Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mióta van harangszó a kereszté...

Mióta van harangszó a keresztényeknél ? Mióta vannak harangok a templomaitokban ? Mohammed próféta (béke legyen Vele) életében már voltak ?

Figyelt kérdés

2022. júl. 13. 19:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/78 anonim ***** válasza:
72%

"Például pont a covid kapcsán jelent meg egy cikk hogy például a böjt erősíti az immunrendszert."

Amúgy ezt linkeld már! Mert kíváncsi vagyok melyik cikk írja a Covid kapcsán, hogy ne igyál 12-16 órán keresztül. Mert azért legyünk őszinték, te nem mindent tartasz böjtnek, amit más annak nevez. Neked csak a muszlim szabályok szerint tartott böjt a böjt.

2022. júl. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/78 anonim ***** válasza:
0%

"De, bármikor. Kérd meg rá a félkegyelmű agresszív kismalac hittársad"


Te hiába mondod. A Bibliából árad az agresszíó és erőszak így a keresztényeknél is ez az alap. Mit várhatunk egy olyan vallás követőjétől aminek a szent Bibliája azt írja falhoz kell csapni a csecsemőket.

2022. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/78 anonim ***** válasza:
0%

"Miért is vagyok hazug keresztény? Mert lemertem írni, hogy az egyik muszlim társad több, mint egy hónapig volt beteg, mert legyengült a szervezete az idei böjtöttökben? Ha neked valami nem teszik, akkor arra rögtön az a reakció, hogy támadsz és elkezded hazugnak nevezni a másikat."


Mert az iszlám szerinti böjtnek semmiféle egészségkárosító hatása nincs egészséges emberekre. Ellenkezőleg jótékony hatása van szellemileg és fizikailag is. Ha valóban beteg lett az illető akkor már korábban is volt betegsége és nem is lett volna szabad böjtölni mert az iszlám szerint aki beteg az nem böjtölhet. Mondjuk amilyen hazug vagy az is kétséges hogy valóban így történt.



"Tök jó, akkor a macskák meg biztos az angyalok hírnökei. Minden házba kell egy macska, mert akkor mindig lesz angyal a házban. Ilyen hádísz nincs? Miért nincs? Pedig a logika ezt diktálná. A kutyák koszosak és még ha feketék is, akkor démonok. A macskák dorombolnak és ha még fehérek is, akkor meg biztos angyalok."


Semmi ilyesmiről nincs szó. A hülységeid meg nem érdekelnek.



"Komolyan kérdezem, áruljátok már mitől lesz hiteles egy hádísz, ha nem attól, hogy a muszlim szakértők hitelesnek nyilvánítják? Mitől lesz a csengős hádísz hiteles, a kutyás meg nem?"


Hát nem nem attól mert valaki rámondja hanem ennek vannak feltételei és ha ezek teljesülne akkor tekinthető hitelesnek. A csengős hadiszoknak nem néztem utána mennyire hitelesek, de szerintem nincs ok kételkedni. Kis utánajárás után egyértelmű hogy a csengő pogány eredetű és pogány rituálékban használatos. Mivel tudjuk hogy a kereszténység kifejezetten kedveli és átvette a pogány elemeket, a csengő és harang is ilyen.



"Valószínűleg a pogány szokás ellen lett túlmisztifikálva, ennyi."


Pogány szokás ellen lett túlmisztifikálva? :))) A kereszténység tele van pogány elemekkel. Alig maradt valami Jézus eredeti tanításából.

2022. júl. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/78 A kérdező kommentje:

"Komolyan nem érem fel ésszel, hogy Abdulláht a csengők foglalkoztatják, a másik válaszoló meg csípőből nevez szintén hiteles hádíszokat hamisnak. Most akkor hogy van ez? Ennyi erővel Abdullah hádíszai is hamisak, mert a Korán alapján semmi sem bizonyítja a hitelességüket."


Abdullah alapvetően kész minden hitelesnek elfogadott hadíszt annak elfogadni. Al Bukhari, Muslim, an Nasai, Abi Dawood, at Tirmidhi, Malik, Majah hadísz gyűjteményeire gondolok.


