Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi igazolja az evolúciót?

Mi igazolja az evolúciót?

Figyelt kérdés

Találtak már teljes egész csontvázat, ami félig ember-félig majom, vagy éppen az emberré fejlődés fázisában volt?

Nem, a fog, vagy a tarkódarab nem ér. Tudna nekem mutatni valaki megdönthetetlen bizonyítékot az evolúcióra?



2012. nov. 13. 06:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/169 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem az evolúció mellett azért sokkal több bizonyíték szól, mint a teremtés mellett. Na az tényleg a "mese" kategória. Nem értem hogy lehet valamit kételkedés nélkül elhinni, amire sem bizonyíték, sem racionális magyarázat nincs.

Ott van például maga a világegyetem is. Tudjuk, hogy ma is keletkeznek új bolygók, csillagok, ahogy a régiek meg elpusztulnak. Létrejönnek csillagrendszerek, ahogy a miénk is létrejött egykor. Akkor miért hiszik el, hogy Isten teremtette? Vagy mostanság is ő teremti meg ezeket? Minek, ha anno tökéleteset alkotott?

De ha már a bizonygatásnál tartunk, mondj nekem legalább egyetlen egy bizonyítékot, ami a teremtés mellett szól. Legyen akár olyan csekély, mint egy fog vagy egy tarkódarab.

És mivel magyarázod, hogy manapság a vérfertőzésből született gyerekek jó eséllyel betegen születnek, de a te hited szerint annak idején anya fiával, testvér testvérével életképes, egészséges utódokat hozott a világra?

2012. nov. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/169 A kérdező kommentje:

4 gyerekes családanyaként visszautasítom ezt a hangnemet.Én senkit sem sértegettem, ti engem viszont igen. Mi jogon?

Csak mert másként látjuk a világot? Igen, mindenre rá tudom mondani azt, hogy Isten teremtette és engedtessék meg nekem, ha Ti bizonyítékot akartok merő kötözködésből a Bibliára, akkor visszafelé én is ezt elvárhassam!


Undorító ez a stílus, amit képviseltek, tisztelet annak, aki a kérdésemre normálisan állt hozzá, de ők nagyon kevesen vannak.

Szégyelljétek magatokat! Mert amíg én azt tanítom a gyerekeimnek, hogy legyenek jók, legyenek tisztelettudóak, ahogy a Biblia is írja, úgy ti milyen példát mutattok? Ismeretlen embert sértegettek??? Csak a hitünkben különbözünk (én embernek tartom az őseim, ti majomnak), és mégis megengedtek magatoknak olyan gusztustalan, szégyellnivaló hangnemet, amiért a magad fajtátok már két nagy pofonnal reagálna a való életben!


Keresztény vagyok és nem szégyellem. Istenben és Jézusban hiszek, nem abban, amit ti képviseltek. És ennek nagyon örülök, mert itt és most megmutattátok hova fajul a világ, ha ugyanazon az úton járok, ahol ti. Még egy keresztényt sem láttam, hogy a TI kérdéseitekre így reagált volna, ahogy ti az enyémre. Erre vagytok annyira büszkék?


De hogy a csontokra visszatérjünk, mint nekem alapvető probléma: attól, mert találtak egy koponyadarabot, abból hogy tudtak egy komplett csontvázat arccal és bemutatott környezettel rekonstruálni?

A tudomány összeegyeztethető a hittel, hisz szép, jó, érdekes és életet menthet az a tudás, amit kaptunk, hogy felfedezzünk.

Persze vannak emberek, akik mindezt pusztításra használják.

2012. nov. 13. 08:45
 13/169 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Kérdező!

Már eleve úgy tetted fel a kérdést, hogy bármilyen választ kapsz, ami nem vág egybe a teremtés-történettel, arra azt mondhasd, hogy nem bizonyíték, vagy hogy azt is isten teremtette.

És most fel vagy háborodva, mert egyesek itt egy kicsit "szűklátókörűnek" mondanak?


Ha felteszel egy kérdést, akkor legalább:

- légy nyitott a válaszokra

- annyit tégy meg, hogy elgondokodol rajtuk, és nem fogod rögtön lesöpörni őket az asztalról

Ha így teszel, senki nem fog sértegetni sem!

2012. nov. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/169 A kérdező kommentje:

11-esnek:

Itt a gyakon is megtalálható erre a válasz, de a Biblia azt írja erről, hogy Isten teremtette a Világegyetemet is (néhány bolygó meg azért forog visszafelé, hogy Isten megmutassa, hogy a szabályt ő alkotja, és cáfolja az evolúciót, hisz ha az igaz lenne, akkor minden ugyanabból állna és ugyanarra forogna).

Azt is írja, hogy a bűnbeesés után (ehhez a Bibliát muszáj ismerni, de remélem érthetően írom) még azért tiszta volt a DNS, a vérfertőzés nem fertőzés volt és valahogy be kellett népesíteni a Földet, másrészt az Újszövetségben ez már nagyon tiltva van, hisz köztudott már nekünk is, hogy milyen betegségekkel jár, köszönhető a tudománynak, hogy a szkeptikusnak is bebizonyítja, bár akad olyan nép, ahol ez megszokott és nem fogadja el.


A beteg gyerekről meg szüleiket kérdezd. Velük foglalkozok, és nekem is van. Jobb emberré tett, és ezt nem csak én mondom. Megváltoztatta a gondolkodásom, rájöttem, hogy nem az tesz boldoggá, amit addig hittem. Örülök ennek az ébredésnek, mindenkinek kívánom.


A bizonyíték kérésedre: HA ismernéd a Bibliát, akkor nem kérnél ilyet. Előbb olvasd el, utána beszélgethetünk. Nem bántlak! De anélkül, hogy ismernéd az én álláspontom, addig képtelenség ilyenről beszélgetni, mert nem tudok hivatkozni.

