%
Nincs mit. Szerintem túltárgyaltuk a kérdést 🙂
2022. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 anonim ***** válasza:
0%

"Ööö, nem. A macska is egy koszos állat tulajdonképpen."


A kutya koszosabb. Odamegy döglött állatokhoz, simán fetreng az ürülékben, meg hasonlók. A macsak nem csinál ilyet.



"Az sem lesz számomra érthető, hogy attól, hogy a dzsinek időnként fekete színben jelennek meg, miért lesznek általánosságban a fekete kutyák ördögök."


Nem is írja hogy minden fekete kutya egy ördög.

2022. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!