Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Jehova tanúja követi...

Hány Jehova tanúja követi jelen pillanatban az Őrtorony tanítását a világon?

Figyelt kérdés

Valós számokat szeretnék ha lehet mert érdekelnek ezek az adatok.

Nagyon köszönöm!

Ne priviben írjatok mert beszélgetés céljából tettem fel a kérdést csak saját kutatást végzek.

Mégegyszer köszi!



2013. szept. 24. 06:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/121 anonim ***** válasza:
72%

Vidiripi


"A földi paradicsomban nem is láthatod Jézus nevét mivel a Károli Biblia szerint is ,nem a földről fog uralkodni,tehát nem ott lesz a lakhelye."


Hogy érted azt hogy "nem is láthatod Jézus nevét"?

2013. szept. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/121 A kérdező kommentje:

Kedves #28 tanú!

Csalódást kell okoznom neked abból a szempontból,hogy tudom mit jelent és hogyan vezetnek le egy prédikációt a Jehova tanúi.

Elhangzik egy ének a felkészűlt tanú elmond egy imát és megkezdődik a prédikáció,persze közben előkerülnek az őrtornyok meg a bibliák.

,,Mai előadásom arról fog szólni,hogy hogyan védjük meg magunkat Sátán támadásaitól? Kedves testvéreim az Őrtorony xy oldalán keressük meg a fent említett címet és nézük meg hogyan készüljünk fel e támadások ellen.,,

És innettől kezdve a ,,felkészűlt,, tanú már csak egy bábu aki irányitva van az Őrtorony által és vele együtt mindenki a teremben.

Nem a saját gondolataival tartja a prédikációt hanem amit az őrtorony kinyomtatott neki.

És ez így működik és sajnos egyre többen és többen olvadnak bele ebbe az ,,imádati egységbe,, megfeledkezve mindenről,megfeledkezve Jézus Krisztusról,szavairól,tanításairól. Éljen az egység hallelúja!

Éljen a szervezet,hallelúja!

Éljen az őrtorony,hallelúja!

Nem! Felejtsd el! Nem kell neked bemenni a te belső szobádba magadra zárni az ajtót! Nem nem kell neked személyes kapcsolatot teremteni Jézussal! Minek? Itt vagyunk mi neked. Hallelúja! Mi vagyunk az út,mi vagyunk az igazság,mi vagyunk az élet!

Melyik út?

Melyik igazság?

És melyik élet?

Kedves tanúk!

Jézus Krisztus nélkül a ti útatok nem vezet sehova,csak a lejtőn lefele..

2013. szept. 25. 17:48
 33/121 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagy benne, kívülről nem tudsz felvilágosítani. Keserűség és ellenségeskedés érződik rajtad. Sajnálom.
2013. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/121 A kérdező kommentje:

Tényleg? :)

És ha azt mondom,hogy benne voltam akkor se hiszel nekem?

Kérlek hidd el tudom mit beszélek, és amit mondok az nem az én igazam! Hanem azé az "emberé" aki megváltott engem,és nem egyszer hanem kétszer.

És azt is hidd el,hogy nem vagyok az ellenséged.

2013. szept. 25. 21:48
 35/121 anonim ***** válasza:
21%

Jehova tanúja vagyok és nem az örtorony tanítását követem, hanem a Bibliáét. Az örtorony egy segédeszköz a Biblia megértéséhez.


Tudomásom szerint jelenleg több mint 7 millió Jehova tanúja él a világon.

2013. szept. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/121 anonim ***** válasza:
17%
Ha mindenki megértené a Bibliát, csak egy keresztény vallás létezne a földön. Ez nem adatik meg mindenkinek, mivel Isten nem fogad el minden vallást csak egyet. Csak egynek ad a szent szelleméből ahhoz, hogy megérthessék a Bibliát.
2013. szept. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/121 A kérdező kommentje:

Kedves 36!

Idéznélek ha nem haragszol meg:

"Isten csak egynek AD a Szent Szelleméből..."

