Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Jehova tanúja követi...

Hány Jehova tanúja követi jelen pillanatban az Őrtorony tanítását a világon?

Figyelt kérdés

Valós számokat szeretnék ha lehet mert érdekelnek ezek az adatok.

Nagyon köszönöm!

Ne priviben írjatok mert beszélgetés céljából tettem fel a kérdést csak saját kutatást végzek.

Mégegyszer köszi!



2013. szept. 24. 06:51
 71/121 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Az igaz Isten minden alázatos híve elismeri, hogy folyamatos erőfeszítésre van szükség ahhoz, hogy megismerhesse a PONTOS bibliai igazságot. Ez sokszor tévedéseken és buktatókon keresztül vezet a sikerhez, de FOLYAMATOS ERŐFESZÍTÉS nélkül sehova sem vezet!!! Márpedig a legtöbb vallás nem mutat valóságos előrehaladást ez ügyben."


Oké elismerem hogy időnként én is fárasztalak a hülyeségekkel. De amit most csinálsz az már nonszensz.

Az előző írásodban nem erről volt szó nem a PONTOS bibliai tanításról.

Idézem!: "Te elfogadhatod az igazságot az én, vagy bárki más segítségével, de azért neked kell ERŐFESZÍTÉST TENNI, neked kell segítségül hívni Jehovát, majd megérteni és szívedbe zárni az igazságait."

Itt nem írsz megismerésről ,csak és kizárólag elfogadásról írsz. De abban igazad van hogy a pontos megismerés érdekében erőfeszítéseket kell tennem és teszek is.

Tehát a legtöbb vallás. Akkor csak azokat vegyük számba amelyek nem tartoznak a "legtöbb" kategóriába.


"Minden vallásos csoport, vagy szellemi irányzat valami(k)ben eltérően látja az isteni igazságokat, vagyis számtalanféle "egyéni értelmezésük" van. A te szellemi irányzatod is egyfajta sajátos értelmezést erőltet, melyet az Szentírásból bizonyítani nem tud. Ennek ellenére sem hajlandók a bennük hívők jelentős része azokat felülvizsgálni és kijavítani. Ez viszont nem ISTEN PARANCSOLATA."


Szerintem ez miatt ne legyenek álmatlan éjszakáid. Általánosságban fogalmazol. Általánosságban teljesen egyet értek vele.


"Kiket lehet tanítvánnyá tenni? Akiket vonz Isten, akik vágynak az isteni igazságra. Akik makacs módon ragaszkodnak az egyéni útjaikhoz (persze gyakran azt állítva, hogy az "Krisztus útja"), azok nem fogják felismerni Jehova egyetlen földi szervezetét, melyet felhasználva közösséget teremt az igaz imádatnak."


Te tényleg hiszel abban hogy a Teremtő ennyire "szűkmarkú" hogy csak 7,5 millió körüli embert vonzana? Közösséget teremt? Hát nem Jézus a gyülekezetek feje? Hát nem neki adatott minden hatalom?


"Ilyenformán a második keresztelkedő kérdés is összeegyeztethető a Szentírás szellemével, sőt a már említett bizonyítékok konkrétan alátámasztják azt, hogy Jehova Tanúi vallásszervezete, Isten látható földi szervezete."


Csak épp bibliai igen nem támasztja azt alá hogy ez lehet keresztelkedési kérdés.

1Korintusz 1:12 Úgy értem ezt, hogy mindenki így beszél köztetek: "Én Pálé vagyok, én Apollósé, én Kéfásé, én pedig Krisztusé." 13 Hát részekre szakítható-e Krisztus? Talán Pál feszíttetett meg értetek, vagy Pál nevére keresztelkedtetek meg?

Esetleg írja a Biblia valahol hogy: "én meg a szervezeté vagyok" ?


"Mi ez még mindig??? Az, hogy a szellemtől vezetett és "Jehova Tanúja" néven nevezett szervezet tagjaként azonosít bennünket az isteni önátadásunk, hogyan jelentené azt, hogy a erre a szervezetre kell megkeresztelkedni? Ez a keresztelkedési kérdés arra kérdez rá, hogy megértettem-e, miszerint az isteni önátadásom Jehova Tanújakén azonosít engem. Igen megértettem! És ezzel azt is megérettem, hogy mi a felelősségem, mint Jehova egyik önátadott tanúja. Te nagyon mellébeszélsz."


Hát ez még mindig az hogy itt tartok. "...szervezetének tagjaként azonosít téged"

1Kor 3:4 Ha az egyik ezt mondja: "Én Pálé vagyok", a másik pedig azt: "Én Apollósé", nem emberi módon beszéltek-e?


"De, igenis kezdtek el számolgatni a hűséges zsidók is és a keresztények is kíváncsiak voltak az isteni időtervre. A Jézusra mutató időszakot is kiszámolták."


Még a végén tényleg elhiszem amit írsz. De azért had olvassam már el én is. Melyik részében van a Bibliának ez az eseménye?


"Emberek nem állapíthatják meg hajszálpontosan a napot és az órát (Máté 24:36). Különbség van aközött, hogy számítgatni kezdünk, amit a Biblia nem támogat,..."


Na ez ismerős. Felmerült bennem több évszám is.


"Talán mert a Bibliát IHLETETT módon jegyezték le, azaz BIZONYÍTHATÓAN Isten Szava, nem terelődik az írókra a szerzőség figyelme. De ez a mai egyházi irodalomban megfigyelhetően másként van azoknál, akik alkalmazzák az aláírást. Erre jó néhány lapáttal rátesz az is, hogy ezen írók gyakran erőteljesen eltérnek az Írások tiszta igazságától és a saját lámpásukat égetik. Gyakran sütkéreznek a népszerűségben a híveik előtt. Ezt nevezik személyi kultusznak.

Jehova Tanúit is néha "kultusznak" nevezik, de itt az egyik bizonyíték arra, hogy semmiképpen sem akarják, hogy emberekre irányuljon a figyelem. De nincs is szükség rá.

Legfeljebb az olyan negatív szellemeknek, akik mások hibáit gyalázzák, ezzel gyakran a személyében is támadva őket. Tehát azoknak kell valójában az emberek neve, akik pusztító szellemet tanúsítanak.

Ennek ellenére egyetlen Tanú elöljárónak a neve sem titkos, a de ami a legfontosabb, a tanításunk végképpen nem titkos."


Micsoda érvek! Te hogyan is jellemzed az én érveimet? Gondold végig az összeset s vedd úgy hogy ide van írva. Mi ez az égbekiáltó ostobaság? Melyik az a keresztény felekezet amelynek titkosak a tanai? Mi ez az agyrém?

Személyi kultusz volt a tanúknál is ,illetve akkor még Biblia kutatók.

De most akkor meg csoport kultusz van?

Az Őrtorony 2010. szeptember 15. száma.

"A KERESZTÉNYSEG egyházainak emberi vezetőik vannak, például a római katolikusoknál a pápa, a görögkeleti egyházakban a pátriárkák és a metropoliták, és más vallásoknak is vannak vezetőik. Jehova Tanúi egy embert sem >fogadnak el< _vezető_jüknek. Egyetlen embernek _sem_ a tanítványai vagy a követői."


Aztán meg ezt írja.

"Most, a vég idején Krisztus ‘a hű és értelmes rabszolgát” és annak képviselőjet, a felkent keresztény férfiakból állő Vezető Testületet “mindene föle” kinevezte, vagyis minden fölé, ami itt a földön a Királysággal kapcsolatos (Máte 24:45-47). A felkentek és társaik, a más juhok tudják, hogy ha >elfogadják< a modern kori _Vezető_ Testület >irányítasát<..."

Mellesleg miért nem lehet tudni arról hogy kik készítették az ÚVF-t?


"Persze, csak az üres szólamok mellett még bizonyítani nem sikerült!"


Akkor mégsem ők osztják a szellemi eledelt?


"Na ne viccelj már!"


Nem viccelek! Honnét tudod?


Sok dolog van amire viszont nem reagáltál. Amelyeket a 67-s számú kommentben írtam.

2013. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/121 anonim ***** válasza:
0%

"Csak mennyiségi? Ha nem számít a mennyiség miért lehet tudni a 81 millióról."


Kedves Vidiripi! Egy szóval sem mondtam hogy nem számít a mennyiség nyilvántartása és dokumentálása - egy szervezet működése esetében ez is fontos. Egészen másról beszélsz, a te kérdésed szempontjából nem számít.


"Világméretű? Hm...Kínáról nincs adat. Pedig a Föld 2. legnépesebb országa. Indiában meg a népességhez viszonyítva alig vannak tanúk."


Mindenhol ott vagyunk, az más kérdés, hogy a világi politika egyes helyeken akadályoz bennünket. Ettől még világszervezet.

