Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Balu86MH kérdése:

Pár kérdés a Jehova tanúihoz?

Figyelt kérdés

Próbáltam utána járni pár kérdésnek ami nem tiszta, de nem igazán találtam rá válaszokat és mivel nekem nincsen Jehova ismerősöm, és itt láttam néhányat, hogy írogat, ezért őket kérdezném.


-A Jehova tanúi elismernek valamit is a Katolikus egyházból (pl. szentségeket stb.) vagy egyáltalán semmit (tehát az egész egyház 2000 éves történelme semmis és hazugság)?


- A Jehova tanúi a protestáns felekezeteket is támadják, hogy ez nem jó meg az nem jó, vagy csak a Katolikusokkal kötekednek?


- Mit gondolnak arról, hogy az ő szektájuk (vagy egyházuk, nemtudom minek hívják magukat) csak alig 150 éve működik.


- Ha a Katolikus és a Protestáns egyházak működése szerintük nem legitim, akkor szerintük a Jehova tanúi megalapítása és Jézus keresztre feszítése közötti időszakban nem létezett semmilyen legitim egyház? Tehát kb. 1900 évig a "nagy semmi" volt egyházi téren?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat, majd folytatom még a kérdéseket ha úgy alakul.



2013. márc. 14. 21:01
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%

" Imáról van szó, tehát - mivel az Írások szerint SENKI MÁSHOZ NEM INTÉZHETED AZ IMÁDAT, csakis a Mindenható Istenhez - akit Jézus az "EGYETLEN igaz Istennek" nevezett -, így a Máriához, vagy éppen Jézushoz intézett imák BÁLVÁNYIMÁDÁSNAK számítanak, amiről mint tudjuk, halálos bűn!!!"

Ez a hazug, manipulatív érv számtalanszor meg lett cáfolva:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2013. márc. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolóként egyébként egyetértek!

De ... ezzel a kérdéssel nem akartam újabb "vallásháború" frontot nyitni gyakorin. Csupán (mivel, hogy Róm.Kat. fiatal vagyok) érdeklődöm a protestáns felekezetek és a neoprotestáns irányzatok iránt, hogy ki mit mikor hol hogyan miért stb. gondolja és mivel Jehova tanúja ismerősöm nincsen, ezért ezt a platformot használom majd a kérdéseim megválaszoltatására, de lehet kíváncsiságból elnézek majd egy Jehova tanúi gyűlésre, vagy Istentiszteletre (nem tudom minek hívják).

A válaszolóknak meg köszönöm a válaszokat! Kis kiegészítésként még annyi, hogy nem félre informáltak, hanem egyáltalán nem is informáltak ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, csak annyit tudok amennyit itt és még pár websiten olvastam rólatok, ezért is kérdeztem meg ezeket.

2013. márc. 15. 10:51
 13/55 A kérdező kommentje:
illetve az 05:01-essel értek egyet, csak közben válaszoltak alá :D
2013. márc. 15. 10:53
 14/55 anonim ***** válasza:

Ez kész kabaré :D


Végigrágtam a másik kérdésen is negyedig, de sokra nem jutottam. Ugyanabban hiszünk és kész. Mondjuk most már értem, hogy miért támadják sokan a Tanúkat. Van olyan tanításuk, amitől feláll a szőr a hátamon, de ez legyen az én gondom.

Kérdező: szerintem menj több gyülekezetbe is, ne sajnáld az időt keresésre. Úgyis a személyes élmény a meghatározó, nem ez az oldal. :)

2013. márc. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező


a 3- kérdésre a válasz:

Nem vagyunk szekta, mert a szekta szó azt jelenti:

Krisztus tanításától eltért felekezet.

Mi nem hogy nem tértünk el Jézus tanításától, de igyekszünk maradéktalanul betartani azokat.



