Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
 71/92 anonim ***** válasza:

"Márpedig, ahogy Péternek és a többi apostolnak, akik elfutottak, megbocsájtott, úgy Júdásnak is megbocsájtott volna."


Akkor hamis Jézusképed van: "jaj annak aki az emberfiát elárulja, jobb lett volna ha meg sem született volna".

Hiába tartott Júdás bünbánatot, nem bocsájtott volna meg neki Jézus, annyira nem, mint ahogy a sátánnak nem bocsájtott meg: "egy közületek ördög", és predesztinálta az örök kárhozatra: "jobb lett volna ha meg sem született volna".

jan. 4. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező sajnos belecsöppentél egy olyan helyzetbe, ahol olyan mély teológiai kérdések merülnek fel amelyek kemény eledelnek számitanak, és neked egyenlőre még csak anyatejre lenne szükséged.

Mint ahogy Márk evangélista is nyilvánvalóan megbontrákozott azon, hogy Pál apostol használta az átkozás fegyverét, és vélhetően csak jó pár év múlva jutott el arra szintre, hogy megértette, hogy Pál apostolnak igaza volt. De vannak sajnos olyan érett keresztények is mint a négypipás akik a kereszténységet ilyen szirupos naiv humanista békevallásnak látják. Pedig az érem mindkét oldalát hangsúlyozó tanitás a kiegyensúlyozott, aki elhallgatja az egyiket a masik túlhangsúlyozására az eretnekséget tanit.

A magánéletében mindenkinek azt tanitja Jézus, hogy áldja azokat akik őt átkozzák, szeresse ellenségeit, imádkozzon az üldözőiért, stb. Mégis van egy olyan szint amikor valaki annyira átadja magát az ördögnek (mint Júdás akit Jézus ördögnek nevezett), hogy Isten ellenségévé válik. Pl Jézus elvesztése a kereszten egy örök terv része volt a mi megváltásunkra, de ez azért ment igy végbe mert Isten megengedő akaratában volt, hogy az emberek szabad akaratukból elárulják Jézust, megkinozzák, megcsúfolják és megöljék. Ettől még a tetteikért a felelőség az embereket terhelte nem Istent.

jan. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:

"Tudtommal nem te vagy Németh Sándor, márpedig ebben az esetben nem te döntöd el, hogy közöm van-e hozzá vagy sincs. Egyébként is, egy olyan közszereplő esetén, mint ő, nem kell meglepődni, ha hátteréről is többet akarnak tudni."


Ha publikus lenne, akkor meg lehetne tudni. Annyit még publikussá tett az interjújában, hogy ha jól emlékszem Derek Prince-től kapott diplomát. Ha rákeresel Király Tamás, Németh Sándor interjú. Én már nem találom ezért nem biztos, hogy pontosan emlékszem. Lehet a F.b-on láttam az interjút nem tudom és Youtube-on nincs is fönn. A többi NEM publikus mert elmondta volna ha akarja.

jan. 4. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:

"egy közületek ördög"

Ezt nem lehet hogy Pálra érti?

Az ő személye mindig kétséges számomra.

jan. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
67 Oly messze állsz a valóságtól, mint Makó-Jeruzsálemtől.
jan. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
71+72+73 Telitalálat. Tökéletes.
jan. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:

Nem is értem, hogy mer valaki, aki mélyen az ezoteriában van, bármit is az Igéről mondani.

Olyan hamis írás, ami tőlük származik gyomorforgató, hogy mennyire próbálják az igazat kiforgatni. Mind e közben pontosan tisztában vannak, hogy sátánnak már eladták a lelküket.Tehát lezáródott a kegyelem számukra. Ez akkora képmutatás, hogy a föld nem hordott a hátán nagyobbat.

jan. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:

77+


"Mégis van egy olyan szint amikor valaki annyira átadja magát az ördögnek (mint Júdás akit Jézus ördögnek nevezett), hogy Isten ellenségévé válik. "


van bizony, és pont ez próbálja vétózni a valós Igazságot és kiforgatni, hogy a szerencsétlen Istent még nem ismerő ember a lehető legtávolabb kerüljön Istentől. Gyomorforgató.

jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Újabb kérdés. A keresztények miként tekintenek a zsidókra és vallásukra. Mert ugye ugyan az az istenük, az ószövettség ugyan az, csak ők itt megállnak. Elvileg nem egy hamis istent imádnak, csak más a vallásgyakorlat. Ez esetben mi a kereszténység álláspontja?

Tudom kemény teológiai kérdések ezek már, de nemtudom sehol sem ezeket feltenni. 😅

jan. 4. 09:04
 80/92 anonim ***** válasza:

"Annyit még publikussá tett az interjújában, hogy ha jól emlékszem Derek Prince-től kapott diplomát."

Ha tényleg ezt mondta, akkor nem csak hazudott, de hülyének is nézte hallgatóságát (ebben nem tévedett kicsit sem). Diplomát az ember csak egyetemtől kaphat, személytől nem. Tudom, nekem is van, nem az szerepel rajta, hogy xy személy állította ki, hanem az adott intézmény, s a dékán írja alá. Derek Prince sehol se volt dékán, egyetemet pláne nem testesített meg. Mivel teológiai tanulmányokat nem folytatott, nem is taníthatott ilyet.


"Hiába tartott Júdás bünbánatot, nem bocsájtott volna meg neki Jézus"

Neked van egy hamis és ördögi jézus-képed, nem is csoda, ha egy ilyen hazug, ördögi pásztorod van. Jézus azt mondta, hogy csak a Szentlélek káromlására nincs bocsánat. Tehát vagy hazudott Jézus (szerinted), vagy ami az én elméletem, Jézus igazat mondott és Júdásnak is megbocsájtott volna, ha ezt kéri.


"annyira nem, mint ahogy a sátánnak nem bocsájtott meg"

Júdás nem volt a sátán. Egyébként Pétert Jézus konkrétan annak nevezte egyszer, de feltámadása után megbocsájtotta neki, hogy 3x megtagadta őt.


A kétpipás szektahuligán hozzászólásaira inkább nem reagálok, ott még annyi értelem sincs, mint veled.

jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!