Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Jehova tanúja követi...

Hány Jehova tanúja követi jelen pillanatban az Őrtorony tanítását a világon?

Figyelt kérdés

Valós számokat szeretnék ha lehet mert érdekelnek ezek az adatok.

Nagyon köszönöm!

Ne priviben írjatok mert beszélgetés céljából tettem fel a kérdést csak saját kutatást végzek.

Mégegyszer köszi!



2013. szept. 24. 06:51
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/121 anonim ***** válasza:

Vidiripi


„Kedves Vidiripi, a második leveled elején lévő példácskáid arra jó bizonyítékok, hogy mennyire ki lehet forgatni a valóságot, ha kicsit másként fogalmazunk olyan dolgokról, melyekhez nem értünk.”


Jó akkor legyen kiforgatva. Akkor is ilyen történeteket lehet hallani. S ez tény! Közvetlenül olyan személytől hallottam a dolgot akivel megtörtént a eset. Szerettem volna beszélni a másik féllel is a tanúkkal de nem árulták el hogy név szerint kik is voltak pedig az a tanú akinek elmeséltem az esetet tudott róla. de nem volt hajlandó elárulni a hölgyek nevét. Így a továbbiakban nem is érdeklődtem. Mert nem láttam értelmét. Egyébként egy másik ügy kapcsán is csak hónapokkal később sikerült megtudnom annak a személynek a nevét aki felelős volt egy ügyben amely valamelyes engem is érintett és voltak dolgok amelyeket nehezményeztem s szerettem volna személyesen is tisztázni. Ennek ellenére még is nyomatékosan arra kértek hogy ne tegyem. Akkor úgy döntöttem hogy tekintettel leszek erre a kérésre de így utólag azt mondom hogy nem ezt kellett volna tennem és nem hallgatni arra aki ezt kérte tőlem hanem ahogy kiderült az illető neve azonnal elbeszélgetni vele és szembe állítani tettei következményével. Nekem is vannak személyes megtapasztalásaim nem csak mások által elmondott történetek.

Már maga a megfogalmazás is hogy „példácskáid” ez a megfogalmazási mód is arra utal hogy te magad pont azt csinálod amiről írsz. Kiforgatod a valóságot. Azt a benyomást akarod ezzel kelteni hogy nem értek hozzá. Pedig volt ami velem történt meg.


„Emlékezz az égő ház szemléltetésre és ehhez képest mond azt, hogy "zaklatás"!”


Ezek a történetek nem az én személyes megtapasztalásaim hanem olyan történetek amelyeket nekem mondtak el. S ők zaklatásnak vették ezt a dolgot.


„Teljesen mindegy, hogy ki, mit érez annak, a tények egészen mást mutatnak.”


Teljesen mindegy hogy melyik tanú mit érez ,Jehova tanúit nem üldözik Magyarországon. Pedig van olyan tanú aki azt állítja hogy őt üldözik vagy üldözték a hite miatt de ez nem igaz mert az érzései azok megtévesztők és a tények egészen mást mutatnak.

„Másrészt olyan területről fecserészünk, amely tökéletlen emberek, nem tökéletes eljárásmódjáról szól - sőt, nem tudni pontosan hogyan zajlottak az ilyen EGYOLDALÚ elbeszélések.”

Fecserészünk? Akkor ne tegyük! Beszélj komolyan a dologról! Ugyan is én azt tettem.


„Könnyű hibát találni olyan tevékenységben, melyet SENKI MÁS nem végez, ezért nem szimpatikus Sátánnak!”


Azért nem szimpatikus ez a dolog Sátánnak mert senki más nem végzi? Hogy mik vannak ezt nem is gondoltam volna. Tehát ha jóval több ember ezt csinálná akkor már egyből tetszene Sátánnak? Miért kell ebből is mennyiségi kérdést csinálni? Nem értem!


„Ez még nem jelenti azt, hogy korrekt és helyes a Biblia fényében.”


Akkor kérd Istent imában hogy változtassa meg ezeknek az embereknek az érzéseit. Vagy mit tudom én hogy mi legyen. Majd kitalálsz valamit hogy megváltozzanak az érzéseik. Ez kb. olyan hogy úgy érezz irántam mint a hozzád közel álló barátaid felé akik természetesen a hittestvéreid is. A levelezésünk miatt ennek már rég meg kellett volna történnie. Nyugtass meg hogy így érzel.


„Az, hogy valaki fanatikusan (tehát kellő alátámasztás nélkül, elfogultan) hisz valamiben, még nem teszi igazzá.”

A tanúk is fanatikusan hisznek vagy elvannak hitetve? Ez így nagyon általános és rengeteg mindenkire illik.


„Mert sokféle kultúrájú ember, sokféle hátterű embert tanít, és hogy ne legyen ebből semmilyen vita és nézeteltérés. Jehova Tanúi MULTIKULTÚRÁJÚ társaság, éppen ezért olyan megszólítást alkalmaznak egységesen, mely mindenhol elfogadott.”

Te most véletlenül nem az a fanatikus vagy hisz valamiben körömszakadtáig de ez még nem teszi igazzá? Multi kultúrájú? Hát ez jó. Maradjunk annyiban hogy akkora kulturális eltérések vannak hogy azokat nem lehet egységesíteni a világ minden tájára. Helyi szükségletek! Ha a gyülekezet vezetők ezt nem tudják meglátni akkor nagy a baj. Mert még ezt is központilag kell irányítani. Ez tapintat kérdése. Szokások ide vagy oda ezt nem lehet egységesíteni csak akkor ha nem vesszük figyelembe az eltérő kultúrák szokásait. Hanem felállítunk egy általános szabályt ami mindenkire érvényes. Na ekkor már beszélhetünk egységről de akkor a különféle szokások háttérbe szorulnak. De erről ez a bibliai ige jut eszembe.

1Korintusz 9:20 A zsidóknak olyanná lettem, mint aki zsidó, hogy megnyerjem a zsidókat; a törvény uralma alatt levőknek, mint a törvény uralma alatt levő - pedig én magam nem vagyok a törvény uralma alatt -, hogy megnyerjem a törvény uralma alatt levőket. 21 A törvény nélkülieknek törvény nélkülivé lettem - pedig nem vagyok Isten törvénye nélkül, hanem Krisztus törvénye szerint élek -, hogy megnyerjem a törvény nélkülieket. Nekem valahogy nem az-az érzésem hogy ez az intézkedés összhangban lenne ezzel az igével.


„A szellem ajándékáról van szó!”


Látod, olyan dolgokról mondasz előzetes véleményt (más, ilyen-olyan indulatúak hatására), amelyet nem kellően gondoltál át! egyáltalán elolvastad az igeszakaszt? Nem csak a csodaajándékokról van benne szó. Kegyelmi ajándék ,szolgálatok ,isteni erő ,bölcsesség igéje ,ismeret igéje ,vagy a hit.


„A tanítványképzésben pedig a Biblia és a történelmi feljegyzések szerint is, minden tanítvány részt vett, mivel mindenkinek felelőssége volt az ige hirdetése. Különben nem tanúskodott volna Istenről.”


Ez a tanítás érdekes dolog. Azt látom hogy nem mindenki végezte ezt a tanítást hanem a szellem választott ki erre embereket. Az hogy valaki beszél a hitéről egy embernek az valóban mindenki érint hiszen szánkkal teszünk vallást a hitünkről. De az hogy tanítson valaki az már ajándék a szellem ajándéka.

1Korintusz 14:26 Mi következik mindezekből, testvéreim? Amikor összejöttök, kinek-kinek van zsoltára, tanítása, kinyilatkoztatása, nyelveken szólása, magyarázata: minden épüléseteket szolgálja!

Efézus 4:11 , 2Timóteusz 4:5 ,1Korintusz 12:28 ,Jeremiás 3:15 Adok majd nektek szívem szerint való pásztorokat, akik hozzáértéssel és okosan legeltetnek benneteket.


ApCsel 21:8 Másnap elindultunk, és megérkeztünk Cézáreába. Bementünk Fülöp evangélista házába, aki a hét közül való volt, és nála maradtunk.


Vajon miért emeli ki külön hogy EVANGÉLISTA?


„NINCS KÉREGETÉS! TÁJÉKOZTATÁS van, nem pedig "kéregetés". Ugye a magyar nyelv kifogott rajtad...?”


Akkor a költségek fedezése van. Amire a kongresszusok alkalmával többször is felhívják a figyelmet. Feltételezem ezt azért kell megtenni mert az adományozásra kijelölt hely vagy helyek nem egyértelműek hogy mi célt szolgálnak. A testvéreket többször is figyelmeztetni kell hogy nehogy elfelejtsék az adományaikat bedobni mert ugye ez annyira szívből jön hogy bizonyára elfelejtik állandóan. Igen a magyar nyelv az kifog rajtam főleg akkor amikor felolvassák a pénzügyi jelentést amely olyan furcsán van megfogalmazva hogy ember legyen a talpán aki hirtelen eligazodik rajta.


„Más célból NEM LEHET tartósan és jól végezni, de próbáld ki!”