-------


"Na igen de melyik is a "jó" értelmezés?"


Az, amelyik összhangban van Isten teljes Szavával. Szerinted a Biblia olyan félreérthető, hogy nem lehet tudni mi az igaz tanítása?

-------


"Van egy úgynevezett isteni időterv. Tudod az a legérdekesebb számomra hogy mindig az idővel kapcsolatos próféciák változnak. Ó bocsánat idővel kapcsolatos tanítások változnak. A jóslás valahogy nem jön be."


Megint és sokadszor ellentmondasz a tényeknek! Először is nem igaz a második mondatod. Másodszor nem vagyunk ihletett próféták és ezt már kezdettől fogva állítottuk. A "jóslás" pedig bibliailag tiltott tevékenység - ha érted a fogalom lényegét!

-------


""Te ugyan miről beszélsz? A rabszolga éppen hogy nem becsüli le a Bibliát, mivel folyamatosan azt kutatja, s meg van győződve, hogy a szent szellemmel minden ránk vonatkozó igazságot idejében meg fognak érteni."


JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?

ApCsel 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett."


Újra elmondom, amit az előző válaszomban írtam, de kicsit átfogalmazva. Nagyon tisztességtelennek és nagyképűnek tartom, hogy a régieket, a régi dolgokért, az akkori tudás birtokában bírálgatod!!!!!! Nem tudhatjuk, hogy te az ő helyükben mit tettél volna. Lehet, hogy semmit, vagy még rosszabbat?

Már hallom, hogy "de akkor mi mi jogon kritizáljuk a (hitehagyott) kereszténységet, hiszen védekezhetnek ők is azzal, hogy a múltban ők sem tudták a helyes irányt". Na ja, de egyrészt nagyságrendekkel nagyobb bűnökről, óriási mértékű vérbűnről van szó, másrészt ŐK MA SEM TUDJÁK, nem akarják tudni (pedig tudhatnák) a helyes utat, ugyanabban a szellemben élnek és nagyjából ugyanolyanok a gyümölcseik is.

-------


"Nézd az emberek többségének teljesen nyilvánvaló hogy az idő előrehaladtával a tudás növekszik. De ez az emberi tudásra vonatkozik nem pedig az Isten által közvetített tudásra. Honnét jön a Biblia megértésének tudása? Félre vezet a szellem?"


Már erről is volt szó pedig, teljességgel logikus és Írás szerinti a válasz. A bibliai prófécia EMBERI tudásnövekedésről beszél, nem arról, amiről te filozofálsz: "Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket, és pecsételd be a könyvet a végső időig: tudakozzák majd sokan, és nagyobbá lesz a tudás" (Dániel 12:4).


Ez ugye nem "egy csapásra mindent pontosan tudok, mert Isten szelleme vezet engem" típusú történet? Nem, hanem hosszú, őszinte és áldozatkész kutatásról, tanulásról, ismeretszerzésről szól, melyben - tökéletlen emberek lévén - mindig benne van a hibázás lehetősége, igaz? Nem az adóval van a baj, hanem a vevővel. Ha a "vevő", azaz a tökéletlen ember mindent azonnal hiba nélkül megértene, átlátna, akkor nem is volna tökéletlen. Nem is beszélve arról, hogy Isten Szavát is helyenként eltorzították, meghamisították, tehát félrevezetővé vált sok szempontból. Ezért ezektől a hibáktól meg kellett szabadítani, hogy Isten ihletett Szava pontosan vezethessen. Akkor miért erőlködsz állandóan ilyen Írásellenes fantázián?

-------


"Ha meg nem kapnak útmutatást akkor miért írnak le valamit amit aztán tanítanak."


Az "útmutatás" Isten ihletett szent Szava! Nekem is, neked is, MINDENKINEK. De nehogy azt gondold, hogy annak értelmezésében csak mi tévedhetünk??? Ez jó tanács, mivel mostanában csak az a téma, hogy a Tanúk így tévedtek, meg úgy tévedtek, a tanításuk így "hamis", meg úgy "hamis", de arról soha sincs szó a vádolóktól (akik a saját lelkiismeretük, álláspontjuk védelmezése érdekében ezzel igazából csupán hiteltelenné akarnak tenni minket), hogy ők mit és miben tévedtek már a hitkérdésben, és azt hogyan javították ki bibliai bizonyítékokkal? Nem, csak az állandóan támadott másik fél hibái az érdekesek.

--------


"De hát minek? Mert ha nem az Őrtorony által kiadott segédanyagokkal kutatja az Írásokat akkor úgysem értheti meg a Biblia mondani valóját. Ezt állítja az Őrtorony ha jól tudom."


Te is az egyik bizonyíték vagy rá! :-) De még mindig nem írtál arra példát a Szentírásból, hogy szerinted hogyan történt ez az ókorban?!!! Az első és egységes keresztény egyházon kívül sok más vallásban is felkínálták az isteni igazságokat, máshol (esetleg azokon kívül is elkötelezetlen embereknek, mint te) vagy éppen ezt az EGYETLEN földi szervezetét használta fel Isten arra, hogy PRÉDIKÁLJÁK A JÓ HÍRT SZERTE A LAKOTT FÖLDÖN?? Most akkor melyik. Miért nem vagy képes megvédeni az álláspontod, ha már annyira hiszel benne?


""Igen ám, de ugyanúgy sok hazug eszmét tanítanak a saját nyelvű bibliákból is! Ez viszont nem Isten akarata."


Döntsd el melyik a jobb olvasni vagy nem olvasni. Mert én nem tudom."


Jehova tanúi már régen eldöntötték. :-) Tudod, a világ tele van félmegoldásokkal, féligazságokkal, melyek tudvalevően még veszélyesebbek és hosszútávon még kártékonyabbak, mint a direkt hazugságok. Sátánnak ez az egyik nagyon hatásos fegyvere, vagy megfogadod ezt, vagy nem. A te döntésed!


""Szerinted mire való a Bibliatanulmányozás?"


Na igen de nem csak Jehova tanúival lehet Bibliát tanulmányozni. Mert bármennyire is meglepő ez más felekezeteknél is bevett állandó gyakorlat."


Nem is az a kérdés, hogy hánnyal lehet, hanem hogy MIT?! A legtöbb magát kereszténynek valló csoportnál egyébként nagyon felületes ismeretre van szükség ahhoz, hogy valaki társuljon. Ez a legnagyobbakra és rengeteg kisebbre is igaz. Ilyen szintű és alaposságú, valamint ilyen gyakorlatias Bibliatanulmányozás sehol máshol sincs, mint nálunk. A Pázmány P. katolikus egyetemen is csak a harmadik évben kezdenek a bibliáról valamit tanulni.

--------


"Igen tudom hogy nem tévedhetetlen az ember én magam is szoktam tévedni s ezt el is ismerem.

De nekem nincs is olyan kijelentésem hogy én az igazságot hirdetem mindenről."


Ez NEM IGAZ! Sohasem kommunikálta a Társulat azt, hogy tévedhetetlen és nem hibázhat. Márpedig amivel te vádolsz, az ezt feltételezné. Akkor mondhatnánk (mint egyesek), hogy mindenben csakis az igazságot hisszük és tanítjuk, ha kizárnánk a tévedést és az emberi tökéletlenséget, vagy azt állítanánk, hogy közvetlenül isteni sugallatra teszünk mindent, ami kizárja a tévedés árnyékát is (mint egy robot). Csakhogy nem így van. Az EGYETLEN igaz egyháznak tartjuk magunkat, de ez nem azt jelenti, hogy "tökéletességünkben" minden igazságnak a tudói vagyunk és nincs szükségünk fejlődésre, ami valójában gyakran változtatásokat és nézetmódosításokat jelent, mert ugyanis enélkül NINCS FEJLŐDÉS.


Ahogy elnézem, te ritkán szorulsz ilyenekre. :-)

--------


"Ők csak az igazságot tanítják. Igaz hogy van annak az igazságnak másik verziója is. :))"


Tehát még egyszer, ez csak a te szellemi irányzatod, neked beadott kábítószere, de valójában NEM IGAZ.

Az idézeteid is ezerszer lerágott műanyag csontok, ugyanis azzal a ténnyel semmit sem tudtok kezdeni, hogy Jehova Tanúi nem ihletett próféták, ezért újra és újra bemásoljátok az álérveiteket (felhasználva pl. Mózest), hátha bedől még neki valaki.

--------


"Na most pont nem akartam ellentmondásba keverni a tanúkat. Mert igen a szellemi egység azaz egység. De miért is van az az egység? Na erre akartam én felhívni a figyelmedet de ezek szerint nem jól csináltam."


