Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Jehova tanúja követi...

Hány Jehova tanúja követi jelen pillanatban az Őrtorony tanítását a világon?

Figyelt kérdés

Valós számokat szeretnék ha lehet mert érdekelnek ezek az adatok.

Nagyon köszönöm!

Ne priviben írjatok mert beszélgetés céljából tettem fel a kérdést csak saját kutatást végzek.

Mégegyszer köszi!



2013. szept. 24. 06:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/121 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Mutass a maiak közül egyet! Legalább tudni fogjuk."


Mutatom.


"Úgy gondoltuk hogy a 46. versben említett megérkezés azt jelenti ,hogy Jézus 1918-ban eljött és megvizsgálta a felkenteket..." "Valamint úgy véltük ,hogy az Úr 1919-ben nevezte ki a rabszolgát mindene fölé."

Őrtorony 2013 07.15. 8. oldal.


Úgy gondolom.....úgy vélem. 1919-től napjainkig eltelt kb. 94 év. Ez idő alatt nem álltak a szellemvezetése alatt? De a lényeg az hogy melyik ige támasztja alá azt hogy Jézus vizsgálódott és pont "őket" vizsgálta?


"A Biblia kutatók Krisztus váltságáldozatának valódi jelentését tanították..."

Őrtorony 2013 07.15. 11. oldal.


A váltságáldozatnak van hamis jelentése is? Mi lenne az?


"...arról váltak ismerté hogy házról házra prédikálnak. Az igaz keresztények ma is erről ismertek.

Őrtorony 2013 07.15. 12. oldal.


Ezt melyik Biblia vers támasztja alá? Hol írja azt a Biblia hogy erről lehet megismerni a keresztényeket?


“Figyeld meg, hogy azok a gyülekezetek azért voltak sikeresek, mert lojálisan együttműködtek a Jeruzsálemben levő vezető testülettel."

Őrtorony 2013 07.15. 18. oldal.


Jeruzsálemben vének és apostolok gyűltek össze nem a v.t.

Azért növekedtek? Isten áldásából növekedtek. Galata 3:6-11


"Nagyon fontos hogy felismerjük hogy ki a hű rabszolga."

Őrtorony 2013 07.15. 20. oldal.


Melyik Biblia vers támasztja ezt alá?


"A rabszolga segítségével tudunk szilárdak lenni az igazságban és lehetünk jó kapcsolatban Istennel. (Máté 4:4 ,János 17:3)

Őrtorony 2013 07.15. 20. oldal.


Máté 4:4 Ő így válaszolt: "Meg van írva: Nem csak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Isten szájából származik."

Félelmetes! Az Őrtorony nem ihletett de még is azt sugallja hogy az. Pedig amit írnak az nem Isten szájából származik.

János 17:3 Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.


Sem a Máté sem a János evangéliumából vett idézet nem támasztja alá hogy a "rabszolga" segítségével lehetünk jó kapcsolatban Istennel.

Ez egyenesen eretnek gondolat hogy földi embereken keresztül lehetünk kapcsolatba Istennel. Istennel az Úr Jézus Krisztuson keresztül lehetünk kapcsolatban az ima segítségével.

Mert....Jn 14:6 Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

Ez a legnagyobb Írás ellenes dolog azt állítani hogy a "rabszolga" segítségével lehetünk jó kapcsolatban Istennel.

- 1Timóteusz 2:5 Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,

- 1Péter 3:18 Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, az Igaz a nem igazakért, hogy Istenhez vezessen minket, miután halálra adatott test szerint, de megeleveníttetett Lélek szerint.

- 1Thesszalonika 3:11 De maga a mi Istenünk és Atyánk, és a mi Urunk Jézus Krisztus egyengesse utunkat hozzátok,

2013. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/121 anonim ***** válasza:
100%

25%-os.


Tök jó, hogy tudsz idézni, de azt tedd úgy, hogy be idézet azt is ami szorosan mellé tartozik. A logika persze amit mondtál jó, nem is ezt akartam szemléltetni, hanem azt, hogy megadjuk a tévedések lehetőségét, de régebben és még mostanság is ez csak egy "standart" kifogás tőletek, de nem gondoljátok komolyan. Egészen a változtatásig biztosak voltatok a dolgokban, de nem ez a helyes. Ha tudjuk, hogy tévedhetünk, és tudjuk, hogy a változtatások jók lennének, akkor miért makacskodtok? A matektanár is folyamatosan megmondja (és komolyan is gondolja) ,hogy tévedhet. Ha felvetsz neki egy hibát, akkor előbb utána nézz, mint makacskodik NAH itt van ez nálatok (általában) felcserélve.


"Te is megteszed? "


Hogy a csudába ne?! Mondjuk én nem hiszek, de ha úgy látom jól változtatok. Akkor is, mikor nem kényszerülök rá.


"Nem a mi igazságunk számított sohasem, hanem a bibliáé."


Jó, akkor a szerintetek vélt bibliai igazságot, ami másoknál nincs meg... A lényeg ugyan az.


"Ámde a legtöbb egyház és hívő nem igényli a változtatást és a kiigazítást, tehát kedves sörpocak te célt tévesztettél azzal, amikor minket bírálsz."


Ezt kicsit úgy mondat, mintha a többi egyház támogatása miatt írtam volna azt amit. Ezt nekik is elmondom, nekik is teszek kritikákat, csak most nem róluk volt szó.


"Ugyanis a kritikáid LOGIKUSAN azokra vonatkoznak, akik meg sem teszik a SZÜKSÉGES változtatásaikat, ezzel azt bizonyítva, hogy ők birtokolják az egyetlen igazságot, akkor is, ha nem ezt kommunikálják kifelé, és akkor is, ha nagyon messze vannak attól! Nem tudom érthető-e?"


Igen értem. Nemes egyszerűséggel azt szoktam mondani, hogy nem tudhatjuk, hogy kinek van igaza...csak ha valaki folyton azt mondja, hogy: -"Jah bocs, az előbb tévedtem, MOST van rendben a dolog"- és ezt 10-szer egymás után, nah akkor az kicsit frusztrál. Tévedni emberi dolog és semmi szégyen nincs benne, de ez nem azt jelenti, hogy sokszor egymás utáni tévedés jó dolog lenne.

2013. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/121 anonim ***** válasza:
0%

"Egyébként pedig ott mást is írtam, arról is beszéltem, hogy nem a segédeszközökkel van a baj, ez hamis vád, hanem annak NEM bibliai voltával! Ebben pedig sok más segédeszköz elbukik."


Ezt írtam előzőleg, csak most beszúrtam a "NEM"-et, mert így érthető.


""Teljesen mindegy, hogy milyen "sorrendben" történik a tanulmányozás, ha nem a Szentírás tiszta Szavából tanítanak, akkor mindegy mit olvasol fel először!"


Izé a Szent írásból olvasnak fel!"


