Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Balu86MH kérdése:

Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána járni pár kérdésnek ami nem tiszta, de nem igazán találtam rá válaszokat és mivel nekem nincsen Jehova ismerősöm, és itt láttam néhányat, hogy írogat, ezért őket kérdezném.


-A Jehova tanúi elismernek valamit is a Katolikus egyházból (pl. szentségeket stb.) vagy egyáltalán semmit (tehát az egész egyház 2000 éves történelme semmis és hazugság)?


- A Jehova tanúi a protestáns felekezeteket is támadják, hogy ez nem jó meg az nem jó, vagy csak a Katolikusokkal kötekednek?


- Mit gondolnak arról, hogy az ő szektájuk (vagy egyházuk, nemtudom minek hívják magukat) csak alig 150 éve működik.


- Ha a Katolikus és a Protestáns egyházak működése szerintük nem legitim, akkor szerintük a Jehova tanúi megalapítása és Jézus keresztre feszítése közötti időszakban nem létezett semmilyen legitim egyház? Tehát kb. 1900 évig a "nagy semmi" volt egyházi téren?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, majd folytatom még a kérdéseket ha úgy alakul.



2013. márc. 14. 21:01
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 20-as válaszoló!

Te ezt írtad:

"Addig szó sem volt semmiféle tanukról."

Én erre válaszoltam azt, amibe alaptalanul belekötöttél, miszerint BENNE VAN A BIBLIÁBAN, hogy Jehova "tanúinak" nevezi a hűséges zsidókat - mely természetesen prófécia is jövőre!


"Jézus miért nem így hívta a követőit, hogy tanuim, hanem híveim"


Mert nem Ő volt Jehova, hanem maga is Jehova tanúja, hű szolgája(!!) volt - cáfold meg a bibliából, ha nem így van. Jézusnak nem "hívei" voltak, hanem tanítványai.

Jézus hűségesen és buzgón teljesítette megbízatását mint Jehova tanúja. Ezen a téren ragyogó példát mutatott az önátadott keresztényeknek. Ezekkel a szavakkal vezette be a laodiceai gyülekezetnek adott tanácsát: „Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú” (Jelenések 3:14–19).


Először is Jézus „ Ámen”-nek nevezi magát. Vajon miért? Azért, mert Jehova „ Ámen”-ként küldte el őt (ami azt jelenti: úgy legyen) az összes isteni ígéret tekintetében. Jézus az, aki valóra váltja Isten ígéreteit (2Korinthus 1:20). Azonkívül Jézus „hű és igaz tanú”-nak is minősíti magát. S miért teszi ezt? Azért, hogy a gyülekezet úgy tekintsen őrá, mint példaképére, és indítást kapjon arra, hogy megbánja vétkeit és újból „buzgó” legyen a Jehova melletti tanúskodásban. Az Isten Fia azt akarta, hogy a laodiceai keresztények soha ne feledjék, hogy Istennek és a messiási Királyságnak a tanúi.


Az a szentírási beszámoló, ahonnan Jehova Tanúi a nevüket származtatják: az Ésaiás 43. fejezete. Ott a világi eseményeket egy bírósági tárgyalóteremben lejátszódó drámaként mutatják be: A nemzetek istenei felszólítást kapnak, hogy vezessék elő tanúikat, akik bizonyítani tudják állítólagos igazságos ügyeiket, vagy hallgassák meg a Jehova oldalán álló tanúkat, és ismerjék el az igazságot. Ott Jehova kijelenti népének: „Ti vagytok az én tanúim, mondja Jehova, és az én szolgám, akit kiválasztottam; hogy megtudjátok és higgyetek nekem és megértsétek, hogy én vagyok: előttem Isten nem alkottatott, sem utánam nem lesz. Én, igen, én vagyok Jehova; és rajtam kívül nincs szabadító” (Ésaiás 43:10, 11, American Standard Version).


Jehova Istennek voltak tanúi a földön a Krisztus előtti évezredekben is. Miután a Zsidók 11. fejezete felsorol néhányat a hit emberei közül, a Zsidók 12:1. ezt mondja: „Így tehát, mivel a tanúknak ily nagy fellege vesz körül bennünket, tegyük félre a terheket és a minket könnyen behálózó bűnt, és kitartással fussuk meg az elénk helyezett pályát.”


„Lesztek nékem tanúim . . . a földnek mind végső határáig” (Csel 1:8). E búcsúszavak kíséretében bízta meg Jézus a tanítványait azzal, hogy legyenek tanúk. De kinek a tanúi? „Lesztek nékem tanúim” — mondta Jézus. E szavak tehát azt jelentik, hogy ők ne Jehovának legyenek tanúi? Egyáltalán nem azt jelentik!