A földkerekség egyetlen olyan városa, amelyet Jehova a nevének választott, Jeruzsálem volt (1Királyok 11:36). Jeruzsálem ezenkívül fővárosa volt egy Isten részéről helyeselt földi királyságnak is, amely Isten égi Királyságának előképéül szolgált. Ezért a város i. e. 607-ben bekövetkezett pusztulása, melyet a babiloniak hoztak rá, nagyon jelentős esemény volt. Ez az esemény jelezte annak az időszaknak a kezdetét, amely hosszú időre megszakította Istennek a földi népe feletti közvetlen uralmát. Mintegy hat évszázaddal később Jézus rámutatott, hogy a megszakított uralomnak ez az időszaka még mindig tart, mivel ezt mondta: „Jeruzsálem megtapodtatik a pogányoktól, míglen betelik a pogányok ideje [a nemzetek meghatározott ideje, NW]” (Lukács 21:24).

17 A világi kormányzatok szabadon megtehették, hogy „a nemzetek meghatározott idejére” félbeszakítsák az Isten részéről helyeselt uralmat. Ez az időszak Jeruzsálemnek az i. e. 607-ben bekövetkezett pusztulásával kezdődött, és Dániel rámutatott, hogy „hét időn” át fog tartani (Dániel 4:20–22). Mennyi ideig tart? A Biblia feltárja, hogy három és fél „idő” 1260 napot tesz ki (Jelenések 12:6, 14). Ennek az időtartamnak a kétszerese, vagyis hét idő, annyi mint 2520 nap. De e rövid időszak végén semmi figyelemre méltó nem történt. Ha viszont „egy-egy napot egy-egy esztendőül” veszünk Dániel próféciájában, és i. e. 607-től 2520 évet számolunk, akkor az i. sz. 1914-es évhez jutunk (4Mózes 14:34; Ezékiel 4:6).

18 Vajon elkezdett uralkodni ekkor Jézus az égben? Hogy erre igen a válasz, annak Írás szerinti okait a következő fejezet fogja kifejteni. Jézus uralmának kezdetét persze nem jellemzi azonnali béke a földön. A Jelenések 12:7–12 rámutat, hogy Jézus, amint megkapja a Királyságot, kiűzi az égből Sátánt és a démonangyalokat. Ez csapásként sújtja a földet, de bátorító azt olvasni, hogy az Ördögnek már csak „kevés ideje” van hátra. Rövidesen nemcsak annak örülhetünk, hogy Isten Királysága uralkodik, hanem annak is, hogy áldásokat hoz a földre és az engedelmes emberiségnek (Zsoltárok 72:7, 8).

2013. márc. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 10-es válaszoló! Szerinted "kioktató" voltam a 8-as válaszomban? Akkor te milyen voltál a 10-ben??? Ugyan ne adjuk már a szentet és a tökéletest, ne személyes síkra tereljük a kérdést, mert azon is jól látszik, hogy valaki mellébeszél és nincs meggyőződve az igazáról, amikor elkezd személyeskedni!


"1931-ben lett kitalálva ez a név és azóta használjátok ezt hivatalosan is. Addig szó sem volt semmiféle tanukról."


Nem kellett kitalálni, mivel ha hiszed, ha nem, benne van a Bibliában! És pontosan ugyanabban az értelemben, ahogy mi azt használjuk.


"Csak érdekesség képpen a keresztényeket 2 ezer éve ugyan úgy hívják, azóta, hogy Jézus a földön tette tiszteletét."


Az, hogy éppen hogyan is hívják önmagukat, nem jelenti azt, hogy azok is, aminek mondják magukat, vagyis Krisztus-követők!


"Azt pedig, hogy a mai zsidók is jehovisták lennének erősen kétlem"


Maradjunk a Jehova Tanúi kifejezésnél, oké? Senki sem állította, hogy a mai zsidók Jehova Tanúi lennének, vagyis elmondhatnák azt, hogy a Bibliában Jehova a mai zsidókról beszélt, amikor azt mondta, hogy "ti vagytok az én tanúim". Nagyrészt ez már az első sz.-i izraelitákra sem volt igaz, de akkor miről beszélsz?!


