Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
 11/92 anonim ***** válasza:
0%

Az ellenzék legtöbbször a pénzről trombitál, pedig pont az a lényege egy új felekezetnek, hogy olyat tegyen le az asztalra ami nincs a vallási palettán.

Ha már pénzzel kezdték akkor kiemelném, hogy a Hit Parkot hivők adományaiból finanszirozták. Vettek fel hitelt az elején, de a hitelt is hivők törlesztették nem állami pénzből, nem mások zsebéből. Mai értéke jóval 10 milliárd felett van.

A Hit Gyülekezetében van a legnagyobb hangsúly fektetve Istennek a természetfeletti erejével való találkozásra. Valóságos megtérés, újjászületés, megszentelődés, lelki ajándékok. Az utolsó napok nehézségeiről irta Timoteusnak Pál apostol, hogy az emberek az Istenfélelem látszatára koncentrálnak csak, de megtagadják az erejét.

"2Tim 3:5 Kiknél megvan a kegyességnek látszata." Vagyis a külső formájára fektetik a hangsúlyt a hivő életüknek. A Hit gyülekezet nem formális kereszténység hanem fundamentalista, visszatér az erőhöz. Isten ereje nélkül nincs megszentelt élet, nincsenek démonoktól szabadulások, nincsenek gyógyulások, anyagi csodák, stb. Pedig Jézus ezektől lett ismert nem liturgiáktól.

dec. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/92 anonim ***** válasza:
84%
Voltam a Hit Gyülekezetben, szerencsére már nem vagyok. Kb. szekta szinten működik...
dec. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/92 anonim ***** válasza:
36%

#11

"Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak, nagy jeleket és csodákat művelnek, hogy ha lehet, még a választottakat is tévedésbe ejtsék."

dec. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/92 anonim ***** válasza:
0%

"Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak..."


Pedig úgy tudtam eddig csak a római pápa hirdette magáról hogy fel van hatalmazva Krisztus tekintélyével. A hamis prófetaságról meg annyit, hogy dunát lehetne rekeszteni a Máriával kapcsolatos hamis tantételekből, de van ott bőven az üdvözüléssel kapcsolatos is.

dec. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/92 anonim ***** válasza:
48%
Akkor rosszul tudtad, lásd a hitgyülis hacacárékat és Németh Sándort.
dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/92 anonim ***** válasza:
0%
Az egyetlen olyan egyház aminél a Szent Lélek megnyilvánul, és aminél a Bibliai alapcselekedetek végbe mennek, ami az Apcsel-ben is meg van írva. És ami a hívein is működik, jelek és csodák kíséretében. Magyarul a gyülekezet házán kívül is működik rajtuk, a Szent Lélek Kenete az emebrek felé szolgálatkor. A többi egyháznál ez nem működik.
dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
54%

Most leszögezem, hogy igen, vannak korrupt vezetői a Szentegyháznak, de nem mind az.

#14

Az Egyház egészében Krisztus földi képviselete. A Szentlélek vezetése alatt áll.


A hitgyüli egy neoprotestáns szekta. A szemléletmódjukban a leginkább kifogásolható dolog, hogy félreértelmezik a Szentlélek szerepét. Azt tanítják, ha karizmát kapsz, azt elsődlegesen a saját épülésedre kell fordítanod, nem a közösségére. Ehhez még jön a sok neoprotestáns humbug; meg az extázisban vonaglást és halandzsázást nevezik a nyelveken imádkozásnak, mikor a kettőnek köze nincs egymáshoz.

Továbbá Németh Sanyi jól megszedi rajtuk magát, hisz neki "adakozni" az üdvösséghez szükséges...

dec. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/92 anonim ***** válasza:
18%

*emberek.


Magyarul nem kell ahhoz a gyülekezetbe lenni, hogy ha egy hítes hívő bárhol is legyen-akár otthon, akár utcán, akár téren., akár kórházba-működik rajta a kenet. Isten Szent Szelleme mindenhol jelen van az adott hívővel.

dec. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/92 anonim ***** válasza:
53%

És még egyszer leírom:


Dr. Hack Péter Jogász, jelenleg az Elte Jogi Tanszék vezetője, és a Pécsi Hitgyülekezet vezető lelkésze szintén hites.

Hack Péter magyar jogtudós, egyetemi tanár, politikus. Kutatási területe a rendőrség, valamint az igazságszolgáltatás működése és szervezete, az emberi jogok érvényesülése a büntetőeljárásban, a korrupció elleni fellépés jogi eszközei és az átmenet igazságszolgáltatásának joga. 1990 és 2002 között országgyűlési képviselő.


És én is HIT-es vagyok.

dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#16

Ez a Katolikus Karizmatikus Megújulásra (is) igaz. És mi a teljes hitet hisszük, nem ferdítünk, meg írjuk át az Egyház hittételeit. Bár nekünk nincs "gyülekezeti házunk", csak templomunk.

dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!