Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták honnan vagytok...

Ateisták honnan vagytok biztosak e dologban?

Figyelt kérdés

Nagyon tudjátok kritizálni a keresztényeket és a bibliát/pl. nem hiszitek, hogy van pokol/, de kérdem én:mi van akkor,ha mégis nekünk van igazunk,ezen nem gondolkodtatok el??

Csupán csak kíváncsi vagyok tényleg.



2013. júl. 26. 20:20
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
7%
29-es "miért történik nap mint nap annyi szörnyűség a világban?" az emberek miatt és miért is, mert rengeteg bűnt követünk el nap mint nap azért. És honnan származik a bűn az ÖRDÖGTŐL.Ez azoknak az embereknek szól a következő soraim akik ezt hiszik: Sokan azt hiszik pokol,ördög nem létezik csak mennyország, de gondolkodjunk el pl: egy gyilkos aki nem bánja meg bűnét a mennyországba kerülhet, nem hiszem.Igenis van ördög és pokol is.
2013. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
6%
30-as ki mondta, hogy imádkozik érted má bocs de nem látok itt olyat, ja és mi van ha imádkozok érted hogy a töklé helyet ép ész legyen, mert ahogy olvasom soraidat csak az értelem sugárzik gondolataidból má bocs.
2013. júl. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
68%

31: Jó, te abban hiszel amiben akarsz.

Minket miért nem hagysz békén? Miért fáj az neked, ha valaki nem hívő?

2013. júl. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:

"hogy imádkozik érted má bocs"


Akkor olvasgass jobban, 'oszt megtalálod.

2013. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
10%
33-as nekem nem fáj, ki mondta, hogy fáj, de leírhatom amit akarok nem igaz főleg mivel ezt a kérdést egy keresztény tette fel.
2013. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
14%
34-es jól van tévedtem emberi dolog, de a lényeg nem változik oszt, te is egy iqfájter lehetsz.
2013. júl. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
24%
30-as: hányj. Én akkor is imádkozom érted és mindenkiért.
2013. júl. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
92%

Erről írtam korábban.


Mindenki nekiesett valakinek verbálisan.De minek?!Itt úgysem derül ki, hogy kinek van igaza, ezért fölösleges azt körömszakadtáig megvédeni a másik ember véleményétől.


Mindenkinek van egy nézete, kár a másikat azért leszólni, mert ő másban hisz.Mindenki egyéni joga a saját hite.Jó lenne ezt tiszteletben tartani.


És úgy gondolom, hogy ezt most kivételesen mindenki magára veheti.

2013. júl. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

ha azt vesszük az egész világ mindenségen lehet filozofálgatni....ott van a tudomány:ott is felvetések vannak valamiről pl_ hogy igaz,kísérleteznek.....kiderül:hogy mégsem...

és akkor mi van hogyha amit hiszel az hogy van -az közben meg nem is létezik?

Szóval ezen semmi értelme elmélkedni. A Bibliát taglalni lehet naphosszat,de csak egy életünk van...vagy nem? Itt meg folyt az eszmecsere több órán keresztül azon:amit csak a halál után tudunk meg....akkor meg minek kaptunk életet? Ezért? Hát az fix,hogy nem. Nyilván van valami felsőbb erő ami hat ránk,vagy irányít....de ha azt nézzük,hogy a jó és a rossz csak felfogás kérdése,akkor ebből jön hogy bizonyos szituációkat különbözően fogunk fel....pl:én szervdonor vagyok,meghalok: a család beleroppana,de megmenekül három élet, mind 3 család hitt istenben, imádkozott, és tovább éltek a rokonaik. A családomnak rossz,a másik háromnak jó..... Éljünk,azért kaptuk az életet,nem azért,hogy minden baromság miatt egymást szítsuk ...most ha kérdező erre azt mondja ez nem provokolásnak ment, akkor minek kérdezett meg olyat,ami tök lényegtelen a lét meg a biliai felfogás végett?!

2013. júl. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
88%

Elgondolkodtam rajta. Természetesen hajlandó vagyok elfogadni Isten, a mennyország, a pokol és minden más egyéb létét, ha nyújtotok rá bizonyítékot. Ez fillérre az a kategória, minthogy időnként önjelölt tudósok közlik, hogy megfejtették "az Univerzum titkát", "az örök élet titkát", stb. Mind elakadnak annál a pontnál, amikor bizonyítani kéne az elméletüket.


Istenre (és minden másra) kéne bizonyíték. És hogy értsd: néhány egyéni elmesélés, amit ki is találhattál nem az. A Loch Nessie szörnyet is annyian látták, mint a Big Foot-ot, meg a többi sületlenséget. Szépen tessék kézzelfogható, elméleti úton alátámasztható, kísérletileg ellenőrizhető bizonyítékot nyújtani Istenre. Addig pedig (számomra) nem létezik.


Amúgy fura keresztény lehetsz, kisbetűvel írod a Bibliát :-)

2013. júl. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!