2012. nov. 13. 08:53
 15/169 A kérdező kommentje:

13-asnak: én azt tartom szűklátókörűnek, akinek önmagán kívül nem létezik más. Akik csak magukkal foglalkoznak, hogy minél többet kapjanak, akár máson keresztülgázolva.

Akik elveszik azt, amit akarnak, még akkor is, ha az más kárára van.

Ők szűklátókörűek, mert nem látnak önmagukon kívül mást. Gyerekeim azt tanulják, hogy ne legyenek se irigyek, se önzőek. Mi ebben a szűklátókörűség?


Nem hülye vagyok, csak keresztény.

2012. nov. 13. 08:57
 16/169 anonim ***** válasza:
80%

Ne haragudj, de elég nagy álszent vagy: kereszténynek vallod magad, de a neked nem tetsző reakciókra pofonokat emlegetsz... persze nem te adod, hanem hozzánk delegálod, hogy az "olyan emberek mint mi" biztosan, de ez valójában a te gondolataid kivetülése. Agressziót ebben a folyamban csak te emlegettél, csak a te kommented sugallja ezt.


Sajnálom, hogy sértésnek vetted, de a kérdésed és a kommented alapján nyilánvaló, hogy semmi módon nem vagy nyitott a tiedtől eltérő álláspont nemhogy elfogadására, mégcsak mérlegelésére sem! Ez abból látszik, hogy rendkívül provokatív kérdésedre, habár érkezett érdemi válasz (amit én mondjuk teljesen feleslegesnek, falrahányt borsónak tartok), te mégis kizárólag egyes válaszolók stílusára reagáltál, mintegy igazolva a benned lévő prekoncepciókat, hogy "lám-lám, a gonosz ateisták csak utálkozni tudnak."


Pontosan ezért kaptál olyan válaszokat, amilyeneket.

2012. nov. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/169 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom mit vártál, a 9-es válaszoló nagyon pontosan és érthetően leírta a TÉNYeket. Ezek bizonyítékok. Azzal viszont nem tudunk mit kezdeni, hogy szerinted minden bizonyíték Isten műve. Mert ha te ezt gondolod, akkor felesleges volt feltenni a kérdést, mert akárki akármit ír, te válaszol azt mondod rá, hogy azt is Isten hozta létre. Fölösleges a kérdésed, mert nem gondolkozol el a válaszokon, hanem a sajátodat hajtogatod.
2012. nov. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/169 anonim ***** válasza:
71%

Kedves kérdező!

Először is, Sir Butcher már nem egy teljesen világos és érthető ténnyel alátámasztotta neked az evolúciót, ezt érdekes módon figyelmen kívül hagytad.

Másodszor, ha kicsit is ismernéd az evolúciót, nem csak tudatlanul próbálnád cáfolni, hogy az ember ősei között sosem volt majom! Mindketten ugyanattól a közös őstől származunk, nem egymástól.

Harmadszor, én csak találomra szoktam néha belelapozni bizonyos topikokba, többek között a vallásba is, de a keresztények (vagy akármilyen más vallás hívői) sem jobbak, ha arról van szó, hogyan viszonyulunk embertársainkhoz. Sőt, merem állítani, hogy azok a fanatikus hívők, akikből igen sokat találni errefelé, nagyságrendekkel rosszabbak, mint bármilyen, az elveihez ragaszkodó ateista.

Negyedszer, látom már, hogy nem csak az evolúcióelmélettel vannak gondjaid, más fogalmak jelentéséről sincs fogalmad, és összevissza kevered őket. A szűklátókörűég, a törtetés és a gonoszság és az önzés messze nem azonos fogalmak, hiába próbálod egy kaptafára venni őket.

Ötödször pedig, te jogosnak tartod az elvárásodat, hogy bizonyítékot kérj a tudományra (amire egy kis keresgéléssel a neten tucatnyi bizonyítékot találna még egy kisgyerek is), te visszafelé mégis csak annyit teszel, hogy felháborodva hisztizel a kérdésedre kapott válaszok miatt. Ha már egyszer te "visszafelé" várod el ezt a bizonyítást, akkor mi miért nem kapunk semmit?

2012. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/169 anonim ***** válasza:
27%

Igen, találtak már félig-majom, félig-ember koponyákat.

Sőt, ha figyelnél, akkor azt is tudnád (a Discovery mutatta), hogy nemrégen találtak egy koponyát, ami a neandervölgyi és a homo sapiens közötti átmeneti-ember koponyája.

Ugye azt már tudjuk, hogy a neandervölgyi még nem beszélt, a homo-sapiens pedig igen. E kettő közötti átmeneti ember koponyáján mutatták azt az elváltozást, ami kezdetleges formában már ott van, és ami legnagyobb valószínűséggel hozzájárult a beszéd kialakulásához.


Persze erre is mondhatod, hogy azt is Isten teremtette, hiszen bármire rá lehet fogni, még az evolúcióra is, nem gondolod?

És akkor ettől kezdve, mit is kérdezel valójában?

2012. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/169 anonim ***** válasza:
100%

"Ugye azt már tudjuk, hogy a neandervölgyi még nem beszélt, a homo-sapiens pedig igen."

Azért ez nem teljesen így van. :-D [link]


A két faj a Homo sapiens és a neandervölgyi a DNS vizsgálatok alapján egy ideig egymás mellett élt, tehát nem származnak egymásból. Sőt, minden bizonnyal történt keveredés a két faj között, amit az támaszt alá hogy sok területen ma is hordoznak az emberek neandervölgyi géneket.

2012. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!