Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudja védeni valaki a Hit...

Meg tudja védeni valaki a Hit Gyülekezetét az alábbi állításban?

Figyelt kérdés

Egy bizonyos kundalini energiával teljesen hasonló dolgokat lehet produkálni mint amik a Hit Gyüliben Szent Szellemmel való betöltekezésnek mondanak. Összeesések, rángatózások, röhögés, nyálfolyás, remegések stb...


Általában Ázsiában csinálnak ilyet és teljesen ugyanazt csinálják mint a gyüliben kézrátétel stb...


A kérdésem nem provokáció.


Mocskolódók Zsidózók szektázók kíméljenek!


A válaszokat előre is köszönöm.



2012. szept. 9. 02:09
1 2 3 4 5 6
 41/60 munyamunya ***** válasza:
100%

Érdekes egyébként, hogy a prófétálás ajándékát nem követelik meg a megtérőktől ezekben a felekezetekben, pedig Pál szerint az a hasznosabb, és az volna jó, ha mindenki prófétálna a gyülekezetben. A nyelveken szólás a kívülállóknak van jelül, a prófétálás viszont a gyülekezetet építi.


Amikor Pál az efézusi tanítványokat merítette be, azok nem csak nyelveken kezdtek szólni, hanem prófétáltak is. Vajon miért nincs ebből is dogma csinálva a karizmatikus mozgalomban? Talán mert a prófétálás ellenőrizhető, és könnyen lebukik, aki csak megjátsza?


Szerintem azért van épp ez a kétféle ajándék megemlítve, mint amit a Szellem által megkapnak a bemerítkezők, mert ez a kettő az, ami azonnal nyilvánvaló tud lenni. Hiszen pl. a bölcsesség, hit, gyógyítás, szellemek megítélése egyik sem olyan dolog, amit csak úgy el lehet kezdeni csinálni a körülményektől függetlenül. A prófétáláshoz és az Istennek nyelveken való dicsőítéséhez azonban nem kell más, csak egy száj. Ezért olvasunk ezekről gyakran.

2012. szept. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok prófétát ismerek! És ez azért nem olyan gyakori, mert az emberek nem akarnak ekkora felelősséget magukra tenni! De én nagyon szeretném ezt a dolgok, és kérem is IStent hogy használjon engem! Na már most, ha tényleg megtörténik, te leszel az első akinek elmondom, mi a helyzet!

De állítólag nem könnyű, ezzel az adománnyal! De tényleg amig nem kapom meg addig nem állitok semmit!

De nekem voltak már kijelentések, amik teljesen megállták a helyüket, teljesen ismeretlen emberektől...szóval én hiszem hogy ma is működik, csak kevesen tudják használni!

Hiszen nagyon sok ima és személyes kapcsolat kell legyen közted és Jézus között, hogy ilyen munkára hívjon!AZ Ur áldjon téged!

2012. szept. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 A kérdező kommentje:

Kedves vidpiri:


apcsel 2.13


Kedves munyamunya:


rövid leszek: Pál külön beszél valós nyelvi nyelveken szólásról mint amikor minden nemzetiségű a saját nyelvén hallotta az apostolokat.


és külön beszél olyan "mennyei" nyelvről is amit senki nem ért. ehhez lehet olyan ajándékot kapni hogy valaki megtudja magyarázni amit NEM kap meg mindenki.


de mindenhol ahol imádkoztak az apcselben emberekért hogy vegyék a szent lelket mindenhol az követte hogy és új nyelveken szóltak.


akkor mi a probléma?

2012. szept. 11. 21:53
 44/60 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia Kérdező!


Tudnál idézni ebből a mennyei nyelvből?

2012. szept. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:
igével alátámasztani vagy leírni hogy milyen?
2012. szept. 12. 08:09
 46/60 munyamunya ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Már az imént is kértem, hogy mutass konkrét helyeket az Írásban, ahol külön említi az állítólagos kétféle nyelveken szólás ajándékát bárki. Te most csak a saját véleményedet írtad le újra, hogy szerinted Pálnál van különbségtétel. Kérlek, idézd az igehelyet is!


Jómagam olyat, hogy "mennyei nyelv" sehol nem olvastam az Írásokban. Ettől függetlenül, mint írtam, elismerem, hogy létezik szellemi beszéd az Isten felé, ami nem földi nyelven történik, de azt tagadom, hogy ez egy külön ajándék lenne, elválasztva az egyéb fajta nyelvektől, azt pedig pláne tagadom, hogy minden egyes megtérő személynek muszáj lenne ezt megkapnia. Részemről alátámasztottam már a Bibliából a véleményemet, te egyelőre még nem.