Jézus tanítványai tulajdonképpen példa nélkül álló kiváltságot kaptak — azt, hogy mind Jehova, mind Jézus tanúi legyenek. Jézus korai tanítványai, mint hűséges zsidók, már Jehova tanúi voltak (És 43:10–12). Most azonban Jézus azon létfontosságú szerepéről is tanúskodniuk kellett, amelyet Jehova nevének a messiási Királyság általi megszentelésében tölt be. Így Jehova dicsőségére való tekintettel tanúskodtak Jézusról (Róma 16:25–27; Fil 2:9–11). Tanúsították, hogy Jehova nem hazudott, mivel több mint 4000 év elteltével végül elhozta a régóta megígért Messiást vagy Krisztust!

2013. márc. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
0%

"és arra is megkérnélek mutass egy olyan mondatot Jézustól hol az égi atyát jehovaként említi..."


Tessék: [link]


Én pedig arra kérnélek, hogy mutass az általad elismert Új fordításban egyetlen olyan helyet, melyben az eredetivel meggyezően, benne van Isten páratlan és teljes neve, a JHVH ma ismert kiejtésben! Mert hogy Jeremiás, Ézsaiás, vagy akár Jézus MAI, általunk magyarul ismert kiejtése benne van, de Isten neve ugyanilyen logika alapján NINCS!!! Miért is? Ezen fordítók és híveik hűségesek..., de kihez, vagy mihez is? Egy zsidó babonához????


--------


""Az, hogy éppen hogyan is hívják önmagukat, nem jelenti azt, hogy azok is, aminek mondják magukat, vagyis Krisztus-követők!"


Persze, hogy nem. A budhisták sem budhában hisznek, a krisnások sem krisna követői, ugyebár akkor ti sem jehova tanui vagytok ezen logika alapján attól, hogy így hívjátok magatok. Ugye érzed mennyire nevetséges amit írtál? :) "


Szerintem te vagy nevetséges, mivel kihagytad Jézus egyértelmű azonosítójelét arra vonatkozóan, hogy honnan, miről lehet felismerni, hogy kik az Ő tanítványai.


--------


""Senki sem állította, hogy a mai zsidók Jehova Tanúi lennének"


Nem e?? Akkor olvasd el amit a 8-as válaszoló írt aki ugyancsak a te gyülekezetedből származik: Szó szerint idézve:"A hűséges zsidók is Jehova tanúi voltak, még ha nem is voltak jogilag ezen a néven bejegyezve, mint ma - a próféciáknak megfelelően"

Sajnos úgy látom belőled csak a düh és a megvetés sugárzik értelem helyett és még csak arra sem vagy képes, hogy visszaolvass egyetlen egy oldalt. Ugye nem kérek túl sokat?"


Ugye nem kérek túl sokat azzal, ha megkérlek, hogy NEM RÁGALMAZZ meg engem semmi alaptalan váddal? Én írtam, amit idéztél és NEM A MAI ZSIDÓKRÓL ÍRTAM, tehát erről ennyit. Hogy kit is vakít el a vak düh akkor?!!


-------


"Tehát erre volt a válaszom az, hogy vicces, hogy 2000 évig hagyták az úgynevezett tanuk, hogy mindenki félre informálja a másikat"


A testvér is és én is számtalanszor leírtuk már, hogy logikusan mindig voltak a földön őszinte keresztények, Jehova hűséges tanúi, akik a lehetőségekhez képest a lehető legjobban igyekeztek alkalmazkodni az isteni igazsághoz, de a legtöbb esetben a hitehagyott egyház kegyetlen elnyomógépezete érvényesülni értelemszerűen nem hagyta őket, s örülhettek, ha a hivatalos egyházi hatalommal való szembeszállásukkal életben maradhattak.

Az ilyen szembeszállók persze nem mindig az igaz ügyet képviselték, ezt sem állította senki, de mindig voltak, akik megtették, és a tiszta lelkiismeretük fontosabb volt, mint a sötét babonák és pogány tanok. Nyilvánvalóan ez a vallási elnyomás és diktatúra akkor működött a leghatékonyabban, mikor a Biblia birtoklása is halálos bűn volt! Így aztán nem volt kritika.

Sok fanatikus egyháztag ma is örülne, ha ilyen törvények lennének.