Szeretném a figyelmedbe ajánlani, hogy van az tovább is, amit idéztél, íme:


'Teljesen mindegy, hogy milyen "sorrendben" történik a tanulmányozás, ha nem a Szentírás tiszta Szavából tanítanak, akkor mindegy mit olvasol fel először! Olvashatod csak a bibliát önállóan is, ha hamis vallásos elképzeléseket tanítottak neked arról, úgy fogod értelmezni.'


Ezt ugye nem vonod kétségbe? Erre írtad utána, hogy "meglehet".


Ezt írtam:

"Ha így lenne, az első sz.-i tanítványoknak NEM KELLETT VOLNA változtatniuk a hitükön, bármilyen is legyen az. Ha eltért az igaz imádattól, vagy változtatott, és Jehova kegyébe fogadta, vagy nem, ebben az esetben pedig Isten elutasította! De ez így volt előtte is, bármilyen keserves is ezt beismerni."


Jellemző módon kikerülted ezt a kérdést (nem mondhatom, hogy 'rád jellemzően', hiszen nem ismerlek, hanem általánosságban jellemző módon, mivel még senki nem adott józan és bibliai választ erre a nyilvánvaló bibliai tényre azok közül, akik hozzád hasonlóan gondolkoznak)!

De nézzük a bibliai érveidet:


Máté 19:25-29 - mit is bizonyít ez vajon? Bizonyítja-e, hogy nem kell Isten látható földi szervezetéhez tartozni a megmentés érdekében?! Erről van-e itt szó, vagy csak bele akartok hallani olyant, aminek semmi köze hozzá?

------


János 5:39-40 "Az Írásokat kutatjátok, mert azt gondoljátok, hogy általuk örök életetek lesz, és éppen azok tanúskodnak rólam. És mégsem akartok hozzám jönni, hogy életetek legyen."


Kikhez is szólt itt Jézus? Akik bizonyítottan hamis tanokat követtek, igaz? Ámde helytelen-e komolyan és alaposan kutatni a bibliát? Nos, nézzünk csak meg más Írásszövegeket is:


Dániel 12:4 "Te pedig, Dániel, zárd be e beszédeket, és pecsételd be a könyvet a végső időig: tudakozzák majd sokan, és nagyobbá lesz a tudás"


Csel 17:11 "Ezek pedig nemesebb gondolkodásúak voltak, mint a tesszalonikaiak, ugyanis a legnagyobb készséggel fogadták a szót, naponta gondosan vizsgálva az Írásokat, hogy úgy vannak-e ezek a dolgok."

--------


János 6:35 "Jézus ezt mondta nekik: 'Én vagyok az élet kenyere. Aki hozzám jön, semmiképpen nem éhezik meg, és aki hitet gyakorol bennem, soha meg nem szomjazik.'"


Azt mondja-e itt Jézus, hogy nincs Istennek egy földi szervezete, mely Isten igazságait közvetíti a szent szelleme segítségével. Beszél-e Jézus arról, hogy nem kell egységes földi szervezet pl. annak a munkának az elvégzésére, amit a Máté 24.14-ben mond???


János 12:32 "Én azonban, ha felemelnek a földről, mindenfajta embert magamhoz vonzok."


Ugye ez sem erről beszél?


János 14:6 "Jézus ezt mondta neki: 'Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam.'"


És akkor nem volt az első sz.-ban EGY egységes és igaz egyház? E vers kizárja?


János 17:3 "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


Tehát TANULMÁNYOZNI KELL AZ ÍRÁSOKAT? Hogyan? Szigorúan önállóan, mindenki úgy értse, ahogy akarja? Nem-e a SZERVEZET volt a minta erre is az első sz.-ban???


Cselekedetek 4:12 "Továbbá senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk."


És hogyan zárja ki ez azt, hogy létezik egy EGYSÉGES csoport Isten akaratának a maradéktalan cselekvésére? Magyarázd el!


1János 5:12 "Akinél ott van a Fiú, annál megvan ez az élet; akinél nincs ott az Isten Fia, annál nincs meg ez az élet."


Mi kell ahhoz MA, hogy valakinél ott legyen a "Fiú"??? Csak egy érzés, egy felfokozott szívbéli állapot, állítólagos csodaadományok?


A többit majd később...

2013. okt. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/121 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Ezt ugye nem vonod kétségbe? Erre írtad utána, hogy "meglehet"."


Igen meglehet. De Russel hogyan is kezdte? Szóval nem is olyan biztos az.


"Bizonyítja-e, hogy nem kell Isten látható földi szervezetéhez tartozni a megmentés érdekében?! Erről van-e itt szó, vagy csak bele akartok hallani olyant, aminek semmi köze hozzá?"


Igen! Pl. mit lehet ebbe bele "hallani"?


"Kikhez is szólt itt Jézus? Akik bizonyítottan hamis tanokat követtek, igaz? Ámde helytelen-e komolyan és alaposan kutatni a bibliát? Nos, nézzünk csak meg más Írásszövegeket is:"


Nem! Nem helytelen. De a megmentés nem attól függ hogy valaki tisztában van az össze próféciával. Mert ugye a téma itt és most a megmentés.


"Azt mondja-e itt Jézus, hogy nincs Istennek egy földi szervezete, mely Isten igazságait közvetíti a szent szelleme segítségével. Beszél-e Jézus arról, hogy nem kell egységes földi szervezet pl. annak a munkának az elvégzésére, amit a Máté 24.14-ben mond???"


(Megjegyzem a megmentés szempontjából vizsgálva.) Jézus milyen szervezeti utasításokat adott az apostolainak? Mikor és hogyan utasítja az apostolokat arra hogy hozzanak létre egy szervezetet? Hol írnak mindezekről a Bibliában? S nem arról van szó hogy nem kell megszervezni semmit.

Mi Isten országának az evangéliuma?


"És akkor nem volt az első sz.-ban EGY egységes és igaz egyház? E vers kizárja?"


Nem az egyházról van szó hanem a szervezetről. S igen kizárja hogy szervezet lett volna.


"Tehát TANULMÁNYOZNI KELL AZ ÍRÁSOKAT? Hogyan? Szigorúan önállóan, mindenki úgy értse, ahogy akarja? Nem-e a SZERVEZET volt a minta erre is az első sz.-ban???"


Hibát követtem el! Idéznem kellett volna az igéket de csak a helyeket jelöltem meg. A fordításbeli eltérések miatt.

János 17:3 Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.

A "megismerni" és "ismeretet szerezni" kifejezések nem ugyan azt jelentik.


"És hogyan zárja ki ez azt, hogy létezik egy EGYSÉGES csoport Isten akaratának a maradéktalan cselekvésére? Magyarázd el!"


Nem azt zárja ki. Ugyan is azt ,nem zárja ki. Azt viszont igen ,hogy a megmentés egy szervezettől függ. Na azt kizárja.


"Mi kell ahhoz MA, hogy valakinél ott legyen a "Fiú"??? Csak egy érzés, egy felfokozott szívbéli állapot, állítólagos csodaadományok?"


A válasz ott van a Bibliában. A felfokozott szívbéli állapot és a csodaadományok ELŐTT.

Hagyom hogy egy kicsit elmélkedj a dolgon aztán majd visszatérünk rá. Természetesen csak akkor ha még mindig érdekel a dolog. Ha így lesz akkor majd szólsz.

