Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudja védeni valaki a Hit...

Meg tudja védeni valaki a Hit Gyülekezetét az alábbi állításban?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos kundalini energiával teljesen hasonló dolgokat lehet produkálni mint amik a Hit Gyüliben Szent Szellemmel való betöltekezésnek mondanak. Összeesések, rángatózások, röhögés, nyálfolyás, remegések stb...


Általában Ázsiában csinálnak ilyet és teljesen ugyanazt csinálják mint a gyüliben kézrátétel stb...


A kérdésem nem provokáció.


Mocskolódók Zsidózók szektázók kíméljenek!


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. szept. 9. 02:09
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
33%

Az Én válaszom is nullás.

Egyet értek Pietrosollal.


Különben is a szent szellemnek megszűnt az utolsó apostollal az ilyen fajta megnyilvánulás.


Meg egy hasonló kifejtésben olvastam, hogy az apostolok létező nyelveken szóltak, hogy tudják hirdetni más embereknek akik más országokban éltek Isten királyságának jó hírét, mert még nem volt kész a teljes biblia.


De ahogy az apostol írta ezek rész szerint valók, és ezek a biblia befejeztével megszűnnek.


ezen kívül, nem ez az azonosító jele a keresztényeknek, hanem az egymás és az emberek iránt érzett és kimutatott szeretet.

S sorolhatnám a továbbiakban, miért nem helyes.

Jézus mondta is, hogy sokan fognak az Ő nevében "hatalmas" dolgokat véghez vinni, de ezeket Jézus nem fogadja el, mert nem ezt kérte.


Zsömle/lány

2012. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 anonim ***** válasza:
45%

Nem szűntek meg ezek a dolgok! Csak a H.Gy. elferdítette ezt a dolgot....az összeesésekkel, rángatózásokkal, röhögéssel, nyálgfolyással-ahogy a kérdező is irta!

Nyelveken szólás ma is van,én is szólok nyelveken, de nem csinálok semmi olyasmit, mint ami a felsoroltak között van!

2012. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/60 Sághegyi Csaba ***** válasza:
45%
5, a nyelveken szólás csakis arra bizonyíték, hogy valaki tud érthetetlenül beszélni. Azt pedig mindenki tud, tehát az nem bizonyít semmit, hacsak nem létező nyelven szól, amit valaki más megért, aki beszéli a nyelvet. Jézus azt mondta, hogy gyümölcséről ismerik meg a fát. Ha tudod, mik a gyümölcsök, akkor azokra helyezd a hangsúlyt. Ha nem tudod, hagyd el a gyülekezetet, és koncentrálj a Bibliára.
2012. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:
78%

Nem igaz! Mennyei nyelv létezik!(és aki kapott olyan ajándékot az le is tudja fordítani...ilyen is szokott lenni a gyüliben! Nem halandzsa, hidd el!!!Magamtól nem tudok beszélni igy csak ha a szentlélek adja! És én nem arra gondolok hogy valaki ugyanzat a digi- digi halala halala...szót mondogatja...mert az tényleg értelmetlen!

sőtt nekem volt hogy spanyolul mondtam szavakat, vagyis nem tudtam hogy spanyol csak emlékeztem rá mit mondtam...beirtam google-ba és tényleg értelmes volt! És hidd el életembe nem tanultam spanyolt! És azt mondod nekem hogy már nem létezik, biztosan az ördög beszél belőlem... miközben IStent dicsőitem!- Te se gondolhatod komolyan...! Én csak hittem hogy Istennek van egy Szentlelke ami rám is kiáradhat, és tényleg igaz!!

Nem gondoljátok, hogy ez tényleg Istentől lenne? Én sehol nemtalálom a Bibliába, hogy ez a dolog csak az apostolok idejére vonatkozott volna!!! Hol olvastad, mond már meg?? DE igy konkrétan,ne csak egy igerészt szedj ki a Bibliából, a Korintusi levélben mennyit beszél erről,...mért hiszitek hogy ez csak akkora vonatkozott?Hiszen az egész BIblia minket készít fel az utolsó időkre! HA nem lett volna fontos, nem került volna bele! HOGY KÍVÁNJÁTOK A LELKI AJÁNDÉKOKAT!! Annyira csodálatos dolog pedig, kár hogy sokan nem hisznek...:(

2012. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:
0%

a

13-as válaszadóval is egyetértek.

