Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a nem...

Miért van az, hogy a nem vallásos emberek jobban tiszteletben tartják a hívőket, mint a hívők az ateistákat?

Figyelt kérdés
Miért kell minket folyton térítgetni, kioktatni és példa beszédekkel traktálni? Miért nem lehet a választott vallásom az, hogy nincs vallásom és miért fáj ez annyira a hívőknek? (nem provokáció képen kérdeztem, sajnos személyes élmények vezettek vezettek a kérdés megírásához)
2011. júl. 24. 13:57
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

15:22!


Ezek a meglátások a te véleményed tükrözik mégis egyetértek veled bizonyos dolgokban.

Volt a szomszédban egy néni akit nagyon vallásos volt naponta járt templomba stb. mégis amikor a macskánk átment hozzájuk (nekik lány macskájuk volt és gondolom nem akart kiscicákat) a fiával -aki vadász- lelövettette a macskánkat szám szerint 4-et (persze nem egyszerre, hanem néhány év alatt történt) akkor ez milyen vallásos? A másik szomszéd néni szintén Bibliát olvasott minden nap templomba járt stb aztán ő átkozódott a legjobban.

Nos mivel én ateista vagyok és ismerem magam így tudom, hogy nem tagadom meg Isten egyszerűen nem vagyok vallásos, nem hiszek. Azért is nem tagadom meg mert nem akarok másokat megsérteni.

Persze a szakadékon nem fog átsegíteni nem tolja meg a bankszámlánkat havi 100000-rel, nekem mégis marad az a hitem, hogy saját magamba higgyek. Sosem értettem azt, hogyha elmondtam el vallásos rokonomnak valamit ami éppen rossz volt az életemben azt válaszolta rá, hogy "Majd az Isten megsegít!" De nem azt mondta, hogy figyelj tegyél érte legyél erős higgy magadban és akkor meg tudod csinálni.... Tehát nem az énképemet erősítette hanem az Ő hite szerint próbált ezzel a mondattal "segíteni".

Nekem minden ember egyenlő, bőrszíntől (van félvér barátnőm), vallástól (a Papám vallásos) stb. függetlenül. Nem nézem le a vallásosokat, nem nézem le a nem vallásosokat. Szeretem, hogy másnak más a véleménye, de azt nem ha kérésem sőt felszólításom ellenére rám tukmálja, erőszakolja és még én vagyok (inkább nem írom le, hogy micsoda), ha ezt szalonképesen szóvá teszem. A vallás magánügy még a népszámlálásnál sem kötelező válaszolni rá. Én ha van időm (a gyerekem miatt kevés) és jönnek Jehova tanúi meghallgatom őket bár szólok, hogy nem vagyok vallásos. Én az én életemmel, értékrendemmel, a gyerekem nevelésével bizonyítom be, hogy igen is fontos a szeretet, a megbocsátás, a bizalom stb. Tehát ha azt vesszük a Biblia szerint élek (olvastam mert érdekelt, de ettől még nem vagyok vallásos, nem is lettem. A sorozatgyilkosokról is olvastam mégsem öltem még) nem lopok, nem ölök, nem török házasságot stb. de ettől még nem vagyok hívő, de attól, hogy nem hiszek rossz ember sem vagyok, szerintem!

2011. júl. 24. 15:49
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Előre bocsátom, hogy örömmel tölt el, h az eddig tapasztaltaktól eltérően itt kultúrált vita zajlik!


Az utolsó kommntedhez megjegyezném: a templomba járás, Bibliát forgatás korántsem azonos az őszinte vallásos meggyőződéssel, hittel, vagy a te példáidnál maradva, a tudatos, átgondolt hittel (azaz tudni, tisztában lenni azzal, hogy miben áll a hitem).

2011. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
59%

Hogy az átlag milyen, nem tudom. A saját pédámat tudom csak.

Én hívő vagyok. Az ateisták szemében a legrosszabbik fajtából .:))) Hiszem a hat napos teremtést, nem fogadom el az evolúciót. Hiszem a Biblia szavát, Krisztus eljövetelét, és várom a második eljövetelét, stb.