Köszönöm minden Tanútársam nevében! Az egység a "szellem gyümölcseinek" a betartásából fakad, avagy akik Isten akaratának engedelmeskednek, azok igazi egységet fognak tapasztalni Jehova szelleme által.

-------


Te ezt kérdezted: "Hány vitás ügy is van említve a Keresztény Görög Iratokban?"


Én erre ezt válaszoltam: "És a számok mit számítanak vajon, ha a példa, a minta adott? Talán azt várod az ihletett Írásoktól, hogy bírói ügyekkel legyen tele?"


Erre te belekevertél már megint egy oda nem illő területet: "Na mond ezt akkor amikor nem adsz le óraszámot"


Nem érzed-e, hogy milyen erőltetett a párhuzamod?

-------


""Az egész Biblia erről szól! Mindig, mindenki társult a rendelkezésre álló igaz imádók csoportjával, akik megtanították neki azt az utat, melyen járnia kellett, ha Jehova helyeslését akarta élvezni és tartós áldásokat akart magának. Éppen neked kéne erre ellenpéldát mondani a Szentírásból..., már bocsi."


Idézd a helyeket vagy helyet a Bibliából több nem kell."


Az egész "Ószövetség", valamint a keresztény egyház első századi példája. Vajon eléggé átfogja ez a két példa a Bibliát?

2013. okt. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/121 anonim ***** válasza:
0%

"Te tényleg hiszel abban hogy a Teremtő ennyire "szűkmarkú" hogy csak 7,5 millió körüli embert vonzana?"


Kedves Vidiripi! Nem, abban nem hiszek, hogy Jehova szűkmarkú lenne, de abban igen, amit Fia Jézus is megerősített a "keskeny" és a "széles útról" beszélvén. És ugyebár tudjuk, hogy a kettő közül a keskeny út visz az életbe.


"... szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják." (Máté 7:14)


Hogy miért csak kevesen? Azért, mert a keskeny ösvényt Isten törvényei és alapelvei korlátozzák. Csak az olyan embereket vonzza, akik őszintén vágynak arra, hogy Isten irányadó mértékeivel összhangba hozzák életüket. A széles úttal éles ellentétben - amely ugyan a szabadság látszatát kelti, de valójában rabszolgává tesz - a keskeny út, mely úgy tűnik, korlátoz, mégis szabaddá teszi az embert minden lényeges szempontból. Határait "a szabadság tökéletes törvénye" szabja meg (Jakab 1:25).

--------


"Közösséget teremt? Hát nem Jézus a gyülekezetek feje? Hát nem neki adatott minden hatalom?"


Ha Jézus a gyülekezet, azaz az egyház feje, akkor már nem is kell, vagy nem is lehet egy igaz imádókból álló közösség? Az első sz.-i példának mondanál ellent.

--------


"Esetleg írja a Biblia valahol hogy: "én meg a szervezeté vagyok"?"


Igen! Jehova egyik tanújaként, Jehova Istent látható földi szervezetének a tagja vagyok!! Igen, van ilyen a Bibliában. Nem tudtad? Írtam pedig, hogy Jehova "tanúnak" nevezi a hűséges szolgáit. :-)

Kedves Vidiripi! Majd ha egyszer tudnád bizonyítani is, amit nem tudsz, vagyis hogy az Őrtorony Társulat nem Jehova földi szervezete, mert nem az igazság megismerésére és megismertetésére törekszik a lehető legpontosabban, s nem azt tanítja, amit ma, a legjobb tudásunk szerint tudni lehet az isteni igazságról, akkor majd elhiszem a kritikádat, de addig sajnos nem tudom, bocsi!


"Még a végén tényleg elhiszem amit írsz. De azért had olvassam már el én is. Melyik részében van a Bibliának ez az eseménye?"


Dániel próféciáiból számolták ki az ókori zsidók is, hogy a Messiásnak mikor kell megjelennie, és várták is egyesek.


"Melyik az a keresztény felekezet amelynek titkosak a tanai? Mi ez az agyrém?"


Vannak bőven a világtól elvonult szekták, melyekről keveset lehet tudni. De nem a lényeg, csak a hangsúly kedvéért írtam, hogy utána lehet nézni mindennek, akit érdekel.


"Személyi kultusz volt a tanúknál is ,illetve akkor még Biblia kutatók."


Csak nem szervezeti szinten, hanem egyének hibájából, amit az adott vezető elutasított.

-------


A két idézetre: a kereszténység egyházaiban olyan emberek vezetik a híveiket, akik messze mást tanítanak, mint amit a Szentírásban Jehova feltár, ezért ők a szó szoros értelmében "emberi vezetők", akik emberi parancsolatokat és hagyományokat tanítanak. Sokszor megfigyelhető, hogy a hívek részéről sokkal inkább nekik jár a bálványozás és rajongás (hogy más jelzőt ne mondjak), mintsem Istennek, akit állítólag szolgálnak.

Jehova Tanúi viszont NEM magukra irányítják a figyelmet, hanem Isten Szavára, nem fordítják ki, nem másítják meg annak tartalmát az adott egyház hagyományaiért, stb...

-------


Honnét tudjuk, hogy más vallások hol tartanak az igazság feltárásában? Nem sokukat kell megvizsgálni, melyek egyáltalán foglalkoznak ilyesmivel. A korábbi válaszomban írt szűkítő elv nagyszerűen alkalmas erre. Minden nyílt csoportról lehet tudni, hogy mit tanít. Ez viszont mindent elárul.

2013. okt. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/121 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Egészen másról beszélsz, a te kérdésed szempontjából nem számít."


Aha! Akkor majd én is érvelek így.


"Mindenhol ott vagyunk, az más kérdés, hogy a világi politika egyes helyeken akadályoz bennünket. Ettől még világszervezet."


Mivel bizonyítod hogy a tanúk jelen vannak Kínában? Te is mindig azzal jössz hogy bizonyítsam. Neked nem kellene legalább a saját magad által felállított szabályokat betartanod? Vagy ebben az esetben ez már nem is lényeges? Csak akkor lényeg ha nekem kell valamit bizonyítanom?


"Szerinted a Biblia olyan félreérthető, hogy nem lehet tudni mi az igaz tanítása?"


Most viccelsz? Miért kell mindig változtatni? Ne egysíkuan gondolkozz! Most ne csak a tanúkra gondolj hanem általában az emberekre.


"Először is nem igaz a második mondatod. Másodszor nem vagyunk ihletett próféták és ezt már kezdettől fogva állítottuk. A "jóslás" pedig bibliailag tiltott tevékenység - ha érted a fogalom lényegét!"


Igen a 2. mondatom valóban nem igaz. Idézőjelbe kellett volna tennem. Igen a jóslás az tiltott. Persze állítottátok meg azt állítják hogy az igazság van a kiadványokban amelyek a Biblián alapulnak. Amelynek egy része teljes mértékben úgy is van. De az idővel kapcsolatos tanítások valahogy csak nem akarnak "be jönni".


"Újra elmondom, amit az előző válaszomban írtam, de kicsit átfogalmazva. Nagyon tisztességtelennek és nagyképűnek tartom, hogy a régieket, a régi dolgokért, az akkori tudás birtokában bírálgatod!!!!!!"


Elvileg kutatták az írásokat. Bocs de azt nem fogom elhinni hogy nem olvasták az ApCsel. 1:7-t

Persze mert olyan dologgal foglalkoztak amely nem az ő dolguk. Persze lehet kutatni ebben a témában is de az akkor is az ő felelősségük hogy ezeket a kutatásaikat a nagyközönség elé tárták. S nem úgy lett ahogyan gondolták.

Még sincsenek olyan Őrtorony cikkek amelyek azt írják hogy ezek csak feltételezések az eddig rendelkezésre álló információkról.

Azt elhiszem hogy sürgetni akarták a történéseket hogy minnél előbb bekövetkezzenek a dolgok de nem így lett. Viszont nem tanultak a hibákból mert több időpont is van egyszer tévedhet az ember még talán a második tévedés is megmagyarázható. De itt kettőnél többről van szó. Hol az alázat amivel elismeri hogy rosszul gondolkozik? Vagy hol a szellem ami vezet? S akkor még bejön a képbe a piramis is. Mint "tanúkő" abszurd!


"Nem tudhatjuk, hogy te az ő helyükben mit tettél volna. Lehet, hogy semmit, vagy még rosszabbat?"


Te nem tudhatod de én tudom. Amikor megszereztem anno a jogsimat elkezdtem "játszani" az autóval. Meg is lett az eredménye. Nekicsúsztam egy villanyoszlopnak. Nem lett nagy baj csak a lámpa burája pattant el. De onnantól kezdve befejeztem a "játékot" az autóval. Mert rájöttem hogy vannak helyzetek amikor hiába akarom nem tudom uralni az autót. De ez a helyzet az én viselkedésemnek az előzményeiből alakul ki.


