Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Hit gyülekezet miben másabb,...

A Hit gyülekezet miben másabb, mint a katolikus, református keresztènység?

Figyelt kérdés

Azzal tisztában vagyok, hogy a Hit gyülekezet is alapvetően egy keresztény felekezet, hisz Istent követik és a Biblia a szent könyvük. De míg a Jehováknàl egyértelmű különbségek vannak a két "uralkodó" keresztény szemlélethez képest (lehet nem jó a szóhasználat, de nem tudom jobban megfogalmazni a református, katolikus vallásgyakorlást), addig itt nem tudom ők miben mások.

Egyeltalán Istenhívőkből miért van ennyi féle, mikor ugyan azt a szentkönyvet forgatják?



dec. 31. 12:25
 41/92 anonim ***** válasza:
83%

31# vagyok..

Pontosan fentebb emlitett tényeket kapizsgaltam...

Ő maga adott sajat magának diplomát.

Derekről....Derek egyik könyvebe Sandor betett egy plusz fejezetet....mikor kiderült megvonták a jogokat a hgy től.

A régi könyvek ujra nyomasa es terjesztése megmaradt.Az ujakhoz mar semmi köze nem lehetett.


Igy lett az hogy, mikor a Magyar D.Prince szervezetnel.dolgoztam,tudtam a hgy s gyuli pásztornak az új könyveket eljuttatni ingyen.


Szóval Derek tekintélyére amúgy se hivatkozzunk Sándornál..

jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
0%

Ugye okosnak tartod magad?

Le kell irjam még ötvenszer akkor leirom.

Dereck Prince volt a tanárja és egyéb külföldi vendégtanárok.


"Mi kell törvényileg? Meséld már el."

34. § (1) Tanári munkakörben az foglalkoztatható, aki felsőfokú végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik.


Gondolom elképzeled, hogy beadtak az akreditációs bizottságnak egy teológiai diplomát amit saját magának állitott ki.

Hát ilyen amikor valaki belegabalyodik a hazugság bizonygatásába.

jan. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező#


Átoklista egy, akkor még gepelt papir volt ahol egyhazi es maganszemelyek nevei voltak felsorolva akik ellen imadkozni kellett.Persze a listan szereplő nevek valtoztak idővel.

Pl folyósodjon el az agya

Üsse el az autó


Ne legyen termekeny a felesége és igy tovabb.


Hala Istennek ezek sosem működtek es nem is fognak.


Kerti csapból is demont űznek.

Egy teljes szellemi katyvasz karizmatikus babonakkal,figyelmen kivul hagyva a test cselekedeteit.


Mindent kiűzni ami problrma az eletben mert démonok okozzák.


Példa: csokoládé evés démona ellen kért valaki imát.


Azt hihetned ez vicc.

Nem! Ez szomorú.


Demonokkal kapcsolatban, Kennet Hagin tanitasai sokkal realisabbak es igeiebbek.


Nyilvan elete vege felé mar profetalt.össze vissza.


Pelda: Ő már meglatja visszajönni testben Jézust.

Nem nem látta meg.


Ugyanakkor emlitsem meg mert igy korrekt: Derek idősebb korában sok tanitasát korrigálta vagy vonta vissza,illetve finomította!

Írt is egy könyvet erről de most ha agyonütnek se jut eszembe cime.

jan. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 A kérdező kommentje:

41-es köszönöm.

Ez az átoklista baromira bizarr egy keresztény felekezetnél, és roppant szomorú is, mert ez már bőven kimeríti a gonoszság fogalmát, ami nem épp keresztényi szemlélet.

jan. 1. 15:34
 45/92 anonim ***** válasza:
83%

"34. § (1) Tanári munkakörben az foglalkoztatható, aki felsőfokú végzettséggel és szakképzettséggel rendelkezik."

Ne legyél ilyen hülye kérlek, ne keverd a felsőoktatást és közoktatást. Egyetemi tanári címhez ennél sokkal több kell.


"Dereck Prince volt a tanárja és egyéb külföldi vendégtanárok."

Pontosan melyik egyetemen, hol tanult, mikor és milyen papírja van róla? Nem érdekel, hogy hány könyvet olvasott el ettől a másik önjelölt prédikátortól.


"Gondolom elképzeled, hogy beadtak az akreditációs bizottságnak egy teológiai diplomát amit saját magának állitott ki."

Valahogy így történt, igen. De mint írtam, felesége állította ki, mivel ő volt az iskola vezetője.

jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 anonim ***** válasza:
0%

@45


"Ne legyél ilyen hülye kérlek, ne keverd a felsőoktatást és közoktatást. Egyetemi tanári címhez ennél sokkal több kell."


Ugye, hogy te is tudod, de akkor miért kértél paragrafust? Amúgy főiskolai tanári cimhez is.


"Pontosan melyik egyetemen, hol tanult, mikor és milyen papírja van róla? Nem érdekel, hogy hány könyvet olvasott el ettől a másik önjelölt prédikátortól."


Az önjelölt pŕédikátortól tanult és az állitotta ki a diplomáját, nem tudom, hogy addigra milyen minősitésben, de a II. vh előtt már professzor volt Cambridge-ben.


"Valahogy így történt, igen. De mint írtam, felesége állította ki, mivel ő volt az iskola vezetője."


Boldog életed lehet, ha ilyen önjelölt életrajzírója vagy Német Sándornak meg a Hit Gyülekezetének.

jan. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/92 anonim ***** válasza:
88%

Ám..lehetett tudni hogy a diplomáját az iskola alapitasa utan 2 evvel kapta..2 évvel...

Nagyon okos lehet ha 2 év alatt..


Hogy most mit olvasni az évszamokrol nemtudom,annyira se erdekel hogy odakattintsak..

jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
81%

"Ugye, hogy te is tudod, de akkor miért kértél paragrafust? Amúgy főiskolai tanári cimhez is."

Miért ne tudnám? Azért eléggé benne vagyok az egyetemi életben. De láthatóan neked fogalmad sincs róla.


"Az önjelölt pŕédikátortól tanult és az állitotta ki a diplomáját, nem tudom, hogy addigra milyen minősitésben, de a II. vh előtt már professzor volt Cambridge-ben."

Ez így sokat biztos nem ér :)

Amúgy egyetem szokta kiállítani a diplomát, Cambridge-en oktatnak teológiát, de ott bizony az önjelölt prédikátorod sose tanított, az önjelölt vezető lelkészed pedig sose tanult ott. Szóval várom, hogy pontosítsd ez irányba korábbi állításod.


"Boldog életed lehet, ha ilyen önjelölt életrajzírója vagy Német Sándornak meg a Hit Gyülekezetének."

Én nem vagyok, a saját maga által írt életrajzot linkeltem neked. Ott ő írta benne, hogy 90-ben szerezte a diplomát a saját maga által alapított főiskolán. Cambridge-i tanulmányokról pedig szó sincs benne.

jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az legyen a pápa, aki tud gyógyítani mint Jézus, meg mondjuk egy szabadon választott csoda, pl vízen járás.
jan. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
47%
Nincs szükség erről többet beszélni.
jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!