Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Jehova tanúja követi...

Hány Jehova tanúja követi jelen pillanatban az Őrtorony tanítását a világon?

Figyelt kérdés

Valós számokat szeretnék ha lehet mert érdekelnek ezek az adatok.

Nagyon köszönöm!

Ne priviben írjatok mert beszélgetés céljából tettem fel a kérdést csak saját kutatást végzek.

Mégegyszer köszi!



2013. szept. 24. 06:51
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/121 anonim ***** válasza:
0%

""Pedig ha nem lenne, akkor nincs más lehetőség, csak olyan szervezetlen "csoportok" laza halmaza, melyek kusza tanaikkal, egymásnak ellentmondó tetteikkel, szervezetlenül alkotnák a tipikus ellentétét annak, amit a Biblia az első századi gyülekezetekről állít."


Vagy esetleg Jézus lehetne a gyülekezetek feje és vezetője."


Akkor pontosítanék, kibővíteném a bibliai ismereteidet, ha engeded.


Jézus esetenként személyesen is közreműködött.


Jézus Krisztusnak már a krisztusi gyülekezet kezdetétől fogva rendelkezésére állt a szent szellem, az angyalok, és egy látható vezető testület ahhoz, hogy képes legyen tevékenyen vezetni földi tanítványait. Alkalmanként személyesen is cselekedett. Személyesen Krisztus térítette meg például a társusi Sault. (Cselekedetek 9:3–6). Három nappal később pedig Jézus szólt közvetlenül "egy bizonyos tanítványhoz", név szerint Anániáshoz. Kinyilatkoztatva neki azt a hármas küldetést, amelyet Saulra szándékozott bízni, Jézus így szólt: "Ez a férfi választott edényem, hogy elvigye nevemet a nemzetekhez, valamint királyokhoz és Izrael fiaihoz" (Cselekedetek 9:10–15). Krisztus különleges munkára hívta el Sault. Így Saulból apostol, azaz kiküldött, közismertebb nevén Pál apostol lett.


Krisztus személyesen ügyelt fel a prédikáló-munkára. Az Atyjától, Jehovától kapott szent szellem segítségével ő kezdeményezte Pál misszionáriusi útjait, és személyes érdeklődést tanúsított irántuk. Ezt olvassuk: "A szent szellem ezt mondta: ’Válasszátok ki nekem Barnabást és Sault arra a munkára, amelyre elhívtam őket.’ . . . Ennek megfelelően a szent szellem kiküldte ezeket a férfiakat, ők lementek Seleuciába, és onnét Ciprusba hajóztak" az első missziós útra (Cselekedetek 13:2–4). A szent szellem, Jehova tevékeny ereje természetesen nem tud semmit ’mondani’, sem maga ’kiküldeni’ valakit. Az, aki felhasználta a szellemet a dolgok irányításában, nyilvánvalóan Krisztus volt, a gyülekezet Feje.


Hogy Jézus így használta a szent szellemet a korai krisztusi gyülekezet tevékeny vezetésében, nyilvánvalóan kitűnik a Pál második missziós útjáról szóló beszámolóból. Pál és útitársai, miután újra meglátogatták a gyülekezetet Lycaoniában (Kis-Ázsia területén), ezt ugyanis az első missziós útjukon alapították, nyilvánvalóan nyugat felé szándékoztak venni az útirányt, Ázsia római tartományán át. Vajon miért nem vitték végbe e tervüket? "Mivel a szent szellem megtiltotta nekik, hogy Ázsia területén beszéljék a szót" (Cselekedetek 15:36, 40, 41; 16:1–6). De vajon ki használta Jehova szent szellemét, hogy vezesse őket? Erre a következő vers adja meg a választ. Ez kimutatja, hogy amikor Bitiniában szándékoztak prédikálni, "Jézus szelleme nem engedte meg nekik" (Cselekedetek 16:7). Bizony Jézus Krisztus felhasználta az ő Atyjától nyert (szent) szellemet, hogy tevékenyen irányítsa a prédikáló-munkát. Ő és az Atyja, Jehova azt akarták, hogy a jó hír kiterjedjen Európára, Pál tehát látomást kapott ebből a célból (Cselekedetek 16:9, 10).


De Krisztus támogatta a vezető testület tagjait is!


Abban az időben, amikor Pál először került kapcsolatba a tanítványokkal Jeruzsálemben, azok érthető módon vonakodtak találkozni vele. "Így Barnabás jött segítségére és elvezette őt az apostolokhoz" (Cselekedetek 9:26, 27). Pál 15 napot töltött Péter apostollal. Jakabbal, a Jézus féltestvérével is találkozott, aki akkor a jeruzsálemi gyülekezet véneinek egyike volt (Galata 1:18, 19). A Cselekedetek későbbi részei kimutatják, hogy a jeruzsálemi gyülekezet vénei tagjaivá lettek a korai krisztusi gyülekezet vezető testületének a 12 apostollal együtt (Cselekedetek 15:2; 21:18).


Pál kéthetes jeruzsálemi tartózkodása alatt tanúskodott a görögül beszélő zsidóknak, de "azok megpróbálták eltávolítani őt". Lukács ehhez még hozzáteszi, hogy "amikor a testvérek észrevették ezt, levitték őt Cézáreába, és elküldték Tarsusba" (Cselekedetek 9:28–30). De vajon ki volt e mögött a bölcs döntés mögött? Évek múltán, amikor Pál életének erre a szakaszára utalt, kijelentette, hogy Jézus megjelent neki és Jeruzsálem gyors elhagyására utasította. Amikor pedig Pál ellenvetéseket tett, Jézus hozzáfűzte: "Menj utadra, mert a távoli nemzetekhez küldelek téged" (Cselekedetek 22:17–21). Krisztus a magasból szorosan nyomon követte az ügyeket, és mind a jeruzsálemi felelős testvérek felhasználásával, mind közvetlenül Pálhoz szólva cselekedett.


Az Írások figyelmes olvasása hasonlóképpen kimutatja, hogy Krisztus állt a vezető testület fontos összejövetele mögött is, amelyet annak a kérdésnek eldöntésére tartottak, hogy alávessék-e magukat a pogányokból lett keresztények a körülmetélkedésnek és Mózes törvényének, vagy sem. A Cselekedetek könyve kijelenti, hogy amikor ez a kérdés felvetődött, "ők (kétségtelenül az antiochiai gyülekezet felelős tagjai, vagy vénei) úgy rendelkeztek, hogy Pál és Barnabás néhányukkal menjen fel Jeruzsálembe az apostolokhoz és idősebb férfiakhoz e vitakérdés megvizsgálására" (Cselekedetek 15:1, 2). De amikor Pál azokra a körülményekre utal, amelyek oda vezettek, hogy ők Jeruzsálembe mentek a körülmetélkedés kérdésének intézésére, megállapítja: "Kinyilatkoztatás következtében felmentem" (Galata 2:1–3; vö. 1:12). Krisztus mint a gyülekezet tényleges Feje azt akarta, hogy ezt a fontos tanítási ügyet az egész látható vezető testület rendezze. Ő irányította a szent szellem által ezeknek az önátadott férfiaknak az elméjét a döntés meghozatalánál (Cselekedetek 15:28, 29).


Egy következő érdekes példája annak, hogy Krisztus a mennyből tevékenyen irányítja a dolgokat, a Pál harmadik missziós útja után történt eset. Lukács elmondja, hogy Pál visszatérve Jeruzsálembe, teljes beszámolót tartott a vezető testület jelenlevő tagjainak. Lukács ezt így írja le: "Pál velünk együtt bement Jakabhoz; és az idősebb férfiak mind jelen voltak. Üdvözölte őket és kezdte részletesen elbeszélni mindazokat a dolgokat, amelyeket Isten tett az ő szolgálata által a nemzetek között" (Cselekedetek 21:17–19). Az egybegyűlt testület, miután meghallgatta Pált, világos utasítást adott neki és kijelentette: "Azt tedd, amit mondunk neked." Elrendelték, hogy menjen be a templomba és nyilvánosan demonstrálja, hogy ő nem "tanítja az összes zsidót a nemzetek között Mózes elleni hitehagyásra, azt mondván nekik, hogy se a gyermekeiket ne metéljék körül, se az ünnepélyes szokásokat ne gyakorolják" (Cselekedetek 21:20–24).


A Cselekedetek könyve, a keresztényiség korai éveinek történelmét tárgyalva, minden kétséget kizáróan kimutatja, hogy Krisztus felhasználta hatalmát, tevékenyen vezetve gyülekezetét a földön. Ezt pedig a szent szellem, az angyalok, valamint a 12 apostolból és a jeruzsálemi gyülekezet véneinek testületéből álló vezető testület közreműködésével végezte.


Tehát akkor mégis és így is lehet Jézus "a gyülekezetek feje és vezetője"???