"Később a keresztények hibáit hánytorgatod fel ami nem szép dolog"


Ezek a "hibák" százmilliók életébe kerültek!!! Csak a 20-ik sz.-ban sok tízmillió ember! És NEM a "keresztények" hibáiról van szó ebben az esetben, hanem azokról, akik csak annak vallották magukat - persze általában tudatlanul!!!!!


"Viszont úgy tudom ezért már nem egyszer bocsánatot kért a pápa"


És? 500-1000 évvel később? Éppen eljött az ideje, ugye?! Csakhogy ezek csak SZAVAK, semmi több. A valóság, a gyakorlat ugyanabban a szellemben folyik tovább ma is, mint akkor (és erre büszkék is), te ezt nem furcsállod???? Bocsánatot kér a pápa bizonyos régmúlt bűnökért, de közben ugyanazon szellem szerint élnek és alkalomadtán pusztítanak, mint akkor!

Vannak, akik azt mondják, hogy a keresztes hadjáratok dicsőbb volt, mint pl. a vh.-úk úgynevezett "keresztény" viselkedése, mert a keresztesek legalább nem egymás (HITTESTVÉRT) gyilkoltak millió-száma..., de nem is olyan régen egymást is (persze igazi Krisztus-követőként EGYIK SEM követhető). Nem csak a két vh.-ra gondolok, hanem a Balkánra is, Ruandára is - ezek NÉPIRTÁSOK VOLTAK olyan, állítólagos "keresztény" százezrek részéről, akik mind az ősi szellemet vallják, azt, amit az egyházuk a szívükbe ültetett!!!


Tehát akkor "megbánta" valaki is ezen múltbeli rémtetteket? NEM!


Ezek egyik sem Jehova Tanúja volt Még egyszer, mit mondott Jézus? "Arról ismerik meg az emberek, hogy a tanítványaim vagytok..."


"Az, hogy te tagadod a keresztény egységet, az a TE egyéni megítélésed és egyáltalán nem mérvadó. Sőt, titeket jellemez. Igenis össze akarjátok ugrasztani az embereket azzal, hogy hamis tanokkal kételyt ébresztetek bennük."


Bocsika, de Jehova Tanúi a békére törekednek és azt követik, nem a háborút - ellentétben a magukat kereszténynek tartó egyházak többségével. Ez az életükön is meglátszik minden nemzetben, és mindenkor.


"Arra kellene törekedni, hogy a hasonlóságokkal megerősítsétek mások hitét"


Miben higgyünk akkor, "hasonlóságokban", vagy a Biblia igazságaiban??? Mit tanított Jézus és az apostolok? Azt mondták, hogy a sok-sok szekta jól teszi, ha a "hasonlóságokban" megegyezik, de nyugodtan szakadjanak csak szét, és ne törekedjenek egységre? Ugye nem ezt mondták?!


A te "kiabálásodról" leírtam a lényeget, úgy látom te csak a saját egyoldalú álláspontodat erőszakolod másra.


"Nekem és a többi kereszténynek tökmindegy, hogy ti kihez imátkoztok, de ne akarjátok megmondani, hogy mi kihez vagy kikhez imátkozhatunk."


Először is: az igazi keresztényeknek sohasem "tök mindegy" mások sorsa!!!! Másodszor pedig Jehova Tanúi sohasem kényszerítenek senkire semmit, ellentétben..., folytassam? Így aztán mi nem akarjuk nektek megszabni, hogy kihez, mihez imádkoztok, de engedtessék már meg a részedről, hogy elmondhassam a véleményem. Vagy esetleg a véleménynyilvánítás szabadsága is bosszant?


"Mindenki maradjon meg a saját istenénél."


Igen, ez megint igazi "krisztusi szellemből" fakadó gondolat, igaz? Ugyan mutasd már meg nekem, hogy a Biblia egészében hol olvastál ilyen "okosságot"???

2013. márc. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
85%

Kedves 21 és egyben 22-es válaszoló:


"BENNE VAN A BIBLIÁBAN, hogy Jehova "tanúinak" nevezi a hűséges zsidókat"


Akkor láthatám ezt a részt a bibliából? Írd már meg hol található!


Szeretnélek megkérni, hogy ne keverd a te hitedet a keresztényekével. Jézus nem volt jehova tanuja, ilyen sehol sem található a bibliában!

