Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Balu86MH kérdése:

Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána járni pár kérdésnek ami nem tiszta, de nem igazán találtam rá válaszokat és mivel nekem nincsen Jehova ismerősöm, és itt láttam néhányat, hogy írogat, ezért őket kérdezném.


-A Jehova tanúi elismernek valamit is a Katolikus egyházból (pl. szentségeket stb.) vagy egyáltalán semmit (tehát az egész egyház 2000 éves történelme semmis és hazugság)?


- A Jehova tanúi a protestáns felekezeteket is támadják, hogy ez nem jó meg az nem jó, vagy csak a Katolikusokkal kötekednek?


- Mit gondolnak arról, hogy az ő szektájuk (vagy egyházuk, nemtudom minek hívják magukat) csak alig 150 éve működik.


- Ha a Katolikus és a Protestáns egyházak működése szerintük nem legitim, akkor szerintük a Jehova tanúi megalapítása és Jézus keresztre feszítése közötti időszakban nem létezett semmilyen legitim egyház? Tehát kb. 1900 évig a "nagy semmi" volt egyházi téren?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, majd folytatom még a kérdéseket ha úgy alakul.



2013. márc. 14. 21:01
1 2 3 4 5 6
 31/55 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Köszönöm szépen a válaszokat (főleg, azt, hogy nem ment át értelmetlen személyeskedésbe, mocskolódásba) én nagyon élveztem/élvezem az ilyen hitvitákat és az értelmes érveket!! Ilyenkor próbálom objektíven megközelíteni a témát, ami azért nehéz :)


Annyit talán még hozzáfáznék/kérdeznék, hogy arról mit gondoltok, hogy a JHVH eredetileg a JAHVE szó lenne, csak mivel nem használtak magánhangzókat, ezért a Tanúk ezt félre fordították JEHOVA-nak.

2013. márc. 19. 10:56
 32/55 anonim ***** válasza:
17%

"Vegyétek figyelemebe legalább azt az "apróságot",hogy jehova isten nem létezik"


És még mi vagyunk sötétségben!


"Mert JHVH az semmi esetre sem jehova ez csak egy tákolmány amit Isten el fog ítélni"


Tehát akkor UGYANEZEN logika szerint, Jeremiás, vagy Ézsaiás héber neve miatt "Jeremiás" és "Ézsaiás" sem létezett???? Vagy mondjuk Jézus eredeti görög neve miatt, melyet teljesen másként írtak és ejtettek(!), Jézus sem létezik????? Mert ugyanis, Jehovának az ilyen buta tagadásával egyszersmind az összes bibliai szereplő létjogosultságát is tagadjátok! Ennyire nem láttok az orrotoknál tovább???


És Isten mit fog elítélni? Mutass bibliai bizonyítékot is, ne csak vagdalózz a frázisaiddal.


"Viszont van egy név aki előtt minden térd meghajol"


Csak emlékeztetnélek, hogy a bibliában egy seregnyi "név" előtt hajoltak meg emberek!!! Tudtad? Mivel az emberek előtti tiszteletadás egy teljesen elismert és az első keresztény tanítványok által is gyakorolt formája volt. Magas rangú személyek előtt bevett szokás volt így tenni, így Jézus előtt is! De IMÁDNI viszont csak Jehovát szabad a Biblia szerint, ezért van az, hogy sok-sok helyen azt olvassuk, hogy Jézus Krisztus Atyjának adtak dicsőséget, hozzá imádkoztak, nem Jézushoz.

Ezt nem tudod letagadni.

2013. márc. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Vidiripi!


Hogy mi a bibliai jó hír? Neked lehet, hogy nem, de másnak igen sokat írtunk már erről itt.


Válasz:


[link]

2013. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
17%

Kedves 30-as válaszoló!


"Nos attól, hogy te h*lyének titulálsz engem" - Hol?


"Cselekedetek 15:17 Ebben a versben NINCS jehova!!"


Mivel az idézett forrásában, az eredeti Héber Iratokban benne volt, mondj csak egyetlen BIBLIAI indokot arra, hogy az EREDETI, Istentől ihletett görög szövegekbe miért ne lett volna benne!


"Szeretnétek összemosni magatokat a keresztényekkel, mert nélkülük senkik vagytok"


Milyen valótlan állítás ez is tőled..., nem semmi.