"Nem, hanem hosszú, őszinte és áldozatkész kutatásról, tanulásról, ismeretszerzésről szól, melyben - tökéletlen emberek lévén - mindig benne van a hibázás lehetősége, igaz?"


Igen igaz. De itt most nem egy kis létszámú csoportról van szó hanem milliókról. Akik ezek alapján az információk alapján élik az életüket.


"Nem is beszélve arról, hogy Isten Szavát is helyenként eltorzították, meghamisították, tehát félrevezetővé vált sok szempontból. Ezért ezektől a hibáktól meg kellett szabadítani, hogy Isten ihletett Szava pontosan vezethessen. Akkor miért erőlködsz állandóan ilyen Írásellenes fantázián?"


(Cselekedetek 1:7) Ő ezt mondta nekik: „Nem a ti dolgotok, hogy tudomást szerezzetek azokról az időkről vagy időszakokról, amelyeket az Atya a saját fennhatósága alá helyezett; (ÚVF)

ApCsel 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett." (Új Fordítású)

ApCsel 1:7 Monda pedig nékik: Nem a ti dolgotok tudni az időket vagy alkalmakat, melyeket az Atya a maga hatalmába helyheztetett. (Károli)


Hol a torzítás? Hol a hamisítás? Hol a félrevezetés?

Te miért erőlködsz? Fogalmazd meg s ha úgy érzed hogy megosztanád velem is akkor tedd meg!


"Az "útmutatás" Isten ihletett szent Szava! Nekem is, neked is, MINDENKINEK. De nehogy azt gondold, hogy annak értelmezésében csak mi tévedhetünk???"


Ez így van én magam is sok dolgon már változtattam mert rájöttem hogy tévedek de nem is állítottam azt soha hogy amit tudok az az igazság. De ettől függetlenül nekem is van elképzelésem/értelmezésem szinte minden témában. De amiről tudom hogy kétséges azt mindig is úgy szoktam elmondani hogy azok az én gondolataim s nem az "igazság".


"Ez jó tanács, mivel mostanában csak az a téma, hogy a Tanúk így tévedtek, meg úgy tévedtek, a tanításuk így "hamis", meg úgy "hamis", de arról soha sincs szó a vádolóktól (akik a saját lelkiismeretük, álláspontjuk védelmezése érdekében ezzel igazából csupán hiteltelenné akarnak tenni minket), hogy ők mit és miben tévedtek már a hitkérdésben, és azt hogyan javították ki bibliai bizonyítékokkal? Nem, csak az állandóan támadott másik fél hibái az érdekesek."


Hogy ez a téma? Áruld már el nekem hogy akkor minek vagy itt az oldalon ha ez ennyire zavar? Akkor miért nem inkább a házról-házra végzett szolgálatot csinálod? Akkor elképzelhető hogy nem találkoznál annyi "tévedéssel". Nem értelek. Pedig tanulhatnál ebben a kérdésben a KATOLIKUS EGYHÁZTÓL. Nekik is szinte állandóan az orruk alá van dörgölve a régmúltban elkövetett cselekedetteik. Azzal a nem elhanyagolható ténnyel hogy a pápa bocsánatot kért ezekért. Megjegyzem a VT. nem tett ilyet. Már hogy szóban kérjen bocsánatot ,legalább is én nem tudok róla. De javíts ki ha tévedek.

Persze azóta itt az új botrány a papok által elkövetett gyermek molesztálás. Sőt biztosan fognak még kiderülni dolgok. S azon sem lepődnék meg ha a társulatról derülnének még ki dolgok.

Elgondolkoztál már azon hogy miért van ennyire "támadva" az Őrtorony? Tudom azt írtad hogy a társulat szempontjából "NEM ÉRDEKES" a dolog. De egyetlen kiadványban sem lehet olvasni az ENSZ kapcsolatról. Nos náluk az "igazság" ennek ellenére erről az igazságról mégsem írnak a kiadványaikban. Pedig ezzel "be lehetne fogni egy csomó szájat". Itt van ,írunk róla ,elismerjük így volt. De már nem vagyunk kapcsolatban.

Azért támadják ennyire mert azt tanítják hogy Sátán egyik szervezete s pont a szellemtől felkent szervezet tartott vele kapcsolatot. Tudom te ebben nem látsz ellentmondást de nem mindenki van ezzel így. Ez csak egy dolog. A példa kedvéért írtam.

A másik legnagyobb téma amit sokszor támadnak az az evangélium. Mivel sokan úgy gondolják hogy a tanúk nem azt az evangéliumot hirdetik amit a első századiak.

Ez is csak példa nem kivesézendő! Vagy tudod mit ahogy akarod.

Aztán a 3. "nagy" téma az IDŐ. Nemzedék 5 vagy 6 verzióban már én sem tudom. De ott van még 1914 is. Meg a vérkérdés amiben viszont egyáltalán nem értek egyet az ellenzőkkel. Mert én sem vagyok híve a vérátömlesztésnek. Sőt az egészségpénztárnak is tagja vagyok. (test,vér)

Vagy még egy sarkalatos pont a kiközösítés. Ami erkölcsi szempontból teljesen rendben van. De van néhány NEM erkölcsi szempontja amit én igen is aggályosnak tartok. De ebben a témában nem vitázok senkivel.

Aztán ott van még az az eljárás mód hogy vagy a feleség vagy a férj elhanyagolja a családja szükségleteit s ezt azzal indokolja hogy prédikálni kell. S amikor ez eljut arra a szintre hogy már a vének foglalkoznak vele akkor ők a prédikálás "pártinak" "adnak" igazat.

De egy aprócska tényről elfelejtkeznek. 1Timóteusz 5:8 Ha pedig valaki övéiről és főként háza népéről nem gondoskodik, az megtagadja a hitet, és rosszabb a hitetlennél.

Rosszabb a hitetlennél ,ismétlem rosszabb. Természetesen ezen esetek száma elenyésző. De akkor is vannak. S ez bizony vonatkozik férjre és feleségre egyaránt.

Na ez is egy támadási felület. Aztán van még a köszönök nem köszönök eljárás. Sokan ezt sem értik. Csakhogy az is előfordul hogy néha már azoknak sem köszönnek akiknek lehetne. Mert bizony ilyen is van ám ,még akkor is ha sokan tagadják ezeknek a problémáknak a meglétét vagy megtörténtét.

Még egy terület ami okot ad a támadásra. Kvázi kötelező óraszámok.

Ami szerintem nem biblikus. De ez saját vélemény. Mert erről ír a Biblia.

Márk 6:30 Az apostolok visszatértek Jézushoz, és elbeszélték neki mindazt, amit tettek és tanítottak.

De arról szó sincs hogy mennyi időt töltöttek ezzel. Mivel te is használ ilyen nyomatékosító kifejezéseket így én is bátorkodom.

Ne nyavalyogj!


"Te is az egyik bizonyíték vagy rá!"


Köszönöm ezt bóknak veszem.


"De még mindig nem írtál arra példát a Szentírásból, hogy szerinted hogyan történt ez az ókorban?!!! Az első és egységes keresztény egyházon kívül sok más vallásban is felkínálták az isteni igazságokat, máshol (esetleg azokon kívül is elkötelezetlen embereknek, mint te) vagy éppen ezt az EGYETLEN földi szervezetét használta fel Isten arra, hogy PRÉDIKÁLJÁK A JÓ HÍRT SZERTE A LAKOTT FÖLDÖN?? Most akkor melyik. Miért nem vagy képes megvédeni az álláspontod, ha már annyira hiszel benne?"


Apostolok Cselekedetei!!!!!!!!! Olvad el! Elejétől a végéig de lehetőség szerint egyben. S ne használj semmilyen segédeszközt ,csak olvass!

Az apostolok tanítottak. A VT. tagjai járják a gyülekezeteket és szintén tanítanak?


"Tudod, a világ tele van félmegoldásokkal, féligazságokkal, melyek tudvalevően még veszélyesebbek és hosszútávon még kártékonyabbak, mint a direkt hazugságok. Sátánnak ez az egyik nagyon hatásos fegyvere, vagy megfogadod ezt, vagy nem."


Pont mint az Őrtorony tanítás most ez a jó értelmezés amíg nincs meg az újabb. Féligazság! Mivel az is igazságnak számít addig amíg nem jön az újabb.


"A legtöbb magát kereszténynek valló csoportnál egyébként nagyon felületes ismeretre van szükség ahhoz, hogy valaki társuljon. Ez a legnagyobbakra és rengeteg kisebbre is igaz."