2013. okt. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/121 anonim ***** válasza:
0%

(1János 2:27) "Ami pedig titeket illet, a felkenetés, amelyet tőle kaptatok, megmarad bennetek, és nincs szükségetek rá, hogy bárki is tanítson titeket; hanem amint a tőle kapott felkenetés mindenre nézve tanít benneteket (és igaz, és nem hazugság), és ahogyan tanított is titeket, maradjatok egységben ővele."


(Jer 31:34) "Nem tanítja többé ki-ki a társát és ki-ki a testvérét, így szólva: »Ismerjétek meg Jehovát!«, mert mindnyájan ismerni fognak engem, a legkisebbtől a legnagyobbig — ez Jehova kijelentése. — Mert megbocsátom vétküket, és bűnükről nem emlékezem meg többé."


(Héberek 8:11) "És semmiképpen nem tanítja majd ki-ki a polgártársát, és ki-ki a testvérét, így szólva: ‚Ismerd meg Jehovát!’ Mert mindannyian ismerni fognak engem, a legkisebbtől a legnagyobbig."


Azokon, akik az isteni kormányzat mellett foglaltak állást, beteljesedtek az új szövetségre vonatkozó következő, életbe vágó fontos szavak: "Nem tanítja többé mindegyik a társát és mindegyik a testvérét e szavakkal: ’Ismerjétek meg Jehovát!’ Mert mindannyian ismerni fognak engem a legkisebbtől egészen a legnagyobbig" (Jeremiás 31:34).


Ez persze nem azt jelenti, hogy innentől már semmit sem kell tanulni, és tökéletesek, tévedhetetlenek leszünk. Nagy elbizakodottságról tanúskodna, ha így gondolnánk.


Ettől még a fent leírt módokon működik Isten népe. Azt gondoltad tán, hogyha ezt szó szerint veszed, igazad lesz? Mond, nem zavar, hogy az egész Biblia mond ellent neked?

2013. okt. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/121 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"Már sokféle vallás képviselői írták itt is ezt, de a szolgálatunk során ugyanez tapasztalható, vagyis a legtöbben a magukat kereszténynek vallók közül nem hiszik, hogy az utolsó napokban élünk. Nyilván az egyházaik álláspontját követik."


Szóval úgynevezett csúsztatást csinálsz. Ami félig hazugság is lehet. Mert ezt írtad.

"Az nem csoda, hogy nem sokan foglalkoznak a ránk vonatkozó bibliai időrend megértésével, hiszen még az utolsó napok valóságosságát is sok magát kereszténynek valló egyház és személy tagadja."


Most meg azt írod nekem hogy a nagyobb egyházak nem tanítják. Keversz mint a fagyi gép.


"Az ismert nagyobb egyházak nem tanítják ezt, de egyébként nagy a megosztottság csoportokon belül is."


Ez a mondatod meg akár egy horoszkópban is szerepelhetne. Illetve egészen pontosan a második fele. Általánosságban írsz semmi konkrét dolog. Így biztosan lehet találni egy csoportot akik 1-2 ezer fős taglétszámmal rendelkeznek és ezt vallják. Pont mit a horoszkóp akik ekkor meg ekkor születtek azokkal ez meg ez fog történni. Na ná hiszen a nagy számok törvénye szerint ez be is jön valakire úgy is igaz lesz. De ilyet én is tudok. Ma egy ember akin lesz cipő és egy kék pulóver megismerkedik egy másik emberrel és ez egy életre szóló barátság kezdete.


"Számtalanszor írtunk konkrétan, akkor meg az nem tetszett. Egyébként pedig értelmetlenek ezek a kérdéseid, mert magad is tudod a választ!"


A krisztusi szeretetet hogyan lehet átértelmezni? Mi az átértelmezése? Megint csak értelmezés de ki és mit értelmez? S hogyan értelmezi?

Konkrétum ember konkrétum hogy mire gondolsz. Ha olyan számtalanszor le van írva akkor miért nem másolsz be egy linket. Hogy pl. itt is. (már ha tényleg van ilyen)


"Semmiképpen sem abban a formában tartják fontosnak, ahogy a Tanúk a Szentírásból. Erősen megosztottak és sokkal inkább a világ részévé váltak, mint azt a Biblia alapján tehetnék."


Na ná hogy eltérően gondolják ha nem így lenne akkor nem adventisták lenének hanem tanúk. Ezek után jönnek az indián közmondások? Akkor a világ részévé váltak és én nekem ezzel miért kellene foglalkoznom. Nem vagyok adventista. (nem is leszek)


"Ezzel tisztában vagyok, de én nem csak az elméleti spekulálásra gondoltam, hanem a valódi cselekedetekre is, melyben ezen bibliai hit megnyilvánul. Márpedig ezt a legtöbb "keresztény" nem tartja fontosnak."


Ja hogy nem arra gondoltál. Akkor most gondolj arra hogy én nem vagyok gondolat olvasó. Egyébként meg mit kell ezen csodálkozni.

Máté 7:14 Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik azt megtalálják."


"Tényleg "sok" arany cucc van rajtuk? Mellesleg nem csak a Vezető Testület tagjainak kell tudniuk, hogy mások milyen anyagi körülmények között élnek, hanem azoknak a "másoknak" is tudniuk kell, hogy vannak jobb anyagi helyzetben lévő hittársaik."


Az a baj hogy mindig felhozod azt hogy a többi tanú mit meg hogy csinál meg milyen helyzetben van. De itt és most csak és kizárólag arról a SZŰK csoportról van szó akikre Jehova tanúi úgy hivatkoznak hogy a Vezető Testület. Ezen emberek csoportjáról van szó. Azokról akiknek példát kell vagy kellene mutatni akik vezetik ezt az egyházat és kiosztják a szellemi táplálékot. Róluk van szó és nem a többiekről. Így igen is nekik kell erre is gondolni hiszen őket vezeti a szellem. (elvileg)

Nem baj ha csalódnod kell. Nekem is kell csalódnom. Szóval dolgozd fel ezt az esetet és tegyél rendet a lelkivilágodban.


"Jézus tanítványainak azonban nem kellett ilyen dolgok miatt aggódniuk. Inkább bízniuk kellett abban, hogy Jehova gondoskodni fog róluk izraelita társaik által, akik között a vendégszeretet megszokott volt."


Abból az aranyból vajon hány saru vagy cipő jönne ki?


"De ez a kettő egy és ugyanaz a dolog. Több részre bonthatjuk a megfogalmazásban, de ettől még mint KORMÁNYZATI forma, csak Isten Királysága a reménységünk."


Hahó! NEM ÉN BONTOM TÖBB RÉSZRE HANEM A BIBLIA. ApCsel 8:12

A másik dolog meg az hogy ha valaki nem tér meg Jézus által akkor milyen reménysége marad? Semmilyen! Előbb a megtérés mert csak azok fognak a királyság kormányzásban "részesülni" akik ott lesznek.

Máté 4:17 Ettől fogva kezdte Jézus hirdetni: "Térjetek meg, mert elközelített a mennyek országa."


"Isten nem hagyta el Jézust."


Máté 27:46 Három óra tájban Jézus hangosan felkiáltott: "Éli, éli, lamá sabaktáni!" azaz: "Én Istenem, én Istenem, miért hagytál el engemet?"


Akkor ki hagyta el?Kihez intézte szavait?


"...arra következtetnek, hogy Jézus Istenbe vetett bizalma megingott, amikor szembe nézett a kínos halállal."


Egyesek! Vajon kik lehetnek azok az "egyesek"? Kínos halál? Van nem kínos halál is?

Maradjunk annyiban hogy halványlila segéd fogalmad sincs arról hogy mit is jelent ez.

Pont mint arról hogy Jézus első csodatétele mit is jelképez. (emlékszel még?)


"De mint kormányzati forma, egyedüli."


De ez nem ér semmit ha a bűn fogságában marad. Akkor hiába van kormányzat meg királyság az nem menti meg az ítélettől.


"Sok mindent nem tanított Jézus konkrétan, amit később félreérthettek, vagy szándékosan kiforgathattak, mint ma is. Még a konkrét igazságokat is kiforgatják, hát még azokat, melyekről a kezdeti szakaszban nem volt egyértelmű állásfoglalás."


Pedig ennél egyértelműbb utasítást már el sem tudnék képzelni. De javíts ki ha tévedek! Máté 28:20 tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig."


Megtartsák mindazt amit én parancsoltam nektek.


"Az amit erről a témáról tudni lehet, bőséges bizonyíték. Valójában arra nincs bizonyíték, hogy az első sz.-ban Isten nem emberi vezetők (egy földi központi irányítású vt. által) vezette a népét. Mindig így volt a múltban is. Enyhén szólva értelmetlen lenne, hogy a helyi gyülekezetek vezetése aprólékosan megszervezett emberek által történt, de nem volt egy központi vezetés, mely átfogó irányítással szolgált és orvosolni tudta a példában szereplő vitás ügyeket. De, ez a példa pont erről szólt."