Elképzelhetőnek tartom hogy:


1. egyes hadithokat jelképesen kell értelmezünk,


2. Nem minden hadithot kell alkalmaznunk a mai körülmények között. Ebben muszlim vallásjogászok is egyetértenek !! Tévhit hogy Sharia egy az egyben másolja a hadithokat !


3. A hadithok tanulságára kell koncentrálnunk, nem a részletekre.


4. Ha vannak olyan hadithok amelyek egyértelműen ellentmondanak a Koránnak vagy más erősebb hadithoknak azokat elvethetjük. Én azonban nem tudok olyanokról amelyek EGYÉRTELMŰEN ellentmondanának a Koránnak.


Én abban a naiv hitben vagyok, hogy al Bukharit ha álmából keltetted volna fel, akkor is fejből mondta volna neked a Koránt méghozzá onnan ahonnan éppen szeretted volna. Nem gondolom, hogy orbitális ellentmondásokat ne vett volna észre a saját maga által válogatott hadithok és a Kegyes Korán között.


"Szóval állítsd le ezt a bunkót és akkor nem lesz gond. Az összes kérdés rendszerint miatta mérgesedik el."


Nem vagyok felettese, nem utasíthatom semmire sem. Én sem tartom célravezetőnek a végtelen vitát. Semmi értelme nincs, sőt káros.


Érted én is válaszolhattam volna például a Szentlélek gúnyolásával arra, hogy valaki nevetségesnek tart egyes hadithokat. Mert a kereszténység is hemzseg olyan dolgoktól amelyek nem felelnek meg empirikus tapasztalatainknak. Csak mivel ebben nőttetek fel egyértelműnek tartjátok. Pedig nem azok !!!


Szerintem semmi értelme ócsárolni egymást, ezért én kész is vagyok kivonulni a saját kérdésem alól.

2022. júl. 14. 23:17
 75/78 anonim ***** válasza:
16%

"Mert a kereszténység is hemzseg olyan dolgoktól amelyek nem felelnek meg empirikus tapasztalatainknak. Csak mivel ebben nőttetek fel egyértelműnek tartjátok. Pedig nem azok !!"


Finoman szólva sem :) Olyanok szerepelnek a Bibliában hogy a növények előbb lettek teremetve mint a Nap meg hogy 4-5 ezer éve az egész világot elöntötte az árvíz. Mi erre a keresztény reakció? Behazudja hogy a Korán is ezt írja. De abban kételkedik hogy a démonok adott esetben megjelenhetnek fekete kutya képben, ja és persze behazudja hogy az iszlám szerint minden fekete kutya egy démon. Ennyit erről.

2022. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/78 A kérdező kommentje:

#75:


Testvérem, azt gondolom hogy akkor is jól szolgálod Allahot ha engeded hogy az övék legyen az utolsó szó. Az nem jelenti azt hogy igazuk is van.


Az emberek a kedvességből többet értenek. És ha ők nem kedvesek veled, hanem csúfolódnak akkor ha otthagyod őket szó nélkül az nem jelenti azt hogy veszítettél.


Allah küldötte (Allha dicsérje és üdvözítse) is ezt a példát mutatta nekünk.


Béke legyen Veled !

2022. júl. 15. 00:10
 77/78 anonim ***** válasza:
78%

"És ha ők nem kedvesek veled"

Kár, hogy általában minden vita azzal fajul el, hogy a vitapartnereit egyszerűen trágár szavakkal illeti, sérti őket emberi méltóságukban. Lehet ez az iszlám vita kultúra, én nem tudom, de nyugaton kicsit más. Persze a kocsmákon kívül, ott lehet hasonló a hangnem, amit barátod képvisel, lehet ott tanulta el.

2022. júl. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/78 anonim ***** válasza:
16%
Keresztények járnak kocsmába és keresztények hazudoznak folyamatosan. Ha pedig valaki hazudik az hazug ember. Ezt nem lehet szebben kifejezni. Arról nem is beszélve hogy a keresztények kb minden kérdésnél megrágalmaznak azzal hogy én gyűlölöm a keresztényeket :) Ennyit a keresztény vitakultúráról.
2022. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!