De lehet mégpedig azért hogy a családja megmaradjon és ne veszítse el őket vagy hogy meglegyen a minimális óraszáma. Hogy a vének ne kezdjék úgy gondolni hogy megromlott a szellemiség. Több dolog is van ami az oka lehet. Lehet tartósan és tanú szempontból jól végezni.


„Többszörös ellenőrzés történik, valamint olyan szellemiségű testvérek csinálják, akik nem most estek be az ajtón (sohasem egyedül). Jehova Tanúinál ez a bibliai szellemiség jól ellenőrizhető, ugyanis nem csak passzív jelenlétről szól, mint a világ legtöbb vallásos csoportjában.”


Úgy legyen!


„Ha pedig mégis megtörténne a baj, el lesz távolítva, nem pedig áthelyezve. „


Már megint a katolikus egyház.


„Röhejes az ENSZ rögeszméd, hiszen semmi Írásellenes sem történt ezzel kapcsolatban. A Hirdetők könyv hogyan is írhatott volna (ha kellene is) erről, hiszen jóval korábban íródott, mint ahogy a kapcsolatot felmondták.”


Mégsem tájékoztatták a tagokat arról hogy az Őrtorony kapcsolatban áll ezzel a szervezettel.

Mit is tanít az Őrtorony erről a szervezetről? Talán ezért ilyen röhejes az a dolog. 


„Ahol kiküldi Jézus a 70-et, valamint a már idézett helyeken.”


Rengeteg ige lett idézve. Pontosan melyekre gondolsz? A 70 tanítvány kiküldése az meg van.


„Igen, a Bibliát a név teszi hitelessé, JEHOVA NEVE!”


Akkor ha magamra írom a nevet akkor hiteles leszek? Ugyan már! Önmagában a név nem teszi hitelessé. A pontossága és a beteljesedő próféciák adják az ellenőrizhető hitelességét.


„De bizony igaz! Nem azért kellett változtatni, mert nem a Biblia adta a hitelét annak, amit tanítunk, hanem azért, mert nem vagyunk tökéletesek. Ez az állandó kötözködésed, értetlenkedésed jól jellemes téged, lassan sportot űzöl belőle. De hogy mi értelme...?”


Keresem a választ arra hogyan lehetséges az hogy nem ihletett de szellemtől vezérelt s máris irányíthatja emberek millióinak az életét világszerte.


„Ezen kívül pedig nem a személy neve a fontos, hanem a munka igazsága!”


Korábban azt írtad hogy a név teszi hitelessé a Bibliát. Akkor itt is kellene a név hogy hiteles legyen. De inkább azért hogy ellenőrizhető legyen. A munka igazsága azt bizonyítja hogy Jehova tanúi tévednek s ez már állandó jelleget öltött az idővel kapcsolatos próféciák értelmezésénél.


„Mert a legelterjedtebb volt magyarul! Gondoltad volna? De ezt is említettük itt már valamikor - szelektíven figyelsz.”


Vajon ez nem a tekintély elvűséget támasztja alá? Azért tekintély elvű mert ez a legelterjedtebb. Tudom jól hogy azért használták mert ez volt és általában most is ez a legelterjedtebb fordítás az országban.


„Annak lenne nagy visszhangja, ha nem lett volna megfelelő világi/teológiai iskolája melyet a világ (nem Isten) elismer.”


Az ÚVF. kapcsán ez meg is van. Pontosan azon okok miatt amiket említesz is. Ugyan is azért csak kiszivárgott a nagy titkolódzás ellenére hogy kik fordították. Egyértelmű hogy nem az volt Isten akarat hogy ez örökre titok maradjon.

Máté 10:25 Elég a tanítványnak, hogy olyanná legyen, mint a mestere, és a szolgának, mint az ura. Ha a ház urát Belzebubnak nevezték el, mennyivel inkább házanépét?" 26 "Tehát ne rettenjetek meg tőlük! Mert nincs olyan rejtett dolog, amely le ne lepleződnék, és olyan titok, amely ki ne tudódnék.

Lukács 12:2 Nincsen olyan rejtett dolog, amely le ne lepleződnék, és olyan titok, amely ki ne tudódnék.

Ezt tudniuk kellett a fordítóknak is. Még is kötötték az „ebet a karóhoz”. Nekem továbra is az a véleményem hogy egészen más okból van az hogy nem közölték azt hogy kik készítették a fordítást. Ugye szabadon és nyíltan hozzá lehet férni az információkhoz. Nincs titok. Nincs titkolódzás. Írtad korábban. Ennek ellenére még is rendszeresen olyan kérdések merülnek fel amelyekre nincs válasz. Elnézést ez így nem teljesen pontos válasz van! Az a válasz hogy nem lényeges a kérdés így nem kell vele foglalkozni.

De akkor azzal miért is foglalkozik az Őrtorony hogy hogyan legyenek szólítva a válaszolók az összejöveteleken. Az lényeges de hogy kik készítették az ÚVF az már nem az. Meg az ENSZ kapcsolat sem meg lehetne még sorolni. Tudom röhejes de neked meg jusson eszedbe ez a mondatod akkor amikor pont azt magyarázod valakinek hogy Isten neve hányszor fordul elő a Héber Iratokban. Nem röhejes hogy ezt állandóan elmondod? Pedig hányszor elmondtad már. Na nekem sem röhejes elmondanom hogy az Őrtorony kapcsolatban állt az ENSZ-szel holott azt tanítja róla hogy közvetlenül a Sátán szervezete. Természetesen csak én látom úgy hogy ebben van némi ellentmondás vagy inkább az a tény hogy ezzel kapcsolatban nincs hivatalos álláspont. Ennyi év alatt még mindig nem született. De talán majd később hiszen azt is elismerték hogy téves időpontokra várták a világvégét.


U.I.: Mond csak szoktad e ellenőrizni mind azt amit a társulat kiadványaiban írnak? Ha nem miért nem? Talán azért mert te is a tekintélyelvűség csapdájába estél? A társulatnak van e tekintélye a tanúk körében? Igen egyértelműen van. Csak nehogy ők meg abba a hibába essenek hogy már bálványként tekintenek a szervezetre. Mert akkor már nagyon nagy a baj.

2013. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/121 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nincs "átlag keresztény", CSAK KERESZTÉNY VAN!"


Már megint jössz itt nekem ilyen ostobaságokkal. Igaz tanú ,nem igaz tanú mert tétlen ,most meg nem átlag keresztény. Te akkor miért lovagolsz a szavakon?


"A Vezető Testület a szó hétköznapi, praktikus értelmében "vezető" szerepben van, csakúgy mint a vének és körzetfelvigyázók a maguk szintjén."


Aha! Hány verzió lesz még? Magyarázod mint a VT. a "nemzedéket".


"Egyik sem kevésbé fontos és nem lehet rangsort állítani. Nem lehet, hogy te sokkal jobban ragaszkodsz bizonyos hamis eszmékhez, vagy éppen a megismerhetetlenség ideájához, mint a szóban forgó felkent az órájához??"


Mit értesz az alatt hogy "megismerhetetlenség ideájához"?


"Ha valós bibliai párhuzamot állítottál volna, akkor nem mondtam volna ezt, de sajnos ez így nem passzol."


ApCsel 3:6 Péter ekkor így szólt hozzá: "Ezüstöm és aranyam nincsen, de amim van, azt adom neked: a názáreti Jézus Krisztus nevében, kelj fel, és járj!"


"De az soha sincs megemlítve, hogy MIÉRT..."


Hát említsd meg! Talán én tartalak vissza?


"Ezen el kéne gondolkozni, mielőtt sokat bírálgatsz - már bocsánat a szóért, de ezt a sorozatos értetlenkedésed és szűklátókörűséged nem nagyon tudom hova tenni. Ennél értelmesebbnek gondolnálak."


Pedig egyszerű a dolog akiket a szellem vezérelt azok nem tévedtek ennyit. Nem tudod hová tenni nem baj. Akkor hagyd figyelmen kívül talán az bejön. Csalódást okoztam ez sem gond mert akkor kvittek vagyunk. Te is nekem. Feldolgoztam! Ennyi.


"Csak ha az a teljes Írással összhangban van."


Illetve ha az épp az aktuális Őrtorony értelmezés. A piramis Isten tanú köve ,35 évig csak ragaszkodtak hozzá a tanúk. Szerinted mennyire volt összhangban a teljes Írással. Na most akkor magyarázhatod hogy miért is volt ez a dolog. Erre még kíváncsi is vagyok egy csöppet.


"Ez teszi "hiteltelenné" Jehova Tanúi munkáját???? Erre érdekes módon még nem sikerült bibliai választ adnod!"


Nem ez nem Jehova tanúi munkáját teszi hiteltelenné. Hanem az Őrtorony társulatot. Az hogy úgy van beállítva minden hogy náluk az igazság aztán meg amikor úgymond nem jön be a dolog akkor az van hogy rosszul értelmeztük. Akkor ez milyen igazság? Ez nem igazság ez csak egy értelmezés. Kutatást én is tudnék végezni azt bárki tud végezni aztán levonom a következtetéseket és kész. Adj nekem bibliai választ arra hogy miért van az meghatározva hogy hogyan kell szólítani a testvéreknek egymást amikor felszólítják hogy feleljen a kérdésre.