2013. okt. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/121 anonim ***** válasza:
0%

""Egyik sem tér el annak szellemétől. Ne csak állíts, bizonyíts!"


(Máté 28:19) Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében,"


Kedves 49-es! Mivel bizonyítod azt, hogy Jehova Tanúi nem az Atya, a Fiú és a szent szellem elismerésével keresztelnek meg? Mert ugye itt a "nevében" kifejezés nem jelentheti a valóságos tulajdonnevüket, hiszen a szent szellemnek nincs tulajdonneve, mint személynek, hiszen nem személy. Meg aztán logikus, hogy itt egy mélyebb értelmű kifejezésről van szó. Ezzel szemben mindhárom felsorolt ELISMERÉSÉVEL meg lehet keresztelkedni és Jehova Tanúi ezt teszik.


""Jehova Tanújaként lesz az újonnan megkeresztelkedő azonosítva, ami abszolút bibliai álláspont."


(Cselekedetek 11:26) és miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.

Érted ezt?"


Persze, én értem. Csak kérdés, hogy te ismered, és érted-e a mi aggályainkat azzal kapcsolatban, hogy szerintetek nincs egy igaz vallás? Sajnos látom, hogy nem!


A keresztény, azaz szó szerint "krisztusi", vagy "Krisztus-követő" elnevezés ma már messze nem egyértelmű megnevezése Isten szolgáinak. Az első sz.-ban CSAK EGYETLEN ilyen csoport létezett és a Biblia szerint "isteni gondviselés" által alkalmazták magukra a tanítványok, majd így is váltak ismerté. Ezért akkor mindenki tudta - még az ellenségek is -, hogy egy Krisztus-követő mit vall, mit tanít és hirdet, ez EGYÉRTELMŰ volt! De amikor a bibliában megjövendölt szakadások, szektásodás, hitehagyás elkezdődött - erőteljesebben az első sz. végétől, az apostolok halála után (amit egyébként a Szentírás határozottan és világosan elítél, tehát semmiképpen sem hagy jóvá, csak megjövendöli), akkor a "keresztény" kifejezést egyre többen igencsak szabadosan értelmezték. Ez a reformáció korszakától még inkább előjött, hiszen sok-sok, egymásnak sokszor jelentősen ellentmondó vallásos csoport mondta magáról, hogy márpedig ők keresztények. De azt minden józan gondolkodó elismeri, hogy egy dolog mondani, de másik dolog bibliailag hitelesen igazolni.


Jézus Krisztus igaz követői — az első században is, és napjainkban is — úgy utaltak magukra és hittársaikra, mint akik „testvérek”, „barátok” és „az Isten gyülekezete” (Csel 11:29, Úf, 1975; 3Ján 15; 1Kor 1:2). Krisztusról mint „Úrról” is beszéltek, magukat pedig „Krisztus Jézus szolgáinak” és „Isten szolgáinak” tekintették (Kol 3:24; Fil 1:1; 1Pét 2:16). Ezeket a megnevezéseket szabadon használták a gyülekezeten belül, és jól értették.


Az első században úgy utaltak a Jézus Krisztusba (és tágabb értelemben magába a gyülekezetbe) vetett hit köré összpontosuló életmódra, mint „az útra” (Csel 9:2; 19:9). A Cselekedetek 18:25. versének számos fordításából kiderül, hogy ezt „Jehova útjának” is nevezték (A New World Translation of the Holy Scriptures; Herman Heinfetter: A Literal Translation of the New Testament . . . From the Text of the Vatican Manuscript; és hat héber fordítás. Lásd még a New World Translation of the Holy Scriptures lábjegyzetét a Cselekedetek 19:23. versénél.) Másrészről némely gyülekezeten kívüli egyén gúnyosan „a nazarénusok felekezetének” nevezte őket (Csel 24:5).


Krisztus apostolai még életben voltak, amikor a keresztény név már megkülönböztető és sajátos jellegű volt (1Pét 4:16). Mindenkit, aki ugyan kereszténynek vallotta magát, de hitnézete vagy viselkedése ellentétben állt kijelentésével, kizártak a keresztény közösségből. Az apostolok halála után azonban — ahogy azt Jézus megjövendölte — Sátán olyan magvakat vetett, amelyek álkeresztényeket teremtek. Ezek a hamis keresztények is igényt tartottak a keresztény névre (Máté 13:24, 25, 37–39).


Idővel egyre nyilvánvalóbbá vált, hogy Jehova szolgái gyülekezetének a keresztény elnevezésen kívül valóban szüksége volt egy megkülönböztető névre. A keresztény név jelentése a köznapi értelemben eltorzult, mert azoknak, akik kereszténynek vallották magukat, gyakran kevés, vagy egyáltalán semmi elképzelésük sem volt arról, ki volt Jézus Krisztus, mit tanított, és hogy mit kellene tenniük, ha valóban a követői lennének. Továbbá, ahogy testvéreink fokozatosan előrehaladtak Isten Szavának megértésében, világosan látták, hogy el kell különülniük és meg kell különböztetniük magukat azoktól a vallásrendszerektől, amelyek hamisan kereszténynek vallják magukat.


A bibliai igazság logikus egyetlensége, valamint kizárólagossága, és semmiképpen sem az engedékenysége, ezerféle értelmezhetősége bizonyított a Szentírásban, ehhez nem férhet kétség. Semmivel sem tudják az ellenkezők bizonyítani az álláspontjukat, csak belehallott és következetlenül kiragadt szövegrészekkel.

Tehát kell, hogy létezzen egységes igaz vallás, mint ahogy az első században és előtte is volt.


De vajon az igaz vallást egyetlen tanítás (mint például a baptista, pünkösdista), a földrajzi eredete (mint például a római, déli, anglikán egyház), a tökéletlen alapítója (Luther, Kálvin, Wesley), vagy a benne alkalmazott uralkodási forma (mint például a presbiteriánus, episzkopális, kongregacionalista) alapján kell azonosítani? (Ésaiás 43:10, 12; Cselekedetek 11:26). Vagy van egy megjövendölt bibliai név is?

2013. okt. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/121 anonim ***** válasza:
0%

Tehát miért van szükség megkülönböztető névre? Maguk az Írások milyen névre mutatnak? Sokan FELÜLETESEN azt mondanák erre a kérdésre, hogy Jézusra, mint "legfelsőbbre", holott ez nem igaz! A Cselekedetek 15:14, amely Isten azon szándékára hívja fel a figyelmet, hogy vegyen "népet az ő nevének" a nemzetek közül. A Jelenések 3:14. verse megállapítja, hogy Jézus Krisztus "a hű és igaz bizonyság (tanú, NW )". Tehát Jézus is tanú volt, de kinek is a tanúja?! A János 18:37-ben Jézus kijelentette: "Azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek (tanúskodjak, NW) az igazságról." De kinek is az igazságáról?! A sajátjáról tán?