(Cselekedetek 8:29-38) A szellem tehát ezt mondta Fülöpnek: „Menj oda, és csatlakozz ehhez a szekérhez!” 30 Fülöp odafutott, és hallotta, amint fennhangon olvassa Ézsaiás prófétát, és ezt mondta: „Érted is, amit olvasol?” 31 Az így szólt: „Hát hogyan is érthetném, hacsak valaki útmutatást nem ad?” És kérlelte Fülöpöt, hogy szálljon fel, és üljön le mellé. 32 Az Írásnak pedig az a szakasza, amelyet fennhangon olvasott, ez volt: „Mint a juhot, úgy vitték a levágásra, és mint a bárány, amely néma a nyírója előtt, úgy ő sem nyitja meg a száját. 33 Megaláztatásakor elvétetett tőle az ítélet. Ki fogja elmondani az ő nemzetségének részleteit? Mert elvétetik a földről az élete.” 34 Erre az eunuch ezt mondta Fülöpnek: „Kérve kérlek: kiről mondja ezt a próféta? Önmagáról vagy valaki másról?” 35 Fülöp megnyitotta a száját, és ezzel az Írással kezdve hirdette neki a Jézusról szóló jó hírt. 36 Amint pedig mentek az úton, valami vízhez értek, és az eunuch így szólt: „Íme, víz! Mi tart vissza attól, hogy megkeresztelkedjem?” 37 —— 38 Azzal megparancsolta, hogy álljon meg a szekér, és mindketten bementek a vízbe, Fülöp is, és az eunuch is, és Fülöp megkeresztelte őt.

(Cselekedetek 2:41-42) ---------------

(Cselekedetek 19:5-10) ---------------

Nekem úgy tűnik hogy nem volt akkora ismeretük és még is megkeresztelték őket.


"Ilyen szintű és alaposságú, valamint ilyen gyakorlatias Bibliatanulmányozás sehol máshol sincs, mint nálunk. A Pázmány P. katolikus egyetemen is csak a harmadik évben kezdenek a bibliáról valamit tanulni."


Hány egyetemet működtetnek Jehova tanúi? Egy katolikus egyetemet hozol fel példaként?

Jársz valami keresztény humor szakkörbe?


"Ez NEM IGAZ! Sohasem kommunikálta a Társulat azt, hogy tévedhetetlen és nem hibázhat. Márpedig amivel te vádolsz, az ezt feltételezné."


Akkor legközelebb mond azt a gyülekezeti összejövetelen hogy nem a vezető testület a "hű és értelmes rabszolga". Érvelhetsz azzal hogy a Társulat nem azt komunikálta hogy tévedhetetlen.


"Ahogy elnézem, te ritkán szorulsz ilyenekre."


Azért ne légy a követőm mert csalódni fogsz.


"Tehát még egyszer, ez csak a te szellemi irányzatod, neked beadott kábítószere, de valójában NEM IGAZ.

Az idézeteid is ezerszer lerágott műanyag csontok, ugyanis azzal a ténnyel semmit sem tudtok kezdeni, hogy Jehova Tanúi nem ihletett próféták, ezért újra és újra bemásoljátok az álérveiteket (felhasználva pl. Mózest), hátha bedől még neki valaki."


Akkor én Isten szavának "dőltem be". Az Ószövetségben a szellemtől vezérelt próféták nem tévedtek. Amit ők elmondtak az úgy is lett és nem kellett változtatni rajta.


"Az egység a "szellem gyümölcseinek" a betartásából fakad, avagy akik Isten akaratának engedelmeskednek, azok igazi egységet fognak tapasztalni Jehova szelleme által."


A közösség ahová járok pont ilyen gyümölcsöket terem.


"Nem érzed-e, hogy milyen erőltetett a párhuzamod?"


Nem!


"Az egész "Ószövetség", valamint a keresztény egyház első századi példája. Vajon eléggé átfogja ez a két példa a Bibliát?"

"...Jehova miért állított mindig is egy egységes és KIZÁRÓLAGOS földi szervezet az Őt imádóknak!"

Az Ószövetségben milyen földi szervezete is volt? Prófétákra emlékszem igaz hogy volt egy papi osztály de a vezetés a prófétákon keresztül jött."


Csak ezt kellett volna előzőleg is idéznem tőled.


"Azért, mert a keskeny ösvényt Isten törvényei és alapelvei korlátozzák. Csak az olyan embereket vonzza, akik őszintén vágynak arra, hogy Isten irányadó mértékeivel összhangba hozzák életüket."


Irányadó mértékeivel. De mi nem arról vitázunk hogy mik azok az irányadó mértékek.

Hanem az Őrtorony teológiáról megy a vita és nem az erkölcsi tanításról.


"...a keskeny út, mely úgy tűnik, korlátoz, mégis szabaddá teszi az embert minden lényeges szempontból. Határait "a szabadság tökéletes törvénye" szabja meg (Jakab 1:25)."


Tudom mert tapasztalom a saját életemben is. Bár vannak nehéz időszakok is.

2013. okt. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/121 anonim ***** válasza:
92%

Vidiripi


"...az Őrtorony Társulat nem Jehova földi szervezete, mert nem az igazság megismerésére és megismertetésére törekszik a lehető legpontosabban, s nem azt tanítja, amit ma, a legjobb tudásunk szerint tudni lehet az isteni igazságról, akkor majd elhiszem a kritikádat, de addig sajnos nem tudom, bocsi!"


Lukács 24:39-48 (az Írások szerint)

Máté 5:11 Boldogok vagytok, ha énmiattam [Jézusért] gyaláznak és üldöznek titeket, és mindenféle rosszat hazudnak rólatok.

Márk 13:13 ,Lukács 21:12 ,János 15:21

Cselekedetek 9:16 Én pedig meg fogom mutatni neki, mennyit kell szenvednie az én nevemért.

János 15:21 mindezt az én nevemért teszik veletek. Cselekedetek 9:16 Én pedig meg fogom mutatni neki, mennyit kell szenvednie az én nevemért. Galata 6:12 Akik testi értelemben akarnak tetszést aratni, azok kényszerítenek arra titeket, hogy körülmetélkedjetek, csak azért, hogy a Krisztus keresztjéért ne üldözzék őket.

Filippi 1:29 nemcsak az adatott meg a Krisztusért, hogy higgyetek benne, hanem az is, hogy szenvedjetek érte .

2Timóteus 3:12 De mindazokat, akik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, szintén üldözni fogják.

1 Péter 4:14 Boldogok vagytok, ha gyaláznak titeket a Krisztus nevéért, mert a dicsőség Lelke, az Isten Lelke megnyugszik rajtatok.

1Péter 4:16 Ha azonban valaki mint keresztyén szenved, ne szégyenkezzék, hanem dicsőítse Istent ezzel a névvel.

Jelenések 20:4 fejüket vették a Jézusról való bizonyságtételért és az Isten igéjéért.


"Dániel próféciáiból számolták ki az ókori zsidók is, hogy a Messiásnak mikor kell megjelennie, és várták is egyesek."


Nos bizonyára nem emlékszel hogy mit is írtál PONTOSAN nekem. Igen a zsidók várták a Messiást. De te ezt írtad: "De, igenis kezdtek el számolgatni a hűséges zsidók is és a keresztények is kíváncsiak voltak az isteni időtervre. A Jézusra mutató időszakot is kiszámolták."


Az első századi keresztények számolgatása hol olvasható?


"De nem a lényeg, csak a hangsúly kedvéért írtam, hogy utána lehet nézni mindennek, akit érdekel."


Hol lehet megtalálni az 1970-1980 közötti Őrtornyokat? Vagy a még korábbiakat. Nyilvánosan!


"Csak nem szervezeti szinten, hanem egyének hibájából, amit az adott vezető elutasított."


Russel tudott arról hogy azt gondolják róla hogy ő a "hű és bölcs rabszolga". Nem erősítette meg de nem is cáfolta ezt. Ha nem cáfolta akkor az nincs elutasítva.


"Sokszor megfigyelhető, hogy a hívek részéről sokkal inkább nekik jár a bálványozás és rajongás (hogy más jelzőt ne mondjak), mintsem Istennek, akit állítólag szolgálnak."


Igen van ilyen. A tanúknál ez a szervezet.


"Jehova Tanúi viszont NEM magukra irányítják a figyelmet, hanem Isten Szavára, nem fordítják ki, nem másítják meg annak tartalmát az adott egyház hagyományaiért, stb..."


Na ezek azok a témák amik vita tárgyát képezik.

2013. okt. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/121 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel bizonyítod hogy a tanúk jelen vannak Kínában?"


Kedves Vidiripi! Igen, tényleg nem ártana neked is bizonyítanod azt, amit a szervezeti felépítésről és az ismeretszerzés módjáról állítasz. Tajvanon kik laknak? Hong-Kong-ban kik élnek? Nem is beszélve a világ nyugati felén élő sok millió kínairól. Úgy tudom, hogy ezek mind kínaiak. Éppen ezért sok-sok rokoni szál köti őket össze, és bár hivatalos adatot nem tehetünk közzé, de tudjuk, hogy vannak Kínában is testvérek.