"Ha ilyen jól értesült vagy, sorod már el ezeket, és az indoklást is hozzájuk. Ja, és ne felejtsd el azt sem megemlíteni, hogy TE HOGYAN CSINÁLTAD VOLNA az akkor rendelkezésedre álló ismereteddel, és miért!!!! Számolj már be légy szíves a Biblia és a hiteles tudománnyal is összhangban, hogy te mit és miért tettél volna? Esetleg semmit? Vagy oktalan módon bírálgatni könnyebb???"


De hát őket vezeti a szellem. Állítólag! Ugye írtad azt hogy az apostolok is értelmeztek félre dolgokat. Ki lettek igazítva. Aztán abban a kérdésben nem volt szükség több kiigazításra. Csak egyszer kellett és pont. Ennyi!


"Azok a kérdések voltak pontosításra szorulók, melyek a természetüknél fogva képlékenyek voltak, mint a nemzedék fogalma is."


Apróságok? Képlékeny? Filippi 3:15 Akik tehát tökéletesek vagyunk, így gondolkozzunk, és ha valamit másképpen gondoltok, azt is kijelenti majd Isten nektek;


"Nincsenek "jósolgatások", ezt a nem bibliai gyakorlatot meghagyom neked."


Nem ,ezt a nem bibliai gyakorlatot a VT. csinálja. Csak ők úgy hívják hogy "új világosság".


"Igen, pont mint az első sz.-ban."


Igazán írhatnád a bibliai példát is kérés nélkül. Kérlek írd meg hogy hol van erről szó!


"A szellem adott és tökéletesen működik. De vajon mit vársz a tökéletlen emberektől? Tökéletes vételt, vagyis értelmezést?! Ha meg nem, akkor milyen alapon kritizálod azokat, akik kutatják az igazságot, és ezenközben tévednek is????"


Olyan alapon hogy azt állítják az igazság náluk van aztán mindig jön valami újabb igazság ugyan arról a dologról. Ilyesmire nincs példa a Bibliában.


"Jó lenne egyszer és mindenkorra belevésni a fejedbe, hogy NINCSENEK "világvége próféciák" Jehova Tanúinál, soha nem is voltak!!!"


Bocs ,igazad van! Világvége időpontok. "JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?"

A válasz: - Igen! S több is volt.


"Itt a következő hardverhiba. Hányszor kell még elmagyaráznom, hogy MINDEN Tanú (beleértve a VT-et is) UGYANAZT a szellemet kapja, alanyi jogon NINCS mennyiségi, minőségi különbség, hova gondolsz?!"


Nálad is lehet valami hiba mert elfelejted hogy ki osztja ki a szellemi táplálékot. Meg azt is elfelejted hogy hol is keletkezik az a szellemi táplálék. De ha minden úgy van ahogyan írod akkor milyen alapon ők a VT. a "hű és értelmes rabszolga"? Mi a helyzet a felkentekkel? Akkor ők honnét tudják hogy azok amik. Valami csak kell hogy legyen. Ez így nem ésszerű. Nem is logikus.


"...mivel a Biblia a szent szellem terméke."


Terméke? Izé...én eddig abban a hitben voltam hogy az Isten ihletett szava s nem a szellemé.


"Ma a szent szellem a Biblián keresztül árad a keresztényekre."


Kérlek támaszd alá ezt igével!


"...a Biblia többségét megértették Jehova Tanúi, de vannak olyan részletek, melyek még előttünk vannak."


Ez megint csak nem igaz. Mert a tanúk többsége nem értette meg a Bibliát. Hanem azt tanulta meg a Bibliáról amit tanítottak neki. Nem saját értelmezés által jutott el oda ahol most tart hanem az által a tanítás által amit az Őrtorony tanított neki. A tanúk 99% ezeket a dolgokat tanulta.


"Minden megértésnek eljön az ideje, de ez nem azt jelenti, hogy ülünk és várunk, nem csinálunk semmit, majdcsak megszáll bennünket a "szentlélek"."


Nem a tanúk értelmezik az írás szövegeket. Kik is értelmezik őket? Kik is "osztják" a szellemi táplálékot? A tanúk 99%-nak nincs bele szólása a szellemi táplálék osztásba vagy az értelmezésbe.

Csak elfogadás van és tanulása annak amit érkezik a "csatornán".


"Tehát természetes, hogy 100, vagy akár 50 éve nem érthettük volna meg a 'nemzedék' mai értelmét."


Talán vedd sorra az értelmezéseket egymás után és akkor lehet hogy majd felismersz valamit. De ezt neked kell megtenned. Persze ha nem akarod akkor nem tedd.


"A szellemmel felkentség NEM jelentette azt, hogy "ihletettek" voltak,..."


Akkor mit jelent? Mi a különbség a szellemmel felkent és az ihletett között? Hogyan lehet ezt szétválasztani bibliai példákkal bemutatni?


"Tényleg? Micsoda nagyképű kijelentés ez is. Az igaz, hogy hibázni mindenki tud..."


Igen tényleg. Értelmezni és hibázni én is tudok ehhez nem kell szellem. Szerinted igen? Ez nem nagyképűség ez tény.


"Leginkább csak kritizálsz, méghozzá mostanában elég sokszor csak felületes ismerettel és elemi bibliai értelmezési hibákkal tarkítva az összképet."


Költői kérdés volt. De látom nem vagy tisztába azzal hogy ez mit jelent. :D


"Kezdjük ott, hogy az "Úr visszajöveteléről" sohasem beszélnek az Írások, csak Jézus (második) "JELENLÉTÉRŐL"."


Második jelenlétéről? Jellemeznéd nekem az első jelenlétét az milyen volt? Az Írások szerint hogyan élték meg az emberek?

Akkor Pál is csak úgy fizikai test nélkül volt jelen?

(Filippi 1:26) hogy ujjongásotok túláradjon Krisztus Jézusban énmiattam azáltal, hogy ismét jelen vagyok nálatok.

(Filippi 3:20) Ami minket illet, állampolgárságunk az egekben van, ahonnan megmentőt is várunk sóváran, az Úr Jézus Krisztust,

Az egyértelmű e szerint az ige szerint hogy Jézus a menyben van. De akkor csak el kell mennie a Földre ha várják őt?

Máté 24:26-27 ,Máté 24:30 ,(Titusz 2:13) mialatt várjuk a boldog reménységet és a nagy Istennek és a mi Megmentőnknek, Krisztus Jézusnak a dicsőséges nyilvánvalóvá válását,

Hogyan válik nyilvánvalóvá? S kinek lesz nyilvánvaló?

Jelenések 1:7 Minden szem meglátja őt.


"A Jelenések könyvét nem éppen egy apostol írta? Ott alaposan van tárgyalva Jézus munkája, az utolsó napok (kezdete), Armageddon, stb. Egyébként pedig szerintem (és a Biblia szerint is) mindennek "rendelt ideje van", éppen elég volt az első sz.-i tanítványoknak tudniuk azt, amit megtudtak Jézustól, és az igazságról, valamint elviselni azt, amit el kellett viselniük a feddhetetlenségük érdekében. Ezért ezt is igencsak erőltetett érveléskének tartom."


Kicsit féltem is hogy hogyan fogsz reagálni eme felvetésre. :) De most már megnyugodtam hogy nem borítottam fel békés lelki világodat. Az én erőltetett "érveléskémmel".

Ezeket a kifejezéseket a teokratikus szolgálati iskolán tanulod? Vagy külön képzés van rá?


"Tehetnél róla, hogy ne hagyd ki a felsorolásodból a legfontosabbat!"


Gondoltam meghagyom neked. De csak nem írtad le. :) Ez van!


"Már megbocsáss, de te sokkal inkább vagy most "hamis próféta" (no, kinek is a hamis prófétája???), mivel hazugságokat terjesztesz rólunk!!! Nagyon jól kellene már tudnod, hogy mit jelent "hamis prófétának" lenni a Biblia szerint, rengetegszer írtuk már, de te ennek ellenére ilyen marhaságokat irkálsz."


Te meg válaszolsz a marhaságaimra. Hazugság az hogy kapcsolatban volt az Őrtorony az ENSZ-szel? Meg a többi is hazugság? Oké legyen az. De hogyan lehetne ez prófétálás amikor ez a múltban történt?


"NEM UGYANAZT írtam??? Te írtad az ellenkezőjét annak, amit itt írtam, ezért helyesbítettem."


Akkor olvasd már el a 99. kommentedet aztán meg a 104-t.


"Pl. a Biblia, Isten szent Szava eme kijelentése alapján engedelmeddel:"


Igen aztán majd jönnek azok az utasítások az egység érdekében hogy mindenki azonos ruhát kell hogy hordjon meg azonos ételeket kell enni a többit a fantáziádra bízom.

De te is nagyon jól tudod hogy a 1Korinthus 1:10 mire is vonatkozik.


"Lehet, hogy neked a szabad szellemű, egymásnak ellentmondó zűrzavar jobban tetszik, de ez legyen a te problémád. Ezért nem bízzák a helyi gyülekezetekre."