Soha például a munkahelyemen egyetlen egy embert sem próbáltam megtéríteni. A hitemet egy kollégám konkrét körbekérdezése által tudták meg. Na, elárulom, azóta saját fülemmel hallva a hátam mögött közölték, hogy valami a fejében hibádzik, aki hisz Istenbe. Megkaptam már, hogy a Biblia az első oldala is annyira túl emberi, ezért nem is igaz. Persze erre nincs érv, ha valaki tűzzel, vassal nem hisz, akkor nem hisz.

Magyarán: Nincs szándékomban megtéríteni senkit, de ha valaki kérdez, szívesen válaszolok. Viszont az ateisták lépte nyomon meg akarnak téríteni. Lásd a tankönyveinket, lásd a tudományos felfedezéseket. Minden tudományos felfesezés az evolúciót támasztja alá, de ha azt mondom, hogy ez a Bibliát támasztja alá, akkor persze "hülye" vagyok. pedig szerintem az ateisták nem hülyék, legfeljebb félrevezetettek.

2011. júl. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

15:57!


Teljesen egyetértek ezért is írtam le a 2 szomszéd nini történetét. Sajnos ez a bort iszik és vizet prédikál esete. Papám is vallásos, de ha káromkodik -mert nem sikerül valami-, akkor Istent is belecifrázza. Én is örülök a kulturáltságnak, ha nem így lenne biztosan megkérném az illetőt, hogy legyen kedves szalonképes válaszokat adni.



Szerintem a kérdéssel semmi baj sincs érdekes, hogy MAJDNEM az összes kedves kommentelő megértette és eddig szinte senkinek nem volt baja vele! Ha szeretnél tegyél fel te is egy új kérdést! A provokációra pedig nem válaszolok azt hiszem én ennél több vagyok.........

2011. júl. 24. 16:04
 25/45 anonim ***** válasza:
81%

"Ezek a meglátások a te véleményed tükrözik mégis egyetértek veled bizonyos dolgokban. "


Valóban. Ez csak egy meglátás. Egy vélemény. Nem kell feltétlenül elfogadnod. Elnézést kérek, ha esetleg megsértettelek volna. Ne vedd a vádjaimat a személyed elleni támadásnak! Csupán arra akartam rámutatni, hogy nem épp a legszerencsésebb megfogalmazást használtad.


"Volt a szomszédban egy néni akit nagyon vallásos volt naponta járt templomba stb. mégis amikor a macskánk átment hozzájuk (nekik lány macskájuk volt és gondolom nem akart kiscicákat) a fiával -aki vadász- lelövettette a macskánkat szám szerint 4-et (persze nem egyszerre, hanem néhány év alatt történt) akkor ez milyen vallásos?"


Erről így nem tudok nyilatkozni. Ahhoz ennél jóval többet kéne tudnom a helyzetről.

Egyébként én nem tagadom, hogy van rengeteg olyan ember, aki csak színleg vallásos, de te sem tagadhatod, hogy van rengeteg olyan ateista is, aki (tőled eltérően) megveti, lenézi, leszólja, ostorozza a hívőket és "meg akarja őket téríteni".

A mai idős generáció körében gyakori, hogy csak azért járnak templomba, akár naponta is, morzsolgatják a rózsafűzért, meg járnak akár naponta gyónni, mert ezt nevelték beléjük és nekik ez az evidens. A Horthy-korszak bigott vallásosságában ez volt a szabvány. És ők hiába nem hisznek ténylegesen, az ő értékrendjükhöz ez hozzá tartozik. Lehet, hogy a ti szomszédotok is ilyen.


"A másik szomszéd néni szintén Bibliát olvasott minden nap templomba járt stb aztán ő átkozódott a legjobban. "


Erre megint csak ugyanazt tudom mondani, mint az előzőre.

Vannak olyanok, akik csak színleg vallásosak, de ettől még, egyrészt, nem minden vallásos ilyen és nem is minden ateista olyan, mint te.


"Nos mivel én ateista vagyok és ismerem magam így tudom, hogy nem tagadom meg Isten egyszerűen nem vagyok vallásos, nem hiszek."