Felhívnám a figyelmet az 1Péter 2:9, 10-re, amely azt mondja, hogy Isten szolgáinak ’hirdetniük kell annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívta el őket’. Ezt az Ésaiástól vett számos írásszövegre alapozzuk, amelyek közül akkor, mikor a nevet felvették, nem mindegyiket értették meg világosan, de az Ésaiás 43:8–12-re hivatkozunk ma is, amely az isteni megbízást tartalmazza: "Ti vagytok az én tanuim, így szól az Jehova, hogy én Isten vagyok." Milyen következtetéshez vezette a Név felvevőit Jehova saját Szava? Mely név lenne összhangban azzal a móddal, ahogy Isten felhasználja őket?


Ekkor (1931) született egy határozat, mely részben így szól:


"Bár nagy szeretetet érzünk Charles T. Russell testvér iránt az általa elvégzett munkáért, s boldogan elismerjük, hogy az Úr felhasználta őt és gazdagon megáldotta munkáját, de mégsem tudunk beleegyezni Isten Szavával összhangban, hogy a »russellisták« névvel illessenek; hogy a Watch Tower Bible and Tract Society, az International Bible Students Association és a Peoples Pulpit Association csupán azon társaságok nevei, amelyeket keresztény emberek társaságaként fenntartunk, ellenőrzünk és felhasználunk munkánk elvégzéséhez, amelyet Isten parancsainak engedelmeskedve végzünk, ám e nevek közül megfelelően egyik sem illik vagy alkalmazható ránk mint keresztények közösségére, akik Urunk és Mesterünk, Krisztus Jézus lábnyomkövetői vagyunk; hogy mi a Biblia tanulmányozói vagyunk, de mint keresztény testület egy egyesületet alkotunk, nem vagyunk hajlandók felvenni a »Bibliakutatók« nevet, s nem akarjuk azt sem, hogy így, vagy bármilyen hasonló néven nevezzenek az Úr előtti helyeselt állapotunk azonosságának eszközeként; elutasítjuk, hogy valamely ember nevét viseljük és arról nevezzenek minket;


Urunk és Visszavásárlónk, Jézus Krisztus drága vérével megvásárolva, akit Jehova Isten igazolt, nemzett és hívott el a királyságába, habozás nélkül kijelentjük Jehova Isten és királysága iránti teljes hűségünket és odaadásunkat; hogy Jehova Isten szolgái vagyunk, akiket megbízott, hogy a nevében végezzünk el egy munkát, és — engedelmeskedve parancsának — közöljük Jézus Krisztus bizonyságtételét, s tudassuk az emberekkel, hogy Jehova az igaz és Mindenható Isten; ezért örömmel vesszük fel azt a nevet, amelyen maga az Úr Isten nevezett meg, és azt akarjuk, hogy a Jehova tanúi névről ismerjenek és így nevezzenek minket (És 43:10–12)."

2013. okt. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/121 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"Kedves 49-es! Mivel bizonyítod azt, hogy Jehova Tanúi nem az Atya, a Fiú és a szent szellem elismerésével keresztelnek meg? Mert ugye itt a "nevében" kifejezés nem jelentheti a valóságos tulajdonnevüket, hiszen a szent szellemnek nincs tulajdonneve, mint személynek, hiszen nem személy. Meg aztán logikus, hogy itt egy mélyebb értelmű kifejezésről van szó. Ezzel szemben mindhárom felsorolt ELISMERÉSÉVEL meg lehet keresztelkedni és Jehova Tanúi ezt teszik."


A 49. komment az enyém csak nem írtam oda a nicket.

Azért idézzük fel az előzményeket is.

Íme:

"A keresztelkedési kérdések közül a 2. is eltér a Szentírástól."


Egyik sem tér el annak szellemétől. Ne csak állíts, bizonyíts!"


Tehát a keresztelkedési kérdések közül a másodikkal van egy kis probléma. Azzal amelyet 2. ként tesznek fel.


"A bibliai igazság logikus egyetlensége, valamint kizárólagossága, és semmiképpen sem az engedékenysége, ezerféle értelmezhetősége bizonyított a Szentírásban, ehhez nem férhet kétség. Semmivel sem tudják az ellenkezők bizonyítani az álláspontjukat, csak belehallott és következetlenül kiragadt szövegrészekkel."


Jézus példája azt mutatja ,hogy a hazugság átlátható és legyőzhető a Biblia igéi által.


"Felhívnám a figyelmet az 1Péter 2:9, 10-re, amely azt mondja, hogy Isten szolgáinak ’hirdetniük kell annak hatalmas dolgait, a ki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívta el őket’."


Köszönöm!

Nos én is felhívnám a figyelmedet valamire.

(1Péter 2:4-8) Miközben odajárultok hozzá mint élő kőhöz, akit az emberek ugyan elvetettek, de aki Isten előtt választott és értékes, 5 ti magatok is mint élő kövek épültök szellemi házzá, hogy szent papsággá váljatok, hogy Jézus Krisztus által Isten előtt elfogadható szellemi áldozatokat ajánljatok fel. 6 Mert az Írásban benne van: „Íme! Választott követ, értékes alapszegletkövet teszek le Sionban; és aki hitet gyakorol benne, egy sem fog csalódni semmiképpen.” 7 Tehát nektek értékes ő, mert ti hívők vagytok; azoknak ellenben, akik nem hisznek, „ugyanaz a kő, amelyet az építők elvetettek, a szeglet fejévé lett”, 8 és „botlásnak kövévé, és botránkozásnak sziklájává”. Ezek elbotlanak, mert nem engedelmeskednek a szónak. Erre is jelölték ki őket.


S most már hozzá lehet olvasni a 1Péter 2:9, 10 is. Így lesz világos.

2013. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/121 anonim ***** válasza:
0%

Az előzmény:

'Teljesen mindegy, hogy milyen "sorrendben" történik a tanulmányozás, ha nem a Szentírás tiszta Szavából tanítanak, akkor mindegy mit olvasol fel először! Olvashatod csak a bibliát önállóan is, ha hamis vallásos elképzeléseket tanítottak neked arról, úgy fogod értelmezni.'


"Ezt ugye nem vonod kétségbe? Erre írtad utána, hogy "meglehet"."


"Igen meglehet. De Russel hogyan is kezdte? Szóval nem is olyan biztos az."


Kedves Vidiripi! Mi nem biztos? Hogy a bibliát millióféleképpen értelmezik, ha előregyártott romlott konzervekkel akarják magyarázni annak tartalmát? Márpedig az egyházak ősrégi, de egyáltalán nem autentikus hagyományai alapvetően meggátolják a pontos megértést! Ezt már Russell is felismerte.

------


""Bizonyítja-e, hogy nem kell Isten látható földi szervezetéhez tartozni a megmentés érdekében?! Erről van-e itt szó, vagy csak bele akartok hallani olyant, aminek semmi köze hozzá?"


Igen! Pl. mit lehet ebbe bele "hallani"?"