A keresztnéven való szólítás zűrzavarhoz vezet? Neked tényleg elment az eszed.


"Vannak cikkek, sőt fő cikk is született róluk. És ez éppen elég infó erről a témáról. De nagyon hamis érv az, hogy ezért kell a Biblia által tiltott vallásközségbe menekülnöm - ha tudnád, hogy mit beszélsz."


Menekülnöd? Mit csináltál hogy menekülnöd kell? Meg hol írtam én azt hogy neked menekülnöd kell? Idézd kérlek! Esküszöm neked végig tanulmányozom veled a "Mit tanít valójába a Biblia" könyvet ,ha idézed nekem azt a részt amikor olyat írok neked hogy menekülnöd kell egy másik vallási közösségbe.


"Hát ha vannak valahol tudományos válaszok erre, akkor a Tanúknál vannak bőségesen!"


Oké akkor erre majd visszatérünk.


"Vagyis egy HAMIS imádatért! Ugyanis annak a "Krisztusnak a nevéért", akit ők az Atyjával egyenrangúvá tettek, sokan ugyanúgy imádva így Jézust is, ezzel bálványimádókká válva, ami halálos bűn."


Nem jobban mit egy szervezetet imádni.


"A Jelenések könyve tanítja és ezen kívül sok mindent nem említettek akkor, ami ott és akkor nem volt fontos."


Akkor miért nem idézed az igehelyet?


"Jehova Tanúi UGYANÚGY elismerik Jézus szerepét, váltságáldozatát, legnagyobb különbség a kiléte, vagyis a háromság mítoszának tagadása."


Föl ne robbanj! Írtam én olyat hogy nem ismerik el azokat a dolgokat amiket felsoroltál.

NEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A kilétéről meg nem beszéltünk mostanában régebben lehet de mostanában nem.


"De minden másban hasonlóan hiszünk e kérdést illetően, tehát hazug érvelés, hogy a Tanúkat az különbözteti meg más, magukat kereszténynek vallóktól, hogy ők "Jézus nevéért" szenvednek, mi meg nem."


Hát kinek a nevéért szenvednek a tanúk? A magukat kereszténynek vallók sem így állnak hozzá a kérdéshez. Hogy ők ezért különböznek másoktól. Ez csak a te elképzelésed de alátámasztani nem tudod semmivel.


"Csak tudni kéne mit jelent a "Jézus nevében"."


Akkor folytassunk le egy igazi tanulmányozás de ne könyv tanulmányozás legyen hanem Biblia tanulmányozás. Tehát ebben a témában ne az Őrtoronyból idézgess hanem csak és kizárólag a Bibliából. Nézzük meg hogy mi "jön ki"!


"Úgy látom rád fér egy kis fejtágító, hátha megérted, hogy jó alaposan becsaptak velünk kapcsolatban."


Van ÚVF Bibliám s képzeld el hogy akkor pont az "csapott be" mert abban olvastam olyan dolgokat amelyek megkérdőjeleztek Őrtornyos értelmezéseket. Na erre varrjál gombot!

2013. okt. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/121 anonim ***** válasza:
58%

"Jó akkor legyen kiforgatva. Akkor is ilyen történeteket lehet hallani. S ez tény!"


Kedves Vidiripi! Tény volt az első sz.-ban is, hogy "mindenhol ellene mondanak" és mindenféle ocsmányságot találtak ki az emberek a keresztényekre. Ez gyerekes, amit csinálsz! És EZÉRT írtam azt, hogy "példácskáid", tudod? Te az állandó kákán is csomót kereső magatartásoddal, az írásaid alapján nagyon negatív szellemet mutatsz. És tartok tőle, hogy nem mi vagyunk az egyetlen célpont, te alapvetően ilyen vagy, ezen pedig változtatnod kell, mert ez nem keresztényi szellem.

Nekem is vannak "személyes megtapasztalásaim" a világiakkal vagy más felekezet híveivel kapcsolatban, mégsem bírálgatok, ítélgetek, kritizálok CSAK ennyi alapján általánosítva mindenkire. És mivel NEM AZ A CÉLOM, hogy negatívan általánosítsak, nem is szoktam az ilyeneket közzétenni. Neked vajon mi a célod????

Sok mindent a Szentírásból nagyon rosszul látsz, ez még nem baj, de te ragaszkodsz is ezekhez, akkor is, ha a bizonyítékok ellene szólnak, csakhogy ne nekünk legyen igazunk. Én ezt látom és lehet hogy "túlzok", meg minden, de bár ne lenne igazam!


"„Emlékezz az égő ház szemléltetésre és ehhez képest mond azt, hogy "zaklatás"!”


Ezek a történetek nem az én személyes megtapasztalásaim hanem olyan történetek amelyeket nekem mondtak el. S ők zaklatásnak vették ezt a dolgot."


Itt az élő bizonyíték arra, amiről beszéltem most. Miért mentegeted a kiragadott történeteidet azzal, hogy ezen személyek minek vették a munkánkat? Holott én arra hívtam fel a figyelmedet, hogy emlékezz az égő házas példára, amit teljesen figyelmen kívül hagytál. A tanítványképző munka attól NEM LESZ kevésbé fontos, mert egyesek "zaklatásnak" veszik, mert vannak, akiknek "alkalmatlan" volt az időpont, stb. Ez csak szervezés kérdése. Annyit kell csak mondani, hogy "most nem érek rá, nem alkalmas, de ekkor vagy akkor jöjjenek később", stb. Ja, ha semmikor sem akar ráérni, akkor mondja meg, ne szitkozódjon a hátuk mögött, ez nem tisztességes!! Jehova Tanúi MEGÉRTIK a problémákat, de tudod ők sem gondolatolvasók!


A negatív diszkrimináció is ellenségeskedés a Tanúkkal szemben, egyfajta "üldözés", és az napirenden van. De tudjuk a Biblia alapján, hogy ez fokozódni fog és sajnos lesz még sokkal durvább dolgokban részünk, mint a múltban. Csak emlékezz arra, hogy miket mondott Jézus a témában. Sajnos sokan vagytok, akik már nem is foglalkoztok vele, sőt elkövettek mindent, hogy ne is érintsen az, ami pedig érintene, ha azt tennétek, amit Jézus parancsolt. Így könnyű!


„Könnyű hibát találni olyan tevékenységben, melyet SENKI MÁS nem végez, ezért nem szimpatikus Sátánnak!”


Félreérthetően fogalmaztam: jó célpontjai vagyunk ez miatt Sátánnak, ezért különösen aktív a Tanúkkal szemben.


"Akkor kérd Istent imában hogy változtassa meg ezeknek az embereknek az érzéseit."


Tudod, a gondolkozásmódjukon kéne változtatni és nem ellenségeskedni, ellenségképet állítani, bírálgatni. De tudom, hogy sokan nem fognak tenni semmit a pozitív irányban. Jehova Tanúi pedig nem hagyják abba azt, amit a keresztény szolgálatuk alapja, melyért az első sz.-ban is rengeteget kaptak a fejükre. Nekem az ihletett Biblia a kiváló bizonyság ebben. Ha az nem írná, hogy mivel jár ez a szolgálat, akkor helyt adnák az általad is propagált, de kiragadott panaszaidnak, mint ami arra figyelmeztet, hogy álljunk le, vagy változtassunk, csakhogy itt nem erről van szó. Ezek a példák a nem bibliai szellemed következményei.


"Hát ez jó. Maradjunk annyiban hogy akkora kulturális eltérések vannak hogy azokat nem lehet egységesíteni a világ minden tájára."


Már hogyne lehetne! Éppen te is elismerted, ezen háborogsz egyfolytában. Itt nem a pozitív kulturális eltérések egységesítéséről van szó, hanem speciel erről a konkrét témáról, ne terelj és általánosíts, oké??


"Ez tapintat kérdése. Szokások ide vagy oda ezt nem lehet egységesíteni csak akkor ha nem vesszük figyelembe az eltérő kultúrák szokásait."


Na látod, most rátapintottál a lényegre, melyet vesztedre, éppen Jehova Tanúival szemben hozol fel. Ha valakik, akkor ők ismerik a különböző népek, kultúrák, szokások közötti eltéréseket, és megfelelően kezelik is azokat, alkalmazkodva hozzájuk. A korintusziaknak írt első levél 9:19–23 rámutat, hogy Pál apostol azoknak az embereknek a körülményeihez igazította a jó hír feltárásának módját, akikkel éppen beszélt. Pl. a világ egyes részein a látogatóktól elvárják, hogy kövessenek bizonyos formaságokat, mielőtt feltárják jövetelük célját. Máshol viszont a házigazda azt várja el, hogy egy váratlan látogató rögtön térjen a tárgyra. (Vesd össze: Lukács 10:5.)


Tehát a körülményekhez, helyi szokásokhoz kell igazítani a jó hír feltárásának módját, nem szó szerint azzá lenni, amint azt a különböző népek szokásai diktálják! Nagy különbség.


"Nem csak a csodaajándékokról van benne szó. Kegyelmi ajándék ,szolgálatok ,isteni erő ,bölcsesség igéje ,ismeret igéje ,vagy a hit."


