Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
 21/92 anonim ***** válasza:
28%

19+ Úgy hogy a rágalmazásotokkal bizony mellé nyúltatok. Számtalan vizsgálat folyt a Gyülekezettel kapcsolatban, és egyetlen egy törvénytelenség nem igazolódott be, és számtalan ilyen szint alatti rágalmazó, mint itt is, és amire hivatott ez a kérdés is készült a gyülekezetről, és minő érdekes nem nektek van igazatok.


De beszélhetünk Dr.Grüll Tiborról is, Szintén Egyetemi Tanszékvezető

ókortörténész, tanszékvezető egyetemi tanár, az MTA doktora. Szintén HIT-es


Soroljam még?:D


Nem árt ha megtanultok igazat írni.

dec. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
22%

17 Te pedig ha valamit hangoztatsz, akkor az a minimum, hogy egy szó jelentésével tisztában vagy.


Nézz már légy szíves utána mi is a jelentése a szekta szónak. Hogy egyáltalán a minimális jelentését tudd, ahelyett, hogy dobálódzól az adott szóval, és hibásan.

dec. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ha jól értelmezem tulajdonkèppen a "misék" másfajta szertartásai, más jellegű megélésén kívül, pár teológiai szemléleten kívül, és a hierarhikus egyház nélkülözését leszámítva igazából semmi extra?

Vagyis ha egy katolikus és egy hit gyülis leül a keresztènységről beszélgetni alapvetően egyet fognak érteni? Akkor ők nem olyan szélsőségesen eltérő felekezet, mint a Jehovák?

Bocs baromi sok fika áradat jött rájuk, így a lényeget nehéz kihámoznom. 😀

dec. 31. 20:02
 24/92 anonim ***** válasza:
83%

De teljesen szelsőséges,teli van karizmatikus babonákkal.

Űzik a démonokat a kerti csapbol is...

Nincsenek normalis emberek kozottuk csak a bárgyú " jo azúr-aldjon azúr" szlengek mennek.

Sok a penzugyi visszaéles,átoklistak( a sajatom még mindig megvan 2006 ból)

Pasztornak kinevezett alkalmatlan emberek sokat rombolnak a gyülekezet tagjai között,egyik kirivó( szemelyesen ismerem) Szerekes Gyuri..nyugdijjaztak is 3 gyüli tönkretétele után..

Ott van Petrőc..egy gumigerincű xar alak..

Ruff Tibit sajnalom,en miatta lettem teologus majd jartam a zsido hittudomanyira.

Egyik szakdogamat az egyhaz temaköreben Ruff egyik tanitasa cafolatanak irtam.


Sajnos ő ugy teologizal ahogyan mondja Sandor.


Sandor aki önmaganak adott tanári diplomat..


Vegtelen a sor abban a fertőben..

Mint a kutyaszart..jobb atugrani vagy kikerülni ezt a közeget ha valódi( bb) kereszténységet akar megélni az ember.


Egyetlen pasztor baratom van onnan a mai napig mert Ő emberileg nem hulladék...ritka..

dec. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 IstenGyermeke1 ***** válasza:
83%

#22

Mélyebben foglalkoztam a szektákkal, a hitvédelem szempontjából. Nem poénból neveztem a higyülit szektának. Érdekes módon az összes katolikus hitvédelmi tanulmány szektaként említi, bár annak az egyik jobb fajtája.

Semmi törvénytelenséget nem állítottak a hitgyüliről.

dec. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/92 anonim ***** válasza:
0%

24+25


2Pt 2,22

De betelt rajtok az igaz példabeszéd szava: Az eb visszatért a saját okádására, és a megmosódott disznó a sárnak fertőjébe.

dec. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
86%

#23

Hogyne lenne hierarchia, Német Sándor magát vezető lelkésznek hívatja, ő a gyülekezet alapítója és egy személyű vezetője. Őt egy belső kör segíti, stb...

Szóval kemény hierarchia van, nem úgy, mint pl a baptistáknál, ahol valóban nincs.

dec. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
100%

3.

"A Hit Gyülekezete egy evangélikus felekezet"

nem evangélikus, hanem "evangelikál", "evangelizalo"

Magyarorszagon a luteránusokat nevezik evangéliKUSnak (Magyar Evangélikus Egyház)

dec. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 anonim ***** válasza:
0%

"Sandor aki önmaganak adott tanári diplomat.."


Ne zavarjon, hogy Amerikában kapott diplomát. A többi emberrel kapcsolatban is valószinű csak csipőből szaporitod a hazugságokat ha ennyire jól tájékozott vagy..

jan. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/92 anonim ***** válasza:
83%

29#

Amerikaban tanari diplomat amivel a Szt Pálon tanit? Ugye beteg vagy te is..

Fél eletemet a gyüluben töltöttem,ne próbálj meghazudtolni!!!!!


En veled ellentetben nem a tv ből ismeresem a sorolt szemelyeket..



A kommentjeid pontosan lefedik a szektás jelzőket ha kell hazudsz is..


Ezert mondom mindnkinek hogy kerulendő hely

jan. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!