"Az utolsó szösszenetedhez annyit fűznék, hogy elég viccesen hangzik, hogy 2 ezer évig Krisztus tanításait adták tovább a keresztények, katolikusok"


Már itt is ellent mondasz annak, amit az "utolsó szösszenetemben" írtam! Már ezt is elferdítetted. Egyáltalán nem állítottam, hogy végig a majd' 2000 éven keresztül Krisztus tanításaihoz ragaszkodtak! Szó sincs róla. Ha így lett volna, a magát kereszténynek tartó világ mindvégig úgy viselkedett volna, mint az első századokban, legalább 150 évig!!!


"kétezer év távlatából újraértelmezik a bibliát és ők majd megmondják mi az amit Jézus akart mondani, csak nem jól fogalmazott, ugyebár... "


DE, Jézus JÓL FOGALMAZOTT, ma is megcáfolhatatlanul ott vannak a Szentírásban a mondatai, csak a legtöbben nem is tudják, vagy figyelmen kívül hagyják, "átszelleműsítik", elrelativizálják az értelmét még a legnyilvánvalóbb igazságoknak is. Pl. annak, hogy: "Úgy szeressétek egymást, ahogy én szerettelek titeket". Közben katolikus katolikust, protestáns protestánst ölt millió-szám a számtalan háborúban. Na ez a VICC!!!


"összezavarja a már egységbe tömörült keresztényeket és egymásnak ugrassza"


No meg ez a vicc. A hírhedt "kereszténység egységéről" papolsz? Kit akarsz megvezetni ezzel, te még hiszel magadnak???? Most írtam le az "egységes kereszténységed" vérbűnét - cáfold már meg ezt is, tagadd már le a történelmet. Nehéz szembenézni vele? Nem, csak őszintének és igazságszeretőnek kellene lenni és hátat fordítani annak, ami nem krisztusi.


A nagybetűkkel a hangsúlyra hívom fel a figyelmet, mert itt ugyebár nem lehet aláhúzni, vagy vastagon szedni semmit. Nem kéne összekeverned a kiabálással.


"Istent egyáltalán nem érdekli, hogy hogy jut el hozzá az ima."


Talán ennek eldöntését Rá kéne bíznod, nemde? Márpedig Őt a Biblia szerint nagyon is érdekli az, hogy kihez imádkozunk, hozzá, vagy valaki máshoz!


"Ennyi erővel ti se imátkozzatok értünk"


Istenem, és még te oktatsz ki minket ezzel a Bibliaismerettel és logikával!


Itt nem arról van szó, hogy másokért nem szabad imádkozni, hanem arról, hogy MÁSHOZ nem szabad imádkozni a Mindenhatón kívül.

2013. márc. 16. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
15%
A 11-es válaszoló linkje csak egy blöff, de annak is gyenge.
2013. márc. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:

"Mi a különbség a tisztelet és az imádat között a gyakorlatban?"


Az imádat egyedül Istennek jár ki, ez a tiszteletnek egy sokkal magasabb formája. Istent azért imádjuk, mert elfogadjuk Őt a mi Teremtőnknek. Az imádkozás a Teremtő-teremtény közti viszony helyreállítása. Az imádás az a szeretet, amivel a teremtmény fordul az ő Teremtőjéhez.

Tisztelni meg bárkit lehet. Itt a földön ma élő emberek között is sokakat tisztelünk, de tiszteljük a szenteket és tiszteljük a Szűzanyát is, aki éppúgy ember volt, mint mi. Ha megnézzük mondjuk egy Mária-imádságot, nem ugyanaz, mint egy Istenhez intézett imádság. Általában kérjük, hogy imádkozzon értünk. Ez olyan, mint mikor nehéz helyzetemben megkérem a barátomat, hogy ő is imádkozzon értem.