De bizony! Itt végig a "szellem ajándékairól" beszél Pál (az 1-es, és a 4-es vers is erre utal). Valaki egyszer feltette a kérdést a Társulatnak: Az 1Korinthus 14:37-ben található "lelki ajándék részese (szellemmel ajándékozták meg, »New World Translation«)" kifejezés arra utal, hogy abban az értelemben kapott szent szellemet egy személy, hogy felkenték őt, vagy pedig azt jelenti, hogy a szellem egy csodálatos ajándékával rendelkezik?


A válasz általam kiemelt részei:


A "szellemmel ajándékozták meg" kifejezést úgy értheti az olvasó, hogy ez arra a tényre utal, hogy az első századi keresztények szellemtől voltak nemzve és Isten szellemi fiaivá váltak. Vagy a kifejezést úgy is érthetjük, hogy az olyasvalakire vonatkozik, aki megkapta a szent szellem egy különleges ajándékát. Ez utóbbi jelentés a valószínű, amint az a háttérinformáció segítségével kimutatható.


Pál apostol itt a görög pneumatikosz szót használja, amelynek alapjelentése: ’szellemmel kapcsolatos, szellemi.’ Ennek a szónak a formái kerülnek alkalmazásra az olyan szókapcsolatokban, mint: „szellemi test”, „szellemi áldás”, „szellemi értelem” és „szellemi ház” (1Korinthus 15:44, Csia fordítás; Efézus 1:3, Csia; Kolossé 1:9, NW; 1Péter 2:5, Csia).


Ezekben az esetekben a Biblia meghatározza az alanyt (test, áldás, értelem, ház), amelyre a ’szellemi’ szó vonatkozik. Más esetekben azonban a ’szellemi’ szó értelmét és helyes lefordítását a szövegösszefüggés alapján kell meghatározni. Az 1Korinthus 2:14, 15 (NW) például ellentétbe állítja a testi ember beállítottságát a ho pneumatikoszéval, amely logikus, hogy „a szellemi embert” jelenti.


Az 1Korinthus 12—14. fejezetei végig a szent szellem csodálatos ajándékaira összpontosítanak. Isten megadta ezeket néhány korai kereszténynek, hogy nyilvánvalóvá tegye: nem a természetes Izraelt használja fel többé, hanem most már az „Istennek [keresztény] Izráelét” áldja meg (Galátzia 6:16). Pál apostol így írt ezekről az ajándékokról: „A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek [szellem, NW]” (1Korinthus 12:4). A szellem ajándékai közé tartozott a különleges bölcsesség, ismeret és hit, mint ahogy a prófétálás, a nyelveken szólás és a nyelvek magyarázása is (1Korinthus 12:8–11).


A korinthusi keresztények — nekik írta ezt Pál — fel voltak kenve Isten szent szellemével. Ezt mondta Pál: „de megmosattattatok, de megszenteltettetek, de megigazíttattatok az Úr Jézusnak nevében és a mi Istenünk Lelke [szelleme, NW] által” (1Korinthus 6:11; 12:13, Csia) Igen, mindannyian megkapták „a Lélek [szellem, NW] zálogát” (2Korinthus 5:5). Mindazonáltal nem mindegyikük kapott különleges ajándékot a szent szellemen keresztül. S úgy tűnik, sokukat elbűvölte a nyelveken szólás és túlzott fontosságot tulajdonítottak ennek az ajándéknak. Pál írt is nekik, hogy helyreigazítsa gondolkodásukat és kimutatta, hogy a nyelveken szólás nem szolgál majd olyan sok ember javára, mint a prófétálás ajándéka. A 12. fejezet végén ezt tanácsolta Pál a korinthusiaknak: „továbbra is buzgón keressétek a nagyobb ajándékokat” (1Korinthus 12:28–31, NW).


Ezután a 14. fejezet elején így intette őket: „Kövessétek a szeretetet, továbbra is buzgón keressétek a [ta pneumatika]-t, de inkább azt, hogy prófétálhassatok” (NW). Hogy mit keressenek? Ezeknek a keresztényeknek nem a szellemtől való felkenetést kellett keresniük, mivel azzal már rendelkeztek. Logikus, hogy Pál a szellem azon „ajándékaira” gondolt, amelyeket keresniük kellett; erre intette őket a 12. fejezet végén. Ebből következik, hogy a New World Translation of the Holy Scriptures így fordítja az 1Korinthus 14:1-et: „továbbra is buzgón keressétek a szellemi ajándékokat.” Más bibliafordítások itt így adják vissza a ta pneumatika szót: ’a szellemi ajándékok’ vagy ’a Szellem ajándékai’.

2013. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/121 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Eléggé általános az a nézet, hogy Jehova Tanúi nem hisznek Jézusban, vagy hogy nem adják meg neki a kellő tiszteletet. De vajon mik a tények?"


A tény az hogy hazugságnak tartom azt hogy a tanúk nem hisznek Jézusban. Persze lehet hogy van ilyen is de de a nagy többségre ez biztosan nem igaz.


"Amit Jézus neve jelent"


(Cselekedetek 4:12) Továbbá senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk.”


Ezt JELENTI Jézus neve. Számomra érdekes hogy a felsorolásban amit idéztél ez az ige nem szerepel.


"A beszámoló hozzáfűzi még, hogy bizonyos pápai nyilatkozatok a keresztesek nagy többségével elhitették, hogy ha részt vesznek a keresztes háborúkban, „akkor szerződtek Istennel, és biztosítják maguknak a helyet a Paradicsomban”."


Pont mit az a szöveg az Őrtorony irodalomban ,hogy a szervezethez kell tartoznod ha megmentésben akarsz részesülni.


"Ugyanez mondható el a nemrégiben történt területi összecsapásokról, például arról, amely Észak-Írországban dúlt."


Az IRA (Irish Republican Army) az Ír függetlenségi háborúban (1919-1921) harcolt. Az Ideiglenes Ír Köztársasági Hadsereg (Provisional Irish Republican Army) az Ír Köztársasági Hadsereg (1922-1969) folytatásának tartja magát, nevében a provisional szó ideiglenest jelent, utalva arra, hogy addig marad fenn a szervezet, míg a „két Írország” nem egyesül az általuk elképzelt formában.


Hogy támogatták e vallásos emberek ezt a háborút az nem vitatott de ez nem egy vallási háborúként indult. Ez egy politikai háború.


"Jézus nevében milliók öltek és ölettek meg."


Ezt mi támasztja alá? Bizonyítsd be!


"Jézusban nem volt faji előítélet. És benned?"


Te milyen fajú vagy?

2013. okt. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/121 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Tény volt az első sz.-ban is, hogy "mindenhol ellene mondanak" és mindenféle ocsmányságot találtak ki az emberek a keresztényekre. Ez gyerekes, amit csinálsz! És EZÉRT írtam azt, hogy "példácskáid", tudod? Te az állandó kákán is csomót kereső magatartásoddal, az írásaid alapján nagyon negatív szellemet mutatsz. És tartok tőle, hogy nem mi vagyunk az egyetlen célpont, te alapvetően ilyen vagy, ezen pedig változtatnod kell, mert ez nem keresztényi szellem."


Látod ez a baj hogy nem érted miről van szó. Nem arról van szó hogy ellene mondanak Jehova tanúinak. Olvasd már el még egyszer amit írtam. Arról van szó hogy azt nem akarják hogy a tanúk becsöngessenek hozzájuk amikor már közölték velük hogy nem érdekli őket az a dolog amivel felkeresték. S persze hogy elszakad a cérna amikor már 4-5 alkalommal kell ezt elmondani akkor már elveszti a türelmét és ordítani kezd de ez nem üldözés mindössze egy emberi reakció egy zavaró tényezőre. Világi reagálás. Ennyi és nem kell belemagyarázni azt hogy ellene mondanak a tanúknak. Nem az ellenük való beszédről van szó hanem arról hogy elérjék azt hogy többet ne jöjjenek.


"Nekem is vannak "személyes megtapasztalásaim" a világiakkal vagy más felekezet híveivel kapcsolatban, mégsem bírálgatok, ítélgetek, kritizálok CSAK ennyi alapján általánosítva mindenkire."


Akkor jó mert én sem általánosítok. A félreértések elkerülése véget kiemelném hogy az Őrtoronyról van szó és Jehova tanúiról.


"Neked vajon mi a célod????"


Az a célom hogy azokat a dolgokat is megismertessem az emberekkel amiről az Őrtorony nem beszél pedig szerves részét képezte vagy képezi a tevékenységének ,történelmének ,működésének.

Mert a Bibliával ellentétben az Őrtoronyban vagy egyéb kiadványokban nincsenek benne ezek a dolgok. Egyedül a Hirdetők könyvben vannak megemlítve bizonyos dolgok. De ahhoz a könyvhöz egy tanulmányozó nem juthat hozzá. Esetleg úgy hogy valaki oda adja neki amire iszonyúan kicsi az esély de nem kizárt. Vagy a másik út hogy véletlenül rábukkan egy antikváriumban esetleg ajándékba kapja valakitől. De az ilyen esetek száma elenyésző.

Lényegében akár évek is eltelhetnek mire ilyen információkhoz juthat. Tudom jól hogy neked ez nem releváns de én nem így gondolom.