Az a példa pont arról szólt hogy összegyűltek a vének és az apostolok. S ők hozták meg a döntés nem pedig egy központi vezető testület. Honnét jöttek a vének és honnét az apostolok? Minek kellett jönniük ha elvileg az volt a feladatuk hogy központilag irányítsák az ügyeket? Mer Jézus előtt volt olyan hogy nagytanács. Szanhedrin!

Vajon milyen ógörög kifejezést használ a Biblia a vezető testület leírására?

2013. okt. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/121 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"Neked nem elég a Biblia? Pl. ez:"


"Ez nem eléggé támasztja alá egy létező és tekintéllyel működő VEZETŐ TESTÜLET létét?!"


"Mert a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül..."


Továbbra is úgy gondolom hogy az első században nem volt egy úgy nevezet vezető testület. Összegyűltek a vének és az apostolok de ez nem állandó jelleggel történt és nem határoztak meg olyan dolgokat amelyek a napjainkba létező vezető testület meghatároz a tagoknak. További terheket rakva azokra bár nincs rá bibliai példa de még csak utalás sem. Pl. Hogy ne a keresztnevükön szólítsák a gyülekezet tagjait amikor a kérdésekre válaszolnak.


"És vajon kik "közöltek dolgokat"??? Ez központi utasítás volt, nem egy vélemény a sok közül!"


Igen nem is akárkitől volt az az utasítás. "Mert a szent szellem"


"Miért? Biblia választ még nem adtál rá. Csak erőltetett és spekulatív filozófiákat. Mi zárja ki konkrétan azt a bibliában, hogy legyen egy Vezető Testület?"


Egy olyan központi vezetés tartok kizártnak amelyet napjainkban a vezető testület képvisel.

János 14:26, 15:26


"(Galata 2:1, 2)"


A 7. verstől kezd érdekes lenni.

(Galácia 2:6-7) Ami pedig azokat illeti, akik valaminek látszottak — bármilyen emberek voltak is korábban, nekem mindegy; az Isten nem az ember külső megjelenése után ítél —, azok a kiemelkedő emberek valójában semmi újat nem közöltek velem. 7 Sőt, ellenkezőleg, amikor látták, hogy énrám van bízva a jó hír a körülmetéletlenek számára, mint ahogy Péterre a körülmetéltek számára


"Tehát akkor nem volt központi vezetés, melynek keretében ezt is tették? Ezt már csak azok tagadják, akik nem akarnak látni!"


Állandó EMBERI központi vezetés nem volt. Olyan volt hogy a vitás kérdésekben összegyűltek. De az nem heti rendszerességgel zajlott. Te magad idézted.

"Aztán tizennégy év múltán ismét fölmentem Jeruzsálembe..."


"Az első sz.-i gyülekezet korai története azt mutatja, hogy a 12 apostol, Mátyást is beleértve, alkotta az első századi vezető testület alapját. A Cselekedetek 1:20–26-ban találunk erre utalást. Iskariót Júdás helyettesítésével kapcsolatban említi meg az Írás "az ő felvigyázói hivatalát" és az "ő szolgálatát és apostolságát"."


Akkor ők tagjai a 144 000-nek?


"És ezek a szamáriaiak csak a vezető testület ezen képviselői kezeinek a rájuk helyezése után ’kezdték elnyerni a szent szellemet’..."


Hoppá! Napjaink Vezető Testület is csinál kézrátételt?


"Csak sajnos nem tudod miről beszélsz!"


De tudom hogy miről beszélek.


- Mivel bizonyítja az Őrtorony Zrt. hogy Istentől van kinevezése?

- Volt e valaha is Írás ellenes tanítása az Őrtorony Zrt.-nek?

- Honnan tudja az Őrtorony Zrt. hogy a 144 000 hely még nem telt be ha erről nincsenek feljegyzések? (arról sincsenek feljegyzések hogy az állítólagos első századi "vt" levelezett volna a gyülekezetekkel)

- Az Őrtorony azt állítja hogy szellemtől vezérelt mi a különbség a szellemtől vezérelt és az ihletett között? Van e rá példa a Bibliában?

- Miért nem lehet szabadon kutatni az 1870-es évektől 1980-ig kiadott irodalmakat?

- Miért nincs egyetlen írás sem arról hogy éveken keresztül használta az Őrtorony az ENSZ könyvtárat? (Őrtornyos irodalom)

- Miért nem lehet olvasni a Vezető Testület tagjai elhívásának történetét?

- Miért van az hogy korábban a kiadványokban elítélték azokat az egyházakat ahol már bankkártyával is lehetett adományozni és most már az Őrtorony Zrt. is bevezette ezt?

- Miért követelnek meg óraszámokat amikor erre nincs első századi bibliai példa? (honnét ez a gyakorlat?)

- Azt be jelentik hogy mennyi adomány kell még a költségek fedezésére egy kongresszus alkalmával. De azt már nem jelentik be hogy mennyiért adták el az épületeket New York-ban. Miért?

- Miért nem lehet tudni kik készítették az ÚVF-t? Hogy ne vegyék el a dicsőséget? Károlinak milyen dicsőség jutott az általa készített Biblia fordításért?

- Miért nem lehet tudni hogy az Őrtoronyban megjelenő cikkeknek ki vagy kik az írói?


A teljesség igénye nélkül! Természetesen lehetne még folytatni.

2013. okt. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/121 anonim ***** válasza:
0%

"A krisztusi szeretetet hogyan lehet átértelmezni? Mi az átértelmezése? Megint csak értelmezés de ki és mit értelmez? S hogyan értelmezi?

Konkrétum ember konkrétum hogy mire gondolsz."


Te most szórakozol???! Én is számtalanszor leírtam, hogy a kereszténység többsége nem a krisztusi szeretet szerint gondolkozik és cselekszik - a jelenben sem, nemhogy a múltban. Tovább nem ragozom, a gyermeteg kérdéseidre nem tartom semmi értelmét válaszolni.


"De itt és most csak és kizárólag arról a SZŰK csoportról van szó akikre Jehova tanúi úgy hivatkoznak hogy a Vezető Testület."


Nem, nagyon tévedsz. MINDENKIRŐL szó van, ugyanis minden igaz kereszténynek UGYANAZON szellemben kell élnie és cselekednie. Ebben a vonatkozásban nincs VT. és mások. Másoknak is éppolyan szellemet kell felmutatniuk. Ha pedig te igaz kereszténynek tartod magad, akkor vajon lennél-e képmutató és "addig" megválnál-e azoktól az értékeidtől, melyekkel tudod, hogy sokan nem rendelkeznek?! Levetkőznél elegáns ruhádból, kibújnál a cipődből, csak mert sokaknak nincs ilyen és alig ruhában, mezítláb szaladgálva élik életüket???? Ha nem, akkor hagyjuk már ezt az ostobaságot!

Nem gondolod, hogy neked is szükséged lenne rendet tenni a "lelkivilágodban"?


"A másik dolog meg az hogy ha valaki nem tér meg Jézus által akkor milyen reménysége marad? Semmilyen! Előbb a megtérés mert csak azok fognak a királyság kormányzásban "részesülni" akik ott lesznek."


És azt nem vetted észre, hogy ez csak időrendi és nem fontossági kérdés? :-) Mindkét dolog Jehova akaratából történik és egyformán szent és fontos ez az akarat!


"Egyesek! Vajon kik lehetnek azok az "egyesek"? Kínos halál? Van nem kínos halál is?"


Név szerint kéred a listát? És igen! Van olyan halál is, mely NEM jár olyan kínokkal, mint akit oszlopra szegeznek. Nem gondoltad volna?


"Maradjunk annyiban hogy halványlila segéd fogalmad sincs arról hogy mit is jelent ez.

Pont mint arról hogy Jézus első csodatétele mit is jelképez. (emlékszel még?)"


Szerintem a nagymellényűség helyett nyugodtan elmondhatnád a "saját" verziódat, miért nem teszed? Ha te ismersz ilyen Írás szerinti választ, akkor miért tartod meg? Nem csak én válaszolhatok neked. Amit az Írások szerint eddig tudunk róla, azt leírtam.


"Megtartsák mindazt amit én parancsoltam nektek."


És amiről nem volt szó konkrétan? És ha volt, nem érthették félre véletlenül és nem véletlenül? Tudod ez az emberi tökéletlenség és gyarlóság.


"Az a példa pont arról szólt hogy összegyűltek a vének és az apostolok. S ők hozták meg a döntés nem pedig egy központi vezető testület."


A Bibliából egyértelműen kitűnik, hogy ők egy kiemelt csoport voltak, akik vezető testületi szerepben munkálkodtak. Mindegy hogyan említették őket. Ma sem kizárólag a "vezető testület" lehet a nevük. Csak ez lett alkalmazva és ennél maradtak, mivel kiválóan leírja a tevékenységüket. A tanítványok idejében pedig az apostolok, majd később a hozzájuk csatlakozott vének megnevezés alatt értették ugyanezt. Tehát igencsak értelmetlen azon fennakadni, hogy "mi a nevük".