Egyébként beszéltem erről reformátusokkal, sőt hallottam egy református lelkészt is. Igazából a protestánsok véleménye sem csak az, amit itt sokan sugároznak, hogy "bálványimádók a katolikusok", meg "nem bibliai". A ref. lelkész is azt mondta, hogy ez végül is nem összeegyeztethetetlen a Bibliával, csak a katolikusoknál ez jobban hangsúlyos, náluk meg nem. De ez nem olyan nagy teológiai különbség.

2013. márc. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
22%

"Ha megnézzük mondjuk egy Mária-imádságot, nem ugyanaz, mint egy Istenhez intézett imádság. Általában kérjük, hogy imádkozzon értünk. Ez olyan, mint mikor nehéz helyzetemben megkérem a barátomat, hogy ő is imádkozzon értem."


De helyes-e Máriához mint közvetítőhöz imádkozni?


Jézus Krisztus ezt mondta: „Ti így imádkozzatok: Mi Atyánk, aki a mennyekben vagy.” Azt is mondta: „Én vagyok az Út, az Igazság és az Élet . . . Senki sem juthat el az Atyához, csak általam. Bármit kértek a nevemben, megteszem nektek” (Máté 6:9, Kat.; Ján 14:6, 14, Kat.).


Vajon a Jézus Krisztus által az Atyához intézett imák éppoly sok megértéssel és könyörülettel kerülnek meghallgatásra, mint ha olyan valakin keresztül jutnának Istenhez, aki tapasztalta, milyen nőnek lenni? Az Atyáról elmondja a Biblia: „Ahogy az apa megkönyörül fiain, úgy könyörül az Úr azokon, akik őt félik. Tudja jól, milyen az alkatunk, tudja, hogy a porból származunk.” Ő „irgalmas és könyörülő Isten, hosszantűrő, gazdag kegyelemben és hűségben” (Zsolt 103:13, 14, Kat.; 2Móz 34:6, Kat.). Krisztusról pedig ezt olvassuk: „Főpapunk ugyanis nem olyan, hogy ne tudna együttérezni gyöngeségeinkkel, hanem olyan, aki hozzánk hasonlóan mindenben kísértést szenvedett, a bűntől azonban ment maradt. Járuljunk tehát bizalommal a kegyelem trónjához, hogy irgalmat találjunk és kegyelmet kapjunk, amikor segítségre szorulunk” (Héb 4:15, 16, Kat.).


Tehát világos, hogy nincs más közvetítőnk, csak Jézus Krisztus. Az, hogy "Jézus által" kell imádkoznunk, semmiképpen nem jelenti azt, hogy (először) "Jézushoz" imádkozunk - ennélfogva persze a Biblia tiszta igazsága szerint azt még kevésbé, hogy "Máriához" - ez ki van zárva.

Még Jézushoz sem szabad imádkoznunk, hogy járjon közben értünk, nemhogy Máriához. A Biblia egyértelműen azt írja sok helyen, hogy Jézus Atyjához imádkoztak az első sz.-i tanítványok, természetesen elismerve a Krisztust és hálát adva Istennek Jézusért, mint "közbenjáróért".


Tehát értelemszerűen az "imádkozás" az imádat tárgyát kell, hogy célozza, nem másokat. Ha másokhoz, pl. Máriához intézem az imámat, két nagyon súlyos bűnt követek el: megkerülöm Krisztust(!), mint az EGYETLEN közbenjárót, és bálványimádóvá válok, mivel SENKI MÁSHOZ nem szabad imádkoznom, csak a Mindenható Istenhez. És ez akkor is bálványimádat, ha csak közbenjárónak tekintem Máriát, és kérem a "segítségét" Istennél, mivel nem Istenhez fordulok imádságomban, hanem egy teremtményéhez!!!


Lásd pl: Róma 15:5-6 "A kitartást és vigasztalást nyújtó Isten pedig adja meg nektek, hogy legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt, 6 hogy egy akarattal, egy szájjal dicsőítsétek Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak Istenét és Atyját."


