Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta van harangszó a kereszté...

Mióta van harangszó a keresztényeknél ? Mióta vannak harangok a templomaitokban ? Mohammed próféta (béke legyen Vele) életében már voltak ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
97%
Én azt tartanám valószínűnek hogy a harangokhoz vagy csengőkhöz pogány babonák fűződhettek, például hogy megvédik az utazót, távol tartják a háztól a gonosz szellemeket stb. Ebben az esetben ez a kitétel akkor éppen a babonaság vagy bálvány ellen van, tehát hogy a babonákban/bálványokban hívőket nem segíti meg Isten.
2022. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 A kérdező kommentje:
#19: Azért csinálom ismeretet terjesszek az Iszlámról. Mert sokan eltorzítva mutatják be az Iszlámot, például a médiában. Nem győzködök senkit sem, de ha valaki például forrásokat kér, annak szívesen szoktam adni. Mi mást kéne tennem ?
2022. júl. 13. 21:27
 23/78 anonim ***** válasza:
46%

Abdullah testvérem utánanéztem.

A csengő gyakori volt a pogány vallásokban. Például a hindu bika istenséget csengővel a nyakán ábrázolták:


[link]


Ma is használatos a hindu rituálékban. Ha rákeresel Brahman priest bell néven megtalálod.


A buddhizmusban is alapvető szertartási eszköze ma is a csengő.



Tehát egy pogány szimbólum és pogány rituálékban használatos a csengő. Nem csoda hogy az iszlám tiltja. Az sem csoda hogy a kereszténység átvette ezt a pogány szimbolumot, eszközöt és beépítették a keresztény vallásba ahogy sok más pogány elemet.

2022. júl. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 A kérdező kommentje:
#20: Nem nagyon hiszem mert ezek a hadithok egyetlen szóval sem említik a keresztényeket, templomokat pedig végképp nem.
2022. júl. 13. 21:29
 25/78 anonim ***** válasza:
94%

"Az angyalok nem mennek be egy olyan házba amelyikben kis csengő vagy csengő/harang (??) van, és az angyalok nem kísérnek olyan társaságot akiknél csengő van"


Minél többet gondolkodok, annál több értelme van, hogy polémiának értelmezzük ezt a dolgot. Voltaképpen azt mondja a szöveg, hogy az angyalok nem kísérik a keresztényeket és nem mennek be a templomaikba.

Így már van értelme a viszonylag érthetetlen szövegnek.

2022. júl. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 A kérdező kommentje:

#23: Köszönöm, szerintem a keresztény fórumozó google fordítót használt, és harangnak fordította neki. Ennyi volt az egész.


KÖSZÖNÖM SZÉPEN !


#25: Ne gondolkodj, mert harangot nem fogja magával egy csoport sem. Illetve van egy hadith miszerint Omar (??) kalifa levágta egy nő lábáról a csengőket mert azzak ékesítette magát.

2022. júl. 13. 21:36
 27/78 anonim ***** válasza:
97%

"Az sem csoda hogy a kereszténység átvette ezt a pogány szimbolumot, eszközöt és beépítették a keresztény vallásba ahogy sok más pogány elemet."

Aha, mondom én, hogy a vége ez lesz.

Mohamednek nem sok köze lehetett a hindukhoz, szóval gondolom máshonnan fúj a szél...


Igazából, mégha pogány rítusok ellen szólalt is fel Mohamed, akkor is túlzás azt állítani, hogy a csengő a Sátán eszköze, meg az angyalok nem mennek be ide vagy oda. Kb. a fekete kutyával van egy szinten. Ezért mondom, hogy babonaság az egész.

2022. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
96%

#27

Én egyszer ennek a keresztényfób másfél pipásnak mondtam, hogy Mohamed találkozhatott hindu és buddhista tanításokkal is, mivel több kereskedőútvonal keresztezte egymást arra és ő maga is kereskedő volt. Akkor miden hülyének elhordott ezért engem. Most hirtelen mégis talált kapcsolatot... Úgy látszik, hogy a tények a szerint változnak, mikor mire van szüksége éppen. Az új verzióban Mohamed ismerhette ezeket a hindu és buddhista pogány hagyományokat, ezért tiltotta.

2022. júl. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 A kérdező kommentje:

"Mohamednek nem sok köze lehetett a hindukhoz, szóval gondolom máshonnan fúj a szél..."


Az arabok kereskedtek Indiával hagyományosan. Hajózási útvonalakon keresztül, ismerték a hindukat.


Titus Pullo: Köszönöm, igazad volt.

2022. júl. 13. 21:42
 30/78 anonim ***** válasza:
100%

"Figyelj én együtt tudok élni azzal, hogy ezeket a hadithokat is hitelesnek fogadom el. Nekem ez nem okoz problémát, igazából ami fontos hogy a kutya nyálától óvakodni kell, és nem beengedni a lakásba."

A kutya lehet koszos, meg lehet a nyála fertőző. De pl. nem csak a kutya lehet veszett, hanem a macska is. Magyarországon az utolsó halálos áldozata a veszettségnek macskától, nem kutyától kapta el. Ezzel szemben az iszlámban a macska egy kedvelt állat. A macska csíkjai Mohamed ujjainak lenyomata, mert megsimogatott egy cicát, meg ilyen legendák vannak...

Szóval ez azért, kicsit irreális. Az meg már főleg, hogy még a kutya színe is számít. Ezeknek egyszerűen nincs realitása.

2022. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!