A "kereszténység" kifejezés is teljességgel közönséges és lejáratott ma már, mivel egymásnak gyakran a végletekig ellentmondó és megosztott csoportok zűrzavaros összességéről van szó. Pedig az első sz.-ban "isteni gondviselésre" kezdték a tanítványokat ezen a néven nevezni. Persze, használjuk, és akik ismerik a Bibliát, azok tudják is, hogy valójában mit jelent kereszténynek lenni, de csak így nem nevezhetik magukat, hiszen akkor teljesen összemosódnának a hitehagyott többséggel.


"Összegyűltek a vének és az apostolok de ez nem állandó jelleggel történt és nem határoztak meg olyan dolgokat amelyek a napjainkba létező vezető testület meghatároz a tagoknak."


Teljesen más problémákkal nézünk szembe, mint abban az időben. Egyébként az isteni erkölcs szempontjából persze hasonlóan kell dönteni és intézkedni.

"Összegyűltek az apostolok és a vének" bizony. És egész biztos, hogy nem csak egy-két ügy miatt kellett ezt tenniük az évtizedek alatt. De értelemszerű volt a tevékenységük. És KIK JÖTTEK ÖSSZE??? Az, aki csak akart? NEM! Csak az apostolok, és később értelemszerűen azok a vének, akik oda tartoztak. Tehát mindenképpen volt egy számszerűsített csoport, melynek jól körülírható feladata volt azon kívül, mellyel Jézus mindenkit megbízott.


"Pl. Hogy ne a keresztnevükön szólítsák a gyülekezet tagjait amikor a kérdésekre válaszolnak."


Nem is állítják, hogy ez "bibliai erkölcsi" kérdés lenne, de nincs is vele ellentétben és nem is ez az oka.


"Igen nem is akárkitől volt az az utasítás. "Mert a szent szellem""


DE EMBEREKEN KERESZTÜL, egy kiemelt vezető testületen keresztül!


""Miért? Biblia választ még nem adtál rá. Csak erőltetett és spekulatív filozófiákat. Mi zárja ki konkrétan azt a bibliában, hogy legyen egy Vezető Testület?"


Egy olyan központi vezetés tartok kizártnak amelyet napjainkban a vezető testület képvisel.

János 14:26, 15:26"


Tehát, ha te hoznál létre egyet, az jó lenne? :-) Ámde NEM válaszoltál a kérdésemre. Te is tudsz ám terelni.


(János 14:26) "De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek."


És ebben a te részed nincs is benne???? A te tökéletlenségeid, gyarlóságaid, hibáid nincsenek is benne???? Te a szent szellem hatására hirtelen mindentudóvá és tökéletessé válsz? Akkor kedves cimbora, téged mutogatni kéne, de hol is...???


"Állandó EMBERI központi vezetés nem volt. Olyan volt hogy a vitás kérdésekben összegyűltek. De az nem heti rendszerességgel zajlott. Te magad idézted."


Hogy milyen rendszerességgel, az abszolút részletkérdés. A szükségletek és a lehetőségek is meghatározzák. Vedd figyelembe, hogy az első sz.-ban nem egy USA-szerű jogi stabilitás jellemezte Palesztinát, hanem éppen az ellentéte. Gyakori heves üldözés és a tanítványok (köztük az apostolok) mártírhalála jellemezte ezt az időt.


""Az első sz.-i gyülekezet korai története azt mutatja, hogy a 12 apostol, Mátyást is beleértve, alkotta az első századi vezető testület alapját. A Cselekedetek 1:20–26-ban találunk erre utalást. Iskariót Júdás helyettesítésével kapcsolatban említi meg az Írás "az ő felvigyázói hivatalát" és az "ő szolgálatát és apostolságát"."


Akkor ők tagjai a 144 000-nek?"


Így van.


"Hoppá! Napjaink Vezető Testület is csinál kézrátételt?"


Sőt nyelveken sem szól, és halottat sem támaszt fel. Ugye tudod, hogy a csodaadományok nem örökre adattak?

2013. okt. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/121 anonim ***** válasza:
0%

"- Mivel bizonyítja az Őrtorony Zrt. hogy Istentől van kinevezése?"


Az Őrtorony Társulat NEM Zrt., de biztosan nagy örömet okoz neked mindenféle marhaságokat írni. Egyébként a bibliával bizonyítja. Azzal, amit eddig írtam, és amit ezután fogok.


"- Volt e valaha is Írás ellenes tanítása az Őrtorony Zrt.-nek?"


Annak, amit írtál NEM, mivel sohasem létezett.


"(arról sincsenek feljegyzések hogy az állítólagos első századi "vt" levelezett volna a gyülekezetekkel)"


Dehogynem, nem olvastad az előző válaszaimat?


"- Az Őrtorony azt állítja hogy szellemtől vezérelt mi a különbség a szellemtől vezérelt és az ihletett között? Van e rá példa a Bibliában?"


Van. Akik szellemtől felkentek voltak az első sz.-ban, nem voltak tévedhetetlenek, hibázhattak is az igazságok értelmezésében. Az ihletett próféta azt mondta, amit Jehova szent szelleme mondott neki és az be is teljesedett. Az ihletett Bibliaírók szintén nem a maguk gondolatát, hiedelmeiket írták le, hanem amit a szellem sugallt nekik. Ezért a Biblia tiszta szavát pontosnak tartjuk. A későbbi szellemtől felkent értelmezőit pedig tökéletlenségük is befolyásolhatta az értelmezésben, hiszen ők attól, hogy szellemtől felkentek voltak, nem váltak tévedhetetlenné.


A szellem ereje többek között abban nyilvánult meg azoknál, akik engedték tevékenykedni magukon, hogy megismerhessenek olyan igazságokat és összefüggéseket is, melyet mások a szellem ereje nélkül nem láthattak meg. De ezt mindig befolyásolhatta a tökéletlenségük, mint ahogy ma is. Ezen kívül persze tudjuk, hogy milyen csodákra voltak képesek SEGÍTSÉGKÉPPEN azok, akik kaptak ezekből a képességekből.


"- Miért nem lehet szabadon kutatni az 1870-es évektől 1980-ig kiadott irodalmakat?"


Minden fontos igazságot leírtak a Tanúk, rengeteg bőséges tudásanyag van a múltból. Mindenünk megvan, amire szükség van. Mellesleg a szabadabb országokban sokaknak van meg az irodalmaink teljessége, vagy nagy része, ha Tanúk voltak az ősök is.


"- Miért nincs egyetlen írás sem arról hogy éveken keresztül használta az Őrtorony az ENSZ könyvtárat? (Őrtornyos irodalom)"


Miért ne használhatta volna? Sok más világi szervezet információs adatbázisát is használjuk, ha nyilvános és nem jár elkötelezettséggel. Vakvágány ez nálad, ahogy nézem.


"- Miért nem lehet olvasni a Vezető Testület tagjai elhívásának történetét?"


Mert nem azon "keresztény" közösségek közé tartozunk, ahol "ebből" szalaghírt csinálnak. Ez talán személyes dolga mindenkinek, nem gondolod? Élettapasztalat pedig sok van.


"- Miért van az hogy korábban a kiadványokban elítélték azokat az egyházakat ahol már bankkártyával is lehetett adományozni és most már az Őrtorony Zrt. is bevezette ezt?"


Az a hallucinációidban létező szervezet nem vezetett be semmit, de Jehova Tanúi hol ítélték el ezt és miért?? Miért maradt le megint az indoklás?


"- Miért követelnek meg óraszámokat amikor erre nincs első századi bibliai példa? (honnét ez a gyakorlat?)"


Arra sincs első sz.-i példa, hogy lovak és lovasszekér helyett, autókat használjunk a szolgálatban, mégis megtesszük. Szörnyű, mi?

Egyébként az elszámolásról igenis van feljegyzés! Az pedig részletkérdés, hogy szóban, papíron, vagy pc.-n történik-e ez.


"- Azt be jelentik hogy mennyi adomány kell még a költségek fedezésére egy kongresszus alkalmával. De azt már nem jelentik be hogy mennyiért adták el az épületeket New York-ban. Miért?"


De minden ilyen gazdasági ügyet is bejelentenek helyi szinten.


"- Miért nem lehet tudni kik készítették az ÚVF-t? Hogy ne vegyék el a dicsőséget? Károlinak milyen dicsőség jutott az általa készített Biblia fordításért?"


Nem a nevek adják meg a hitelességét a fordításnak, de már sokszor lerágott csont ez is. Semmi Írásellenes nincs benne, sőt!

Akiknek a nevek a fontosak, azok általában nem a tartalma pontosságára kíváncsiak, hanem csak bírálgatók.


"- Miért nem lehet tudni hogy az Őrtoronyban megjelenő cikkeknek ki vagy kik az írói?"


Hasonló okokból. A Tanúk nem a cikkeket írók nevei alapján válogatják ki azokat, akiket el akarnak olvasni, mint azt mások kiadványait olvasók szokták.

