Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudja védeni valaki a Hit...

Meg tudja védeni valaki a Hit Gyülekezetét az alábbi állításban?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos kundalini energiával teljesen hasonló dolgokat lehet produkálni mint amik a Hit Gyüliben Szent Szellemmel való betöltekezésnek mondanak. Összeesések, rángatózások, röhögés, nyálfolyás, remegések stb...


Általában Ázsiában csinálnak ilyet és teljesen ugyanazt csinálják mint a gyüliben kézrátétel stb...


A kérdésem nem provokáció.


Mocskolódók Zsidózók szektázók kíméljenek!


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. szept. 9. 02:09
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nagyon érdekes, hogy az I. Korinthus 14. fejezetéből épp a 15. verset hagyod ki:

Hogy van hát? Imádkozom a lélekkel, de imádkozom az értelemmel is; énekelek a lélekkel, de énekelek az értelemmel is"


Igen valóban kihagytam azt a részt. A 19 versszakot meg kétszer is bemásoltam. Igen hibáztam.


De azért tisztázzuk. Ha a nyelveken szólás imádkozás akkor Jézus mit tanított a Máté 6. fejezetében?

Ez így nekem zavaros.

2012. szept. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
9%

[link]


25.perctől, mintha a H.Gy-it látnám.... :-((


Sajnos ez van...iga

2012. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:

Jézus nem azt mondta, hogy csak és kizárólag azokkal a mondatokkal lehet imádkozni, hanem így=olyan módon. Tehát legyen meg a hálaadás, imádás, dicséret, stb. az imánkban. Ez nem zárja ki, hogy ugyanazt elmondjuk, amit ő mondott, de azt sem, hogy más szavakat használjunk, és másért is imádkozzunk (ahogyan ezt ő is megtette). Egyébként a nyelveken szólást Pál is imádkozásnak hívta.



(Bocsánat, az előző hozzászólásomban nem támadni akartam, elnézést kérek, ha úgy érezted.)

2012. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 munyamunya ***** válasza:

Egyáltalán nem igaz, hogy MINDENKINEK muszáj lenne nyelveken szólni, aki megkeresztelkedik, mert enélkül nincs benne Szellem, nem számít megtért hívőnek, nem ismeri az Istent, stb. Ez tévelygés.


""A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek. /.../ Némelyiknek ugyanis bölcseségnek beszéde adatik a Lélek által; másiknak pedig tudománynak beszéde ugyanazon Lélek szerint; Egynek hit ugyanazon Lélek által; másnak pedig gyógyítás ajándékai azon egy Lélek által; Némelyiknek csodatévő erőknek munkái; némelyiknek meg prófétálás; némelyiknek pedig lelkeknek megítélése; másiknak nyelvek nemei; másnak pedig nyelvek magyarázása; De mindezeket egy és ugyanaz a Lélek cselekszi, osztogatván mindenkinek külön, a mint akarja. /.../ Avagy mindnyájan apostolok-é? Vagy mindnyájan próféták-é? Avagy mindnyájan tanítók-é? Vagy mindnyájan csodatévő erők-é Avagy mindnyájoknak van-é gyógyításra való ajándéka? Vagy mindnyájan szólnak-é nyelveken? Vagy mindnyájan magyaráznak-é?"" (1Kor.12.fej.)


Nem, nem mindnyájan szólnak nyelveken, ugyanúgy, ahogy nem mindnyájan tanítók, vagy gyógyítók. Istentelen dolog elvárásként, teherként a hívőkre rakni ezt a dolgot, mintha enélkül nem lehetne valaki igaz és szent.

2012. szept. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
Nem értem mért kell lepontozni valamit, ami igaz!!! Ki érti ezt...fáj a valóság egyes embereknek?
2012. szept. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 A kérdező kommentje:

Aki a videót küldte a 25. percnél szeretném neked megköszönni bár biztos hogy ellenkező célból küldted de nekem viszont megvilágosult hogy amit a Gyüliben csinálnak az Istentől van amit meg ott az a Sátán megtévesztése.