"Sok mindent a Szentírásból nagyon rosszul látsz, ez még nem baj, de te ragaszkodsz is ezekhez, akkor is, ha a bizonyítékok ellene szólnak, csakhogy ne nekünk legyen igazunk. Én ezt látom és lehet hogy "túlzok", meg minden, de bár ne lenne igazam!"


Igen elismerem hogy vannak dolgok amiket rosszul látok. De nem mindegyik dolog ilyen. De a kellő időben változtatni fogok rajta. Pl. Ilyen dolog volt a vérkérdés. Elmondanám neked hogy ebben a kérdésben minden szempontból egyetértek a tanúkkal sőt tagja vagyok a pénztárnak is.

Abban az állapotban vagyok hogy személyes tapasztalatot akarok szerezni bizonyos dolgokban és majd azok alapján meghozom a döntéseimet. De ez nem azért lesz mert egy testület aki azt állítja magáról hogy a szellem vezeti őket és így náluk van az igazság. Azt írtad hogy nincs különbség akire a szellem kitöltetett az mindenki egyformán részesült belőle. Amennyiben ez velem is megtörténik akkor nem lesz szükség a VT-re mert engem is a szellem fog vezetni ugyan úgy ahogyan őket vezeti.


"Miért mentegeted a kiragadott történeteidet azzal, hogy ezen személyek minek vették a munkánkat?"


Nem mentegetem. Miért tenném. Tényként közöltem veled. Az hogy te ebben többet láttál az a te problémád.


"A tanítványképző munka attól NEM LESZ kevésbé fontos, mert egyesek "zaklatásnak" veszik, mert vannak, akiknek "alkalmatlan" volt az időpont, stb."


1. A tanítványképző munka nem a házról-házra végzett szolgálat.

2. Nem az időpont volt alkalmatlan. Hanem arról volt szó hogy többször is közölve lett a tanúkkal hogy ne jöjjenek többet. De ők még is jöttek.


"Ez csak szervezés kérdése. Annyit kell csak mondani, hogy "most nem érek rá, nem alkalmas, de ekkor vagy akkor jöjjenek később", stb. Ja, ha semmikor sem akar ráérni, akkor mondja meg, ne szitkozódjon a hátuk mögött, ez nem tisztességes!! Jehova Tanúi MEGÉRTIK a problémákat, de tudod ők sem gondolatolvasók!"


Az lehet hogy a tanúk megértik de hogy te akkor nem vagy tanú az biztos mert te nem érted meg.

olvasd már el hogy mit írtam a 102-es kommentem legelején.

Nem azt mondta hogy nem ér rá hanem azt hogy nem érdekli. Hatalmas a különbség.

Épp az lenne a lényeg hogy ne jöjjenek többször azért kezdett el velük ordibálni mert azt remélte hogy ez majd elég lesz ahhoz hogy megértsék hogy nem akarja hogy a házához jöjjenek.

Nagyot tévedett. NEM A HÁTUK MÖGÖTT SZITKOZÓDOTT ,HANEM ORDÍTOTT VELÜK SZEMTŐL-SZEMBE.

A takarodjanak volt szerintem a legenyhébb kifejezés amit használt.

Jehova tanúi sokszor nem értik meg azt hogy ne jöjjenek többször. Hanem jönnek újra.


"A negatív diszkrimináció is ellenségeskedés a Tanúkkal szemben, egyfajta "üldözés", és az napirenden van."


Remek akkor egy szinten vannak a romákkal a homoszexuálisokkal a hajléktalanokkal meg lehetne még sorolni. Egyébként ha ez elég az üldözéshez akkor engem is üldöztek az iskolában anno. Pedig nem voltam vallásos.


"De tudjuk a Biblia alapján, hogy ez fokozódni fog és sajnos lesz még sokkal durvább dolgokban részünk, mint a múltban."


Sok hívőnek már így is elég durva Afrika ,Kína vagy Ázsia egyéb részei. Megkínozzák brutális módon és megölik őket. Van hogy már az is elég hogy Biblia van nála. Pl.: Észak-Korea

Kínában meg egyenest csempészik a Bibliákat azért hogy eltudják juttatni az új megtérőknek is a személyes példányt. S van akiket elfognak a hatóságok megverik őket meg kínozzák. Sajnos van aki belehal.


"Csak emlékezz arra, hogy miket mondott Jézus a témában."


Talán úgy gondolod hogy én nem szenvedtem el beszólásokat a munkahelyemen? Akkor nagyon tévedsz. Ha esetleg el is felejteném de nem szoktam akkor a munkahelyemen van aki emlékeztessen rá. Ami bizonyos szempontból még jó is. De én az e fajta megnyilvánulást nem tartom üldözésnek. Kellemetlen az tény de ez nem üldözés.


"Félreérthetően fogalmaztam: jó célpontjai vagyunk ez miatt Sátánnak, ezért különösen aktív a Tanúkkal szemben."


Hiszed ezt te mert nem tudod hogy más hívők miket élnek át. Ez az elitizmus hogy csak "ti" meg csak "mi". Ez a kérkedés egyik megnyilvánulása. Nem ringasd már magad abba az állom képbe hogy csak ti szenvedtek el ilyen atrocitásokat. Ez ugyan úgy megtalálható más felekezeteknél is nem állítom hogy az összesnél de más gyülekezet tagjai is beszámolnak hasonló esetekről.

Felejtsd már el ezt az elitista gondolkodást!


"Tudod, a gondolkozásmódjukon kéne változtatni és nem ellenségeskedni, ellenségképet állítani, bírálgatni."


Képzeld el hogy amióta nem mennek a tanúk azóta szóba sem hozta őket a munkatársam. Nem ellenségeskedik velük teljesen más dolgokkal foglalkozik a gyerekeivel a házfelújítással stb.

Így értelemszerűen nem is bírálgatja őket.


"Jehova Tanúi pedig nem hagyják abba azt, amit a keresztény szolgálatuk alapja, melyért az első sz.-ban is rengeteget kaptak a fejükre."


Akkor vésd jól a fejedbe. Nem írtam olyat hogy a tanúknak fel kellene hagynia a szolgálatukkal.

De azért támaszd már nekem alá bibliai igével hogy a házról-házra végzett szolgálat miatt kaptak az első századiak a "fejükre"! Csak mert nekem nem ez rémlik.


"Ha az nem írná, hogy mivel jár ez a szolgálat, akkor helyt adnák az általad is propagált, de kiragadott panaszaidnak, mint ami arra figyelmeztet, hogy álljunk le, vagy változtassunk, csakhogy itt nem erről van szó."


Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!

Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!

Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!Hazudsz! Hazudsz! Hazudsz!

Nem igaz! Ilyesmit én nem írtam. Hazudsz és rágalmazol!


"Éppen te is elismerted, ezen háborogsz egyfolytában. Itt nem a pozitív kulturális eltérések egységesítéséről van szó, hanem speciel erről a konkrét témáról, ne terelj és általánosíts, oké??"


Hol és mit ismertem el?


"Na látod, most rátapintottál a lényegre, melyet vesztedre, éppen Jehova Tanúival szemben hozol fel. Ha valakik, akkor ők ismerik a különböző népek, kultúrák, szokások közötti eltéréseket, és megfelelően kezelik is azokat, alkalmazkodva hozzájuk."


Igen már érzem is hogy mennyire elvesztem. Nem! Ez megint csak nem így van a tagoknak kell alkalmazkodni az Őrtorony utasításaihoz. Lásd megszólítás.


"Tehát a körülményekhez, helyi szokásokhoz kell igazítani a jó hír feltárásának módját, nem szó szerint azzá lenni, amint azt a különböző népek szokásai diktálják! Nagy különbség."


Csak hogy nem erről volt szó hanem a gyülekezeti összejöveteleken tapasztalható dolgokról és nem a szolgálatról. A két helyszín nem ugyan az ám. De nyugodtan idézheted a saját írásomat amely azt bizonyítja hogy nem az összejövetelekről volt szó.


"Ez utóbbi jelentés a valószínű, amint az a háttérinformáció segítségével kimutatható."


Köszönöm ennyi elég is volt. Elmegyek a gyülekezetembe és elbeszélgetek a testvérekkel akik a háttér információ segítségével kimutatják állás pontjukat. Ezt mi is megtudjuk tenni. Értelmezni ,valószínűleg.

2013. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/121 anonim ***** válasza:
58%

"Már megint jössz itt nekem ilyen ostobaságokkal. Igaz tanú ,nem igaz tanú mert tétlen ,most meg nem átlag keresztény. Te akkor miért lovagolsz a szavakon?"


Kedves Vidiripi! Tény, hogy nem elég a Jehova Tanúja nevet viselni, igaz? Tenni is kell érte, tanúskodni kell Jehováról és az Ő szándékáról, ami magában foglalja Krisztus nevének (HATALMÁNAK) elismerését is. Aki ezt nem teszi, az a szó valódi értelmében nem Jehova egyik tanúja - figyelj a kisbetűre!