"Persze állítottátok meg azt állítják hogy az igazság van a kiadványokban amelyek a Biblián alapulnak."


Igen, ezt állítjuk, mivel így igaz. És minden épeszű ember érti is, hogy ha nem lehetünk tökéletesek, akkor lehetnek kisebb változások a jövőben, de ettől még a kiadványaink a mai lehető legpontosabb információt tartalmazzák arról, amit tudni lehet az igazságról.

A tökéletlen ember számára semmi sem abszolút és hibátlan, de akkor miért abszolutizálod ezt a kérdést mindig?!


(Cselekedetek 1:7) "Ő ezt mondta nekik: 'Nem a ti dolgotok, hogy tudomást szerezzetek azokról az időkről vagy időszakokról, amelyeket az Atya a saját fennhatósága alá helyezett'"


És te meg tudod mondani, hogy melyek ezek az idők és melyek nem?! Majd ha meg tudod mondani, akkor bírálgasd a régieket, oké?


"Még sincsenek olyan Őrtorony cikkek amelyek azt írják hogy ezek csak feltételezések az eddig rendelkezésre álló információkról."


Soha sehol sem írták azt egy kétséges, vagy egyáltalában kissé bizonytalan tanításról, hogy ez a megmásíthatatlan igazság és kész! Nem véletlenül mondom, hogy nem korrekt az érvelésed, mert ilyent nem találsz. Sőt, pl. a Jelenések csúcspontja, c. könyvünkben ezt az elején közölték is. Egyébként pedig minden más tanításunkkal kapcsolatban az az eljárás, hogy érvelünk és bizonyítunk. Bizonyítunk mindent amennyire csak lehet. Isten Szava van olyan racionális, átlátható és jól érthető, hogy minden fontos igazságot meg fogunk érteni belőle - ha nem is egyből, de a maga idejében.


Te csak ne kritizáld azokat, akik kutatták és kutatják az Írásokat, mert ők nem gondolkoztak rosszul!!! Ők az életüket tették fel arra, hogy Isten igazságait megismerhessék és másokkal megismertessék. Más, kényelmes emberek millióival ellentétben, ők egy nagyon áldozatkész utat választottak, sok lemondással. Ennek során tévedtek is, de sohasem tudom megérteni azokat, akik a kényelmes karosszékükből köpködnek azokra, akik teszik azt, amit nekik is kellene.


Csak hogy tudd: egyáltalán nincs megtiltva a Szentírásban, hogy időszakok után kutassunk, akár évszám pontosság is kiszámolható legyen belőle. Nem az a bizonyos Nap vagy óra, nyilván azt nem tudhatjuk, hiszen ezt maga Isten Szava is kijelenti.

Arra van figyelmeztetés, hogy amit Isten saját magának tartott meg, arról nem tudhatunk, hiába is kutatunk utána, tehát pl. azt a napot és órát. De ez nem azt jelenti, hogy semmit, hiszen a Biblia sok mindent feltár, s feltárt már a múltban is!


Tehát sokkal nagyobb bajban vannak, mint hiszik, azok, akik azon csámcsognak, hogy a Tanúk mennyit hibáztak. Mert nem az a lényeg, hanem az, hogy ők ezeket ki is javították, KÖZBEN TETTÉK Isten akaratát, de a bírálóik nem csináltak semmit, csak gyalázták Isten népét!!!


Egy kis összefoglaló az időszakokról Isten időtervében a következőben.

2013. okt. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/121 anonim ***** válasza:
0%

Jehova meghatározta a pontos idejét annak, hogy mikor jöjjön el a földre Messiásként az egyetlen-nemzett Fia. Isten prófétái, sőt még az angyalok is, virrasztva várták szüntelenül az "időszakot", mikor jelenik meg a Messiás a földön, és mikor válik lehetővé a megmentés a bűnös emberiségnek. Ezt mondta Péter:


"E megmentés felől szorgalmasan tudakozódtak és gondosan kutattak a próféták, akik a nektek szánt ki nem érdemelt kedvességről prófétáltak. Egyre csak azt vizsgálták, hogy mely sajátos időszakra, illetve miféle időszakra mutat a bennük levő szellem Krisztusra nézve, amikor az előre tanúskodott a Krisztusra váró szenvedésekről és az ezeket követő dicsőségekről." (1Péter 1:10-11)


Jehova a rendíthetetlen hitű prófétája, Dániel által adott egy próféciát, amelyben a "hetven hétről" van szó. Ez a prófécia tette lehetővé, hogy az első századi zsidók tudják, közel a megígért Messiás megjelenése. A próféciában ez is benne volt: "A Jeruzsálem újraépíttetése felől való szózat keletkezésétől a Messiás-fejedelemig hét hét és hatvankét hét van" (Dániel 9:24, 25). A zsidó, katolikus és protestáns tudósok általában egyetértenek abban, hogy az itt említett ’hetek’ évhetet jelentenek. A Dániel 9:25-ben szereplő 69 'hét' (483 év) i. e. 455-ben kezdődött, amikor a perzsa Artaxerxes király felhatalmazta Nehémiást, hogy 'építsék meg újra Jeruzsálemet' (Nehémiás 2:1–8). A 69 'hét' 483 évvel később, i. sz. 29-ben ért véget, amikor Jézus megkeresztelkedett, felkenetett szent szellemmel, s így Messiás, vagyis Krisztus lett (Máté 3:13–17).


Kérdéses, hogy vajon tudták-e pontosan az első századi zsidók, mikor kezdődött a 483 év. Mégis amikor Keresztelő János megkezdte szolgálatát, "a nép várt és szívökben mind azon gondolkoztak János felől, hogy vajjon nem ő-é a Krisztus" (Lukács 3:15). Némelyik bibliatudós ezt a várakozást Dániel próféciájával kapcsolja össze. Ennek a versnek a magyarázataként Matthew Henry ezt írta: "Itt ez a vers azt mondja el nekünk ..., hogy miként jutott eszébe a népnek János szolgálatáról és kereszteléséről a Messiás, és az a gondolat, hogy már nagyon közel van... Ekkor telt le Dániel hetven hete." Egy francia nyelvű bibliai kézikönyv kijelenti: "Az emberek tudták, hogy a végéhez közeledett a Dániel által meghatározott hetven évhét; senki sem lepődött meg, amikor Keresztelő János bejelentette, hogy Isten királysága elközeledett" (Vigouroux, Bacuez és Brassac: Manuel Biblique). Abba Hillel Silver zsidó tudós azt írta, hogy az akkori "népszerű időszámítás" alapján "a Messiást körülbelül az i. sz. első század második negyedére várták".


Azok, akik ma az egyetlen igaz keresztény szervezetet alkotják, nem kapnak angyali kinyilatkoztatásokat vagy isteni ihletést. Ám rendelkezésükre állnak az ihletett Szent Iratok, amelyek Isten gondolkodásmódjáról és akaratáról tartalmaznak kinyilatkoztatásokat.


Ám hogyan jutnak el Isten Szavának pontos megértésére?

Maga a Biblia mondja: "A megfejtés nem Isten dolga-é?" (1Móz 40:8). Ha az Írások tanulmányozásakor egy bizonyos rész nehezen érthető, keresniük kell egy másik ihletett részt, amely megvilágítja a témát. Így hagyják, hogy a Biblia értelmezze önmagát, s ezzel arra törekszenek, hogy megértsék az igazság "példáját", amelyet Isten Szava tartalmaz (2Tim 1:13).


Jehova mindig is akaratának világosabb megértésére vezette népét (Zsolt 43:3). A következőképpen szemléltethetjük, hogyan vezette őket: Ha valaki hosszú időn át egy sötét szobában volt, nem az-e a legjobb számára, ha fokról fokra teszik ki a fénynek? Jehova hasonló módon tette ki népét az igazság fényének; fokozatosan haladva világosította fel őket. (Vö. János 16:12, 13.) Úgy történt, ahogyan a példabeszéd mondja: "Az igazak ösvénye pedig olyan, mint a hajnal világossága, mely minél tovább halad, annál világosabb lesz, a teljes délig" (Péld 4:18).