Miért? A Sátán mindenkinél jobban ismeri az igét Jézust is igével kísértette meg. tehát tudja mi kell a kereztényeknek hogy elbizonytalanodjanak.


de ez a videó végre megmutatta hogy ami látszólag ugyanaz az sátánnál rombolást és pusztítást idéz Isten keze által pedig áldás és épülés.


A videóban szó van róla hogy ezeken a rendezvényeken gyakran vannak gyilkosságok öngyilkosság nemi erőszak szellemi leépülés. ne ez a Sátán. le van buktatva.


Isten munkája pedig ennek ellentétje! és a Gyüliben pedig Szent Szellem által töltekezünk meg aminek jó gyümölcsei vannak.


mert megvan írva hogy gyümölcseiről ismerik meg a fát!



az elöttem szólónak pedig nem gondolom hogy Pál maga ellen beszél hogy amit egyszer mond máskor az ellentétjét mondja szóval amikor azt írja nem mindenki kapja meg a nyelveken szólást ott nyilvánvalóan az értelmes más nyelvekről van szó nem szellemi mennyei nyelvről. és valós nyeleveken szólás a gyüliben is csak kevés embernek van...


gondolkozzatok olvassatok lássatok! ne le legyetek elfogultak. én is azért tettem fel a kérdést mert nem voltam elfogult a Gyülivel! ti se legyetek ellene elfogultak!

2012. szept. 11. 17:45
 37/60 Pietrosol ***** válasza:
52%

Szia!


Tudnál betűzni néhány szót ebből a szellemi,mennyei nyelvből?

2012. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

és gondoljatok bele abba is hogy amikor a tanítványok betöltekeztek részegeknek nézték őket.


szóval a részegség akkor is ugyanúgy nézett ki mint ma.


szóval hogyan?


elesnek fekszenek dülöngélnek röhögnek kiabálnak.


ezt látták ők és nyilvánvalóan mivel elötte nem volt ilyen hanem az volt az első azt gondolták hogy részegek. de Péter felált és elmondta hogy NEM!!!


miért mondta el? hogy ők és ti tudjátok hogy ha ilyet láttok és nem ittak az emberek és keresztények akkor nem bolondok sem részegek!!

2012. szept. 11. 17:52
 39/60 anonim ***** válasza:

Vidiripi


S ez a rész hol van a Bibliában?

2012. szept. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 munyamunya ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Írod:

>>amikor azt írja nem mindenki kapja meg a nyelveken szólást ott nyilvánvalóan az értelmes más nyelvekről van szó nem szellemi mennyei nyelvről<<


Tudnál mutatni olyan igehelyet az Írásokban, ahol különbséget tesz kétféle nyelveken szólás között bárki? A görög szöveg alapján nincs kétféle "szakkifejezés" használva, hanem mind az általam idézett helyen, mind a 14. fejezetében ennek a levélnek ugyanazt a szót használja az apostol: 'glosson/glosse' a nyelveken szólásra.


Azt gondolom, hogy lehetséges olyan szavakkal dicsérni az Istent, ami semmilyen földi nyelven nem értelmes, és nyilván ilyenről beszél Pál, amikor azt mondja, az értelme nem kap ilyenkor semmit, ám a szelleme érti. Azonban ez nem jelenti azt, hogy lennének külön olyan emberek, akik ezt az ajándékot kapják, pluszban meg olyanok, akik létező földi nyelveken beszélnek. A 12. fejezet felsorolásában sincs külön választva kétféle "nyelveken szólás", csak egy van említve, "A" nyelveken szólás ajándéka, ami magában foglal minden olyan beszédet, ami nem az ember anyanyelvén zajlik.


Ismétlem, kifejezetten káros és hibás az az elvárás, hogy MINDEN egyes megtérő KÖTELEZŐEN szóljon nyelveken, különben nem tartják Szellemtől újjászületettnek. Ahol ebből dogmát csinálnak, ott meghamisítják az Isten beszédét.

2012. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!