Efézus 5:20 "mindig, mindenért hálát adva a mi Istenünknek és Atyánknak Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében."


Kolossé 3:17 "És bármi legyen is, amit szóban vagy cselekedetben tesztek, mindent az Úr Jézus nevében tegyetek, hálát adva az Istennek, az Atyának őáltala."


1Kor 10:31 "Így tehát akár esztek, akár isztok, akár bármi mást tesztek, mindent Isten dicsőségére tegyetek."


Máté 5:16 "Hasonlóképpen engedjétek fényleni világosságotokat az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőséget adjanak égi Atyátoknak."


1Péter 4:11 "Ha valaki szól, úgy szóljon, mint aki Isten szent kijelentéseit szólja; ha valaki szolgál, úgy szolgáljon, mint aki rá van utalva az Isten adta erőre; úgyhogy mindenben az Isten dicsőíttessék Jézus Krisztus által. Övé a dicsőség és a hatalom örökkön-örökké. Ámen."

2013. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
69%

Kedves 16-os jehova tanuja:


Most reagálok a válaszaidra:


"Nem kellett kitalálni, mivel ha hiszed, ha nem, benne van a Bibliában"


Értem, akkor légyszi mutasd már meg hol hangzik el jehova tanui név és ha valóban így lenne Jézus miért nem így hívta a követőit, hogy tanuim, hanem híveim és arra is megkérnélek mutass egy olyan mondatot Jézustól hol az égi atyát jehovaként említi...


"Az, hogy éppen hogyan is hívják önmagukat, nem jelenti azt, hogy azok is, aminek mondják magukat, vagyis Krisztus-követők!"


Persze, hogy nem. A budhisták sem budhában hisznek, a krisnások sem krisna követői, ugyebár akkor ti sem jehova tanui vagytok ezen logika alapján attól, hogy így hívjátok magatok. Ugye érzed mennyire nevetséges amit írtál? :)


"Senki sem állította, hogy a mai zsidók Jehova Tanúi lennének"


Nem e?? Akkor olvasd el amit a 8-as válaszoló írt aki ugyancsak a te gyülekezetedből származik: Szó szerint idézve:"A hűséges zsidók is Jehova tanúi voltak, még ha nem is voltak jogilag ezen a néven bejegyezve, mint ma - a próféciáknak megfelelően"

Sajnos úgy látom belőled csak a düh és a megvetés sugárzik értelem helyett és még csak arra sem vagy képes, hogy visszaolvass egyetlen egy oldalt. Ugye nem kérek túl sokat?


A szösszenethez visszatérve elnézésedet kérem, nem neked szántam azt a részt. Összekevertem egy korábbi tanu hozzászólásával (2), de akkor had illesszem be ide azt a hozzászólást, hogy értsd miről beszéltem és miért:"A pogányok ideje lejárt 1914-ben a vallások megmutathatták mit tudnak(ezek valójában pogány vallások, mert ebben az időben Isten nem támogatta ezeket a vallásokat.

'914 ben Sátánt levetteték a földre, és akkor megkezdődött a Jelenések szerint nagy JAJJ."


Tehát erre volt a válaszom az, hogy vicces, hogy 2000 évig hagyták az úgynevezett tanuk, hogy mindenki félre informálja a másikat Jézus tanításai kapcsán és miután megalakut a jehova tanui egyház vagy micsoda 1831-ben! és kialakították a saját nézeteiket a bibliáról és Istenről majd kitalálták hogy hamarosan eljő a vég,,, NA akkor elkezdtek buzgón oktatni, tanítani mindenkit, mert szerintük mindenki téved Krisztus tanításait illetően. Ez a kész vicc, tudod. Ez pont olyan, mint az óra előtt gyorsan elkérnina házit és lemásolni, mert addig k*rvára nem érdekelt... Mert nekem ez jön le. Ha igazán érdekelt volna titeket mások sorsa, nem az utolsó 100 évben kezdtek el kapkodni és "tanítani", hanem már a kezdetektől kezdve! Ez ugye logikus?