Gondolom azzal tisztában vagy hogy amiben te hiszel és amiben a keresztények az nem ugyan az. Elsősorban mi nem hisszük, hogy jehova létezik. Számunkra Isten létezik deőt nem jehovának hívják. Ha ezzel egyetértenénk és persze még sok más eltéréssel, akkor joggal hívhatnánk minket is tanuknak. De nem vagyunk azok. Így a továbbiakban megkérlek írd oda azt, hogy a TI hitetek szerint valami így van vagy úgy! NEM pedig általánosságban, mert nem mindegy! Szóval a jövőben ezt jelezd.


"Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú” (Jelenések 3:14–19)."

Néha azért nézd meg mit linkelsz be, mert összekeverted a mi bibliánkat a ti újranyomott bibliátokéval. Mert ilyen szöveg amit te kiemeltél sehol sem található a keresztény bibliában, nemhogy a megadott versekben... :)


"Először is Jézus „ Ámen”-nek nevezi magát"


Ezt a m*rhaságot, már megbocsáss. Hogy jött ki ez nektek? Már tudom honnan jött a mondás: 2x2 néha 5. Tőletek. Ember, elolvastad te az egész szöveget vagy csak kiemelgetsz részeket és azokkal dobálózol. És még te akarod megmagyarázni a bibliában írtakat más embereknek? Az Isten óvjon minket tőle! Akkor elmondom mit jelent ez a rész:2Korinthus 1:20


Jézuson keresztül lettek jóvá az emberek akik megtértek és általa ez meg is lett pecsételve(ámen) mert Isten akaratát és parancsolatait követte. Ennyim, nem több. A többi hablatyra nem válaszolok, mert értelmetlen kitaláció ezen része a válaszodnak.


"Az a szentírási beszámoló, ahonnan Jehova Tanúi a nevüket származtatják: az Ésaiás 43. fejezete"


Na ezen is jó mosolyogtam. Ti keveritek a szezont a fazonnal. A tanu(mint ahogy ti hívjátok magatok) és a tanu aki SZEM vagy FÜL tanuja egy eseménynek, nem ugyan az a dolog. Én is az ÚR tanuja vagyok, de csak úgy, hogy vallom hogy Ő létezik és úgy cselekszem ahogy neki tetszik. De ettől még nem vagyok jehovista!!! Ezzel legyetek már tisztában. A későbbiekben felhozott példázatod pedig joggal nem a rendes bibliából vetted, hisz abban MÉG nem szerepel a jehova név, ott mág nem tartotok, hogy oda is beszúrjátok, csak szépen lassan, igaz? Had másoljam be ide a többi érdeklődőnek az eredeti Káloli féle fordítást:Ésaiás 43:10, 11

"10. Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám, a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, előttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!

11. Én, én vagyok az Úr, és rajtam kivül nincsen szabadító! "


Ugye ugye, semmiféle jehova nincs a szövegben, nem véletlenül nem ezt írtad ki hanem valami amerikai fordítást.:) XD

Ti mennyire átlátszóak vagytok. Még csak erőlködnöm sem kell, hogy cáfoljam minden egyes szavatokat, mert csak gépelni kell mindenki számára egyértelmű bizonyságot. Csak győzzek gépelni...


"Jehova Istennek voltak tanúi a földön a Krisztus előtti évezredekben is"

Ez mekkora, azt hiszed nem ellenőrzöm minden szavad és benmyelek mindent amit ide leírsz? Ennyire h*lyének nézel? Bár mindenki magából indul ki nem? Szóval "a Zsidók 12:1. ezt mondja":

"1. Annakokáért mi is, kiket a bizonyságoknak ily nagy fellege vesz körül, félretéve minden akadályt és a megkörnyékező bűnt, kitartással fussuk meg az előttünk levő küzdő tért. "


Itt sincs semmiféle tanukról szó. Azt ugye tudod hogy mindezzel magadat járatod le, a TE szavahihetőséged csorbul és a jövőben ha ismét összefutunk egy vitában nem leszek resz kikeresni ezeket a részeket, hogy mások is lássák, sok beszédnek sok az alja és ezzel nem győzöl meg senkit, hisz a semmiről mesélsz regéket. A szavaid üresek és hasznavehetetlenek.