Írod:

>>de mindenhol ahol imádkoztak az apcselben emberekért hogy vegyék a szent lelket mindenhol az követte hogy és új nyelveken szóltak<<


Ez egyrészt nem igaz, lásd pl. ApCsel 2:41 ahol háromezer ember tért meg és merítkezett be; és ApCsel 8:14-17, ahol Samária népéért könyörögtek Péterék, és azok vettek Szellemet, és egy kukk nincs nyelveken szólásról; aztán az ApCsel 16. fejezetében sem Lídia, sem a börtönőr esetében nem olvasunk ilyesmiről, márpedig nem feltételezem, hogy Pál ezekre az emberekre pikkelt volna, és pont rájuk ne tette volna a kezét és ne kérte volna a Szellem ajándékait; ugyanígy az ApCsel 18. fejezetében a korinthusi Justus, Krispus, és mások is sokan szintén hittek Pál beszédeinek és bemerítkeztek, itt Pál másfél évig tanított, mégsincs egy szó sem nyelveken szólásról. Vajon mindezekben az esetekben elfelejtődött a könyörgés és kézrátétel a Szellem vételére? Nem hinném.


Másrészt a leginkább illetékes személynél, Pálnál érdekes módon nem olvassuk, hogy a bemerítkezés és kézrátétel után RÖGTÖN nyelveken szólt volna, sőt valójában erről sehol nem olvasunk, egyedül Pál saját bevallásáról tudunk, hogy ő maga is szól nyelveken (NEM egy darab "mennyei" nyelven, hanem sokféle nyelvEKen).

2012. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 A kérdező kommentje:

1 korintusból fogok idézni


13,1 Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.


emberek nyelvén és angyalok nyelvén is tud szólni Pál ezek szerint.


14,2 Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.


ha csak valós földi nyelvekenszólás lenne akkor nem írna ilyet Pál hogy senki nem érti csak Isten.


14,5 Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön.


Pál szeretné ha mindnyájan nyelveken szólnának. de inkább prófétáljanak mert ugyan az hasznosabb de nem mindenki tud, de ha van aki nyelveken szólást magyarázza akkor az jobb.


de tudom te valahogyan ebbe is bele fogsz kötni bár még nem tudom hogyan kiváncsi leszek rá.


de 1 valamit még elmondok!


A Bibliából BÁRMIT ki lehet mutatni bármit el lehet ferdíteni és ezzel sokan élnek is ezért írja az ige hogy: Aki alkalmatosokká tett minket arra, hogy új szövetség szolgái legyünk, nem betűé, hanem léleké; mert a betű megöl, a lélek pedig megelevenít.


Szentlélek nélkül annak kijelentése nélkül a Bibliát nagyon rossz dolgokra is lehet használni lásd keresztes háború stb..


Ne szőrszálhasogatásokkal foglalkozzál hanem Szentlélek által kérjél kijelentést a Bibliából hogy megelevenedjen és máris nem emberi okoskodásokat fogsz forgatni az elmédben hanem Isten kinyilatkoztatását a Szentírást ahogy Isten értelmezi, addig csak emberi értelmezésekkel próbálsz ferdítgetni dolgokat. És végezetül gyümölcseiről ismerik meg a fát. nekem és sokan másoknak a nyelveken szólás jó gyümölcsöket terem.


Kérlek rugaszkodj el a dogmáktól a vallásos ideologiáktól és próbálj meg Szentlélek által tanulmányozni a Bibliát. ehhez persze kézrátétel által venned kell a Szentlelket.


Apcsel 19 ..És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken

2012. szept. 14. 19:14
 48/60 munyamunya ***** válasza:

Kedves kérdező!


Vagy nagyon felületesen olvasol, vagy nem is érdekel igazán a másik ember véleménye, mivel most is csak ismétled magad, és nem veszed figyelembe, amiket eddig írtam. Ezért megismétlem az eddigieket:


>>Elismerem, hogy létezik szellemi beszéd az Isten felé, ami nem földi nyelven történik, de azt tagadom, hogy ez egy külön ajándék lenne, elválasztva az egyéb fajta nyelvektől, azt pedig pláne tagadom, hogy minden egyes megtérő személynek muszáj lenne ezt megkapnia.<<


Olyat nem mond Pál, hogy a nyelveken szólás jobb, mint a prófétálás, csak annyit állít, hogy amennyiben van magyarázó, akkor ez IS hasznos lehet a gyülekezet épülésére. Az általad beidézett helyek csak annyit mutatnak, hogy létezik nem emberi nyelven való megszólalás az egyházban, de azt nem bizonyítják – pedig ez volt a kérdésem – hogy ez egy KÜLÖN ajándék lenne, elválasztva az emberi, külföldi népek nyelvén való beszédtől. Nincs olyan felsorolása a Szellem ajándékainak, ahol külön lenne említve az „angyalok nyelvén” és az „egyéb nyelveken” való szólás. Ebből pedig az következik, hogy általában az ismeretlen nyelven való beszéd ajándékára vonatkozik Pálnak az a kijelentése, hogy NEM mindenki szól nyelveken (ahogy nem mindenki próféta vagy tanító sem), így teljesen hamis és istentelen az az elvárás a karizmatikus mozgalomban, hogy minden egyes hívőnek muszáj ezt tennie. Remélem, most már megérted, mit akarok mondani.