2013. okt. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/121 anonim ***** válasza:
0%

Jézus felkent követői kezdettől fogva szervezettek voltak. Ahogy többen lettek a tanítványok, helyi gyülekezeteket hoztak létre, és véneket neveztek ki (Titus 1:5). I. sz. 33 után a 12 apostol hivatalos, központi vezető testületként tevékenykedett. Ilyenformán félelmet nem ismerve elöljártak a tanúskodómunkában (Cselekedetek 4:33, 35, 37; 5:18, 29). Élelemosztást szerveztek a szükséget szenvedőknek, s elküldték Pétert és Jánost Szamáriába, hogy járjanak utána az érdeklődésről szóló beszámolóknak (Cselekedetek 6:1–6; 8:6–8, 14–17). Barnabás elvitte magával Pált hozzájuk, hogy bizonyítsa, ez az ember, aki korábban üldözte őket, most Jézus követője (Cselekedetek 9:27; Galátzia 1:18, 19). S miután Péter Kornéliusnak és háznépének prédikált, visszatért Jeruzsálembe, és elmagyarázta az apostoloknak meg a többi júdeai testvérnek, hogyan mutatta a szent szellem, mi Isten akarata ebben a dologban (Cselekedetek 11:1–18).


Ezután embertelen támadás érte a vezető testületet. Pétert börtönbe vetették, és csak az angyali közbeavatkozás mentette meg az életét (Cselekedetek 12:3–11). Ekkor történt először, hogy a 12 apostolon kívül valaki más is kiemelkedő szerepben tűnt fel Jeruzsálemben. Amikor Pétert szabadon bocsátották a börtönből, a következőket mondta a János Márk édesanyjának házában összegyűlt csoportnak: „ Adjátok tudtára ezeket Jakabnak [Jézus féltestvérének] és az atyafiaknak” (Cselekedetek 12:17).


Ezt megelőzően, miután Iskáriótes Júdás, az áruló apostol öngyilkosságot követett el, felismerték a szükségét, hogy olyan valakinek kell adni apostoli „tisztségét”, aki Jézussal volt a szolgálatában, és aki tanúja volt a halálának és a feltámadásának. Viszont amikor Jakabot, János testvérét kivégezték, senki sem került a helyére a tizenkettő egyikeként (Cselekedetek 1:20–26, Újfordítású revideált Biblia; 12:1, 2). A vezető testületre vonatkozó következő szentírási utalás mégis azt mutatja, hogy kibővítették. Amikor vita kerekedett amiatt, hogy vajon a Jézust követő nem zsidók alávessék-e magukat a Mózesi Törvénynek, az ügyet döntés végett „a Jeruzsálemben levő apostolok és vének” elé vitték (Cselekedetek 15:2, 6, 20, 22, 23; 16:4). Nyilván miért voltak ekkor „vének” a vezető testületben? A Biblia nem mondja el, de ennek bizonyára haszna volt. Jakab halála és Péter bebörtönzése azt mutatta, hogy az apostolokat egy nap börtönbe vethetik vagy megölhetik. Ilyen kilátások mellett a felvigyázás rendezett folytatódását biztosítaná, ha más, képesített vének is jelen lennének, akik tapasztaltak a vezető testület működésében.


Amikor Pál i. sz. 56 körül Jeruzsálembe ment, beszámolt Jakabnak, és ahogy a Biblia mondja, „a vének mindnyájan ott valának” (Cselekedetek 21:18). Miért nem említi, hogy az apostolok jelen lettek volna az összejövetelen? A Biblia megint csak nem mondja el. De Euszebiosz történetíró később arról számolt be, hogy valamivel i. sz. 66 előtt „a többi apostol pedig az ellenük kitervelt számtalan halálveszélynek kitéve elhagyta Júdea földjét is, és belekezdett az igehirdetésbe, elment minden néphez és tanította őket arra, amire küldetést kapott, a Krisztus erejével” (Ókeresztény írók 4. kötet: Euszebiosz egyháztörténete, III. könyv, 5. rész, 2. pont). Igaz, Euszebiosz szavai nem alkotják részét az ihletett feljegyzésnek, de összhangban vannak azzal, amit ez a feljegyzés tartalmaz. I. sz. 62-ben Péter például Babilonban volt, távol Jeruzsálemtől (1Péter 5:13). A vezető testület azonban i. sz. 56-ban, és valószínűleg egészen i. sz. 66-ig kétségtelenül tevékeny volt Jeruzsálemben.

2013. okt. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/121 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Te most szórakozol???! Én is számtalanszor leírtam, hogy a kereszténység többsége nem a krisztusi szeretet szerint gondolkozik és cselekszik - a jelenben sem, nemhogy a múltban. Tovább nem ragozom, a gyermeteg kérdéseidre nem tartom semmi értelmét válaszolni."


Dehogy szórakozok. Az lehet hogy leírtad. De én meg nem vagyok gondolat olvasó hogy kitaláljam hogy mire gondolsz.

Ugyan is te nem a cselekedetekről írsz nekem hanem arról hogy: "A krisztusi szeretet erős átértelmezésére utaltam, mely sok ún. "keresztény" egyházra és személyre igaz."

A 85-ös számú kommetből idéztem amely a te kommented.

Kedves felebarátom most vagy te szórakozol én velem vagy a szellemi képességeddel van baj.


"Nem, nagyon tévedsz. MINDENKIRŐL szó van, ugyanis minden igaz kereszténynek UGYANAZON szellemben kell élnie és cselekednie."


Akkor talán nem kellene villognia az aranyórájával egy olyan filmen amely kifejezetten a szülőknek szól és a gyermeknevelés a téma. A VT. tagnak.


"Ha pedig te igaz kereszténynek tartod magad, akkor vajon lennél-e képmutató és "addig" megválnál-e azoktól az értékeidtől, melyekkel tudod, hogy sokan nem rendelkeznek?! Levetkőznél elegáns ruhádból, kibújnál a cipődből, csak mert sokaknak nincs ilyen és alig ruhában, mezítláb szaladgálva élik életüket????"


Az aranyóra és az aranypecsétgyűrűk sem létszükséglet. Akár adományként is felajánlhatná.

Azért a ruha az egy kicsit más kategória. Emlékszel miért vetettek sorsot a katonák Jézus ruhájára?


"És azt nem vetted észre, hogy ez csak időrendi és nem fontossági kérdés?"


Te meg vedd észre hogy Isten mást mond.

Mrk 1:15 "Betelt az idő, és elközelített már az Isten országa: térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban."

ApCsel 2:38 Péter így válaszolt: "Térjetek meg, és keresztelkedjetek meg valamennyien Jézus Krisztus nevében, bűneitek bocsánatára, és megkapjátok a Szentlélek ajándékát.

ApCsel 3:19 Tartsatok tehát bűnbánatot, és térjetek meg, hogy eltöröltessenek a ti bűneitek;


"Név szerint kéred a listát? És igen! Van olyan halál is, mely NEM jár olyan kínokkal, mint akit oszlopra szegeznek. Nem gondoltad volna?"


1. Te azt írtad hogy "kínos halál"! Nem azt írtad hogy kínhalál! (na jó ez már nyelvtan)

2. Igen név szerint is írhatod a listát!


"Szerintem a nagymellényűség helyett nyugodtan elmondhatnád a "saját" verziódat, miért nem teszed? Ha te ismersz ilyen Írás szerinti választ, akkor miért tartod meg? Nem csak én válaszolhatok neked. Amit az Írások szerint eddig tudunk róla, azt leírtam."


Pedig már volt róla szó akkor azt írtam neked hogy ha kíváncsi vagy a válaszra akkor később visszatérünk rá. Addig meg elmélkedj egy kicsit. De akkor nem jelezted abéli szándékodat hogy szeretnéd megkapni a választ.

Amikor az izraeliták a pusztába értek, a Vörös-tenger és az Ígéret földje közé, akkor azt üzenték Istennek, hogy képesek megtenni mindazt, amit kér tőlük , és mivel önigazultak voltak Isten a tízparancsolatot adta nekik. (2Mózes 19:8) Természetesen egyetlen ember sem képes megtartani a törvényt, így az ember Isten ítéletét és haragját vonta magára.

Majd eljött Jézus, aki tökéletesen élt élete minden napján, betöltve a törvény minden követelését, és áldozatul adta magát az egész világért. Magára vette Isten haragját és bűnné lett értünk, hogy mi Isten igazsága lehessünk Őbenne. (2Korinthus 5:21)

Mivel Mózesen keresztül jött a törvény, így Mózest a törvénnyel azonosítjuk (János 1:17). Jézus viszont elhozta a kegyelmet.

Illetve az Őrtorony szerint ki nem érdemelt kedvesség.

Amikor Mózes megérintette a vizet Egyiptomban, az vérré változott, ami ítéletet eredményezett. (2Mózes 7:20) Amikor Jézus megérintette a vizet Kánában, az borrá változott, ami örömet és boldogságot hozott. Jézus megmutatta, hogy a törvény bevezetése halált és kárhoztatást hoz, míg Isten csodálatos kegyelmének a bevezetése elhozza az életet és a békességet.A kegyelem Isten végső megoldása az emberiség számára.