A továbbiakban nem kívánom ismételgetni magam. Itt:Csel 1:8 olyan tanukról beszél Jézus mint amit már említettem magamról, emberekről akik tovább adják a tanításait világszerte. Nem pedig jehova tanuiról Akkor azt mondta volna: És lesz majd egy csopot kiket jehova tanuinak hívnak és ők lesznek az igaz tanítók, figyeljetek rájuk. De szerencsére ilyen soha nem hangzott el a szájából, már hogy is tehette volna, hisz jó 1900 évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy egyáltalán kitalálják ezt a vallást, mármint a jehova tanuit... :)


Asszem ezzel ki is végeztem az első hozzászólásod, nézzük a következőt:


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

22-es hozzászólásra a reakció:



Ez én lennék:"és arra is megkérnélek mutass egy olyan mondatot Jézustól hol az égi atyát jehovaként említi"


Erre te:" [link]


Ho-ho-hóó. Álljunk csak meg egy szóra! Csak nem jehova tanui oldalon járunk. Ott bizony azt írtok amit akartok, szóval a bizonyításod érvénytelen!!


Az ez után megfogalmazott mondathalmaz számomra értelmetlen így nem tudok érdemben válaszolni rá, talán próbáld meg a berögzült halandzsa gépezet nélkül. Ebből is titszán látszik, hogy nincs egy értelmes önálló gondolatotok sem, mindent csak a bibliából másolgattok ide be, a teljesség igénye nélkül, mert ha arra kerül a sor, hogy a saját szavaitokkal fogalmazzatok meg valamit is akkor a fent említett mondathalmaz jön ki belőletek. Gratula.


"Szerintem te vagy nevetséges, mivel kihagytad Jézus egyértelmű azonosítójelét arra vonatkozóan, hogy honnan, miről lehet felismerni, hogy kik az Ő tanítványai."


Bocs de nem vagyok tisztában a szektátokban működő szabályokkal, tehát ha jól értem már van valami megkülönböztető jeletek is. Mint például Hitmen tarkóján a vonalkód, a sittesek hüvelykujja mellett az 5 pötty, gyilkosnak a könycsepp tetkó, vagy még sorolhatnám. Vagy ti vagytok az elsők akiket beetetett az állambácsi és már csippet hordtok a kézfejetekben? Ehhez is csak gratulálni tudok. A morbid humor után visszatérek a komoly hangnemhez: Tehát a válaszod nem volt kielégítő, igazából nem is volt válasz.


A zsidókról: Tehát ha régen azok voltak akkor ma már nem azok? Ez valahogy idóvel érvénytelenné válik, vagy hogy megy ez nállatok. Mondom, csak mond a szemébe egy zsidónak, hogy szerinted ő jehova tanuja és várd a reakciót.


"A testvér is és én is számtalanszor leírtuk már, hogy logikusan mindig voltak a földön őszinte keresztények, Jehova hűséges tanúi,"


Nagyszerű, hogy így fogalmaztál, mert itt világosan kiderül, hogy a jehova tanui és a keresztények NEM ugyan azok. A mondattal természetesen nem értek egyet, de ez már másodlagos. Ha lettek volna valaha is tanuk akkor nem kellett volna bejegyeztetni ezt a nevet 1831-ben! sőt ha tényleg igazi hívők lennétek, nem tagadtátok volna le a létezéseteket, hogy mentsétek az írhátokat, de mivel nem igaz, hogy már régóta vagytok csak 1831-től így nincs miről beszélni, csak belementem a mi lenne ha játékodba. :)


Az ki hány embrt gyilkolt meg az egy dolog. Utólag már nem tehet semmit az ember. Viszont az, hogy ti egyszer kereszténynek hívjátok magatok másszor pedig a keresztes hadjárattal próbáljátok lejáratni a kereszténységet az már felháborító. Jó lenne ha már eldöntenétek végre hová is tartoztok valójában, ez nem csak engem de sokakat is érdekelne!! (nehogy ebből kérdést csináljak :)


A következőkben a népírtásról való

fröcsögésedre nem vagyok kíváncsi így nem is reagálnék, már így is elég hosszú a kommnet.


"Bocsika, de Jehova Tanúi a békére törekednek és azt követik, nem a háborút - ellentétben a magukat kereszténynek tartó egyházak többségével. Ez az életükön is meglátszik minden nemzetben, és mindenkor. "


Ebből a mondatodból is csak úgy sugárzik a béke és a szeretet...


"Először is: az igazi keresztényeknek sohasem "tök mindegy" mások sorsa!!!! Másodszor pedig Jehova Tanúi sohasem kényszerítenek senkire semmit, ellentétben..., folytassam?"


Ez vicces, mert néhány sorral feljebb még népírtóknak tituláltad a keresztényeket!


"Igen, ez megint igazi "krisztusi szellemből" fakadó gondolat, igaz? Ugyan mutasd már meg nekem, hogy a Biblia egészében hol olvastál ilyen "okosságot"???"