Később a keresztények hibáit hánytorgatod fel ami nem szép dolog, de nézzük meg: Elismerem, hogy a keresztes háborúk nem igazán voltak Isten szemében szép dolgok, ellenkezőleg, de viszont azt el kell ismerni, nagyon is célra vezetők voltak. És ki tudja, talán így volt megírva, hogy a hitetleneknek pusztulniuk kellett. Pasz nem, tudom és azt hiszem nem is én tartozon ezért magyarázattal. Viszont úgy tudom ezért már nem egyszer bocsánatot kért a pápa is és ha jól emlékszem Isten(és most nem jehovára gondolok, mert az nem érdekel ő mit gondol)ha igazán megbánsz egy tettet akkor megbocsájt. Én így gondolom.


"A hírhedt "kereszténység egységéről" papolsz? Kit akarsz megvezetni ezzel, te még hiszel magadnak???? "


Ez is egy szép mondat, gondolom büszkék rád jehovás társaid, ha nem is most a későbbiekben emlékeztetni fogom rá őket... De had válaszoljak erre is:

Az, hogy te tagadod a keresztény egységet, az a TE egyéni megítélésed és egyáltalán nem mérvadó. Sőt, titeket jellemez. Igenis össze akarjátok ugrasztani az embereket azzal, hogy hamis tanokkal kételyt ébresztetek bennük. Egységet kellene teremteni nem pedig bomlasztani. Arra kellene törekedni, hogy a hasonlóságokkal megerősítsétek mások hitét és ha az a valaki érdeklődik a hitetetk iránt Akkor avassátok be mélyebben. Addig pedig hagyjatok meg mindenkit a saját hitvilágában, ne akarjátok áttéríteni őket. Csak enyi lenne a kérésem.


A kiabálásról: Ne haragudj, de ha nem ismered a Netikettet szabályait(direkt írtam így mert így hívják) akkor ne engem támadj. A tájékozatlanségoddal ismét csak haragot gerjesztesz.


Kihez imátkozunk:

Az csak a Ti véleményetek, hogy csakis jehovához lehet imátkozni. Nekem és a többi kereszténynek tökmindegy, hogy ti kihez imátkoztok, de ne akarjátok megmondani, hogy mi kihez vagy kikhez imátkozhatunk. Nem érdekel minket az átértelmezett bibliátok, sem pedig az újonan kitalált szabályaitok... Mindenki maradjon meg a saját istenénél. Ti jehovánál, mi pedig a miénknél, mert ugye azt senki sem gondolt, hogy mi ugyan abban az istenben hiszünk? :)


Az utolsó érvedet is csak részben tudom elfogadni, mert csak szerintettek lehet jehovához imátkozni, szerintünk pedig ugyan úgy Jézushoz vagy Máriához is mint az Úrhoz. De abban igazad van, hogy másért lehet imátkozni. Elnézést is kérek a félre tájékozottságom miatt.


Azt csak mellékesen említeném meg, hogy amit a korábbi hozzászólásomban leírtam, jelenleg 74%-os aránnyban hasznosnak tűnik az olvasók szerint. Ezzel szemben a 8 és 9, azaz a te és egy másik tanu hozászólása 0 azaz nulla százalékban hasznos, nem szerintem! Mások szerint!

Persze ez nem mérvadó, de azért itt is kitűnik mennyire szeretnek benneteket az emberek, csak így tovább!


Utószóként:


A tiszteletet és a Nem kioktató hangnemet pedig csak akkor követelhetnéd meg magadnak, ha te is megadtad volna másoknak a tiszteletet. Sajnálatos módon ezt elmulasztottad, így te se várj mást tőlünk.


Késszéggel várom válszaid a fent említett érveimre...

2013. márc. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!