Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
 81/92 anonim ***** válasza:

"Mivel teológiai tanulmányokat nem folytatott, nem is taníthatott ilyet."


De kaphatott Derek Prince egyetemtől is ugyanúgy ahogy te igaz?

Ezért mondom, hogy nem szükséges erről többet beszélni mert nem tudom, hogy mi volt pontosan az interjúban és mi publikus.

Szóval én lezártam a témát részemről.


"Tehát vagy hazudott Jézus (szerinted), vagy ami az én elméletem, Jézus igazat mondott és Júdásnak is megbocsájtott volna, ha ezt kéri."


Látszik a beszédedből, hogy Istent egy automatának képzeled akinek az a dolga, hogy megbocsásson. Elég távol vagy az igazságtól.

Nem is részletezem ezt se tovább.

jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
40%

79 "A keresztények miként tekintenek a zsidókra és vallásukra. Mert ugye ugyan az az istenük, az ószövetség ugyan az, csak ők itt megállnak."


Aki ismeri Isten Igéjét, az pontosan tudja, hogy a zsidóság Isten kiválasztott népe, és hogy Jézus II. eljövettele előtt lesz mégegyszer egy nagy visszahívása Istennek, ahol és amikor Isten fellebbenti azt a fátylat a szemükről, ami még a zsidó nép szemén van. Különleges kegyelem az, ha az ezt megelőző időben kapja egyénileg valaki, és kereszténnyé tud válni.

jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:

"De kaphatott Derek Prince egyetemtől is ugyanúgy ahogy te igaz?"

Mutass már legalább egy linket erről a mesékben létező egyetemről :D


"Szóval én lezártam a témát részemről."

Miután rommá lettél cáfolva, nem lep meg.


"Elég távol vagy az igazságtól."

Mármint Németh Sanyi "igazságától", aki szeret átkozódni.

Jézus igazságától nincs annyira távol, bár nem képzelem, hogy Isten automata lenne.

jan. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:

81 *Látszik a beszédedből, hogy Istent egy automatának képzeled akinek az a dolga, hogy megbocsásson. Elég távol vagy az igazságtól.*


Telitalálat ez is.

jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:

#84

Úgy látszik, ti nem ismeritek a Bibliát :(


"Ha megvalljuk bűneinket, ő hű és igazságos, hogy megbocsássa a bűnöket, és megtisztítson minket minden gonoszságtól."


Mennyivel nagyobb "telitalálat" lenne, ha olvasnátok Isten igéjét. Pont olyanok vagytok, mint a jehovások, akik csak az őrtorony szemüvegén át "tanulmányozhatják" a Bibliát, ti csak az önjelölt tévtanító Németh Sándor szemüvegén át.

jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:

"Mennyivel nagyobb "telitalálat" lenne, ha olvasnátok Isten igéjét. Pont olyanok vagytok, mint a jehovások, akik csak az őrtorony szemüvegén át "tanulmányozhatják" a Bibliát, ti csak az önjelölt tévtanító Németh Sándor szemüvegén át."


"Ha megvalljuk bűneinket, ő hű és igazságos, hogy megbocsássa a bűnöket, és megtisztítson minket minden gonoszságtól."


Most megint összeraktál valamit, csak nem megy túl jól a helyes hasogatása az igének. Hiába bánja meg valaki a tettét és kér bocsánatot Istentől. Egyetlen dolog van ami lehetetlen Istennél: Hit nélkül tetszeni neki. Márpedig Jézus ezt mondta Júdásról:


Ján 6:64 De vannak némelyek közöttetek, akik nem hisznek. Mert eleitől fogva tudta Jézus, kik azok, akik nem hisznek, és ki az, aki elárulja őt.


Júdásnak (amellett, hogy ördögnek nevezte őt is és Pétert is Jézus), Péterrel ellentétben még hite sem volt. Mig Péterért imádkozott, hogy ne fogyjon el a hite, Júdásnak alapból se volt. Márpedig ha valakinek hite sincs akkor Isten nem enyhül meg és nem lehet tetszeni neki.


"Járuljunk bizalommal a kegyelem királyi székéhez, hogy kegyelmet talaljunk alkalmas időben való segitségül"

Hát Júdás nem kapott semmilyen segitséget. Az, hogy megbánta tettét nem Isten segitsége volt mert Ézsau is hiába kereste könnyhullatással az áldást nem tudott megtérni már. A görög eredetiben nem a megbánás helyét nem találta hanem a megtérés helyét.

Hitetlensége miből fakadt Júdásnak? A pénz szeretetéből: Luk 16:13 Egy szolga sem szolgálhat két úrnak: mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti. Nem szolgálhattok az Istennek és a mammonnak.

Hitetlen is volt Júdás és még gyülölte Istent.

Furcsának találom, hogy miért kell ezen ennyi csontot rágni: "jobb lett volna annak ha meg sem születik". Vagyis ha elárulja Jézust akkor betölti a gonoszságát és nincs többé bocsánat.

jan. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:

Judás szerepe szerintem félreértett, és nem is rá értette lehet Jézus, hogy ördög.

Judás fiatal volt és elvakultan hitt Jézusban, látta a mestere csodáit, és nem értette miért nem mutatja meg mindenkinek, hogy ki is ő valójában.

Azt hihette, ha Jézust a farizeusok és a rómaiak elfogják és sarokba szorítják, akkor kimutatja végre isteni hatalmát, és az egész világ letérdel előtte, és egy csapásra az igaz útra tér az egész emberiség.

Ne feledjétek, a Teremtő hozta létre ezt a naprendszert, a bolygókat, és ilyen naprendszerekből még 100 milliárdot ebben a galaxisban, és ilyen galaxisból 100+ milliárdot az Univerzumban.

Ha Jézus "megmutatkozik" nincs többé kétség, egyként válik hívővő mindenki.

Ezt értette félre Judás, és ezért nem kellett neki a pénz sem, és ezért követte szeretett mesterét a halálba is utána.

jan. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:

86 Ne szállj bele az előadásába-kizárólag energiát akar nyerni, mert le van merülve. Te is tudod, én is tudom, hogy kicsuda-micsuda-mondhat bármit lepereg, ahogy a ráolvasási próbálkozásai is, a rágalmazásai is, és a többi. Tudatosan generálja a vitát. Pont az a célja, mert egyrészt a napokban nagyon keményen le lett leplezve, más részt jelentős magvetés volt-mint a holló szeretné az emberek szájából a magot kikapni.


Ezért műveli. Egy szó nélkül szállj ki. És minden visszacsapódik rá.

jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
88+ Még elolvasni is felesleges, mert maga a tömény métely lengi körül az egészet amit "felépített".
jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim ***** válasza:

86 Mit is mond Isten Igéje:


Egy ellened készült fegyver sem lesz jó szerencsés a gonosznak:)


Ésaiás 54:17

Egy ellened készült fegyver sem lesz jó szerencsés, és minden nyelvet, mely ellened perbe száll, kárhoztatsz: ez az Úr szolgáinak öröksége, és az ő igazságuk, mely tőlem van, így szól az Úr.

jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!