Amikor befogadjuk a kegyelmét, akkor az Ő igazsága lesz az, ami kijön belőlünk. (Titus 2:11-15)


"És amiről nem volt szó konkrétan? És ha volt, nem érthették félre véletlenül és nem véletlenül? Tudod ez az emberi tökéletlenség és gyarlóság."


Hogy mi van? A Máté 28:20 neked emberi tökéletlenség és gyarlóság?

Hogy pontosan miről volt szó az mind le van írva az evangéliumokban. S az nem emberi okoskodás.


"A Bibliából egyértelműen kitűnik, hogy ők egy kiemelt csoport voltak, akik vezető testületi szerepben munkálkodtak. Mindegy hogyan említették őket. Ma sem kizárólag a "vezető testület" lehet a nevük. Csak ez lett alkalmazva és ennél maradtak, mivel kiválóan leírja a tevékenységüket. A tanítványok idejében pedig az apostolok, majd később a hozzájuk csatlakozott vének megnevezés alatt értették ugyanezt. Tehát igencsak értelmetlen azon fennakadni, hogy "mi a nevük"."


Hát én nem a nevükön akadtam fenn. De ha már így felhozod a dolgot akkor had emlékeztesselek.

„»Vezetőnek« se hívjanak benneteket, mert e g y a Vezetőtök, a Krisztus” (MÁTÉ 23:10).


"A "kereszténység" kifejezés is teljességgel közönséges és lejáratott ma már, mivel egymásnak gyakran a végletekig ellentmondó és megosztott csoportok zűrzavaros összességéről van szó."


Ugyan ez igaz a "Jehova" névre is. Közönségessé és lejáratottá lett. Ha ide veszem még a változó tanításokat is akkor már felmerül az ellentmondás is. Na nem a végletekig. Néha elég kimondani azt hogy Jehova tanúi és egyből jönnek a reagálások hogy milyen erőszakosan "térítenek" a tanúk meg "lenyomják" az embert a víz alá. (ez saját tapasztalat) S ezek nem azok az emberek akik ki lettek közösítve. Világi emberek ezek a személyek. Csak azért írom ezt így le külön mert az nem igaz hogy Jehova tanúi között nincsenek olyanok akik nem térítenek erőszakosan. Nem minden tanú így csinálja de igen is vannak akik ezt csinálják és pont ő miattuk van az hogy közönséges és lejáratott lett a Jehova tanúi név. De ez így nem is igaz teljesen mert igazából "Jehovák" "Jehovisták" kifejezések hangzanak el legtöbbször.


"És KIK JÖTTEK ÖSSZE??? Az, aki csak akart? NEM! Csak az apostolok, és később értelemszerűen azok a vének, akik oda tartoztak. Tehát mindenképpen volt egy számszerűsített csoport, melynek jól körülírható feladata volt azon kívül, mellyel Jézus mindenkit megbízott."


Tudod mit jelent az a szó hogy apostol?


"Nem is állítják, hogy ez "bibliai erkölcsi" kérdés lenne, de nincs is vele ellentétben és nem is ez az oka."


Akkor milyen jogon utasítják a gyülekezetben lévő véneket arra hogy ezt tegyék?

A szükséges tehernél többet?


"DE EMBEREKEN KERESZTÜL, egy kiemelt vezető testületen keresztül!"


Igen így van de ők nem is tévedtek amikor a szellem által hozták meg a döntéseket azokat később nem kellett megváltoztatni vagy újra értelmezni a kapott kijelentést.


"Tehát, ha te hoznál létre egyet, az jó lenne?"


Olyan központi vezetést mint az Őrtorony Zrt? Kizárt dolog hogy az jó lenne Istennek. Az embereknek akár még meg is felelhetne. De ezt nem tudom mert nem hoztam létre ilyet és nem is fogok.


"Ámde NEM válaszoltál a kérdésemre. Te is tudsz ám terelni."


Írtam bibliai választ.


"És ebben a te részed nincs is benne???? A te tökéletlenségeid, gyarlóságaid, hibáid nincsenek is benne???? Te a szent szellem hatására hirtelen mindentudóvá és tökéletessé válsz? Akkor kedves cimbora, téged mutogatni kéne, de hol is...???"


Nem kaptam meg a tanítás ajándékát amit a szent szellem ad némelyeknek. S nem is vagyok sem tökéletes sem mindentudó. Kösz már hogy a mennyei Atyához hasonlítasz. De ez erős túlzás!


"Az Őrtorony Társulat NEM Zrt., de biztosan nagy örömet okoz neked mindenféle marhaságokat írni."


Igazad van! Elnézést kérek. Valóban nem "Zrt" csak "Rt". Angolul INC. incorporated (Inc.)

bejegyzett cég, részvénytársaság, Rt.

">>A TÁRSULAT<< az Úr földi látható képviselője" Hirdetők könyv 219. oldal.


"Annak, amit írtál NEM, mivel sohasem létezett."


A gizai piramis mint Isten "tanúköve".


"Van. Akik szellemtől felkentek voltak az első sz.-ban, nem voltak tévedhetetlenek, hibázhattak is az igazságok értelmezésében."


Azt írod: - "Van."

Kérdezem! Hol ír róluk?


"Minden fontos igazságot leírtak a Tanúk, rengeteg bőséges tudásanyag van a múltból. Mindenünk megvan, amire szükség van. Mellesleg a szabadabb országokban sokaknak van meg az irodalmaink teljessége, vagy nagy része, ha Tanúk voltak az ősök is."


A "szabadon kutatni" alatt azt értem hogy bárki belenézhet ezekbe. Mint a tanúk anno amikor használták az ENSZ-könyvtárat.


"Miért ne használhatta volna? Sok más világi szervezet információs adatbázisát is használjuk, ha nyilvános és nem jár elkötelezettséggel. Vakvágány ez nálad, ahogy nézem."


Az Őrtorony rt. mégsem kommentálja a dolgot. Ami nem véletlen. A vatikáni könyvtárat mikor fogják használni?


"Mert nem azon "keresztény" közösségek közé tartozunk, ahol "ebből" szalaghírt csinálnak. Ez talán személyes dolga mindenkinek, nem gondolod? Élettapasztalat pedig sok van."


Pál "szalag hírt" csinált belőle. Meg a többi tanítvány elhívásának a történetét is ismerjük. S amiért fontos lenne tudni mert hát még is csak ők osztják azt a szellemi táplálékot. Igen élettapasztalat az sok van na de ők a "hű és értelmes rabszolga"! Amely viszont szám szerint nem sok van!


"Az a hallucinációidban létező szervezet nem vezetett be semmit, de Jehova Tanúi hol ítélték el ezt és miért?? Miért maradt le megint az indoklás?"


Tehát tévesek azok az információk miszerint a kongresszusokon lehet bankkártyával adományozni? Indokold meg te!

Hoppá!

"Magyarországi Jehova Tanúi Egyház, 1163 Budapest, Kövirózsa utca 1. (bankszámlaszám: HU37-10102237-10399605-00000005).


Ékszereket vagy más értéktárgyakat is lehet adományozni. További felvilágosításért, kérjük, fordulj az országodban működő fiókhivatalhoz."


Mehet az aranyóra. :D


"Egyébként az elszámolásról igenis van feljegyzés!"


Hol írja?


"De minden ilyen gazdasági ügyet is bejelentenek helyi szinten."


Helyi szinten? Akkor azt is elég lenne helyi szinte bejelenteni hogy elköltöznek. Nem logikus ez nagyon szelektív így. Érdekes gondolkodik ez a társulat. Szerintem!


"Nem a nevek adják meg a hitelességét a fordításnak, de már sokszor lerágott csont ez is. Semmi Írásellenes nincs benne, sőt!

Akiknek a nevek a fontosak, azok általában nem a tartalma pontosságára kíváncsiak, hanem csak bírálgatók."


Valóban?! Ha nem fontos a név akkor miért tudjuk név szerint hogy kik voltak az apostolok? Hogy kik írták az evangéliumokat és a többit ami jelenleg a Biblia része?

Miért van az hogy amikor szakorvost keres az ember megkérdezi hogy hívják azt az orvost és érdeklődik hogy milyen is az az orvos? De nem csak pont orvosra kell gondolni lehet szerelőre ,tanárra stb. Vajon miért kérdeznek felőlük?

Nem e azért hogy legalább minimális szinten meggyőződjenek arról hogy mennyire jártas az adott szakmában az illető? Károli Gáspár életét ismerjük tudjuk hogy milyen iskolákban tanult és azt is hogy mit tanult. Így megállapítható hogy mennyire is volt meg a tudása ahhoz hogy elfogadható Biblia fordítást készítsen.