Te ilyen vagy. Ez becsülendő, de ettől még nem minden ateista ilyen.

Amúgy, ezek alapján, én legfeljebb hitvaknak neveznélek téged. Az ateizmusba definíció szerint is beletartozik Isten létének határozott tagadása, még akkor is, ha másokat nem ítélsz el azért, mert ők hisznek a létezésében.


"Persze a szakadékon nem fog átsegíteni nem tolja meg a bankszámlánkat havi 100000-rel, nekem mégis marad az a hitem, hogy saját magamba higgyek."


Szíved joga. Nem állítom, hogy rosszul tennéd. Csak azt mondom, hogy aki erre vár, az nem érti a vallás igazi lényegét.


"Sosem értettem azt, hogyha elmondtam el vallásos rokonomnak valamit ami éppen rossz volt az életemben azt válaszolta rá, hogy "Majd az Isten megsegít!" "


Sokaknál ez csak amolyan szólás.


"De nem azt mondta, hogy figyelj tegyél érte legyél erős higgy magadban és akkor meg tudod csinálni.... Tehát nem az énképemet erősítette hanem az Ő hite szerint próbált ezzel a mondattal "segíteni". "


Mert ő úgy hiszi, hogy ezzel segít. Nem fogja azt mondani, amiben ő nem hisz, még akkor sem, ha tudja, hogy te igen.

Amúgy a kettő szerintem nem áll egymástól olyan távol. Csak annyit szoktunk mondani, hogy "Isten majd megsegít!", de, mint mondtam, ez nem jön magától. Attól, hogy bemégy a templomba és reggeltől estig imádkozol, nem lesz jobb. Isten nem oldja meg helyetted a problémáidat, csak segít, hogy te megold. Ha hiszel magadban és mindent megteszel azért, hogy jobb legyen a helyzeted, akkor Isten segít. De ha csak letérdelsz és imádkozol, akkor nem fog történni semmi. Sok "hívő" pont ebbe bukik bele, hogy azt hiszi, csak össze kell tennie a kezét és azonnal repül a sült galamb a szájába.


"Nekem minden ember egyenlő, bőrszíntől (van félvér barátnőm), vallástól (a Papám vallásos) stb. függetlenül."


Becsülendő. Csak arra akartam rámutatni, hogy a kérdésed megfogalmazásából nem épp ez jött át.


"Szeretem, hogy másnak más a véleménye, de azt nem ha kérésem sőt felszólításom ellenére rám tukmálja, erőszakolja és még én vagyok (inkább nem írom le, hogy micsoda), ha ezt szalonképesen szóvá teszem."


Ebben maximálisan egyet értünk. Viszont ezt nem csak a vallásosok (egyes vallásosok) csinálják, hanem az ateisták (egyes ateisták) is. Ezért nehezményeztem a megfogalmazásodat.


"A vallás magánügy még a népszámlálásnál sem kötelező válaszolni rá."


Nem magánügy, de nem kell világgá kürtölni, mások orra alá dörgölni és másokat téríteni sem.

Úgy kell megélni a hitedet, hogy az meglátszódjon rajtad. De a hited tanítása látszódjon meg, ne maga a hit.

Vagyis pl. azt lássák az emberek, hogy de egy segítőkész, barátságos, mosolygós, vidám ember ez az illető és ne azt, hogy mennyire hívő keresztény. Sok ismerősöm vallja azt, hogy az a legjobb "térítési módszer" (bár ezt így ők nem fogalmaznák meg és szerintem se túl szerencsés), ha a hited értékeit éled meg és mutatod ki a világ felé és akkor és csak akkor mondod meg, hogy azért élsz így mert ilyen meg olyan vallású vagy, ha kérdezik. Vagyis a hétköznapokban a körülötted lévők csak azt látják, hogy egy kedves, aranyos, segítőkész, vidám, mosolygós illető vagy és csak az tudja rólad, hogy vallásos vagy, aki rákérdezett, hogy mégis honnan van ez a sok "energiád".