A minősítgetéseidre (emberi okoskodás, ferdítés, dogmák) pedig inkább nem reagálok, mivel a személyeskedés egy fórumon nem szerencsés.

2012. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 munyamunya ***** válasza:

Még valami. Ezt írod:

>>13,1 Ha embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.


emberek nyelvén és angyalok nyelvén is tud szólni Pál ezek szerint.<<


Nos, ha ez így van, akkor Pál szerinted ezeket is mind megtette: jövendőt mondott, minden titkot és tudomány ismert, hegyeket mozdított ki a helyükről, vagyonát felétette másokkal, testét pedig tűzre adta. Ugyanis ez mind fel van itt sorolva, mégsem gondoljuk, hogy végig csak magáról beszélt Pál. Egyszerűen példákat sorol fel, hogy mennyi mindennel dicsekedhetne az ember, nagy dolgokkal, kegyes dolgokkal, amelyek azonban az Isten nélkül, szeretet nélkül értéktelenek.

2012. szept. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 A kérdező kommentje:

érdekes az első mondatod nekem is pont így tűnik csak fordítva :)


tehát először is kérted hogy mutassam meg a Bibliában ahol külön említi a 2 fajta nyelvekenszólást azaz megkülömbözteti.


"Már az imént is kértem, hogy mutass konkrét helyeket az Írásban, ahol külön említi az állítólagos kétféle nyelveken szólás ajándékát bárki. Te most csak a saját véleményedet írtad le újra, hogy szerinted Pálnál van különbségtétel. Kérlek, idézd az igehelyet is!


Jómagam olyat, hogy "mennyei nyelv" sehol nem olvastam az Írásokban"


na tehát mutattam reagálás 0. igaz nem mennyei nyelv mert arra nem emlékszem pontosan hogy hol írja így helyette angyalok nyelvét idéztem de gondolom ez nem olyan nagy baj számodra..


meg kérlek idézz a kommentelésemből ahol azt állítom hogy egy külön ajándék.


álláspontom az hogy mindenkinek adatik a magyarázás a külön ajándék nem pedig a szólás..


"Érdekes egyébként, hogy a prófétálás ajándékát nem követelik meg a megtérőktől ezekben a felekezetekben, pedig Pál szerint az a hasznosabb, és az volna jó, ha mindenki prófétálna a gyülekezetben. A nyelveken szólás a kívülállóknak van jelül, a prófétálás viszont a gyülekezetet építi"


prófétálást nem követelünk mert NEM mindenkinek adatik meg mert egy ajándék. mint a nyelvek magyarázása. de nem úgy mint a nyelveken szólás.. remélem most már megérted.


próbáld meg elolvasni mégegyszer az előző kommentemből a következőt:

"Szeretném ugyan, ha mindnyájan szólnátok nyelveken, de inkább, hogy prófétálnátok; mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, kivévén, ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön"


én ebben azt olvasom ha van a nyelveknek magyarázója akkor az nagyobb mint a prófétálás.


"mert nagyobb a próféta, mint nyelveken szóló, K.I.V.É.V.É.N ha megmagyarázza, hogy a gyülekezet épüljön"


eggyértelmű hogy egy prófétálás nagyobb dolog mint egy nyelveken szólás ennek sehol nem állítottam az ellenkezőjét, viszont ha sikerült végre értelmezned az idézetet akkor láthatod mit próbáltam megértetni.


te ezt írtad: (csak hogy világos legyen)


"Pál szerint az a hasznosabb, és az volna jó, ha mindenki prófétálna a gyülekezetben. A nyelveken szólás a kívülállóknak van jelül, a prófétálás viszont a gyülekezetet építi"


ez teljes mértékben nem igaz. magyarázóval hasznosabb a nyelveken szólás. és a nyelveken szólás nem a kívülállóknak van hanem saját magadat építed vele és a szellemed Istennel beszél tikos dolgokat amit senki köztük a sátán sem ért.


"1 kor. 14,4 A ki nyelveken szól, magát építi"


14,2 Mert a ki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat


És Pál beszélt nyelveken ez 100%:


14,18 Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni.


a szövegkörnyezet alapján egyértelmű, mivel végig az angyali nyelvekről beszélt. és utána is.


szerintem ezeken többet nincs mit ragozni. értsed meg hogy ige alapján sehogy sem tudod bebizonyítani az állításaimnak a helytelenségét.


de megpróbálhatod..

2012. szept. 17. 20:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!