Tehát ezzel a kérdéssel te is kereszténynek vallod magad? Mert szerintem ti nem vagytok azok. A keresztények nem hívják az istenüket jehovának. Csak menj be egy templomba, és kérdezz meg egy papot. Ez csa a ti mesétek és ebben csak ti hisztek, MI nem!


Röviden ennyi, lenne még mit mondanom, csak sürget az idő mennem kell. De majd legközelebb!!

2013. márc. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Vankó!


Egy kicsit megleptél.

Viszont üditő volt olvasni hogy végre Jézus is megvan említve az írásaidban.

Mert azt azért ne feledjük hogy ő adta a vérét és életét azért hogy abba a királyságba a hívők bekerülhessenek.


1Korintus 15:14 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, akkor bizony hiábavaló a prédikálásunk, és hiábavaló a hitünk. 15 Sőt, az Isten hamis tanúinak is találtatunk, mert az Isten ellen tanúskodtunk, hogy feltámasztotta a Krisztust, akit nem is támasztott fel, ha valóban nem támadnak fel a halottak. 16 Mert ha a halottak nem támadnak fel, akkor Krisztus sem támadt fel. 17 Továbbá, ha Krisztus nem támadt fel, hasztalan a ti hitetek; még bűneitekben vagytok. 18 Valójában azok is elvesztek, akik Krisztussal egységben merültek halálalvásba. 19 Ha csak ebben az életben reménykedünk Krisztusban, mi vagyunk a legszánalomraméltóbbak minden ember között.

2013. márc. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 23-as válaszoló!


""BENNE VAN A BIBLIÁBAN, hogy Jehova "tanúinak" nevezi a hűséges zsidókat"


Akkor láthatám ezt a részt a bibliából? Írd már meg hol található!"


Bocsi, de annyiszor leírt igazság ez is..., többek között a 21-es válaszom vége felé is részletesen tárgyaltam - nem olvastad? Vagy nem voltál elég figyelmes?


------


"Gondolom azzal tisztában vagy hogy amiben te hiszel és amiben a keresztények az nem ugyan az."


És te vajon tisztában vagy-e azzal, hogy a Jézus meghatározása szerinti "jó gyümölcsök", többek között az, hogy "úgy szeressük egymást, mint ahogy Ő szeretett bennünket", pontosan behatárolja, FELISMERHETŐVÉ TESZI azokat, akik így, ebben a szellemben élnek???? Vagyis, nem tudom, hogy te ugyan kiket tekintesz "keresztényeknek" a BIBLIAI értelemben - mert ezt nem pontosítottad -, de ha általában azon százmilliókról beszélsz, akikről a legtöbben szoktak ilyenkor, akkor nagyon messze vagy a bibliai igazságtól!


-----


""Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú” (Jelenések 3:14–19)."

Néha azért nézd meg mit linkelsz be..."


Látod-látod, ha csendben maradtál volna, bölcsebb maradtál volna...! Az Új fordítás is ugyanígy fordítja, vagy neked az sem tekintély?


------


"Ugye ugye, semmiféle jehova nincs a szövegben"


Látod, ezzel megint leminősítetted önmagadat!


------


"Nem pedig jehova tanuiról Akkor azt mondta volna: És lesz majd egy csopot kiket jehova tanuinak hívnak és ők lesznek az igaz tanítók, figyeljetek rájuk."


Akkor jól figyelj:


(Cselekedetek 15:14–17) "Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének. És ezzel egyeznek a Próféták szavai, mint ahogy meg van írva: »Ezek után visszatérek, és újjáépítem Dávid leomlott lombsátorát; újjáépítem romjait, és ismét felállítom, hogy akik megmaradnak az emberek közül, komoly igyekezettel keressék Jehovát, minden nemzetből való emberekkel együtt, azokkal, akik az én nevemről neveztetnek. Ezt mondja Jehova, aki véghezviszi ezeket."


Itt olyan idézet van a Héber Iratokból, amelyben szintén szerepelt a JHVH, azaz Isten szent neve! És igen, lesznek a prófécia szerint, akiket a Mindenható Isten NEVÉRŐL NEVEZNEK!!!!


Természetesen kihagytam a totál értelmetlen és az elégtelen ismereteidet jellemző részeket. Tanulj sokat te is, nem rossz az... :))

2013. márc. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
0%

Ezt írtam:


"Én pedig arra kérnélek, hogy mutass az általad elismert Új fordításban egyetlen olyan helyet, melyben az eredetivel meggyezően, benne van Isten páratlan és teljes neve, a JHVH ma ismert kiejtésben! Mert hogy Jeremiás, Ézsaiás, vagy akár Jézus MAI, általunk magyarul ismert kiejtése benne van, de Isten neve ugyanilyen logika alapján NINCS!!! Miért is? Ezen fordítók és híveik hűségesek..., de kihez, vagy mihez is? Egy zsidó babonához????"