A "keresztény" kifejezésre szintén nincs olyan, hogy "átlag" keresztény, mert valaki vagy keresztény (a szó eredeti, krisztusi értelmében), vagy nem. Nincs középút. Használhatja magára (mint ahogy sok-százmillióan használják is) a "keresztény" nevet, de ettől még nem lesz az.


"Mit értesz az alatt hogy "megismerhetetlenség ideájához"?"


Azt, amikor valamiről azt feltételezed, hogy nem megismerhető (legalábbis a jelenben). Ha sportot űznénk abból, hogy valamit csak akkor hiszünk el tökéletesen igaznak, ha ezerszázalékos biztonsággal be lehet bizonyítani róla, hogy megbízható, akkor Jézus létezését sem hinnénk el, mint ahogy az ilyen szellemiségű szkeptikusok így is gondolják. Ők inkább semmi mellett nem óhajtanak állást foglalni, legfeljebb a szabadelvűség mellett. Benned is van ebből a szellemből, még ha Jézus létezését tán nem is vonod kétsége.


"Pedig egyszerű a dolog akiket a szellem vezérelt azok nem tévedtek ennyit."


Azt nem tudod, hogy kik és mennyit tévedtek az első században, tehát nem tudom, hogy mi alapján ítéled meg az embereket. A Biblia nem pusztán a tévedések felsorolásáról szól, de mindenesetre bőven van rá bizonyíték, hogy volt ilyen a szellemtől felkentek esetében is.


"A piramis Isten tanú köve ,35 évig csak ragaszkodtak hozzá a tanúk. Szerinted mennyire volt összhangban a teljes Írással."


Te vajon mit tettél volna? Meddig hitted volna a tévedéseidet, vagy meddig hiszed még azokat ma??? Nagyon tisztességtelen a 100 éves viszonyokat és hiteket felemlegetni, mikor azzal nem tudsz elszámolni, hogy te mit tettél volna, miben és miért hittél volna?!!!

Benne van a kiadványainkban, pl. a Hirdetők könyvben az oka, amiért ebben hitt Russell, te is tudod, ha akarod. És éppen ezért olyan visszatetsző ilyen módon beállítani a dolgokat.


"Nem ez nem Jehova tanúi munkáját teszi hiteltelenné. Hanem az Őrtorony társulatot. Az hogy úgy van beállítva minden hogy náluk az igazság aztán meg amikor úgymond nem jön be a dolog akkor az van hogy rosszul értelmeztük."


Nem, ezt az olyan felületesen és szemtelenül vádolók állítják, mint te! Mi nem mondtuk sohasem, hogy minden igazság tévedhetetlen birtokában vagyunk. Erre kezdettől fogva ékes bizonyíték, az amit kezdettől fogva felvállaltunk, vagyis a tévedések. Ettől még nincs másik olyan világszervezet, mely elvégezte volna azt a munkát, mellyel Jehova megbízta az utolsó napokban élő szolgáit.


"Kutatást én is tudnék végezni azt bárki tud végezni aztán levonom a következtetéseket és kész."


Ahogy már mondtam, ez egy nagyképű kijelentés, de semmi, de SEMMI tartalma nincs! Mikor végezted el te, vagy a szellemi irányzatod mindazt a munkát, melyet a Tanúk több, mint 100 év alatt? És mielőtt gyakori szokásodhoz híven megint azzal vádolnál, hogy ezt magunk magasztalására használom (holott már leírtam sokszor, hogy ez nem igaz), hozzátenném, hogy CSAK Jehovának köszönhetjük.


"Adj nekem bibliai választ arra hogy miért van az meghatározva hogy hogyan kell szólítani a testvéreknek egymást amikor felszólítják hogy feleljen a kérdésre."


Már kaptál!


"Ki lettek igazítva. Aztán abban a kérdésben nem volt szükség több kiigazításra. Csak egyszer kellett és pont. Ennyi!"


KÖZVETLENÜL történő kiigazítással igen. Tudod mi az, hogy követlen kapcsolat? De még ez sem igaz minden esetben, mert vannak olyan bibliai beszámolók a héber időkből, melyekben még az ilyen közvetlen helyreigazítást kapott delikvens is először figyelmen kívül hagyta az utasítást. Tehát nem a kapcsolat fajtájától függ minden, mert sokan még akkor is ellentmondanának, ha maga Isten utasítaná őket. Így ezen lovagolni megint csak nem bibliai.


"Olyan alapon hogy azt állítják az igazság náluk van..."


Már válaszoltam erre az tisztességtelen vádra, de hozzátenném, miszerint azzal, hogy ismételgeted a magad ostobaságait, mint valami mantrát, még nem lesz igazabb.


"Ilyesmire nincs példa a Bibliában."


Na ne etessük már egymást! Tán azt akarod állítani, hogy az első sz.-i tanítványok egyből minden igazság birtokában voltak és csak ezt az állítólagos teljességet tanították??? Az egész első sz. is állandó fejlődés volt minden egyes tagnak és a keresztény gyülekezetnek. Fokozatosan haladtak a "rész szerinti ismerettől" a "teljesség" felé. Közben olyan téves értelmezéseken és hibákon keresztül vezetett az útjuk, melyek le vannak írva az okulásunkra. Azért ne hazudtold már meg a Bibliát, ha lehetséges.


"De ha minden úgy van ahogyan írod akkor milyen alapon ők a VT. a "hű és értelmes rabszolga"?"


Mert te más alapot el sem tudsz képzelni, csak valami "varázslattal", de legalábbis karizmatikus képességekkel bíró emberek csoportját? Lehetnél te is, én is tagja a VT-nek, nem ez a lényeg, ha Jehova akarná, és mi helyeselt állapotban lennénk. A lényeg az alázat, az életük teljes odaszentelése arra az útra, mely napjainkban életfontosságú munkát végez.


"Mi a helyzet a felkentekkel? Akkor ők honnét tudják hogy azok amik. Valami csak kell hogy legyen."


Ez Jehova és az illető személy ügye a Bibliában meghatározott alapokon. Egy felkent éppen annyira tudja, hogy égi reménységű, mint a férfi azt, hogy férfi, a nő, hogy nő. Senki kívülálló nem szólhat bele.


"Terméke? Izé...én eddig abban a hitben voltam hogy az Isten ihletett szava s nem a szellemé."


Ezért mondom, hogy alaposan félreérted sok mindenben a Bibliát. Isten vajon nem a szent szelleme által ihlette azt? A "szellem" szó jelentései:

Meghatározás: A héber rú′ach és a görög pneu′ma szónak, melyet gyakran a „szellem” szóval fordítanak, több jelentése van. Mindkettő vonatkozhat arra, ami az emberek számára láthatatlan, és arra, ami mozgásban levő erőre utaló bizonyítékkal szolgál. A héber és görög szó utalhat:

1. a szélre,

2. a földi teremtmények tevékeny életerejére,

3. az ember jelképes szívéből fakadó indítóerőre, ami arra ösztönzi, hogy bizonyos módon beszéljen és cselekedjen,

4. láthatatlan forrásból származó ihletett kijelentésekre,

5. szellemszemélyekre és

6. Isten tevékeny erejére, a szent szellemre.


"Ez megint csak nem igaz. Mert a tanúk többsége nem értette meg a Bibliát. Hanem azt tanulta meg a Bibliáról amit tanítottak neki."


Ezzel megint nem mondtál semmit, pedig olyan jól hangzik... Mindig csak a bizonyítás marad le. A vádak jól mennek már.


""Ma a szent szellem a Biblián keresztül árad a keresztényekre."


Kérlek támaszd alá ezt igével!"


Ki lehet-e hagyni a Bibliát (vagyis az abban lévő isteni információt) a megismerés felé vezető úton?


(2Timóteusz 3:16, 17) "A teljes Írás Istentől ihletett, és hasznos a tanításra, a feddésre, a kiigazításra, az igazságosságban való fegyelmezésre, hogy az Isten embere teljesen alkalmas, minden jó cselekedetre hiánytalanul felkészített legyen."


"Nem a tanúk értelmezik az írás szövegeket. Kik is értelmezik őket? Kik is "osztják" a szellemi táplálékot? A tanúk 99%-nak nincs bele szólása a szellemi táplálék osztásba vagy az értelmezésbe."


A VT. is Jehova Tanúiból áll! Ez közösségi munka, nem pedig személyes versengés kérdése. Minden Tanú egy célért dolgozik, de természetesen a különböző területeken különböző feladatokkal foglalkoznak. Nem mindenki tanító és nem mindenkinek az a feladata, hogy kiossza a szellemi táplálékot a maga idejében. Ez teljesen bibliai szellem szerinti, nem tudtad? Sajnos azt sem veszed észre, hogy alapvető bibliai igazságokat támadsz rajtunk keresztül.


"Talán vedd sorra az értelmezéseket egymás után és akkor lehet hogy majd felismersz valamit. De ezt neked kell megtenned."


Ezt NEKED kellene megtenned, én tudom, hogy mi és miért történt.


"Mi a különbség a szellemmel felkent és az ihletett között? Hogyan lehet ezt szétválasztani bibliai példákkal bemutatni?"