Jehova bánásmódja a bibliai időkben az ő választott szolgáival megerősíti, hogy akaratának és szándékának világos megértése gyakran fokról fokra jön. Így Ábrahám nem értette teljesen, hogyan valósul majd meg Jehova szándéka a "magra" vonatkozóan (1Móz 12:1–3, 7; 15:2–4; vö. Zsidók 11:8). Dániel nem fogta fel azoknak a próféciáknak a végső kimenetelét, amelyeket feljegyzett (Dán 12:8, 9). Jézus, amikor a földön volt, elismerte, hogy nem tudja sem azt a napot, sem azt az órát, amikor a dolgok jelenlegi rendszere véget ér (Máté 24:36). Az apostolok először nem értették meg, hogy Jézus Királysága égi lesz, nem jön létre az első században, és még nem zsidók is örökölhetik azt (Luk 19:11; Csel 1:6, 7; 10:9–16, 34, 35; 2Tim 4:18; Jel 5:9, 10).


Nem kell meglepődnünk azon, hogy Jehova a modern időkben is gyakran folyamatosan előrehaladó szervezetként vezette a népét, fokról fokra világosítva fel őket a bibliai igazságokról. Nem maga az igazság az, ami változik. Az igazság igazság marad. Jehovának a Bibliában körvonalazott akarata és szándéka állandó marad (És 46:10). Ám ezeknek az igazságoknak a megértése fokozatosan lesz egyre világosabb számunkra "a maga idejében", a Jehovának megfelelő időben (Máté 24:45; vö. Dániel 12:4, 9). Időnként azonban emberi tévedés vagy túlbuzgóság miatt nézőpontjuk kiigazításra szorulhat.


Például különböző időkben Jehova Tanúinak modernkori történelmében, Jehova szuverenitásának igazolása iránti buzgóságuk és lelkesedésük idő előtti várakozásokhoz vezetett azzal kapcsolatban, hogy mikor jön el a dolgok sátáni gonosz rendszerének a vége (Ez 38:21–23). Jehova azonban nem nyilatkoztatta ki előre a pontos időt (Csel 1:7). Tehát Jehova népének ki kellett igazítania nézeteit ebben a kérdésben.

Nos, vajon az a tény, hogy Jehova Tanúinak volt néhány idő előtti várakozása, azt jelentené, hogy nem Isten vezeti őket? Csak annyira, amennyire a tanítványok kérdése a Királyság napjaikban küszöbön álló voltáról jelentette volna azt, hogy nem Isten választotta ki és vezette őket (Csel 1:6; vö. Cselekedetek 2:47; 6:7).


Miért annyira biztosak benne Jehova Tanúi, hogy az ő vallásuk az igaz? Mert elhiszik és elfogadják azt, amit a Biblia mond az igaz imádók azonosító jegyeiről. Ennek a kiadványnak a korábbi fejezeteiben tárgyalt modernkori történelmük megmutatja, hogy nemcsak mint egyének, hanem mint szervezet is megfelelnek a követelményeknek: lojálisan kiállnak a Biblia mint Isten szent, Igazság-Szava mellett (Ján 17:17); teljesen távol tartják magukat a világ ügyeitől (Jak 1:27; 4:4); tanúskodnak az isteni névről, amely Jehova, és Isten Királyságát hirdetik mint az emberek egyedüli reménységét (Máté 6:9; 24:14; Ján 17:26); valamint mindenek fölött őszintén szeretik egymást (Ján 13:34, 35).

2013. okt. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/121 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Éppen ezért sok-sok rokoni szál köti őket össze, és bár hivatalos adatot nem tehetünk közzé, de tudjuk, hogy vannak Kínában is testvérek."


Igen tudom hogy vannak Jehova tanúi Kínában is. Nem Tajvanon meg nem Hon Kong-ban. (igaz Kína része már) Sőt olvastam is történeteket róluk de ezek nem olyan "sikertörténetek" talán ezért is nem jelennek meg az Őrtoronyban. Hogy ne vegyék el kedvét azoknak akik esetleg úgy döntenek hogy vállnak egy kínai missziót. Mert bizony az tényleg kemény lesz.

Néha az is elég ahhoz hogy félholtra verjék az embert ha találnak nála Bibliát. Más felekezetek hívei még filmet is forgattak arról hogy hogyan élnek Kínában a keresztények.

De te jobb ha nem nézed meg ezeket a filmeket.


"...lehetnek kisebb változások a jövőben..."


Kisebb változások? Vannak nagyobb változások is.


"És te meg tudod mondani, hogy melyek ezek az idők és melyek nem?! Majd ha meg tudod mondani, akkor bírálgasd a régieket, oké?"


A Biblia alapján megtudom mondani. Mivel ott írja az egyel előtte lévő versben.

ApCsel. 1:6 Amikor együtt voltak, megkérdezték tőle: "Uram, nem ebben az időben állítod fel újra a királyságot Izráelnek?"


"Soha sehol sem írták azt egy kétséges, vagy egyáltalában kissé bizonytalan tanításról, hogy ez a megmásíthatatlan igazság és kész!"


De még is úgy tanították hogy ez az "igazság". Nem azt tanították hogy ez egy értelmezés.

Egyszer egy tanú elkezdte nekem magyarázni a "nemzedék" tanítást. Aztán a felesége szólt hogy amit magyaráz nekem az még az előző verzió. Akkor eset le neki hogy összekeverte a dolgokat. Eredetileg nem ez volt a téma. Már nem emlékszem hogyan jutottunk el a nemzedék tanításig. Talán 1914-ről beszéltünk. Akkor még nem voltam képben ezeket a tanításokat illetően.


"Bizonyítunk mindent amennyire csak lehet. Isten Szava van olyan racionális, átlátható és jól érthető, hogy minden fontos igazságot meg fogunk érteni belőle - ha nem is egyből, de a maga idejében."


Igen ezt én is így hiszem. De vannak fenntartásaim az Őrtorony teológiával.


"Te csak ne kritizáld azokat, akik kutatták és kutatják az Írásokat, mert ők nem gondolkoztak rosszul!!! Ők az életüket tették fel arra, hogy Isten igazságait megismerhessék és másokkal megismertessék. Más, kényelmes emberek millióival ellentétben, ők egy nagyon áldozatkész utat választottak, sok lemondással. Ennek során tévedtek is, de sohasem tudom megérteni azokat, akik a kényelmes karosszékükből köpködnek azokra, akik teszik azt, amit nekik is kellene."


Láttam képeket a bételről. Hát nem egy afrikai menekült tábor vagy amerikai lakókocsi park. Vagy ott van a film amiben Sparlock szerepel. Anthony Morris beszél a film elején. Néhány szó a családnak.

Az úján pecsétgyűrű arany a csuklóján aranyóra a nyakkendőjén is van valami ékszerféle.

[link]

Na jó ő nem a karosszékből köpköd. Ahogy te fogalmazol.

Akkor ott vannak azok az épületek amelyek mostanában adtak el láttam fényképeket a belsejükről úgy jellemezném hogy pazar látvány. Nem egy diák szállóra emlékeztet.

Akkor ott van a múltból Beth-Sarim meg Rutherford "bíró" és Cadillac-je pedig akkor "tombolt" a világválság. A Cadillac napjainkban is nívós autónak számít. De abban az időben sem egy T-modellel vetekedett. Ja és a csúcs Rutherford bőrfotelban üldögél.

Hirdetők könyv 100. oldal. Milyen ülőalkalmatosságon is ül az egyik ember ott középen?

Példabeszédek 11:2 Ha jön a kevélység, jön a szégyen is, a szerénységgel pedig bölcsesség jár együtt.


"Csak hogy tudd: egyáltalán nincs megtiltva a Szentírásban, hogy időszakok után kutassunk, akár évszám pontosság is kiszámolható legyen belőle. Nem az a bizonyos Nap vagy óra, nyilván azt nem tudhatjuk, hiszen ezt maga Isten Szava is kijelenti."


JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?

Valóban nincs megtiltva. De az igen hogy hamisan tanítsanak.

Galata 1:8 Viszont ha még mi magunk, vagy egy mennyből való angyal hirdetne is nektek evangéliumot azonkívül, amit mi hirdetünk, átkozott legyen!



"...tanúskodnak az isteni névről, amely Jehova, és Isten Királyságát hirdetik mint az emberek egyedüli reménységét (Máté 6:9; 24:14; Ján 17:26); valamint mindenek fölött őszintén szeretik egymást (Ján 13:34, 35)."


Egyedüli reménységét? Milyen egyedüli reménység?

2013. okt. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/121 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Igen, tényleg nem ártana neked is bizonyítanod azt, amit a szervezeti felépítésről és az ismeretszerzés módjáról állítasz."


(Máté 23:8-11) Titeket azonban ne hívjanak rabbinak, mert e g y a ti tanítótok, ti pedig mind testvérek vagytok. 9 Ezenkívül senkit se hívjatok atyátoknak a földön, mert e g y a ti Atyátok, az égi. 10 »Vezetőnek« se hívjanak benneteket, mert e g y a Vezetőtök, a Krisztus. 11 Hanem aki a legnagyobb köztetek, az legyen a szolgátok.