Igazság szerint nem lehetne belehallani azt, hogy nem kell Isten látható földi szervezetéhez tartozni a megmentés érdekében, de egyesek a saját szabadelvű filozófiájuk védelmében mégis megteszik, sok más versel együtt. Ugyanaz a szisztéma, mint a háromság esetében, abszolút másról szól az adott Írásszöveg, de mivel önmagában olvasva eléggé kevés konkrétumot tartalmaz, így bele lehet erőszakolni a jelentésébe mást is, de mondom: csak kiragadva a verset. Nos, ezért kell a teljes Írás átvizsgálása az ügyben.

------


""Kikhez is szólt itt Jézus? Akik bizonyítottan hamis tanokat követtek, igaz? Ámde helytelen-e komolyan és alaposan kutatni a bibliát? Nos, nézzünk csak meg más Írásszövegeket is:"


Nem! Nem helytelen. De a megmentés nem attól függ hogy valaki tisztában van az össze próféciával. Mert ugye a téma itt és most a megmentés."


A megmentés Isten igazságának a pontos ismeretétől IS függ! Mit is mondott Jézus az általatok is idézett János 17:3-ban?


(János 17:3) "Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról."


(Efézus 4:13) "míg el nem jutunk mindnyájan az egységre a hitben és az Isten Fiának pontos ismeretében, a felnőtt férfi szintjére, a termetnek arra a mértékére, amely a Krisztus teljessége szerint való"


(Filippi 1:9) "És azért imádkozom továbbra is, hogy szeretetetek még jobban és jobban bővelkedjen pontos ismerettel és teljes tisztánlátással"


(1Tim 6:20) "Ó, Timóteusz, őrizd meg, ami letétbe van helyezve nálad, elfordulva az üres beszédektől, melyek sértik azt, ami szent, és annak ellentmondásaitól, amit hamisan „ismeretnek” neveznek."

-------


"Jézus milyen szervezeti utasításokat adott az apostolainak?"


Pl. megszervezte a tanítványképző munkát, méghozzá az Őt követő hűségesek csoportjából, nem pedig válogatás nélkül, az utcáról behívott emberekből! Márpedig ha egy csoport együttműködik valamely közös munka elvégzésében, ahhoz szervezettség kell, melyet azok az emberek hajtanak végre, akik ezzel az adott SZERVEZET tagjai.

Bemásoltam már egyszer azt a szöveget, melynek az volt a címe, hogy "Mivel a „szervezet” szó nem szerepel a Bibliában, még az eredeti nyelveken sem, milyen jogunk van azt mondani, hogy Istennek van szervezete, vagy egyáltalán beszélni Isten szervezetéről?"

Ott sem volt konkrét bibliai ellenérved a "Isten szervezete" ellen, mert ez a fogalom olyan természetesen következik a Szentírásból, mint az hogy levegőt veszünk.

-------


"János 14:6 "Jézus ezt mondta neki: 'Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam.'"


És akkor nem volt az első sz.-ban EGY egységes és igaz egyház? E vers kizárja?"


"Nem az egyházról van szó hanem a szervezetről. S igen kizárja hogy szervezet lett volna."


Az egyház nem szervezet??? Te demagóg módon válaszolgatsz, semmi érvelés nincs, csak egyszerűen ellentmondasz még a józan észnek is. Tehát miből is következik az, hogy mert csak Jézuson keresztül juthatunk Istenhez, ezért nem létezik, nincs szükség Isten egységes földi szervezetére??? Hogyan is zárja ki egyik a másikat ha ennek az egységes földi szervezetnek a tagjai egyenként számolnak el Jézus előtt a cselekedeteikkel? Szerintem ti azzal nem vagytok tisztában, hogy mi ennek a látható és egységes földi szervezetnek a célja!


"Hibát követtem el! Idéznem kellett volna az igéket de csak a helyeket jelöltem meg. A fordításbeli eltérések miatt.

János 17:3 Az pedig az örök élet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és akit elküldtél, a Jézus Krisztust.

A "megismerni" és "ismeretet szerezni" kifejezések nem ugyan azt jelentik."


De nem ám! „A GINŌSKŌ (γινωσκω) szó azt jelenti: megismer, ismeretet szerez, felismer, megért, vagy teljes mértékben felfog” (Expository Dictionary of New Testament Words). A szó különböző jelentésárnyalatainak meghatározhatóságáról folytatott vitában egy ismert szótárszerkesztő, James Hope Moulton kijelentette: „A jelen idejű szótő — a γινωσκειν — tartós cselekvést fejez ki, vagyis’(egyre jobban) megismerni’” (A Grammar of New Testament Greek).


Az A Grammatical Analysis of the Greek New Testament megmagyarázza, hogy a János 17:3. versében használt gi‧no′sko kifejezés ’folyamatos előrehaladást jelent’. E görög szó egyéb megjelenési formáiról további megállapítást találhatunk Marvin R. Vincent: Word Studies in the New Testament című könyvében. Ott így mondja: „Az örökké tartó élet ismeretből áll, vagyis inkább az ismeretre való törekvésből, mivel jelen idejű formája egy folyamatra, egy haladó jellegű megértésre utal.” A. T. Robertson a Word Pictures in the New Testament című művében a „tovább halad a tudásban” kifejezést ajánlja a szó fordítására.


"Nem azt zárja ki. Ugyan is azt ,nem zárja ki. Azt viszont igen ,hogy a megmentés egy szervezettől függ. Na azt kizárja."


No ezért mondtam, hogy ti nem vagytok tisztában azzal, hogy mi volt és mi ma Isten földi szervezetének a célja. Ugyanis egy hamis vád, hogy a megmentést egy szervezet 'adja', vagy éppen 'attól függ'!!! Nem, erről szó sincs, de ettől még Jehova elrendezése, hogy legyen EGY szervezete, mely amennyire csak lehet, cselekszi az akaratát a földön az utolsó időkben.


Ésszerűen: az első sz.-ban is volt egy szervezett csoport, akiket isteni gondviselés által "keresztényeknek" kezdtek hívni. Az ő egységüket és szervezeti felépítésüket semmiféle módon nem tudod tagadni, mert akkor a Szentírást tagadod - akkor is, ha a konkrét szó nem szerepel a Bibliában, a rokon értelmű szavak viszont igen. Így tehát a „rend” vagy „elrendezés” jelentésű szó megtalálható az eredeti Héber Bibliában, melyek viszont szorosan kapcsolódnak a szervezet szóhoz.


""Mi kell ahhoz MA, hogy valakinél ott legyen a "Fiú"??? Csak egy érzés, egy felfokozott szívbéli állapot, állítólagos csodaadományok?"


A válasz ott van a Bibliában. A felfokozott szívbéli állapot és a csodaadományok ELŐTT."


A Biblia nem mondja, hogy pl. a csodaadományok mindvégig jellemezni fogják a keresztény gyülekezetet, épp az ellenkezőjét mondja, hogy meg fognak szűnni.

Már írtunk róla, hogy mit kell tenni annak érdekében, hogy Isten elismerését elnyerjük, erről szól a János 17:3 is. Jézus mondta. :-) Pontos ismeretet kellene szerezni róluk, nem hallgatva a mesékre, melyek mindkettőjükről hazugságokat terjesztenek.