"Hasonló okokból. A Tanúk nem a cikkeket írók nevei alapján válogatják ki azokat, akiket el akarnak olvasni, mint azt mások kiadványait olvasók szokták."


Aha! Persze hogy nem! Hiszen ezt nem is tudják megtenni mert nincs odaírva a név vagy nevek. Ésszerű hogy így nem is tehetik meg.

2013. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/121 anonim ***** válasza:
0%

"Akkor talán nem kellene villognia az aranyórájával"


Kedves Vidiripi! Nem villog vele, de nem is rejtegeti, mivel nem akar képmutató lenni! Vagy te inkább az lennél?


"Az aranyóra és az aranypecsétgyűrűk sem létszükséglet. Akár adományként is felajánlhatná.

Azért a ruha az egy kicsit más kategória. Emlékszel miért vetettek sorsot a katonák Jézus ruhájára?"

Fel is ajánl sok mindent minden lelkiismeretes (amerikai) Jehova Tanúja, köztük a vezető testület tagjai is. De ki vagy te, vagy bárki más, aki jogosan eldöntheti, megítélheti másokon azt, hogy mennyi az a mérték, amit viselhet magán, birtokolhat, mint tulajdont, és határt szabhat, miszerint "eddig és ne tovább"?! Azt nem értem, hogy milyen alapon határozhatod meg bárkinek is a földön, hogy viselhet-e (teszem azt egy ajándékba kapott) "arany- vagy annak látszó -órát", vagy nem? És vajon milyen jogon határozhatod meg, hogy mennyit, vagy mit adakozzon a vagyonából, ha van neki?! Nehogy már te legyél az ő lelkiismerete?


Egy elegáns öltöny, egy díszes ruha, egy mikró, vagy éppen egy mosogatógép is csak annyira "létszükséglet", mint az óra, vagy a pecsétgyűrű. Mégis a legtöbbünknek van ilyen még kis hazánkban is. Őszintén szólva a nyugati ember legtöbb anyagi ingóságát nélkülözhetőnek vehetjük, amire sok szerény, harmadik világban élő csak legyintene is. Ők általában ezek nélkül is sokkal boldogabbak, mint a "fejlett nyugati" ember.

De ez vajon nekünk itt bűnünk?


"Mrk 1:15 "Betelt az idő, és elközelített már az Isten országa: térjetek meg, és higgyetek az evangéliumban.""


De látod ezért mondom, hogy ez időrendi kérdés, méghozzá szigorúan véve Jehova akarata és időterve szerint. És pontosan ezért mindegyik lépés egyformán fontos. Ebből a szempontból másodrendű kérdés, kit, mit és mikor használt fel Jehova az akarata végrehajtására.


Lehet, hogy velem van a baj, de semmiféle valós párhuzamot, és kapcsolatot nem látok Jézus első csodája és Mózes tette között. Jézus meg sem érintette a vizet. A 11-es versben János megindokolja Jézus ezen tettét:


"Jézus a jelei kezdetéül tette ezt a galileai Kánában, és nyilvánvalóvá tette dicsőségét; és hittek benne a tanítványai."


Jézusnak ez az első csodája, és ezt látván új (egy-két napos) tanítványai hite megerősödik. Szerintem maradjunk a bibliai verziónál, nem kéne beleszőni semmit, amit az nem tartalmaz. Külön-külön a két beszámolónak megvan a maguk oka és jelentése. De Jézus első csodájának ilyen erőltetett párhuzamot állítani szerintem nem bibliai.


(Máté 28:20) "és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig"


Igen, ezt egy tökéletes ember TÖKÉLETESEN meg is tudná tenni! De amilyenek mi vagyunk, mint Jehova Tanúi, tökéletlen emberek, mi hibázunk. Te is hibázol gyakran, de akkor hogyan tudnád szó szerint 100%-ban teljesíteni a fenti verset?!


"Hát én nem a nevükön akadtam fenn. De ha már így felhozod a dolgot akkor had emlékeztesselek.

„»Vezetőnek« se hívjanak benneteket, mert e g y a Vezetőtök, a Krisztus” (MÁTÉ 23:10)."


Én is emlékeztetnélek arra, hogy én ezt már megválaszoltam, de az lehet, hogy nem ebben a kérdésben. Sajnos ez is jól bizonyítja, hogy nem jól értelmezed az Írott szót, hiszen Jézus VALLÁSI CÍMEKKÉNT alkalmazott megnevezéseket sorolt fel, ellenben a Vezető Testület nem egy megtisztelő vallási cím (mint a rabbi, vagy az "szentatya"), hanem csupán egy csoport közönséges megnevezése, mindenféle flancos és magasztos jelentés nélkül.

A keresztények ezt az ösztönzést kapják: "Emlékezzetek meg azokról, akik vállalják köztetek a vezetést...", - na most akik köztünk a "vezetést vállalják", azok nem nevezhetők "vezetőnek" a szó hétköznapi értelmében???? "... és miközben szemlélitek, milyennek bizonyul viselkedésük, utánozzátok hitüket" (Héberek 13:7).

A keresztényeket nem azért buzdítják a vének utánzására, mert a vének vezetők, hiszen Jézus az általad idézett versben kijelentette: "e g y a Vezetőtök, a Krisztus" (Máté 23:10). A vének hite az, ami utánzásra méltó, mégpedig azért, mert ők a valódi Vezetőnket, Krisztust utánozzák (1Korintus 11:1). Ennyi, és nem több.


"Ugyan ez igaz a "Jehova" névre is. Közönségessé és lejáratottá lett."


Ez NEM IGAZ! Isten neve sohasem lesz "lejáratottá", mivel azok, akik viselik, őszintén ragaszkodnak a megismerés krisztusi útjához. Jehova igaz tanúi sohasem "erőszakosak", akik minket ezzel vádolnak, azok tényleg intoleránsak és felületesek, mellyel nem Krisztust követik, akármit is mondanak. És hiába magyarázkodtok, hogy az "erőszak" sokféle lehet, egyetlen igaz Tanú sem fog sem fizikailag, sem pszichikailag senkit sem kényszeríteni semmire! Tudod én nem tartom "erőszaknak", ha én felkeltelek mély álmodból, hogy ég a fejed felett a házad. Ellenben a másik oldal sokféle képviselői próbálkoztak és próbálkoznak ma is mindenféle erőszakkal nálunk.

Az első sz.-ban is jöttek a mocskolódó és gyűlölködő negatív reagálások, és?


"Csak azért írom ezt így le külön mert az nem igaz hogy Jehova tanúi között nincsenek olyanok akik nem térítenek erőszakosan."


NINCSENEK! Bizonyítani kéne a LEHETETLENT. Ez tényleg hatásos érvelés, csak az a baj, hogy akik ismernek minket, hatástalan. :-)


Azokkal példálózol, mint akik miatt "lejáratottak vagyunk", akik olyanokat mondanak, hogy "Jehovák", vagy "Jehovisták"? Ez igen? Tudod egyáltalán nem mindegy, hogy a hitehagyott kereszténység égig érő vérbűne miatt járatták le a "kereszténység" kifejezést, vagy minket azért, mert egyesek hamisan "erőszakossággal" vádolnak és "Jehováknak" szólítanak.


"Akkor milyen jogon utasítják a gyülekezetben lévő véneket arra hogy ezt tegyék?

A szükséges tehernél többet?"


Itt is komolyan tetten érhető, hogy te alaposan félreérted a Bibliában leírtakat azokról a bizonyos vallási "terhekről", melyről szó van. Ez egyszerűen általános tiszteletadás kérdése, ilyenformán pedig mégis kapcsolódik a bibliai alapelvekhez.


"Igen így van de ők nem is tévedtek amikor a szellem által hozták meg a döntéseket azokat később nem kellett megváltoztatni vagy újra értelmezni a kapott kijelentést."


De azt viszont tudjuk, hogy általánosságban véve a szellemtől felkentség nem jelentett tévedhetetlenséget, mivel nem minden esetben jött közvetlen csatornán az üzenet. És ez az alkalmankénti közvetlen csatorna, vagy csodaajándékok útján történő látomás sem tartott sokáig.


"Nem kaptam meg a tanítás ajándékát amit a szent szellem ad némelyeknek. S nem is vagyok sem tökéletes sem mindentudó."


Akik az első sz.-ban MEGKAPTÁK a tanítás ajándékát, azok kik is voltak? Különleges csodaajándék volt ez, mely csak néhány felkentet jellemzett, vagy MINDEN megkeresztelt egységesen felelős volt abban, hogy részt vegyen benne? És ha taníthattak az igazságról a "tegyetek tanítványokká..." krisztusi felszólítás szerint, akkor tökéletessé, tévedhetetlenné és mindentudóvá tette őket?


Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, Inc.


Amit te hamisan sugallni akarsz, az az, hogy Jehova Tanúi egy profitorientált gazdasági formában vannak, de ezzel szemben SEMMIFÉLE ilyen jellegű gazdasági tevékenység nem történik az Őrtorony Társulat jogi keretein belül. Ez az elnevezés a törvényes jogi kereteknek felel meg, kizár minden profitorientált gazdasági tevékenységet. Nonprofit szervezet Jehova Tanúi világszervezete.

