Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Balu86MH kérdése:

Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána járni pár kérdésnek ami nem tiszta, de nem igazán találtam rá válaszokat és mivel nekem nincsen Jehova ismerősöm, és itt láttam néhányat, hogy írogat, ezért őket kérdezném.


-A Jehova tanúi elismernek valamit is a Katolikus egyházból (pl. szentségeket stb.) vagy egyáltalán semmit (tehát az egész egyház 2000 éves történelme semmis és hazugság)?


- A Jehova tanúi a protestáns felekezeteket is támadják, hogy ez nem jó meg az nem jó, vagy csak a Katolikusokkal kötekednek?


- Mit gondolnak arról, hogy az ő szektájuk (vagy egyházuk, nemtudom minek hívják magukat) csak alig 150 éve működik.


- Ha a Katolikus és a Protestáns egyházak működése szerintük nem legitim, akkor szerintük a Jehova tanúi megalapítása és Jézus keresztre feszítése közötti időszakban nem létezett semmilyen legitim egyház? Tehát kb. 1900 évig a "nagy semmi" volt egyházi téren?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, majd folytatom még a kérdéseket ha úgy alakul.



2013. márc. 14. 21:01
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
37%

"A kérdást pedig mégegyszer felteszem, mert

érdemi válasz nem érkezett rá, csak egy a

jehováktól mást sem várható idezézet a bibliából.

Ez is a korábbi kijelentésem igazolja: Nincs egy

önálló gondolatotok sem" Mi a problémád a Bibliaversekkel alátámasztott érvekkel? Ezt írod: "Az egyetlen kérdés amire most választ várnék az

az, hogy ti azonosnak tartjátok e magatokat az

emberek nagyon-nagy többsége által

kereszténynek hívott emberekkel vagy sem." A válasz NEM. Egyrészt Jézus igaz követői nem részei a világnak, tehát akiket a világ igaz kereszténynek ismer el, azzal igen csak probléma van. Másrész az előttem lévő tanú által beidézett Bibliavers is elég egyértelmű volt, (Máté 7:13, 14) "Menjetek be a szoros kapun. Mert

tágas az a kapu és széles az az út, a mely a

veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon

járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út,

a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik

megtalálják." E szerint ne egy, a világ által elismert, hatalmas létszámú, magukat keresztényeknek nevező, világvallásról gondold azt, hogy az az életre vezető út, mert nem az, épp ellenkezőleg, ez az út inkább a pusztulásba visz.

2013. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Vankó!


Két választ is találsz tanúktól!


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
29%
Kedves Vidiripi! Ne feledd el, hogy a kérdés az volt, "hogy mi a bibliai jó hír" Igen, az a jó dolog valóba nem valósulhatott volna meg Jézus váltságáldozata nélkül, amit a két tanú kifejtett és ezt mi elismerjük, ezért is tartjuk meg minden évben Jézus halálának az emlékünnepét, de úgy gondolom, hogy az már senkinek sem hír, hogy Jézust kínhalált halt értünk, ezt mindenki tudja, ha esetleg mégsem, amit kétlek, akkor úgy is felvetődik a kérdés és elmagyarázzuk neki. Az igazi hír, amit már sokkal kevesebben tudnak, az az, hogy ennek a gonosz világrendszernek hamarosan véget vet Jehova, és ezt írta le a két tanú is, csak részletesebben. És mégegyszer leírom, hogy félreértés ne legyen, valóban jó dolog, hogy Jézus a halálával megváltott minket, ám ez már múlt idő, tehát nem kéne, hogy hír legyen és valószínűleg a kérdező is csak provokáció céljából tette fel ezt a kérdést, mivel gondolom ő is tudta, hogy mind ezen jóhírek Jézus váltságáldozata nélkül nem történhetnének meg.
2013. márc. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
88%

Az szép. Tehát abból a versikéből mi minden ki nem olvasható! Tehát senki sem adhatja a választ a számba. Érdekes, akkor ti egyetlen kérdésetekre sem kaptok soha választ, hisz nem rághatunk mindent a szátokba. Tanu logika :)


A másik pedig az, hogy az egyikőtök mégis vette a fáradtságot és kiírta a 3, azaz három betűs választ amit nektek olynahezetekre esett: NEM!

Nagyon örülök a válasznak, én is így gondoltam. Ti nem tartoztok a kereszténységhez, ti csak egy új vállfajt akartok létrehozni. Csak ez nem fog sikerülni. Olyan nincs, hogy kicsit hívő vagyok meg egy kicsit ateista. Keresztény vagyok de a bűnöket nem mi követtük el. Most vagy teljesen keresztények vagytok, vagy pedig egyáltalán nem. És szerintem ti a második csoporthoz tartoztok. Csak az az érdekes miért nem különültök el a mindenki által elismert keresztényektől és találtok ki magatoknak egy másik nevetm, hogy ne legyen ebből kavarodás? Folytatom ha lesz időm...

2013. márc. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
48%

Á, haver ezt inkább ne folytasd, teljesen magad alatt vagy. Most nézd meg, még egy Bibliai érvet sem sikerült felhoznod. "Ti nem tartoztok a kereszténységhez, ti csak egy

új vállfajt akartok létrehozni. " Bocsi, de ez így helyesebb: Ti nem tartozunk azon nagyszámú csoporthoz, akiket a világ keresztényként ismer el. Jézus követői nem a világ részei és akiket a világ keresztényként ismer el, az nem az. akár hogy fogod ennek az ellenkezőjét vergődve bizonygatni, hogy mi vagyunk a hamis keresztények, csak saját magad fogod nevetségessé tenni az ostoba kötekedéseddel.