Akkor és CSAKIS akkor lehetünk Jézus barátai, ha ezt elfogadjuk, ha az igazságot tárjuk az emberek elé, cselekedve Atyja akaratát, ahogy Ő tette.


Önmagában a "hit" kevés!!!!! Hányan, de hányan mondják nagy büszkén, hogy "én hiszek Jézusban", vagy "Jézus velem van", esetleg "élő kapcsolatban vagyok vele" - sokszor egyoldalúan hangsúlyozva, hogy csak a benne való hit fontos, függetlenül annak az igazságtartalmától.

Mennyi csalás!

2013. okt. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/121 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Mi nem biztos? Hogy a bibliát millióféleképpen értelmezik, ha előregyártott romlott konzervekkel akarják magyarázni annak tartalmát? Márpedig az egyházak ősrégi, de egyáltalán nem autentikus hagyományai alapvetően meggátolják a pontos megértést!"


Már megint az egyházak. Persze hogy ide térsz vissza ,mert ezt tanítják neked. De most nem Máriáról meg a szentekről van szó. Meg lehetne sorolni.

Hanyagold már a katolikusokat meg a reformátusokat is. A katolikusok szerinted tényleg hit által cselekszenek? Tisztelet a kivételnek.

Jehova tanúi is "millió" féleképpen értelmezik a Bibliát. Hiszen változnak a tanítások. S nem tudhatod hogy melyik fog változni. Ennek ellenére még is úgy tanítják hogy az az igazság aztán változtatunk rajta és az lesz az igazság. Természetesen nem az erkölcsi parancsokra gondolok.


"Igazság szerint nem lehetne belehallani azt, hogy nem kell Isten látható földi szervezetéhez tartozni a megmentés érdekében, de egyesek a saját szabadelvű filozófiájuk védelmében mégis megteszik, sok más versel együtt."


A keresztelkedés második kérdése. Amiről továbbra is azt állítom hogy nem Biblikus.


"Ugyanaz a szisztéma, mint a háromság esetében, abszolút másról szól az adott Írásszöveg, de mivel önmagában olvasva eléggé kevés konkrétumot tartalmaz, így bele lehet erőszakolni a jelentésébe mást is, de mondom: csak kiragadva a verset. Nos, ezért kell a teljes Írás átvizsgálása az ügyben."


Érdekes hogy a JW.org-on NEM elérhető a háromsággal foglalkozó kiadvány. Sőt a gyülekezetekben sem.

Lehet hogy kiadnak valami új tanítást?


"A megmentés Isten igazságának a pontos ismeretétől IS függ! Mit is mondott Jézus az általatok is idézett János 17:3-ban?"


(János 17:2) mint ahogy hatalmat adtál neki minden test fölött, hogy örök életet adjon mindazoknak, akiket neki adtál.


(Efézus 4:12-13) a szentek helyreigazítása céljából, szolgálat munkájára, a Krisztus testének felépítésére, 13 míg el nem jutunk mindnyájan az egységre a hitben és az Isten Fiának pontos ismeretében, a felnőtt férfi szintjére, a termetnek arra a mértékére, amely a Krisztus teljessége szerint való;


(Filippi 1:8-11) Mert tanúm az Isten, mennyire epekedem mindnyájatok után, oly gyöngéd vonzalommal, amilyen Krisztus Jézusé. 9 És azért imádkozom továbbra is, hogy szeretetetek még jobban és jobban bővelkedjen pontos ismerettel és teljes tisztánlátással; 10 hogy megbizonyosodjatok a fontosabb dolgokról, s így fogyatkozás nélküliek legyetek, és ne botránkoztassatok meg másokat, egészen Krisztus napjáig, 11 és telve legyetek igazságos gyümölccsel, ami Jézus Krisztus által van, Isten dicsőségére és dicséretére.


1Timóteusz 6:20 "Ó, Timóteusz, őrizd meg, ami letétbe van helyezve nálad, elfordulva az üres beszédektől, melyek sértik azt, ami szent, és annak ellentmondásaitól, amit hamisan „ismeretnek” neveznek."


Erre te mit teszel idézel nekem a Hirdetők könyvből. De én nem más könyvekből idéztem neked hanem a Bibliából.

S Pál mit tesz. ApCsel. 17:2 Pál pedig szokása szerint bement hozzájuk, és három szombaton is vitába szállt velük az Írások alapján. 3 Megmagyarázta és bizonyította nekik, hogy Krisztusnak szenvednie kellett, és fel kellett támadnia a halálból; és hogy ez a Jézus a Krisztus, akit én hirdetek nektek.

ApCsel. 20:20 Semmit sem hallgattam el abból, ami hasznos, hanem inkább hirdettem és tanítottam azt nektek nyilvánosan és házanként. 21 Bizonyságot tettem zsidóknak is, meg görögöknek is az Istenhez való megtérésről és a mi Urunkban, Jézusban való hitről


"Pl. megszervezte a tanítványképző munkát, méghozzá az Őt követő hűségesek csoportjából, nem pedig válogatás nélkül, az utcáról behívott emberekből!"


Ez lenne az életszerű megoldás. Behívsz valakit az utcáról és azt mondod neki hogy hirdesd az evangéliumot? Áruld már el nekem hogy melyik felekezet teszi ezt?

Mert nagyon érdekelne. Kíváncsivá tettél nagyon.


"Márpedig ha egy csoport együttműködik valamely közös munka elvégzésében, ahhoz szervezettség kell, melyet azok az emberek hajtanak végre, akik ezzel az adott SZERVEZET tagjai."


Igen ez így van.

De az a szervezet amelyről te beszélsz az tanításokat is ad ki és elvárja hogy elvileg "szent" szolgálatot végezzenek az Istennek a tagjai. S még azt is elvárja hogy felesküdjenek a szervezetre. De mire föl esküdnek föl a szervezetre? Isten szavára?

(Máté 28:19-20) Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig


"Bemásoltam már egyszer azt a szöveget, melynek az volt a címe, hogy "Mivel a „szervezet” szó nem szerepel a Bibliában, még az eredeti nyelveken sem, milyen jogunk van azt mondani, hogy Istennek van szervezete, vagy egyáltalán beszélni Isten szervezetéről?"


Nagyon egyszerű a válasz hogy miért nincs benne a szervezet szó a Bibliában.

Azért nincs benne mert az van írva hogy Krisztus teste. Így írja a Biblia.

1Korintusz 12:27 Ti pedig Krisztus teste vagytok, és egyenként annak tagjai.


"Ott sem volt konkrét bibliai ellenérved a "Isten szervezete" ellen, mert ez a fogalom olyan természetesen következik a Szentírásból, mint az hogy levegőt veszünk."


1Kor 10:16 Az áldás pohara, amelyet megáldunk, nem a Krisztus vérével való közösségünk-e? A kenyér, amelyet megtörünk, nem a Krisztus testével való közösségünk-e?

Kérd és megadatik.


"Te demagóg módon válaszolgatsz, semmi érvelés nincs..."