Kedves 23-as válaszoló, számodra ez a kérés "értelmetlen"? Meghaladja a..., ja, bocs! De akkor miről beszélünk?


------


""Szerintem te vagy nevetséges, mivel kihagytad Jézus egyértelmű azonosítójelét arra vonatkozóan, hogy honnan, miről lehet felismerni, hogy kik az Ő tanítványai."


Bocs de nem vagyok tisztában a szektátokban működő szabályokkal, tehát ha jól értem már van valami megkülönböztető jeletek is."


Hát ezen jót nevettem, muris vagy. :))) Mit is írjak, semmit, mit írhatnék egy olyannak, aki egyfolytában vitatkozik, de azt sem tudja, hogy Jézus miben határozta meg, hogy miről lehet felismerni majd a tanítványait. Tudod te, csak nem jut eszedbe, igaz? Pedig ezt is leírtam néhány válasszal előrébb.


-------


"A zsidókról: Tehát ha régen azok voltak akkor ma már nem azok?"


El sem tudod képzelni, hogy működik ez, igaz?


-------


""Bocsika, de Jehova Tanúi a békére törekednek és azt követik, nem a háborút - ellentétben a magukat kereszténynek tartó egyházak többségével. Ez az életükön is meglátszik minden nemzetben, és mindenkor. "


Ebből a mondatodból is csak úgy sugárzik a béke és a szeretet..."


Talán nem tetszik az igazság??? Az igazság NEM NÉPSZERŰ. Sohasem volt népszerű, a bibliai időkben sem - erre Jézus élő példa volt, és a Bibliaírók is figyelmeztettek! Így aztán sohasem volt népszerű az, aki kimondta, mert a többség mindig "megkövezte" az ilyeneket (ugye tudod mit jelent a macskaköröm?). Az ilyeneket (mint csoportot, nem személyeskedünk) gyakran tüntetik fel a hozzád hasonlók úgy, mint akik ugyanolyan békétlenek és szeretet nélküliek, mint valójában ők (tehát mint csoport!). Te, a valós tények ellenére, amit leírtam, most is SZEMÉLYESKEDVE reagáltál, és egy kétségbevonó válasszal "béke" és "szeretet nélkülinek" próbáltál beállítani. Ez elég szánalmas.


-------


""Először is: az igazi keresztényeknek sohasem "tök mindegy" mások sorsa!!!! Másodszor pedig Jehova Tanúi sohasem kényszerítenek senkire semmit, ellentétben..., folytassam?"


Ez vicces, mert néhány sorral feljebb még népírtóknak tituláltad a keresztényeket!"


Mondom: az "igazi keresztények", nem azok, akik hamisan annak nevezik magukat.


------


"Röviden ennyi, lenne még mit mondanom, csak sürget az idő mennem kell. De majd legközelebb!!"


Szerintem előbb tanulj!

2013. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Vidiripi!

Nem értelek:


"Viszont üditő volt olvasni hogy végre Jézus is megvan említve az írásaidban.

Mert azt azért ne feledjük hogy ő adta a vérét és életét azért hogy abba a királyságba a hívők bekerülhessenek."


????

Ezt ki vonta kétségbe? Ettől még Jehova Tanúi maradunk, Aki az egészet kigondolta és aki mindenről intézkedett!

2013. márc. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
89%

JT én csak sajnálni tudlak benneteket,mert eljön az a nap amikor ott fogtok térdelni az előtt Akit ma annyira megtagadtok.

Térjetek észhez amíg még nem késő!

Vegyétek figyelemebe legalább azt az "apróságot",hogy jehova isten nem létezik és ha mégis létezik egy így nevezett istenség, az biztos,hogy nem a kereszténység Istene. Mert JHVH az semmi esetre sem jehova ez csak egy tákolmány amit Isten el fog ítélni, mint ahogy azt meg is ígérte.Viszont van egy név aki előtt minden térd meghajol egyszer (MÉG A TIÉTEK IS!!!!)és az Jézus ami azt jelenti,hogy velünk az Isten. Ennél nagyobb bizonyíték azt hiszem nem is kell...

2013. márc. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Vankó!


Nem arról van szó hogy kétségbe vonta valaki. Megint egysíkuan gondolkodsz. Nos!