2013. márc. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
71%

Kedves tanu, köszi, hogy aggódsz értem, de nem kérek belőle. Valóban jobb a te megfogalmazásod, miszerint:" Ti nem tartoztok azon nagyszámú csoporthoz, akiket a világ keresztényként ismer el. Köszönöm a helyesbítést, csak mint láthattad nem nagyon értem rá érdemben válaszolni(írtam is) de ezt most megteszem.


A bibliai érveitek is először már mindenkinek a könyökén folyik ki, tehát inkább ne erőltessük azokat, főképp, ha egy 3 betűs szóval kiválthatunk egy két soros, több mint 40 szóból álló kopizást a bibliából aminek az lényege csakis szerintetek értelmezhető egyszerű nem válaszként. Látom a ködösítés nagyon jól megy és egymás kódolt üzenetét is könnyel fordítjátok vissza értelmes mondatokká vagy szavakká, de megkérlek titeket, hogy ezt velünk szemben hanyagoljátok ha lehet. Elég egy egyszerű nem is, ha ez a válsz. Ugyen nem kérek sokat?


És igazából tévedsz, én nem azt akarom bebizonyítani, hogy ti vagytok a hamis keresztények, hanem AZT, hogy az emberiség által elfogadott kereszténységhez nektek semmi közötök. Amit ezt te már korábban ki is jelentetted, elégedettséggel tölt el. Innentől kezdve könnyedén hivatkozhatok arra amit írtál(és fogok is) és majd meglátod mire akarok kilyukadni... :)


Folytatnám is akkor ott, hogy ha TI nem vagytok azonos a keresztényekkel, akkor miért is mossátok össze a neveteket velük? Egyszer még hű keresztények vagytok(ami most már világosan látszik: hazugság) másszor pedig semmi közötök a keresztények által elkövezett bűnökhöz. Én is így gondolom, semmi közötök hozzá, mert nem is vagytok keresztények. Értem a logikát? Nem az a lényeg, hogy ti annak tartjátok e magatok vagy sem, a lényeg, hogy a ti is elzárkóztok attól, hogy azokhoz tartoznátok akik népírtást követtek el és mi is azt mondjuk, hogy ti jehova tanui vagytok, nem pedig keresztények.


Ebből adódik a kérdés amit már harmadjára írok le: Miért próbáljátok összemosni a ti és a keresztények vallását??


Jöhetnek a válaszok!


Azt pedig majd én eldöntöm, hogy mennyire teszem magam nevetségessé, te azzal ne törődj.

2013. márc. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
48%
Értem, tehát a valódi kérdésed az, hogy miért mossuk össze magunkat veletek a Keresztény jelzővel, igaz? Hogy miért, ehhez meg kell vizsgálnunk a Keresztény szó jelentését, ami annyit jelent: Krisztusi, Krisztus követő. Tehát miért ne használnálhatnánk magunkra jogosan ezt a kifejezést?? Talán mert egyes felekezetek jogtalanul felvették, és használták, miközben egymást mészárolják?! Jézus elmondta, hogy lesznek hamis Keresztények, antikrisztusuk, tehát nem meglepő, hogy a felekezetek a "Keresztény" szóval leple alá bújnak. Attól, hogy mi is Keresztényeknek mondjuk magunkat, attól még nem mossuk össze magunkat veletek, mivel a viselkedésünkel jól elkülönülünk a magukat keresztényeknek valló felekezetektől.
2013. márc. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
53%
Igazad van abban , hogy ti is használhatjátok ezt a szót, mert ti is krisztust követitek, de szerintem jobb lenne, ha kicsit élesebb lenne a határvonal a vallások közt, mint például a reformátust sem keverjük a görög katolikussal. Így a jehova tanuit sem lenne illő egy kalap alá venni a többi kereszténnyel. Termésuetesen megértelek abban, hogy ezt a jelzőt ti is jogosan használhatjátok, de mint a reformátusokat sem keresztényeknek hanem reformátusoknak, titeket is jehova tanuinak kellene szólítani és nektek is tisztában kellene lenni azzal, ha azt mondjuk ti nem vagytok " olyan" keresztények akkor ne akarjátok összemosni a két dolgot. Érted miről beszélek?
2013. márc. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
55%

Vidiripi


Istvan35!


Jaj! "...múlt idő, tehát nem kéne, hogy hír legyen..."


Ha tényleg múlt idő és nem kéne hogy hír legyen akkor minek van az emlékünnep mindenévben? Miért kell rá emlékezni?

István javaslom gondolkodj el a szavaidon s inkább ne írj egy darabig mert az a gyanúm hogy te nem érted ezt a dolgot. Jézus maga mondta azt hogy "ezt cselekedjétek az emlékezetemre". Pedig nekünk ez már múlt idő akkor meg minek is meg említeni.


"...valószínűleg a kérdező is csak provokáció céljából tette fel ezt a kérdést,..."


A kérdező nem provokáció céljából tette fel ezt a kérdést ugyan is én vagyok az aki kiírta azt a kérdést. A célja pedig az volt hogy megtudjam hogy mit is válaszolnak a tanúk erre a kérdésre. Személyesen is megkérdeztem kb. 10 személyt aki tanú ,ők is ugyan ezt a választ adták. Csak egy volt aki megemlítette Krisztus váltság áldozatának a jelentőségét.

Na ez már aktuális hír?

2013. márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
48%
# 48. Értelek, hívjatok Jehova tanúinak, és akkor nem lesz kavarodás, de attól mi magunkat Krisztus követőknek, vagyis Keresztényeknek tartjuk. Az éles határvonal pedig úgy gondolom, hogy megvan köztünk, és más vallások között.
2013. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!