Oké pontosabban fogalmazok. Az a fajta szervezet amelyet az Őrtorony képvisel napjainkban olyan jellegű szervezet biztosan nem volt az első században. Élen a "hű és értelmes rabszolgával" Alias=vezető testület.


"Tehát miből is következik az, hogy mert csak Jézuson keresztül juthatunk Istenhez, ezért nem létezik, nincs szükség Isten egységes földi szervezetére???"


Olyanra nincs is amely azt állítja hogy rajta keresztül vezet az út az Atyához.


"Hogyan is zárja ki egyik a másikat ha ennek az egységes földi szervezetnek a tagjai egyenként számolnak el Jézus előtt a cselekedeteikkel? Szerintem ti azzal nem vagytok tisztában, hogy mi ennek a látható és egységes földi szervezetnek a célja!"


Azt írod nekem hogy "ti"! Kikre gondolsz? Mert én itt egyénileg vagyok és nem képviselek semmilyen csoportot vagy egyházat. De igen is tisztában vagyok hogy mi az Őrtorony szervezetnek a célja.


"De nem ám! „A GINŌSKŌ (γινωσκω) szó azt jelenti: megismer, ismeretet szerez, felismer, megért, vagy teljes mértékben felfog” (Expository Dictionary of New Testament Words). A szó különböző jelentésárnyalatainak meghatározhatóságáról folytatott vitában egy ismert szótárszerkesztő, James Hope Moulton kijelentette: „A jelen idejű szótő — a γινωσκειν — tartós cselekvést fejez ki, vagyis’(egyre jobban) megismerni’” (A Grammar of New Testament Greek)."


Hát ez jó! Az ÚVF. még is így adja vissza.

(János 17:3) Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad..."

Kérdés a házastársadat megismered vagy ismeretet szerzel róla?


"No ezért mondtam, hogy ti nem vagytok tisztában azzal, hogy mi volt és mi ma Isten földi szervezetének a célja. Ugyanis egy hamis vád, hogy a megmentést egy szervezet 'adja', vagy éppen 'attól függ'!!! Nem, erről szó sincs, de ettől még Jehova elrendezése, hogy legyen EGY szervezete, mely amennyire csak lehet, cselekszi az akaratát a földön az utolsó időkben."


Hamis vád?

"Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez kell tartoznod, Isten akaratát kell cselekedned."

Örökké élhetsz Paradicsomban a Földön 255. oldal. 14. bekezdés.

"A rabszolga segítségével tudunk szilárdak lenni az igazságban és lehetünk jó kapcsolatban Istennel. (Máté 4:4 ,János 17:3) Őrtorony 2013 07.15. 20. oldal.


Kiemelem neked: "A RABSZOLGA SEGÍTSÉGÉVEL..."


"Ésszerűen"


Ha mindent ésszerűen csinálnék akkor nem lenne hitem. Az emberi ésszerűség nem engedné meg hogy ne szóljak vissza amikor a hitem miatt gúnyolódnak vagy bántanak.

Megtérésem előtt ha valaki bántott akkor az volt az ésszerű hogy én is bántottam őt.


"az első sz.-ban is volt egy szervezett csoport, akiket isteni gondviselés által "keresztényeknek" kezdtek hívni. Az ő egységüket és szervezeti felépítésüket semmiféle módon nem tudod tagadni, mert akkor a Szentírást tagadod..."


Nem a gyülekezeti elrendezést támadom hanem az Őrtorony szervezetet nálad egy a kettő de én külön választom. S ebből adódik a félreértés köztünk. De ez csak most lett világos számomra.


"A Biblia nem mondja, hogy pl. a csodaadományok mindvégig jellemezni fogják a keresztény gyülekezetet, épp az ellenkezőjét mondja, hogy meg fognak szűnni."


Pedig nagybetűvel írtam. MONDOM AZ ELŐTT ELŐTT ELŐTT ELŐTT ELŐTT ELŐTT ELŐTT ELŐTT ELŐTT.

"A válasz ott van a Bibliában. A felfokozott szívbéli állapot és a csodaadományok ELŐTT."


Pont azt szúrtad ki aminek nincsen köze a dologhoz. ELŐTT ELŐTT.

Na elmélkedj még egy kicsit.


"Pontos ismeretet kellene szerezni róluk, nem hallgatva a mesékre, melyek mindkettőjükről hazugságokat terjesztenek."


Mi is azok a mesék?


"Akkor és CSAKIS akkor lehetünk Jézus barátai, ha ezt elfogadjuk, ha az igazságot tárjuk az emberek elé, cselekedve Atyja akaratát, ahogy Ő tette."


Ámen!


"Önmagában a "hit" kevés!!!!! Hányan, de hányan mondják nagy büszkén, hogy "én hiszek Jézusban", vagy "Jézus velem van", esetleg "élő kapcsolatban vagyok vele" - sokszor egyoldalúan hangsúlyozva, hogy csak a benne való hit fontos, függetlenül annak az igazságtartalmától."


Szoktam nekik gratulálni. Aztán pedig megmutatom neki a Bibliából hogy ezzel a kijelentésükkel hol is állnak. Hát nem vagyok népszerű.


"Mennyi csalás!"


Vagy inkább a vágy hiánya hogy megismerjék az Atyát és a Fiút. Elképzelhető hogy nem vonzza őket az Atya?

2013. okt. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/121 anonim ***** válasza:
0%

"Jehova tanúi is "millió" féleképpen értelmezik a Bibliát. Hiszen változnak a tanítások. S nem tudhatod hogy melyik fog változni."


A Tanúk egyféleképpen értelmezik a Bibliát, de mivel hosszú időn keresztül vallási homályba burkolták, valamint természetszerűleg az idő előrehaladtával is több minden tárul fel az őszinte tanulmányozok előtt, így időnként helyesbítésre kerül sor annak pontosabb értelmezésében. Ha pontosan nem is tudjuk, hogy mi fog változni, azt viszont biztosan tudjuk, hogy MI NEM!

Semmi értelme azon csámcsogni állandó jelleggel, hogy vannak változások. Azon miért nem rágódsz, ahol nincsenek? Pedig ezzel van tele a föld.


"Ennek ellenére még is úgy tanítják hogy az az igazság aztán változtatunk rajta és az lesz az igazság."


De min és miért változtattunk? A 99% nem változik! Az első sz.-i tanítványok sem értettek mindent, sőt voltak hamis várakozásaik, gondolataik, mégis abba az EGYETLEN igaz szervezetbe tartoztak, ahova abban az időben tartozniuk kellett, ha Jehovát akarták szolgálni és Krisztust követni!

Vagy tán kétségbe vonod, hogy azoknak, akik Krisztus-követők akartak lenni, azoknak el kellett hagyniuk a korábbi vallásukat, gyülekezetüket és a keresztény egyházhoz kellett csatlakozniuk? Kétségbe vonod-e, hogy nem volt más alternatíva, csak az az egyetlen?!!


Engedi-e a Biblia, hogy később legyen ilyen választási lehetőség, melyekben "egyaránt jó helyen vagy", vagy éppen elítéli???