"Én az én életemmel, értékrendemmel, a gyerekem nevelésével bizonyítom be, hogy igen is fontos a szeretet, a megbocsátás, a bizalom stb. Tehát ha azt vesszük a Biblia szerint élek (olvastam mert érdekelt, de ettől még nem vagyok vallásos, nem is lettem. A sorozatgyilkosokról is olvastam mégsem öltem még) nem lopok, nem ölök, nem török házasságot stb. de ettől még nem vagyok hívő, de attól, hogy nem hiszek rossz ember sem vagyok, szerintem!"


Ez így van jól. Ha te így érzed helyesnek és jónak, senkinek nincs joga megszólni miatta.

2011. júl. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
73%

"érdekes, hogy MAJDNEM az összes kedves kommentelő megértette és eddig szinte senkinek nem volt baja vele!"


Teljesen félreértettél. Értem én, hogy mit akarsz mondani és válaszoltam is rá (nem?). Csak azt tettem szóvá, hogy a megfogalmazás sértő. Sajnálom, ha ezt te nem látod be.


"A provokációra pedig nem válaszolok azt hiszem én ennél több vagyok......"


Ki provokált?

2011. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
31%
Nem akarok beleszólni a "vitátokba", de szerintem amit a 88%-os válaszoló művel, az valahol szőrszálhasogatás. Szvsz ő is tudja, hogy értette a kérdező, amiket mondott, csak valamiért jólesik neki, ha beleköthet minden apró marhaságba. Egyébként az ettől független mondanivalójával egyetértek, szóval ő sem mond hülyeséget.
2011. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
49%
én is ezt vettem észre kérdező.a vallásnak agymosó hatása van,ezért lenne célszerű nem komolyan venni.irónikus módon minél buzgóbb vallásos valaki,annál jobban eltávolodik a szeretettől,ami a mások vallása iránti tolerancia alacsony szintjében,vagy hiányában mutatkozik meg.viszont szintén irónikus módon sok nem vallásos ember számára a vallási tolerancia természetes.
2011. júl. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 16:59-es!

Veheted szőrszálhasogatásnak, ha úgy gondolod. Valahol igazad is van, viszont nekem rosszul esik ez a fajta általánosítás és ezért szükségesnek tartottam szóvá tenni.

Sejtem, hogy a kérdező sem úgy értette, de attól még a megfogalmazásból az jön át. Ha pedig már a tiszteletet kéri számon, akkor illene az ilyen megfogalmazásokra figyelni.


17:00-ással viszont abszolút nem értek egyet. Sőt. Pont fordítva gondolom. Azok tolerálják legkevésbé mások vallási nézeteit, akik a magukéban sem hisznek igazán. Aki ténylegesen hisz egy vallásban, az megérti és átérzi a tanait. A vallások 99%-a pedig szeretetre, a másik ember megértésére tanít. Csak az a baj, hogy ezt nehéz megélni, ezért azok az emberek, akik csak szóban vallásosak, el is felejtik a hitüknek ezt a részét. Akik viszont tényleg mélyen vallásosak, azok általában teljes mértékben toleránsak a más hitűekkel. (Bár vannak kivételek.) Ebbe persze nem tartoznak bele azok a "vallások", amik eleve valami, vagy valaki ellen szerveződnek, illetve olyan tanaik vannak, mint az, hogy meg kell téríteni mindenkit, függetlenül attól, hogy akarja-e.

Aki tényleg megérti a vallását és úgy is hisz benne, az megérti azt pl., hogy szeresd felebarátodat, ergo tolerálja a más vallásúakat.

Csak sajnos manapság sokak szemében a vallás csak abból áll, hogy hetente egyszer elmegyünk misére, evés előtt és után imádkozunk, azt kezit csókolom. A vallás egyre inkább megszokássá vált, pedig nem lenne szabad azzá válnia.

2011. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

17:21, én még azzal egészíteném ki a monológodat, hogy egyes szülők a manapság is (régen az összesről el lehetett mondani) megkereszteltetik a gyereküket puszta "hagyományból", holott abszolút nem hívő/vallásos a család. Ennek mi értelme van?

16:59 voltam.

2011. júl. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!