Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta van harangszó a kereszté...

Mióta van harangszó a keresztényeknél ? Mióta vannak harangok a templomaitokban ? Mohammed próféta (béke legyen Vele) életében már voltak ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
94%

"A kutya koszosabb. Odamegy döglött állatokhoz, simán fetreng az ürülékben, meg hasonlók. A macsak nem csinál ilyet."


Fogadok, hogy macskád van vagy volt vagy szeretnél! A kutyákat, meg nem nagyon szereted. A írásodból látom, hogy elfogult vagy. Nekem volt macskám, kutyám is. A rokonaimnál van egy csomó macska jelenleg is, bár nekem meg éppen csak kutyáim vannak. Én szeretem a macskákat is és volt is egy nagyon aranyos fekete cicám, csak éppen nincsenek róla illúzióim. A maga módján koszos mind a kettő és lehet veszélyes mind a kettő. Bolha, parazita, veszettség mind a kettőt sújthatja. A fertőzések karmolással is terjednek, nem csak harapással és tény, hogy a macska a teljes nyálát felhordja a szőrére. Ezen kívül, ha nincsen megnevelve rendesen egy macska, az asztaltól kezdve mindenhova felugrál a kakis kis mancsaival. Szóval légy szíves ne legyenek illúzióid, mert kellően koszos állat a macska is, ha ez a szempont.


"Nem is írja hogy minden fekete kutya egy ördög."

Azt írja, minden fekete kutyát meg kell ölni és rá is kérdeznek miért és az a választ, hogy mert a fekete kutya ördög. Szóval hagyjuk ezt.

2022. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
100%

"a teljes nyálát felhordja a szőrére."

Ezt rosszul írtam. Pontosabban, a teljes bundájára felhordja a nyálát.

Az öngyilkos Toxoplasma gondii macskaparazitát is tőle fogod elkapni.

"A parazita agyvelőgyulladást (encephalitis) és neurológiai betegségeket okozhat, és károsíthatja a szívet, a májat és szemet is (chorioretinitis). Gyenge immunrendszerű egyénekben (pl. HIV fertőzöttek) a betegség végzetes lehet."

"Emberben e fertőzés nagyon gyakori, de általában tünetmentes, vagy csak enyhe, influenza-szerű tünetekkel jár. Ugyanakkor felmerült a gyanú, hogy szerepe lehet néhány gyakori pszichés betegség, mint például a skizofrénia és a depresszió kialakulásában. Néhány esetben azonban veszélyes, akut fertőzést okozhat. Így például tragikus következményekkel jár a magzat számára, ha egy korábban nem fertőződött nő éppen terhessége korai szakaszában esik át élete első fertőzésén. Az első fertőzés kiváltotta különösen heves immunválasz ugyanis a magzatot is károsítja. A toxoplazmózis AIDS betegek számára is halálos lehet."

2022. júl. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 A kérdező kommentje:

#51, 52: Nincs értelme ütköztetni a tudomány jelenlegi álláspontját akármelyik valláséval.


Az istenszolgálatokat sem azért végezzük, mert azok tudpmányos szempontból indokoltak.


Tehát nem azért böjtöl valaki mert a tudomány álláspontjának akar megfelelni.

2022. júl. 14. 15:25
 54/78 A kérdező kommentje:
Én azt szoktam mondani keresztény rokonaimnak, amikor a böjtölésről kérdeznek, hogy a mai orvostudomány eredményei nem igazolják azt, hogy a Ramadán böjtölése minden szempontból egészséges lenne, ez azért van mert így szolgáljuk Magasztos Allahot. És ezen próbatétel emlékeztet minket arra is, hogy sajnos vannak akiknek nincs mit enniük, inniuk.
2022. júl. 14. 18:08
 55/78 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező, ez oké.

Csak akkor ne akarja megmagyarázni nekem a másik válaszoló, hogy a kutya sokkal koszosabb, mint a macska és ez az oka az iszlám hádíszokban leírtaknak. Én csak jeleztem, hogy ennek a megközelítésnek nincs létjogosultsága. Részemről a vita lezárva, mert egyértelmű, ahogy már írtam is, hogy ezzel nem lehet magyarázni a dolgot.


Egyébként a böjt azért egy teljesen más dolog. A böjtnek sok szempontból lehetnek előnyös hatásai. És szemmel látható eredménye is van, pl. ha mást nem, de erősíted az önuralmadat vele. Azért nem ugyanaz, mint rámondani a fekete kutyára, vagy egy csengőre, hogy a Sátán eszköze. A böjt, ima, minimum legalább annak jelentenek valamit, aki végzi. Ha böjtölsz és utána mondjuk közelebb érzed magad Istenhez vagy jobban ellenállsz kísértéseknek, az már legalább neked használt valamit. Már egy visszajelzés, hogy ennek valamilyen okból tényleg van értelme, mert tényleg történt is valami, legalább benned.

De ez csak az én véleményem, nem kell egyetérteni.

2022. júl. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
93%

"Ramadán böjtölése minden szempontból egészséges lenne"

A Ramadán böjtje valószínűleg egészségtelen. Az egyik muszlim ismerősöm is idén belebetegedet. Ennek max. lelki értelemben van haszna, abban biztos vagyok. De még ez is több, mint a semmi.

2022. júl. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 A kérdező kommentje:

Én bízok Allah bölcsességében. Sokszor volt már hogy nem értettem miért van így vagy úgy az Iszlámban, de ahogy idősödtem egyre több mindenről kiderült számomra hogy Allahnak és küldöttének (béke legyen Vele) igaza volt abban a kérdésben is.


Egyébként dzsinn fekete macska formájában is megjelenhet.

2022. júl. 14. 18:39
 58/78 anonim ***** válasza:
És fekete nyúl formájában? Volt fekete nyulam, ami megharapott. Lehet egy rakoncátlan dzsinni volt.
2022. júl. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 A kérdező kommentje:
A hadithok kutyáról és macskáról szólnak. És arról hogy általában az állatok könnyebben tudják érzékelni a jelenlétüket.
2022. júl. 14. 18:57
 60/78 anonim ***** válasza:
48%

"A Ramadán böjtje valószínűleg egészségtelen."


Mert egy tipikus hazug keresztény vagy. Például pont a covid kapcsán jelent meg egy cikk hogy például a böjt erősíti az immunrendszert.

2022. júl. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!