"A keresztelkedés második kérdése. Amiről továbbra is azt állítom hogy nem Biblikus."


MIÉRT? Nem baj, hogy ezzel a válasszal mindig adós maradsz?


"Érdekes hogy a JW.org-on NEM elérhető a háromsággal foglalkozó kiadvány. Sőt a gyülekezetekben sem.

Lehet hogy kiadnak valami új tanítást?"


A háromság leleplezése már nagyon régi tanítás, s ezt lehet korszerűsíteni is. Tán abban reménykedsz, hogy magával a háromsággal kapcsolatban lesz nagyobb pálfordulás? Akkor ki kell ábrándítsalak, mert ez csak azt bizonyítja nálad, hogy nagyon nem értetted meg ennek a pogány filozófiának a Szentírással való összeférhetetlenségét.


"Erre te mit teszel idézel nekem a Hirdetők könyvből. De én nem más könyvekből idéztem neked hanem a Bibliából.

S Pál mit tesz. ApCsel. 17:2 Pál pedig szokása szerint bement hozzájuk, és három szombaton is vitába szállt velük az Írások alapján."


Mondja valahol is az Írás, hogy semmiféle segédeszközt nem lehet használni? Tán az "Írások alapján" kifejezés ezt jelenti? Ne legyünk már bigottak.


"Ez lenne az életszerű megoldás. Behívsz valakit az utcáról és azt mondod neki hogy hirdesd az evangéliumot? Áruld már el nekem hogy melyik felekezet teszi ezt?"


Azért hangsúlyoztam ki azt, hogy kikből, mert az egy Jézus által megszervezett munka volt, melyet a tanítványai szervezett népként hajtottak végre. Később ennek mintájára szerveződött az igaz keresztény egyház Isten akaratának a cselekvésére.


"De az a szervezet amelyről te beszélsz az tanításokat is ad ki és elvárja hogy elvileg "szent" szolgálatot végezzenek az Istennek a tagjai."


Jehova Tanúi bibliai tanításokat állít helyre, és Jehovához hűséges tagjai annak fényében élnek és cselekszenek. Nem saját tanaik vannak.


"S még azt is elvárja hogy felesküdjenek a szervezetre."


Mivel?


"Nagyon egyszerű a válasz hogy miért nincs benne a szervezet szó a Bibliában.

Azért nincs benne mert az van írva hogy Krisztus teste. Így írja a Biblia.

1Korintusz 12:27 Ti pedig Krisztus teste vagytok, és egyenként annak tagjai."


A szervezet szó szinonimái egy az egyben megtalálhatóak a Bibliában! Igen, Krisztus teste az igaz keresztény gyülekezet, de vajon "szervezetlen, egymásnak ellentmondó és szétszórt teste"??? Vagy EGYSÉGES teste, akik egy igaz keresztény egyházban teszik Isten akaratát?!!


"Oké pontosabban fogalmazok. Az a fajta szervezet amelyet az Őrtorony képvisel napjainkban olyan jellegű szervezet biztosan nem volt az első században. Élen a "hű és értelmes rabszolgával" Alias=vezető testület."


Ez semmiképpen sem egy "pontos" fogalmazás, megint adós maradtál a bizonyítással. Mi sok versel tudjuk igazolni, hogy ma Jehova szervezete ugyanolyan minta szerint épül fel. Az Írásokból egyértelműen kitűnik, hogy volt Vezető Testület. Jézus nem közvetlen "sugalmazás" által vezette őket. Márpedig vezetés és irányítás volt a gyülekezetekben.


"Olyanra nincs is amely azt állítja hogy rajta keresztül vezet az út az Atyához."


Te már megint erősen TORZÍTASZ. Most mond, te szándékosan nem érted, és szándékos, hogy erőnek erejével nyomod mindig a fals szövegeidet? Ki mondja azt, hogy nem Jézus a közvetítő, akin keresztül juthatunk Jehovához?! De ettől még LÉTEZETT AZ ELSŐ SZ.-BAN IS, és létezik ma is EGY igaz keresztény egyház, mint Isten elrendezése.


Tagadod-e, hogy ha Isten kegyét el akarta valaki érni az első sz.-ban (de előtte is!), akkor el kellett hagynia a régi vallását és csatlakoznia kellett a keresztény közösséghez?


"Azt írod nekem hogy "ti"! Kikre gondolsz? Mert én itt egyénileg vagyok és nem képviselek semmilyen csoportot vagy egyházat."


Erre előttem lehetsz büszke, de a Szentírás fényében kevésbé. Már megint a 'csoportfóbiádon' lovagolsz. Már megbeszéltük, hogy attól, hogy te nem "képviselsz semmilyen csoportot" sem, még besorolható vagy valamely halmazba. Itt most speciel azok közé, akik a csoporthoz tartozásról és az "igaz vallásról" hasonlóan vélekednek, mint te.


"De igen is tisztában vagyok hogy mi az Őrtorony szervezetnek a célja."


Nem, te szemlátomást azzal vagy csak tisztában, hogy a szellemi irányzatod szerint mit tartanak erről a kérdésről mások. Valójában azzal kellene tisztában lenned, hogy Jehova miért állított mindig is egy egységes és KIZÁRÓLAGOS földi szervezet az Őt imádóknak!


"Kérdés a házastársadat megismered vagy ismeretet szerzel róla?"


Ugye azért érted a lényegét annak az érvelésnek, melyet bemásoltam?? Mert ahhoz képes, hogy kritizálod, nem cáfolod.

A házastársunkról is folyamatosan ismeretet szerzünk, vagy te nem így gondolod? Még őt sem fogjuk soha tökéletesen megismerni a szó abszolút értelmében, hát akkor a láthatatlan Mindenható Istent hogyan ismerhetnénk meg teljességében?


"Hamis vád?

"Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez kell tartoznod, Isten akaratát kell cselekedned. Örökké élhetsz Paradicsomban a Földön 255. oldal. 14. bekezdés.""


Ugye nem mondod, hogy ilyen értetlen vagy? Ez még nem azt jelenti, hogy a megmentést a szervezet adja, vagy a szervezettől függ!!!!!!!!! Annak más a célja és jelentősége.

Sokadszorra érvelek az első sz.-i keresztény gyülekezettel, mert azok esetében nem volt tán elmondható ugyanez?


""A rabszolga segítségével tudunk szilárdak lenni az igazságban és lehetünk jó kapcsolatban Istennel. (Máté 4:4 ,János 17:3) Őrtorony 2013 07.15. 20. oldal."


Igen, Jehova EMBERI SEGÍTSÉGEKET használ fel a szolgái védelmére és szellemi vezetésére, tán nem olvastál még ilyent a bibliádban?!


"Kiemelem neked: "A RABSZOLGA SEGÍTSÉGÉVEL...""


Én is kiemelem: 'Jehova EMBERI SEGÍTSÉGEKET használ fel..."


"Ha mindent ésszerűen csinálnék akkor nem lenne hitem."


Pedig a hit az ésszerű, nem a hitetlenség. :-)

2013. okt. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!