"Nos rendben legyenek ők a keresztények 1 ti pedig a keresztények 2. Mert valahogy meg kell különböztetni titeket mitőlünk."


Nem, vannak az igaz keresztények - a szó eredeti értelmében: "Krisztus-követők", és vannak, akik csak annak vallják magukat!


"Az egyetlen kérdés amire most választ várnék az az, hogy ti azonosnak tartjátok e magatokat az emberek nagyon-nagy többsége által kereszténynek hívott emberekkel vagy sem."


(Máté 7:13, 14) "Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják."

2013. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
17%

Kedves kérdező, a kérdésedre a válasz:


[link]

2013. márc. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
78%

Kedves jehova tanui. Hol olvastok ti vagy akárki más eredeti héber iratokat. Ne legyünk már ennyire elszállva magunktól. Héberül mi?


Az, hogy szerintetek a 2000 éves keresztény vallás, hamis és a ti 150 éves vallásotok az igaz, szerintem mindent elmond rólatok.


A kérdást pedig mégegyszer felteszem, mert érdemi válasz nem érkezett rá, csak egy a jehováktól mást sem várható idezézet a bibliából. Ez is a korábbi kijelentésem igazolja: Nincs egy önálló gondolatotok sem, csak a betanult szöveget nyomatjátok. Had kérdezzem már meg a bemásolt versnek az összegzése igen vagy nem akar lenni? Mert akár hogy olvasgatom, nem tudok rájönni. Szóljon nyugodtan bárki aki megfejtette a rejtvényt...

2013. márc. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
55%

Vidiripi


Erről beszélek Vankó!

Elképzelhető hogy már sokszor le lett írva. Csak az a baj hogy amikor leírják akkor kihagynak egy fontos részt belőle.

Méghozzá Jézust! Mert az esetek nagy töbségében csak a királyság van meg említve.

S én ezt talátam/találom problémának.


János kijelentette: „Íme, az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűnét!” (János 1:29).


Ahogyan ez a cikkben szerepel is. De amikor a tanúk irogatnak ezt valahogy elfelejtik megemlíteni.

2013. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
14%

Kedves 36-os!

Ezt neked kell eldöntened. Nem adhatja a szádba senki a választ.

2013. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
29%
Kedves Vidiripi, szerintem nincs igazad!!!
2013. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
29%

Drága kérdező!

Ha valami 2000 évig fenn áll nem jelenti azt,hogy igazabb lehet,mint amelyik csak 150 éve!!

Én személyszerint nem szoktam egyik felekezetet sem támadni.Mindenkinek saját maga kell meg győződni arról,hogy melyik az igaz vallás.Ezt mi hiába fogjuk bizonygatni bárkinek is ,csak úgy tudja hitelessé tenni ha saját maga bizonyosodik meg róla.

Nekem nincs semmi bajom egyetlen egyházzal sem mindaddig amíg a Biblia alapján intézik a dolgaikat,bár akkor sem szólok semmit sem ha még sem úgy történik,mert nem az én dolgom ezt megítélni.Meg van arra a megfelelő személy akinek joga van az ítélkezésre.

Mindenki úgy intézi a dolgait ahogy jónak látja.

Én biztos ,hogy megpróbálok mindent a magatól telhetően,hogy minden tettem összhangban legyen a Bibliával,és Isten parancsival.Nem mondom ,hogy sikerül 100%-osan teljesíteni,de igyekszem,hiszen én sem vagyok tökéletesek!

Semmi mást nem kell tenned csak meg kell vizsgálnod az egyházak tetteit, viselkedéseit,hogy összhangban vannak-e a Bibliában leírt alapelvekkel,irányelvekkel,és parancsokkal.

Bármelyik tettükre találsz példát a Bibliában,és a megvizsgált példák után betudod azonosítani,hogy melyik az az egyház amelyik nem Krisztust követi,és melyik az amelyik igenis őt követi.

Ha mégsem őt követi,nos hát akkor ott nagy a baj,de ezt már neked kell majd eldönteni,hogy melyiket gondolod igaz vallásnak,és melyiket nem.

Remélem nem voltam sértő semmiben,kívánok további szép napot!


Egy Tanú

2013. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!