Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
 31/92 anonim ***** válasza:
19%

26#


Tehat akkor ki is szektás???


Máris jön az átok?😁😁


Ezt mondom...butak lesztek ott


Bemasolsz egy igét ami abszolut nem rám es nem ide...ne hari de bargyú fajanko vagy..Illetve a csekély értelemmel megaldott ostoba ember is megállja a helyét


Ja és jóazúraldjonazúr..

jan. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 A kérdező kommentje:

24-es. Mi az az átoklista? És a démonűzést a kerti csapból, hogy kell érteni?

A szellemi vezetők korrupt és inkompetens tènykedését leszámítva mitől mondhatók ők még szektának?

Tènyleg érdekel. 🙂 Kifejezetten örülök, h van itt egy hitgyülis is, hogy ő ezeket belsősként, hogy látja.

jan. 1. 09:47
 33/92 anonim ***** válasza:
37%

Tudod kérdező vannak olyan Hitgyülisek akiknél pezsgőt lehetne nyugodtan bontani, hogy elhagyták a gyülekezetet.

Ő váltig erősiti a hazugságát, hogy N.S magának adott diplomát, amikor kint diplomázott le, többek között Dereck Prince volt a tanitója aki végülis a legelitebb egyetemeken volt tanár. Lehet az ő teológiai és tanári diplomáját is megkérdőjelezi annyira elvakult a gyülölettől.

jan. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/92 anonim ***** válasza:
87%

#33

Nem hazugság, Németh Sándor tényleg saját magának adott diplomát a saját maga által alapított iskolában, aminek felesége a vezetője.


Dereck Prince pedig messze nem volt elit egyetemeken tanár, ismerek jó pár amerikai, brit elit egyetemet, egyiken se tanított. Még arról se találtam adatot, hogy doktori fokozatot szerzett volna, ami nélkül nem is taníthat egyetemen, legfeljebb tanársegédként. A neten fellelhető adatok alapján pedig nem is teológiát tanult, hanem ókori nyelveket. Nem is csoda, hogy olyan őrültségeket hordott össze könyveiben.

jan. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/92 anonim ***** válasza:
0%

34!


Akkor beszéld meg N.S-al, hogy te jobban tudod.

Dereck Prince pedig Cambridge-ben volt akadémikus, logika és filozófia professzorként hagyta ott a sulit, ott tanult görögül, latinul és később héberül Izraelben. A teológia suliját nem tudom, de teológia tanárokat is képzett. A lényeg, hogy nemezetközileg felekezetközi Bibliatanitásban kicsit többet tett le az asztalra mint bármely más egyházi személy.

jan. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 anonim ***** válasza:
83%

#35

Tudsz linkelni valami forrást? Mert én csak annyit találtam, hogy hol tanult, de még azt se, hogy milyen tudományos fokozatot ért el.


"A teológia suliját nem tudom, de teológia tanárokat is képzett."

Mondjuk a kérdés szempontjából ez lenne a lényeg...


"Bibliatanitásban kicsit többet tett le az asztalra mint bármely más egyházi személy"

Ezzel szerintem mindenki vitatkozna. Hol van ő például Szent Atanázhoz képest, akinek a Szentháromság tanítását köszönhetjük? Vagy Szent Ágostonhoz képest, akiről a nagy reformátorok is csak elismerően szóltak és munkáját annyiszor felhasználták?


"Akkor beszéld meg N.S-al, hogy te jobban tudod."

Idézem:

"1990-ben az általa alapított Kelet-Közép-Európai Bibliaiskola és Lelkészképző Intézet állított ki számára teológusi diplomát."


Ami egybevág a saját honlapján fellelhető információval, csak ott elfelejtették megemlíteni, hogy ezt az iskolát ők maguk alapították.

jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/92 anonim ***** válasza:
0%

#35!


Nem linkelek semmit mert nincs kedvem bizonygatni a semmit. Meg időm sincs a semmiről vitatkozni.

Hiába ollózol össze falsul információkat a wikiwand-ról meg az amerikai népszaváról, olyan bölcs mintha bogáncsról szeretnél szőlőt szedni. N.S. egy videointerjúban elmondta hogysmint volt. Csak belegondolok, hogy ilyen sületlenségeket terjesztenek egy államilag akreditált intézményről ahol továbbra is teológus diplomát adnak. Gondoljátok nem volt átvilágitva az oktatók szakmai háttere?

jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
50%

#37

Újra írom, mert képtelen voltál elsőre felfogni. Németh Sándor saját oldalán írja, hogy Kelet-Közép-Európai Bibliaiskola és Lelkészképző Intézetben szerezett diplomát 1990-ben.

Ő is hazudik magáról?


"Gondoljátok nem volt átvilágitva az oktatók szakmai háttere?"

A krisnásoknak és buddhistáknak is van ilyen intézménye, ott is biztos nagyon alaposan mérlegelték az oktatók szakmai hátterét. De keresztény vonalon van ilyen főiskola a pünkösdieknek, golgotásokna, Iványiéknak is, adventistáknak kettő is. Láthatóan bármilyen vallás és felekezet alapíthat iskolát, mindet egyformán átengedik, nem kell ide semmilyen tudományos fokozat, szakmai minimum.

jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 anonim ***** válasza:
38%

"Ő is hazudik magáról?"


Nem jól irta, csak éppen neked jut el sajnos nehezen a tudatodig, hogy Dereck Prince és egyéb külföldi tanárok oktatták.


"nem kell ide semmilyen tudományos fokozat, szakmai minimum."


Beszéld meg a MAB-al. Törvényileg kell még ha te zsebből kirántod is, hogy nem kell.

jan. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/92 anonim ***** válasza:
78%

#39

Megpróbálom újra.


Forrás:

[link]


Reméljük, hogy ezt nem az általad félt amerikai Népszava szerkeszti.


"1990-ben Németh Sándor és Judit teológusi diplomát kapott a Kelet-Közép-Európai Bibliaiskola és Lelkészképző Intézettől"


Sehol sem írja, hogy bármilyen külföldi egyetemen végzett volna tanulmányokat. Csak mellékes megjegyzést, hogy azt az iskolát, ahonnan később diplomát kaptak, ők maguk alapították.


"Törvényileg kell"

Mi kell törvényileg? Meséld már el.

jan. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!