Biztos vagy ebben?

Kezdetnek idézném a kezdetet: A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett."(1Móz.1,2)

Magyarázd meg nekem kérlek,hogy Isten Lelke,hogy tud lebegni a vizek felett Isten nélkül?

Sőt neked jobban kellene tudnod mivel te nem hiszel a lélek "halhatatlanságában".

Két lehetőség van,az egyik az,hogy két külön "személy" a másik meg az,hogy az egész Biblia egy nagy hazugság,ha már így kezdi az elején akkor hogyan tudunk hinni benne. Ha ezt nem tudjuk elfogadni akkor hogyan fogadnánk el a többit?

De ha egy kicsit előbbre haladunk Lukácshoz,itt van egy figyelemreméltó ige amit kár lenne kihagyni:

"És leszálla ő reá a Szent Lélek TESTI ábrázatban mint egy galamb, és szózat lőn MENYBŐL, ezt mondván: Te vagy amaz én szerelmes FIAM, te benned gyönyörködöm!"(Luk.3,22)

Akkor hogy is van ez?

Továbbá pedig rátérnék a lényegre, Az Atya nem ADJA a Szent Lelket hanem küldi:

"Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben KÜLD az Atya, az mindenre TANÍT majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek."(Ján.14,26)

Lehetséges ez?

Nem szeretném az egész Bibliát idézni mert akkor talán reggelig sem fejezném be.

A lényeg egy, a Szent Lélek nem adva van hanem a Szent Léleknek saját akarata van.

Csak ezt el is kell tudni fogadni.

2013. szept. 26. 20:31
 38/121 anonim ***** válasza:
7%

Ahogy olvasom a válaszokat, úgy látom a kérdező, talán hitehagyott lehet, ezért nem értem a Testvéreimet miért válaszolgatnak neki.

Ha tévedek akkor elnézést.

De...

Aki ismeri a Bibliában a Máté 24:45-47-verseket, az tudja, hogy Jézus egy kis csoportot használt fel és használ fel ma is sokak táplálására szellemileg.

akkor 12. apostolával táplált sok ezreket, most ismét kevesen táplálnak sokakat de már nagyobb mértékben


Egy ilyen szolga van aki a KELLŐ IDŐBEN adja ki a szellemi táplálékot Jézus házi szolgáinak a bibliából.

az apostolok is használtak egyéb leveleket, utasításokat a gyülekezetnek felolvasásra megtartás végett, nem csak az írásokat,

Ők lettek ki nevezve a nyáj szellemi táplálására, hogy egységes imádatot mutassanak be Istennek Jézus támogatásával, ahogy a Máté 28:20. vers vége mondja, hogy Jézus azokkal lesz akik ezt a feladatot végzik.

Vagy is a világméretű prédikáló, és tanítványképző munkát.


ezt a munkát pedig egyetlen egy kis csoport végzi szerte a világon egységben.

ezt pedig nem lehet meg cáfolni.

egyébként pedig a biblia nem vita tárgya. :)

Katy Weaver

2013. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/121 A kérdező kommentje:

Katy!....

Igen hite hagyott vagyok!

És!? Hol van Jézus szeretete bennetek?

Mindegy!

2013. szept. 29. 21:12
 40/121 anonim ***** válasza:
72%

Vidiripi


Katy Weaver!


"Aki ismeri a Bibliában a Máté 24:45-47-verseket, az tudja, hogy Jézus egy kis csoportot használt fel és használ fel ma is sokak táplálására szellemileg."


Hmm...használt fel? Ez érdekes. (János 14:26) De a segítő, a szent szellem, melyet az Atya küld majd az én nevemben, az mindenre megtanít titeket, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek.


A Biblia ellent mond neked Katy. Jézus a segítőt használta fel arra hogy szellemileg tápláljon.


"egyébként pedig a biblia nem vita tárgya."


Ha eddig nem tűnt volna fel nem is a Biblián megy a vita ,hanem azon amit az Őrtorony állít.

2013. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!