Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Balu86MH kérdése:

Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána járni pár kérdésnek ami nem tiszta, de nem igazán találtam rá válaszokat és mivel nekem nincsen Jehova ismerősöm, és itt láttam néhányat, hogy írogat, ezért őket kérdezném.


-A Jehova tanúi elismernek valamit is a Katolikus egyházból (pl. szentségeket stb.) vagy egyáltalán semmit (tehát az egész egyház 2000 éves történelme semmis és hazugság)?


- A Jehova tanúi a protestáns felekezeteket is támadják, hogy ez nem jó meg az nem jó, vagy csak a Katolikusokkal kötekednek?


- Mit gondolnak arról, hogy az ő szektájuk (vagy egyházuk, nemtudom minek hívják magukat) csak alig 150 éve működik.


- Ha a Katolikus és a Protestáns egyházak működése szerintük nem legitim, akkor szerintük a Jehova tanúi megalapítása és Jézus keresztre feszítése közötti időszakban nem létezett semmilyen legitim egyház? Tehát kb. 1900 évig a "nagy semmi" volt egyházi téren?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, majd folytatom még a kérdéseket ha úgy alakul.



2013. márc. 14. 21:01
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
42%
Vidiripi! Azt hiszem félreérthettél. Én ugyanis azt mondtam, hogy a két tanú azért nem edlítette meg, mert nyilvánvaló dolog, s azt hiszem, hogy senki számára nem hír, hogy Jézus a kinhalálával megváltotta a bűneinket, azt már viszont kevesen tudják, hogy mi fog bekövetkezni nem sokára a földön, és gondolom a tanúk ezt értették Bibliai jó hír alatt. A kérdést pedig azért neveztem provokatívnak, mert szándékosan így tetted fel, ha igazán Jézus váltságálldozatára lettél volna kíváncsi, akkor megfogalmazhattad volna másképp, mondjuk, hogy mi a szerepe Jézus váltságálldozatának.
2013. márc. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
42%
Az emlékünnep megtartása pedig más történet, ne keverjük össze a kettőt.
2013. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
82%

Vidiripi


Na akkor teljes a káosz ,mindenki félre ért mindenkit.

De hidd csak azt hogy mindenkinek nyilvánvaló a dolog. (pont most bizonyosodott be hogy nem az)

Mert ha annyira nyilvánvaló akkor minek is kell tanítani az embereket miért kell a tanítványképzés? Ugyan is ez az alap erre épül minden Krisztusra és az ő váltságáldozatára. Mivel az Atya elhatárolódik a bűntöl de Jézus magára vette a világ bűneit. Így nyilt lehetőség arra hogy az emberek alatvalók lehessenek a királyságban.

(Róma 3:24) és ajándék az, hogy igazságossá nyilváníttatnak az ő ki nem érdemelt kedvességéből, a Krisztus Jézus kifizette váltság általi szabadítás révén.

2013. márc. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
50%

"Na akkor teljes a káosz ,mindenki félre ért

mindenkit." Bocsi, lehet, hogy én fogalmaztam rosszul. "De hidd csak azt hogy mindenkinek nyilvánvaló a

dolog. (pont most bizonyosodott be hogy nem

az) Mert ha annyira nyilvánvaló, akkor minek is kell a tanítni az embereket, miért kell tanítványképzés?" Ha viszanézed, akkor láthatod, hogy leírtam, hogy aki esetleg annyira tudatlan lenne, elmagyarázzuk az adott személynek, mivel felvetődnek úgy is az ezzel kapcsolatos kérdések. Viszont nehogy azt gondold, hogy nálunk az egész prédikálómunka abból áll, amit első látogatásra nagyvonalakban elmondunk az adott személynek. Nem, ezek után komoly Bibliatanulmányozást folytatunk vele, (persze ha igényli) ahol részletesen átveszünk minden felmerülő kérdést.

2013. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Akkor mindenféle vallás hívja magát a saját nevén és nem kereszténynek:katólikus,református, baptista...stb,tehát nem keresztény.Nevezzük a gyermeket a nevén!
2013. márc. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!