Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta van harangszó a kereszté...

Mióta van harangszó a keresztényeknél ? Mióta vannak harangok a templomaitokban ? Mohammed próféta (béke legyen Vele) életében már voltak ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
0%

"Aha, mondom én, hogy a vége ez lesz.

Mohamednek nem sok köze lehetett a hindukhoz, szóval gondolom máshonnan fúj a szél.."


Látom nem ment át. A csengő egy gyakori pogány rituálékban használt eszköz amit a keresztények átvettek és lett belőle harang.



"Igazából, mégha pogány rítusok ellen szólalt is fel Mohamed, akkor is túlzás azt állítani, hogy a csengő a Sátán eszköze, meg az angyalok nem mennek be ide vagy oda. Kb. a fekete kutyával van egy szinten. Ezért mondom, hogy babonaság az egész."


Egyáltalán nem tartom túlzásnak, babonának meg semmiképpen. Teljesen indokolt a tiltása. A fekete kutyás történe egészen más.

2022. júl. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 A kérdező kommentje:

Oké mindenki megnyugodhat találtam egy Bukhari hadíszt ami szerint egy darabig még opció volt hogy a muszlimokat is harang hívja imára mint a keresztényeket, de Omar javaslatára inkább emberi hang mellett döntöttek.


"When the Muslims arrived at Medina, they used to assemble for the prayer, and used to guess the time for it. During those days, the practice of Adhan for the prayers had not been introduced yet. Once they discussed this problem regarding the call for prayer. Some people suggested the use of a bell like the Christians, others proposed a trumpet like the horn used by the Jews, but `Umar was the first to suggest that a man should call (the people) for the prayer; so Allah's Messenger (ﷺ) ordered Bilal to get up and pronounce the Adhan for prayers."


Bukhari 604


[link]

2022. júl. 13. 21:47
 33/78 anonim ***** válasza:
91%

Titus Pullo, igen ez az értelme. Csak számomra az a baj ezekkel, hogy nem ez van leírva.

Bennem felmerül a kérdés, hogy akkor a csengő a Sátán eszköze vagy sem? Nyilván sem, de mégis úgy van beállítva. Lemerem fogadni, hogy van egy csomó muszlim, aki retteg a csengőktől, mert szó szerint veszi ezt a dolgot.

2022. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
96%

"Az arabok kereskedtek Indiával hagyományosan. Hajózási útvonalakon keresztül, ismerték a hindukat."

El kéne végre dönteni. Másfél pipás szerint nem ismerhette ezeket a vallásokat. Korábban határozottan ezt írta többször is.

2022. júl. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 anonim ***** válasza:
96%

"Látom nem ment át. A csengő egy gyakori pogány rituálékban használt eszköz amit a keresztények átvettek és lett belőle harang."

Ha nem ismerte Mohamed ezeket a hindu és buddhista tradíciókat, akkor honnan vélte tudni, hogy a keresztények onnan vették át?

2022. júl. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/78 A kérdező kommentje:

És van egy másik hadith miszerint nem Omar ahogy emlékeztem..hanem Aisha a Próféta egyik felesége, mondja hogy nem léphet be hozzá egy lány amíg csengőt visel, mert Allah küldötte (SAW) azt tanította neki hogy az angyalok nem lépnek be egy olyan házba ahol csengő van.


Ezzel szerintem eldőlt valószínűleg csengőről van szó. Sajnálom ha bárkit is megzavartam a kérdésemmel.


"Bunana, female client of ‘Abd ar-Rahman b. Hayyan al-Ansari, told that when she was with ‘A’isha a girl wearing tinkling little bells was brought in to her, whereupon she ordered that they were not to bring her in, where she was unless they cut off her little bells, for she had heard God’s messenger say, “The angels do not enter a house in which there is a bell.”


Abu Dawud transmitted it.


[link]

2022. júl. 13. 21:58
 37/78 anonim ***** válasza:
97%

"Oké mindenki megnyugodhat találtam egy Bukhari hadíszt ami szerint egy darabig még opció volt hogy a muszlimokat is harang hívja imára mint a keresztényeket,"


Oké, hurrá. Tévedtem.


Ettől függetlenül az eredeti felvetésem, hogy túlzott babonaság, szerintem még mindig áll. Mert logikus azt gondolni, hogy Mohamed a pogány kultuszok ellen szólalt fel. De az már elég túlzásnak tűnik, hogy ráhozta a frászt a muszlimokra a csengőkkel kapcsolatban. Még te is Abdullah arra a véleményre jutottál, hogy azért nem ajánlott használni.

2022. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 A kérdező kommentje:

"Ha nem ismerte Mohamed ezeket a hindu és buddhista tradíciókat, akkor honnan vélte tudni, hogy a keresztények onnan vették át?"


Például úgy hogy Gábriel ezt sugallta neki.

2022. júl. 13. 22:01
 39/78 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval ez azért, kicsit irreális. Az meg már főleg, hogy még a kutya színe is számít. Ezeknek egyszerűen nincs realitása."


A kutya koszos állat. A macsak ehhez képest sokkal tisztább. Itt viszont a színen van a hangsúly, mert az iszlám szerint a dzsinnek meg tudnak jelenni állatok alakjában és leggyakrabban fekete színben. Így már szerinted van realitása?

2022. júl. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/78 anonim ***** válasza:
100%

"Például úgy hogy Gábriel ezt sugallta neki."

Tudtommal mindazt meg kellett jegyeznie, le kellett írni, s ezt foglalták egybe a Koránban. Idézd belőle akkor.


De előbb még ezt állítottad:

"Az arabok kereskedtek Indiával hagyományosan. Hajózási útvonalakon keresztül, ismerték a hindukat."


Most akkor Gábriel súgta és direkt nem írta le a Koránba vagy kereskedelem révén hallottak róla? Mikor mondasz igazat?

2022. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!