(Máté 20:25-26) De Jézus magához hívta őket, és ezt mondta: „Tudjátok, hogy a nemzeteken hatalmaskodnak az uralkodóik, és a nagyok hatalmuk alatt tartják őket. 26 Nem így van ez tiköztetek; hanem aki nagy akar lenni közöttetek, az legyen a szolgátok,


(Cselekedetek 14:26) Onnan pedig elhajóztak Antiókiába, ahol annak idején rábízattak az Isten ki nem érdemelt kedvességére a végett a munka végett, amelyet most teljesen elvégeztek.

Ha Jeruzsálemben volt a vezető testület akkor hogyan lehetséges az hogy Antiókiába bízták meg őket a missziós munka elvégzésére? (Pál és Barnabás első missziós útjáról van itt szó) A 27. versben az áll hogy beszámolnak az antiókiai gyülekezetnek. Előbb nem a jeruzsálemieknek kellene beszámolniuk? Hogy elvégezték a missziós munkát stb.

a 28. versben meg azt írja hogy sok időt töltöttek ott. Nem "rohantak" Jeruzsálembe.

(a jeruzsálemi vt. mit tett?) De egy nagyon fontos dolgot idéznék is: "mennyi mindent tett általuk az Isten, és hogy megnyitotta a hithez vezető ajtót a nemzeteknek"


Na de ne felejtsd el az időrendet. Tehát Pál és Barnabás Antiókiában van.


(Cselekedetek 15:1-2) Lejöttek némelyek Júdeából, és így kezdték tanítani a testvéreket: „Ha nem metélkedtek körül Mózes szokása szerint, nem részesülhettek megmentésben.” 2 Mikor pedig Pálnak és Barnabásnak nem kis viszálya és vitája támadt velük, úgy rendezték, hogy Pál és Barnabás néhányukkal menjen fel Jeruzsálembe az apostolokhoz és a vénekhez e vita ügyében.


S mi történik Júdeából jönnek Antiókiában testvérek s tanítani kezdenek. Erre mit tesz Pál és Barnabás? Vitába szál velük. Megjegyzés: A testvérek Júdeából jöttek ,Jeruzsálem is Júdeában van. S pont ők okoznak problémát a tanítással? Érdekes.

De nézzük mit tesz Pál és Barnabás!

Cselekedetek 15:2 Mivel pedig Pálnak és Barnabásnak nem kis viszálya és vitája támadt velük, úgy rendelkeztek, hogy ebben a vitás ügyben Pál, Barnabás és néhányan mások is menjenek fel az apostolokhoz és a vénekhez Jeruzsálembe. 3 Miután a gyülekezet útnak indította őket, áthaladtak Fönícián és Samárián,..."

Antiókiából elindulnak Jeruzsálembe és a gyülekezet indítja útnak őket. Nem azért indulnak el mert erre utasítás érkezik a jeruzsálemi vezető testülettől.

De Jeruzsálemben is elmondták hogy mi mindent tett általuk az Isten.

Tehát a Júdeából érkező testvérek miatt alakult ki a körülmetélés problémája. Pont abból a régióból ahol elvileg a vt. is volt. Érdekes.

Pál és Barnabás visszatért Antiókiába. Pál innét indul 2. és 3. missziós útjára is.

Jézus a gyülekezetek feje. Szerintem nyugodtan kijelenthetjük hogy az ő irányítása által zajlottak ezek az utak.

2013. okt. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/121 anonim ***** válasza:
0%

"Hogy ne vegyék el kedvét azoknak akik esetleg úgy döntenek hogy vállnak egy kínai missziót. Mert bizony az tényleg kemény lesz."


Kedves Vidiripi! Neked sajnos még tényleg kevés a valós tudásod a Tanúkról és arról, hogy min mentek és mennek keresztül. Semmivel sem keményebb Kína bármely más országtól, ahol éppen dúlnak az indulatok és az erőszak elszabadult. Márpedig Európa, Afrika nemzetei, de a föld összes országa sem kivétel ez alól, és ezeket a tanúk is megtapasztalják. Nekünk is vannak filmjeink a 20-ik sz. borzalmairól.


"Kisebb változások? Vannak nagyobb változások is."


Mondom: "a jövőben"! Egyre kisebbek a változások, mivel a főbb bibliai igazságokat már régen megértette Isten népe.


"A Biblia alapján megtudom mondani. Mivel ott írja az egyel előtte lévő versben.

ApCsel. 1:6 Amikor együtt voltak, megkérdezték tőle: "Uram, nem ebben az időben állítod fel újra a királyságot Izráelnek?""


Ez egyetlen kérdés, egyetlen témában, egyetlen eseményről! Te azt gondolod, hogy a tanítványokat semmi más nem érdekelte???


"De még is úgy tanították hogy ez az "igazság". Nem azt tanították hogy ez egy értelmezés."


Anélkül írod ezt, hogy mélyebben ismernéd a részleteket. Sokadig értetlenkedésed a témában, holott semmi értelme a szavakon lovagolnod. Az ember NEM ISTEN, hogy minden "igazsága" ABSZOLÚT igazság legyen, melyet nem lehet megkérdőjelezni. Az embernek csak egyetlen lehetősége van igazabb lenni, ha minél közelebb kerül az isteni igazságokhoz és ragaszkodik azokhoz. Ezeket együttesen IGAZSÁGOKNAK, vagy igaz ismeretnek nevezzük, nem pusztán "véleményeknek" - bár a szó szoros értelmében tökéletlen emberi értelmezéseken alapulnak, tehát vélemények. De vajon melyik tájékozott hívő kérdőjelezi meg a krisztusi szeretetet (legalábbis elméletben), mint ALAPTANT a bibliából? Persze, vannak egyházak, melyek bort isznak és vizet prédikálnak ebben a tekintetben is, de ez akkor sem csak egy vélemény, hanem ISTEN EGYETEMES IGAZSÁGA.


De éppen azért, mert vannak tekintélyes egyházak, melyek még ezt az alaptant is relatíve értelmezik, gyakorlatilag minden csak "vélemény", amit az ember gondol. Csak ha így, emberi módon gondolkozunk, akkor kihagyjuk az isteni igazság forrását, a bibliát, a szent szellem munkáját, melynek helyes értelmezése birtokában igenis kijelenthetjük, hogy az igazságot hirdetjük, nem pusztán emberi spekulációkat, véleményeket! A tévedés lehetősége nem másítja ezt meg. Márpedig Jehova Tanúi ezt kezdettől fogva publikálták, tehát MINDENKI tisztában volt közülük abban, hogy kisebb nagyobb változásokon, kiigazításokon keresztül vezet az út a cél felé.


"Láttam képeket a bételről. Hát nem egy afrikai menekült tábor vagy amerikai lakókocsi park."


De nem is a Vatikán fényűzése! Ez Amerika, nem Banglades. Ennyi. Abszolút a külsőségeken ragadsz le.


"Az úján pecsétgyűrű arany a csuklóján aranyóra a nyakkendőjén is van valami ékszerféle."


Ezt már megbeszéltük. Senki sem hivalkodik azzal a Tanúk közül, amije van. És egyetlen helyes szellemiségű testvér sem lesz irigy ilyesmire. Ezek olyan dolgok, melyet Amerikában sokkal könnyebb megszerezni, mint nálunk! Jól mutatja a görcsös igyekezetedet, hogy mindent, amit csak felületességedben és előítéletedben rá tudsz olvasni, az megteszed: a nyakkendő ékszere - nem semmi! Ez még nekem is van.


"Akkor ott vannak azok az épületek amelyek mostanában adtak el láttam fényképeket a belsejükről úgy jellemezném hogy pazar látvány. Nem egy diák szállóra emlékeztet."


Teljesen lepusztult állapotban vették meg, és mivel történelmi múltú szálloda, abban a minőségben kellett felújítaniuk a 80-as években.


Szerintem te nem lennél szívesen Rutherford egészségi állapota szerinti helyében! Ne képzeld, hogy a milliomosok életét élte, csak mert látsz a képeken kérdéses tulajdonú Cadillac-et és egy bőrfotelt, melyben ült. Ez a bőrfotel abban az időben..., és ott - nevetséges vagy tényleg. Ez aztán a luxus netovábbja.

Ja persze, a szalmazsák lenne a kellően "szerény".


"Valóban nincs megtiltva. De az igen hogy hamisan tanítsanak."


Az van megtiltva, hogy SZÁNDÉKOSAN hamisan taníts!!! Már megint a rosszindulat, mely nagyon súlyos nyavalyaként kerülget téged.


"Egyedüli reménységét? Milyen egyedüli reménység?"


Isten Királysága! Nem tudtad? Van más reményed? Nosza elő vele.

2013. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!