Az apostolok, mint írtam létező nyelveken szóltak amiket azelőtt nem is tanultak, mint görög, arab, stb.abból a célból, hogy a jó hírt amennyire csak lehet minden nemzetbe hirdetni tudják.

az utolsó apostol halálával ezek megszűntek, mert az írás szerint ezeket csak azok tudták tenni a gyógyítással együtt akikre az apostolok rá tették a kezüket.

Nem írja sehol, hogy más kívül álló saját magától tette, vagy tehette volna és tovább adhatta volna.

A Biblia kész lett, és mindenki olvashatja a saját nyelvén ma már.


Zsömle /lány

2012. szept. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
70%

Bocsi, de az apostolokra (meg a velük együtt levő kb. 100 emberre) sem tette rá senki a kezét... Leszállt rájuk a Szent Szellem. Krisztus pedig azt mondta, hogy nálánál nagyobb dolgokat is cselekszenek azok, akik őt követik. Krisztus a Szellem erejével tette ezeket, tehát bennünk is kell, hogy legyen ugyanabból a Szellemből.


Az, hogy milyen jelek kísérik a Szent Szellem vételét, az megint más kérdés. Az egyetlen biztos jele a nyelveken szólás. Ha valaki ezt így kapja meg, hogy közben nevet, ráng, stb., az az ő dolga. Igen, van olyan is, aki erre rájátszik. Ez tény. Azonban vannak olyanok is, akiknél ezek nem történnek meg. Például nálam sem. Ettől én nem vagyok jobb/rosszabb, és az sem, aki nem ilyen. Egyszerűen különbözőek vagyunk, és ezt az ajándékot is különbözően vesszük.

2012. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 anonim ***** válasza:
49%

Egyetértek a 16-sal!

+

Minden bűnt megbocsált Isten kivéve a Szent Szellem káromlást! Szóval attól még hogy nem hiszed el hogy létezik, még nem kell szidnod. Tudom hogy nem írtad le de a gondolatokkal is vigyázz!

2012. szept. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
34%

Szia!


14-es engem meglepett, hogy nem csak halandzsa nyelveken szóltok.

Kérlek ne vedd támadásnak, de nem régen olvastam a multiplex személyiségzavarral kapcsolatban, hogy a megjelent személyiségek idegen nyelven, nyelveken beszélt függetlenül attól, hogy a beteg ezeket soha nem tanulta.

És bizonyos esetekben az alany még emlékszik is ezekre.

Bocsi, tényleg nem rossz szándékból írom, de sokszor azt látom, hogy könnyen befolyásolnak embereket egyszerű, magyarázható dolgokkal.

Bízom benne, hogy nálad nem erről van szó.

2012. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Mennyei nyelv létezik!"


Na de hol? S minek az az embernek? Én sehol nemtalálom a Bibliában. De ha még is akkor másold már be az igét. Meg azt is magyarázd meg hogy miért kell ez a "nyelv".


Spanyolul beszéltél ,remek! Ha van a közeledben e spanyol anyanyelvű aki más nyelven nem beszél akkor van is értelme a dolognak. De ha nincs akkor mi értelme? Már csak azért mert én úgy tudom hogy Isten az okozója annak hogy ennyiféle nyelv létezik. Szóval ha mindenki a saját anyanyelvén dicsőíti Isten ő akkor is megérti azt. Fura lenne ha nem így lenne.

Szóval egyszerűen nem tudom felfogni hogy mi értelme lehet ennek a dolognak. De magyarázd el! Lehet hogy még is csak sikerül felfognom.

2012. szept. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik lényege, hogy így tudsz olyan dolgokért is imádkozni, ami akkor, amikor értelemmel imádkozik, akkor "nem jut az eszébe", nem gondol rá. Tehát nem feltétlenül más embernek szól ez (szólhat), hanem az ima egyik fajtája.
2012. szept. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!