Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
 51/92 anonim ***** válasza:
100%
Én azért örültem volna, ha legalább az általad leírtakra hozol bármit, amivel alá tudod támasztani. De sajnos néhány nagy szón kívül semmit se hoztál, sőt még azt is hülyeségnek tituláltad, amit Sanyibá írt magáról saját oldalán :(
jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
0%

Miért tituláltam hülyeségnek?

Téged tényleg érdekel az igazság és örülnél a válasznak?

Tegyük fel leirom neked, akkor képes vagy bocsánatot kérni, hogy ennyi oldalon keresztül minden tudás nélkül csak rosszakaratú gyanúsitásokat vettél át másoktól és elhitted ezeket?

Figyeld meg kérdező, most derül ki, hogy a "fikázókat" érdekli-e az igazság vagy ugyanúgy fújják majd tovább a nótájukat.

jan. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
75%

Nem fogod tudni meggyőzni a 2 1/2 pipás felhasználót, bármit is írsz magát ismétli.

Én viszont távozom a meddő vitából.

Laudētur Iēsus Christus! (In æternum, āmen.)

jan. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
0%

@53

Arról a szemen szedett hazugságról, hogy saját magának állitotta ki, meg a felesége állitotta ki neki, miért tudna meggyőzni?


Lehet én se vagyok a helyzet a magaslatán mert már az interjút se találom és az emlékek megcsalhatnak.

De én Hitgyülibe járok és meg tudom kérdezni konkrétan hogy volt, és annyiból jól emlékeztem az elején, hogy kintről kapott diplomát.

jan. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
100%

#52

Tényleg érdekel az igazság, bocsánatot fogok kérni, ha látom a külföldi egyetem, Németh Sándor számára kiállított diplomáját. Cambridge-i egyetemet írtál, igaz?

jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
0%

Nem láthatod mert nincs fönn a neten, vagy legalábbis annyira nincs időm meg kedvem kutakodni, igy meg elbújhatsz a feltételed mögé.

Nem Cambridge-re gondoltam, az Derek Prince-hez köthető a II. vh előttről. Arról se hiszem, hogy találsz valamit az archivumban.

jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 anonim ***** válasza:

"igy meg elbújhatsz a feltételed mögé"

Miért kéne elbújnom a feltétel mögé? Te állítottál valamit, hát támaszd alá. Főleg úgy, hogy saját életrajzában se említi azokat, amiket írtál.


"Nem Cambridge-re gondoltam, az Derek Prince-hez köthető a II. vh előttről. Arról se hiszem, hogy találsz valamit az archivumban."

Eléggé ismert tény, hogy ott tanult (ókori nyelveket és nem teológiát), de arról valóban nem találtam semmit, hogy ott lett volna professzor, mint állítottad. Bár ez amúgy is másodlagos, a kérdés se erről az önjelölt hamis tanítóról szólt, hanem a hitgyüliről, aminek hozzá sok köze nincs, de annál inkább van alapítójához, Németh Sándorhoz.

jan. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/92 A kérdező kommentje:
A Hitgyülis válaszolótól kérdezem, hogy az átoklistahoz mit szól? Én ezt egy keresztényi felekezetnèl nem tudom jópontnak leírni.
jan. 2. 19:11
 59/92 anonim ***** válasza:
0%

@57!


Mivel nem emliti az életrajzában, az interjúban sem részletezte, és nyilvánosan elérhető infót se tudok mutatni ezért elmarad a leszámolás. Ha lett volna nyilvánosan elérhető infó róla akkor talán, de te úgy is konok vagy.

jan. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/92 anonim ***** válasza:
0%

"A Hitgyülis válaszolótól kérdezem, hogy az átoklistahoz mit szól? Én ezt egy keresztényi felekezetnèl nem tudom jópontnak leírni."


Az átoklistával semmi gond nincs.

A zsoltárok közül ajánlom elolvasásra a 109-est.

Az átok egy fegyver amit Isten is használ és keresztény is használhat. A szeretetet ugyanis nem úgy kell elképzelni, hogy mindenki lábtörlője lehetsz. Természetesen nem az ego védelmére kell használni, hanem Isten munkájának a védelmére. Azon a listán nem olyan emberek szerepeltek akik piripócson a kisboltban vagy a fb-on életvitelszerűen rosszat mondtak meg rágalmaztak, hanem befolyásos, sok emberre hatást gyakorló emberek akik Isten munkája elé is akadályokat gördithettek a hazugságaikkal és rágalmaikkal. Pál is használta ezt a szellemi hatalmat nem csak kivülálló (hamis próféta Barjézus) hanem a gyülekezeten belül is. Barjézusnak a neve is beszédes és Pál gátlástalannak és a Rágalmazó fiának nevezte, majd mondott egy átkot rá és megvakult. Ennek hatására nemcsak Ciprus helytartója tért meg, hanem a családjában is sokan lettek keresztények és az unokája római házában még gyülekezet is müködött.

jan. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!