Töbször is feltettem neked a kérdést ,de sosem válaszoltál rá.

Mi a bibliai jó hír?

2013. márc. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
70%

Szia jehova tanuja. Igazad van, tényleg személyeskedésbe ment át a dolog, de szerintem sok kérdés vetődik fel a hitetekkel kapcsolatban amikre nem, vagy csak homályos válaszokat adtok. Szóval amondó vagyok fogjuk rövidebbre, hogy mások is elolvassák és élvezhessék a vitánkat.Nos attól, hogy te h*lyének titulálsz engem, még mindig nem jelenti azt, hogy igazad van. Tanulok, hidd el, minden szavadat csak úgy szívom magamba, mert kutatok az értelem szikrája után, eddig nem sok sikerrel. A logika mindenekfelett győzedelmeskedni fog és ha megfoglak egy kérdéssel, mert meg foglak fogni(kicsit viccesen hangzik ez a mondat) nem tudsz majd érvelni a logika ellen, ezt akkor majd belátod.


Tehát te azt állítod, hogy ti nem vagytok azonosak azokkal a keresztényekkel akiket minden ember kereszténynek hív. Nos rendben legyenek ők a keresztények 1 ti pedig a keresztények 2. Mert valahogy meg kell különböztetni titeket mitőlünk. Azt is írtad, hogy mivel ti nem vagytok azonosak ezekkel a népírtó keresztényekkel, mert TI az igaz keresztények vagytok. Azaz szerintetek mi vagyunk a hamisak?


A zsidó-jehova összetartozást én is elemeztem ha elolvastad volna és bizonyítottam, hogy nem valós amit állítasz.


Cselekedetek 15:17 Ebben a versben NINCS jehova!!

"17.

Hogy megkeresse az embereknek többi része az Urat, és a pogányok mindnyájan, a kik az én nevemről neveztetnek. Ezt mondja az Úr, ki mindezeket megcselekszi."

Ha tudsz olvasni ÚR van írva nem pedig jehova. Van különbség.


Az ez után lévő megjegyzésed:"Tanulj sokat te is, nem rossz az."

És tényleg nem az! Minél többet tudok meg rólatok annál biztosabb vagyok benne hogy valami nem stimmel veletek. Szeretnétek összemosni magatokat a keresztényekkel, mert nélkülük senkik vagytok, de mikor a keresztények bűneiről van szó akkor élesen elhatárolódtok tőlünk, hogy ti jehova tanui vagytok nem is keresztények, közötök sincs hozzánk. Na de sebaj, ezért vagyok itt, hogy ezt kibogozzam és ki is fogom belőled csikarni az igazságot, hogy ti most keresztények vagytok e vagy sem. Mert ez létfontosságú kérdés számomra. Később megtudod miért.


A kérdésedet megértettem, csak a zsidó babonázás kavart be egy kicsit. Nem akarok olyat mutatni ahol a jehovád neve benn van a bibliában mert a ti és mi vallásunk nem ugyan az. Ugye ezt nehéz elfogadni, de azért próbáld meg. Számunkra nincs olyan hogy jehova. Istent úgy szólítjuk mi katolikusok, hogy ÚR, Uram. Jó?


""A zsidókról: Tehát ha régen azok voltak akkor ma már nem azok?"


El sem tudod képzelni, hogy működik ez, igaz? "


Képzeld nem. A keresztény ma is keresztény, a zsidó zsidó, csak a kitalált vallásotok a jehovista zsidók váltottak vallást, normál zsidóra, vagy keresztényre vagy mitomén. Tök mindegy, de ti sehol sem vagytok a történelemben, akár hogy is próbáljátok beletuszkolni magatokat.


Hopsz, most figyelem csak, hogy elszóltad magad itt, hogy ti nem is vagytok velünk azonos keresztények:

"Bocsika, de Jehova Tanúi a békére törekednek és azt követik, nem a háborút - ellentétben a magukat kereszténynek tartó egyházak többségével. Ez az életükön is meglátszik minden nemzetben, és mindenkor"

Köszöntem,

Itt ismét különbséget teszel keresztény és magatok közt:"Mondom: az "igazi keresztények", nem azok, akik hamisan annak nevezik magukat. "


Az egyetlen kérdés amire most választ várnék az az, hogy ti azonosnak tartjátok e magatokat az emberek nagyon-nagy többsége által kereszténynek hívott emberekkel vagy sem.


Elég egy igen vagy nem, mellőzhetjük a bibliai szövegek kopizását...

2013. márc. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!