Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
 61/92 anonim ***** válasza:

#59

Tehát túlbuzgóságodban csak te találtad ki, neki pedig a saját maga által alapított oktatási intézménytől kapott papírján kívül semmi más végzettsége nincs.


"Az átoklistával semmi gond nincs."

Érdekes, Jézus még azokért is imádkozott, akik őt éppen keresztre feszítették, de nem átkokat szórt rájuk.

jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/92 anonim ***** válasza:
0%

@61!


Nem vagy a barátom, hogy mindent elmondjak neked, meg nem is kell mindenbe beleütni az orrod amihez nincs közöd.


"Érdekes, Jézus még azokért is imádkozott, akik őt éppen keresztre feszítették, de nem átkokat szórt rájuk."


Kivéve az elárulóját ugye? Mielőtt elárulta volna már predesztinálta is Jézus az itéletre. Ebben nem volt semmi áldás vagy javitó szándék: "Jaj annak aki az emberfiát elárulja, jobb annak ha meg sem született volna." Na akkor hogy egyezteted össze a hegyi beszédben elhangzott "áldjátok ellenségeiteket" tanitással? Éppenséggel pont a hegyi beszédben elhangzott tanitására nehéz találni példát a személyes cselekedeteiből az evangéliumokban.

Csak belegondolni is rossz, mi lett volna ha Jézus megáldja Júdást. Milyen rombolást vitt volna végbe később az újjonan születő Jeruzsálemi gyülekezetben, és mennyien kerültek volna még vele együtt a kárhozatba a gyülekezetből mert Jézus jól megáldotta volna, hogy még hatékonyabban lopjon meg gyilkoljon.

jan. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/92 anonim ***** válasza:

#62

Tudtommal nem te vagy Németh Sándor, márpedig ebben az esetben nem te döntöd el, hogy közöm van-e hozzá vagy sincs. Egyébként is, egy olyan közszereplő esetén, mint ő, nem kell meglepődni, ha hátteréről is többet akarnak tudni.


Az pedig elég fura, hogy Jézust már-már gonosznak próbálod beállítani, olyannak, aki tipikusan mást cselekedett, mint amit tanított.

De én nem így látom, előttem a kereszten is ellenségeiért imádkozó Jézus van, vagy éppen az a Jézus, aki az őt 3x megtagadó Péternek is megbocsájtott, vagy a hitetlen Tamásnak is bizonyságot adott. Az őt keresztre külső farizeusokat se kezdte átkozni, sőt azt tanította, hogy mindig meg kell bocsájtani másoknak.

Márpedig, ahogy Péternek és a többi apostolnak, akik elfutottak, megbocsájtott, úgy Júdásnak is megbocsájtott volna. Csak ő az öngyilkosságot választotta. S mivel Júdás megbánta tettét, a Biblia szerint kiszórta az ezüstöt az írástudók elé, ezért aligha okozott volna árt később a gyülekezetben.


Az átkozódás az ördögtől való, ellene mond mindannak, amit Jézus tett és tanított.

jan. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/92 A kérdező kommentje:

Én bevallom összezavarodtam.

Nem az a keresztényi tanok alapja, hogy éljünk békében, szeressük, tiszteljünk egymást, legyünk jók másokkal? De az átkozás az tök oké?

Most kezdtem olvasni a Bibliát (nem vagyok vallásos, csak érdeklődés szintű a dolog) és Mózes törvényei két helyen is felszólítanak, hogy öljünk?! "Aki szüleire kezet emel kövezzék halálra." "Aki Jeruzsálem falain belül hamis isten imádatára buzdít másokat, kövezzèk halálra." Nem pontosan ezekkel a szavakkal, de a lényeg ez. Akkor a "Ne ölj." parancsolattal ilyenkor mi van? Nekem ezek új infók a kereszténységről. Hogy tudja így a szeretetet és békét hirdetni egy vallás ha mellette átkoz és xy esetekben okés ha öl? Azt hittem csak az iszlám ilyen.

jan. 3. 20:41
 65/92 anonim ***** válasza:
0%

64 Semmit nem fogsz az egészből érteni, ha nem hallgatsz a tapasztalt keresztényekre, és nem az Új szövetséggel kezdesz. Semmit. A legtöbb megvezetett ember, főleg az okkultisták pont igy kezdték mint te, és pont úgy végezték mint amit az ige ír róluk. Ha az ő utaikat akarod járni, akkor bele se kezdj.


Nem járhatsz 2 uton. Vagy egyiket járod, vagy másikat, de olyan nincs, hogy ebből is egy kicsit, abból is egy kicsit-éppen ami neked tetszik.

jan. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/92 anonim ***** válasza:

"tapasztalt keresztényekre"

Ez cuki :)

Gondolom ők tudják elmondani mi a legfrissebb magyarázat :)

jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/92 anonim ***** válasza:

#64

Eléggé kevered a dolgokat. Az Ószövetség elsődlegesen a zsidók könyve, a mózesi törvények kizárólag rájuk vonatkoznak, keresztényekre nem. Jézus maga mondta, hogy új parancsot ad nekünk, s ez vonatkozik ránk.

Másrészt kevered a gyilkoság és ölés fogalmait, pedig ezek a jogban is jól elkülönülnek. A tízparancsolat (ha eredeti szöveget nézzük) a gyilkolást tiltja. Az ítélet végrehajtása pedig nem számít annak. Az USA-ban manapság is vannak kivégzések, ha nem is sok, ott se fogják lecsukni érte se a hóhért, se az ítéletet kimondó bírót gyilkosság és felbujtás vádjával. Kicsit abszurd lenne nem?

jan. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/92 A kérdező kommentje:

Akkor a keresztények az ószövetségre, hogy tekintenek, ha az újszövetséggel kell kezdeni?

Aki öl az nem gyilkol, mert egy törvény ezt legimitizálja és a szavaknak külön jogi értelmed ad? Nem az a lényeg a "Ne ölj." parancsolattal, h ne vegyük el egymás életét? De xy esetben még is lehet?

Amúgy mivel nem vagyok hívő és nem is leszek az, járhatok annyi utat amennyit szeretnék, mert magát a vallást működését akarom megérteni, a fogaskerekeket látni, a rendszer lényegét. 🙂

jan. 3. 21:49
 69/92 anonim ***** válasza:

Két eltérő folyamat volt, az Ószövetség esetében Mózes egy "égi hangon" keresztül került kapcsolatba a Teremtővel, és kapott utasításokat, tanításokat, míg Jézus esetében közvetlenül került kapcsolatba a

Teremtő tudatosságával, és értette meg a teremtést, majd évekbe telt míg rendszerbe rakta magában, és tanítani kezdte, "lefordítva" az akkori emberek szintjére a megértését.

Mind a két könyvbe keveredtek nem odavaló részek, évszázadokkal később ált össze a könyv, és egy ember döntötte el mi legyen benne, és mi ne.

jan. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/92 anonim ***** válasza:

#68

Szerintem az ölés és gyilkosság kapcsán csapj fel egy jogi tankönyvet, talán abból jobban meg tudod érteni, ha a fentiből nem sikerült.


S ismétlem, a 10 parancsban eredeti héber szövegben az szerepel, hogy ne gyilkolj. A magyar fordítások ezt egyszerűsítették arra, hogy ne ölj.

jan. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!