Az Érveljünk könyv leírja a tényeket, melynek ellentmondva súlyos szankciókkal lennénk sújtva. A korai keresztényekhez hasonlóan önkéntes adományokból finanszírozzuk a tevékenységünket (2Kor 8:12; 9:7). Összejöveteleinken soha sincsenek gyűjtések, és nem kéregetünk a nyilvánosságtól. Az érdeklődő személyektől kapott bármilyen adományt a Tanúk által végzett világméretű bibliai oktatómunka előmozdítására használjuk.


"A Tanúkat nem fizetik a házról házra végzett munkájukért vagy a bibliai irodalom utcai terjesztéséért. Az Isten és az embertársaik iránt érzett szeretetük indítja őket arra, hogy elmondják felebarátaiknak, hogy mi mindenről gondoskodik Isten szeretettel az emberiség számára.


A Watch Tower Bible and Tract Society of Pennsylvania, a Jehova Tanúi által használt törvényes vallási testület beiktatására 1884-ben került sor az amerikai Pennsylvaniai Szövetségi Állam nonprofit társasági törvényével összhangban. Így a törvény alapján nem is lehet nyereségre törekvő vállalkozás, és a valóságban sem az, valamint egyes személyek sem jutnak haszonhoz általa. Alapszabálya kijelenti: 'Sem a tagság, sem az elnökség vagy a tisztviselői javára, sem mellékesen, sem más módon nem célja az anyagi nyereség vagy a profitszerzés.'"


Csak hogy tudd (egy gyakori kérdésen keresztül válaszolnák):


Az Őr Torony Társulat bármely tagjának származik anyagi haszna a növekvő nyomdai tevékenységből?


Egyáltalán nem! A törvény értelmében, a Társulat egy nem profit érdekeltségű, korlátolt felelősségű társaság. Nincsenek részvénytulajdonosok, jutalékok, sőt, fizetés sincs. A főhivatalban valamennyien — beleértve a Társulat elnökét és igazgatóit is — jogszerű szegénységi fogadalmat tettek. Kapnak ételt, egy biztos helyet, szükség esetén orvosi ellátást, valamint némi zsebpénzt. Ha egy Tanú társulati ügyben utazik, útiköltségét általában a Társulat fedezi.


Ezenkívül, sehol a világon nem számítanak fel semmit az esküvőkért, a bemerítésekért vagy a temetésekért. És nincs se belépődíj, se gyűjtés a nyilvános előadásokon, illetve az összejöveteleken.

2013. okt. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/121 anonim ***** válasza:
0%

""Annak, amit írtál NEM, mivel sohasem létezett."


A gizai piramis mint Isten "tanúköve"."


Egy nemlétező szervezetnek NEM lehetett tévedése, csak logika. Egyébként Russell idejében és kezdeti véleménye szerint nem is kellett valódi, földi szervezetre gondolni Isten népeként. Tehát amikor ő ezt tévesen kigondolta, még nem létezett "szervezet" a bibliai értelemben. Ezen kívül pedig az vesse rá az első követ, aki nem tévedett még, sőt, aki most is súlyos bibliai tévedéseknek ad helyt az imádatában, főleg hallgatnia kellene. :-)


""Van. Akik szellemtől felkentek voltak az első sz.-ban, nem voltak tévedhetetlenek, hibázhattak is az igazságok értelmezésében."


Azt írod: - "Van."

Kérdezem! Hol ír róluk?"


Az elmúlt válaszokat részben erről írtam. Noha Jézus "hűnek és értelmesnek" nevezte a rabszolga osztályt, azt nem mondta, hogy tévedhetetlen lesz. Ennek a csoportnak a tagjai hűséges felkent testvérek, mindamellett tökéletlen keresztények. Legjobb szándékuk ellenére is tévedhetnek, ugyanúgy, ahogy ez az első századi társaikkal is előfordult (Cselekedetek 10:9–15; Galácia 2:8, 11–14). Ámde az indítékuk tiszta, és Jehova felhasználja őket arra, hogy bibliatanulmányozási segédeszközökkel lásson el minket, melyek építik az ő Szavába és ígéreteibe vetett hitünket.


Logikusan be kell látnunk, hogy a Biblia megírására való IHLETETTSÉG az NEM "egyszerű felkenetés" volt csupán, hanem annál jóval több, ugyanis amit létrehozott Jehova ezen Bibliaírók által, az TÖKÉLETES és TÉVEDHETETLEN mű!


"A "szabadon kutatni" alatt azt értem hogy bárki belenézhet ezekbe. Mint a tanúk anno amikor használták az ENSZ-könyvtárat."


Pl. ha a Hirdetők könyv azon fejezetét, melyet idéztél alaposan elolvasva és értelmezve kivesézed, nagyon jelentős tanulságokat és igazságokat fedezhetsz fel magadnak. Nem kell a témánál ennél több.


"Az Őrtorony rt. mégsem kommentálja a dolgot. Ami nem véletlen. A vatikáni könyvtárat mikor fogják használni?"


Nem véletlen, mivel jelentősége semmi, csak a magadfajták fújják fel a saját kis virtuális lufijukat, de hogy milyen szándékkal? Hát...


"Pál "szalag hírt" csinált belőle. Meg a többi tanítvány elhívásának a történetét is ismerjük."


Szó sincs semmilyen "szalaghírről" a Bibliában. A Szentírás tényszerűen és abszolút objektivitással számol be azokról a nevekről, melyeket nem lehetett kikerülni. Itt nem az apostolokra vetülő figyelem volt a fontos, mert olyan nem igazán volt, ugye? A Fókuszban Jézus és rajta keresztül Jehova van. A Vezető Testület tagjairól is volt már élettapasztalat.


"Tehát tévesek azok az információk miszerint a kongresszusokon lehet bankkártyával adományozni? Indokold meg te!"


Azt kérdeztem, hogy lettek elítélve azok az egyházak és miért?!


""Egyébként az elszámolásról igenis van feljegyzés!"


Hol írja?"


Jézusnak beszámoltak az apostolok, de az apostoloknak is beszámoltak mások, mint már említve volt. Szervezettek voltak, tehát nyilvánvaló, hogy nem a véletlenekre bízták az összhangban való munkát. Tehát pl. megbeszélték, hogy ki melyik területre megy, stb.


"Helyi szinten? Akkor azt is elég lenne helyi szinte bejelenteni hogy elköltöznek."


Ez talán mindenkit érint, nem? Ámde a helyi gazdasági ügyek az adott szűkebb területre vonatkozik, melyet érint. Erről pedig a helyiek nálunk is precízen és nyomon követhetően beszámolnak.


"Valóban?! Ha nem fontos a név akkor miért tudjuk név szerint hogy kik voltak az apostolok? Hogy kik írták az evangéliumokat és a többit ami jelenleg a Biblia része?"


Próbáld meg a Bibliát nevek nélkül olvasni!!! Persze Isten szent Nevével már sok fordító megpróbálta, de már ez is hatalmas káoszt okozott és bálványimádó tan bevezetéséhez vezetett. Ámde a Tanúk kiadványai NEM EGYENLŐK a Szentírással. A mi kiadványaikban is szerepelnek nevek, de arra nincs szükség a fent már ecsetelt okoknál fogva sem, hogy a cikkek íróira irányítsuk a figyelmet. A Biblia enélkül egy nagy követhetetlen zagyvaság lenne, valamint hiteltelen is.

De a tanúk kiadványainak a hitelét a Biblia adja, nem tökéletlen és ihletettség nélküli emberek!!!


"Miért van az hogy amikor szakorvost keres az ember megkérdezi hogy hívják azt az orvost és érdeklődik hogy milyen is az az orvos? De nem csak pont orvosra kell gondolni lehet szerelőre ,tanárra stb. Vajon miért kérdeznek felőlük?"


Én nem a nevükre vagyok kíváncsi, hanem a MUNKÁJUK EREDMÉNYESSÉGÉRE, arra, hogy jól dolgoznak-e! Nem tudom, hogy te hogy vagy vele, de szerintem egy épeszű ember erre sokkal jobban kíváncsi. :-)


"Károli Gáspár életét ismerjük tudjuk hogy milyen iskolákban tanult és azt is hogy mit tanult."


Jó példát hoztál fel drága felebarátom! Károli és még persze sokan mások a fordítók közül, tökéletesen példázzák azt a megtévesztettséget, mely annak köszönhető, hogy az emberek többsége a nagynevű és tekintélyes iskolák hallatán, VAKON elhiszi, hogy amit egy ilyen manus produkál, az megbízható. Pedig ez gyakran mekkora önbecsapás. Ezt hívják tekintélyelvűségnek. Nem nehéz ennek a csapdájába esni - amint látom, te sem vagy mentes ennek szellemétől. :-)

2013. okt. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!