Még mindig nem elég neked az egyértelmű tény, hogy akik a bibliát leírták, azok isteni ihletettsége egy a szellem ajándékai közül, egy ideiglenes csodaajándék?! Akik szellemtől felkentek, azok nem feltétlenül rendelkeztek ilyen ajándékokkal, ezt Pál világosan leírta, mikor arról beszélt, hogy pl. nem mindenki szól nyelveken, nem mindenki prófétál, vagy képes feltámasztani embereket. Sőt néhány apostol akkor a bűnök megbocsátásának a lépességét is megkapta. De nem mindenki.


"Második jelenlétéről? Jellemeznéd nekem az első jelenlétét az milyen volt? Az Írások szerint hogyan élték meg az emberek?

Akkor Pál is csak úgy fizikai test nélkül volt jelen?"


Nem bizonyíték ez a te hiedelmedre, hiszen maga Jézus jelentette ki még akkor, hogy a "világ nem látja Őt többé". De sok más is ellene szól annak, hogy újra fizikailag látható formában legyen jelen. Többek között a válsághalála is.


"Igen aztán majd jönnek azok az utasítások az egység érdekében hogy mindenki azonos ruhát kell hogy hordjon meg azonos ételeket kell enni a többit a fantáziádra bízom."


Mi köze az ízlések ahhoz, ami nem ízlés kérdése? Ezt meg a te fantáziádra bízom!


"De te is nagyon jól tudod hogy a 1Korinthus 1:10 mire is vonatkozik."


Igen! A megosztottságra, mely bárhol, bármikor felütheti a fejét, ha nincs egységes és bibliai szellemben történő vezetés és irányítás.


"A keresztnéven való szólítás zűrzavarhoz vezet? Neked tényleg elment az eszed."


A KÜLÖNBÖZŐFÉLEKÉPPEN való megszólítás, a tetszés szerinti megszólítás megosztottságának a veszélye miatt. Nagy megosztottság alakulhat ki apróságokból. Nem ismered az emberi pszichét? A házasság is ilyen.


"Akkor folytassunk le egy igazi tanulmányozás de ne könyv tanulmányozás legyen hanem Biblia tanulmányozás. Tehát ebben a témában ne az Őrtoronyból idézgess hanem csak és kizárólag a Bibliából. Nézzük meg hogy mi "jön ki"!"


Miért is? Mert akkor azt képzelsz bele, amit akarsz? Te akarod meghatározni, hogy a Biblia egy-egy szakasza mit akar tanítani és jelenteni? Sokan vannak ezzel így, és ez kb. annyiféle spekulációt is jelent. Miért baj az, ha van egy hosszú, alapos és lelkiismeretes kutatómunka, mely a mai lehetőségekhez képest igaz válaszokat ad a Bibliát érintő kérdésekre? Mert félrevezetnek? Már csak bizonyítani kéne, de ez még nem sikerült.


"Van ÚVF Bibliám s képzeld el hogy akkor pont az "csapott be" mert abban olvastam olyan dolgokat amelyek megkérdőjeleztek Őrtornyos értelmezéseket. Na erre varrjál gombot!"


Tényleg? Ugyan áruld már el!

2013. okt. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/121 anonim ***** válasza:
58%

""Amit Jézus neve jelent"


(Cselekedetek 4:12) Továbbá senki másban nincs megmentés, mert nincs más név az ég alatt, amely az emberek között adatott, amely által megmentést nyerhetünk.”"


Kedves Vidiripi! Így van! Nincs más, az ÉG ALATT, és az EMBEREK KÖZÖTT - ja és ADATOTT. Ez itt a lényeg, ugyanis arról a Jézust nem biblikus módon kiemelők általában nem beszélnek, hogy ez mind Jehova akarata és döntése alapján történt.


"Ezt JELENTI Jézus neve. Számomra érdekes hogy a felsorolásban amit idéztél ez az ige nem szerepel."


Úgy gondoltam, hogy a 80 helyet nem sorolom fel, ahol a "név" Jézussal kapcsolatban említve van. :-)


"Pont mit az a szöveg az Őrtorony irodalomban ,hogy a szervezethez kell tartoznod ha megmentésben akarsz részesülni."


Pont mint az a zsidók esetében a nemzethez tartozással, valamint a keresztények esetében a keresztények szervezett csoportjához való tartozással történt. A Biblia ugyanis nem a függetlenséget támogatja, hanem az Isten szervezetéhez való TERMÉSZETES tartozást.


"Hogy támogatták e vallásos emberek ezt a háborút az nem vitatott de ez nem egy vallási háborúként indult. Ez egy politikai háború."


És? Azt hiszem nem ez volt a feltétele annak, hogy a vallás rossz gyümölcsei jól látszódjanak.


""Jézus nevében milliók öltek és ölettek meg."


Ezt mi támasztja alá? Bizonyítsd be!"


No, azért ezzel nem viccelnék! Ma is milliók élnek azokból, akik a múltban és a közelmúltban ezt tették, mert az egyházaik vezetői erre tanították őket.

2013. okt. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/121 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Azt nem tudod, hogy kik és mennyit tévedtek az első században, tehát nem tudom, hogy mi alapján ítéled meg az embereket. A Biblia nem pusztán a tévedések felsorolásáról szól, de mindenesetre bőven van rá bizonyíték, hogy volt ilyen a szellemtől felkentek esetében is."


Megint csak nem idézted az igehelyet arra amire bőven van bizonyíték.


"Te vajon mit tettél volna? Meddig hitted volna a tévedéseidet, vagy meddig hiszed még azokat ma??? Nagyon tisztességtelen a 100 éves viszonyokat és hiteket felemlegetni, mikor azzal nem tudsz elszámolni, hogy te mit tettél volna, miben és miért hittél volna?!!!"


Elvileg Biblia kutatók voltak abban az időben. Áruld már el nekem hogy hogyan kutatták a Bibliában Isten állítólagos tanúkövét?

Ha már kutatok valami után akkor legalább utalás legyen rá. S mivel a Bibliáról van szó akkor legalább egy nyúlfarknyi utalás legyen a Bibliában egyetlen helyen arra a dologra amiről szó van.

Nézzük a tényeket. A teljes Biblia már 100 évvel ez előtt is a rendelkezésükre állt. Egy év alatt ki lehet olvasni a Bibliát kényelmesen. Természetesen ez az idő csökkenthető.

Szóval az a kérdés hogy mi alapján indultak el a Biblia kutatók a piramis irányába?

De hogy válaszoljak a kérdésedre elárulom neked hogy én 100 évvel ezelőtt nem hittem volna semmiben és nem is tettem volna semmit. Azért mert akkor még gondolatban sem léteztem nem hogy fizikailag.


"Benne van a kiadványainkban, pl. a Hirdetők könyvben az oka, amiért ebben hitt Russell, te is tudod, ha akarod. És éppen ezért olyan visszatetsző ilyen módon beállítani a dolgokat."


Tedd meg hogy felsorolod hogy mely kiadványokban van még benne a Hirdetők könyvön kívül! S tedd meg azt is kérlek hogy megadod hogy a Hirdetők könyvben melyik oldalon szerepel az oka. Előre is köszönöm!


"Ahogy már mondtam, ez egy nagyképű kijelentés, de semmi, de SEMMI tartalma nincs! Mikor végezted el te, vagy a szellemi irányzatod mindazt a munkát, melyet a Tanúk több, mint 100 év alatt? És mielőtt gyakori szokásodhoz híven megint azzal vádolnál, hogy ezt magunk magasztalására használom (holott már leírtam sokszor, hogy ez nem igaz), hozzátenném, hogy CSAK Jehovának köszönhetjük."


Hm...ha olyan gyakori szokásom ez ,akkor tedd meg hogy idézed 2db ilyen megnyilvánulásomat.

Akkor legyen nagyképű kijelentés. Szeretnék rávilágítani arra a logikai bukfencre hogy hogyan tudnék én elvégezni olyan dolgot amihez 100 év kel amikor én nem vagyok 100 éves?


"KÖZVETLENÜL történő kiigazítással igen. Tudod mi az, hogy követlen kapcsolat? De még ez sem igaz minden esetben, mert vannak olyan bibliai beszámolók a héber időkből, melyekben még az ilyen közvetlen helyreigazítást kapott delikvens is először figyelmen kívül hagyta az utasítást. Tehát nem a kapcsolat fajtájától függ minden, mert sokan még akkor is ellentmondanának, ha maga Isten utasítaná őket. Így ezen lovagolni megint csak nem bibliai."


Álljon meg a menet! Most nem a héberekről van szó hanem az első századiakról.

Maradjunk ennél. Mert akkor már másképpen mentek a dolgok mint Jézus előtt.


"Na ne etessük már egymást!"


Te akarsz etetni engemet! De mire is írtam én a kijelentésemet? Ne akarj már a saját írásaimmal megkavarni. A tanúk sokszor érvelnek azzal hogy a szövegkörnyezetet is figyelembe kell venni meg a teljes Bibliát az összhangot. Te miért nem alkalmaztad ezt a bevált technikát ebben az esetben? De ide másolom neked a szóban forgó részt hogy tisztázhasd a dolgot.

"Olyan alapon hogy azt állítják az igazság náluk van aztán mindig jön valami újabb igazság ugyan arról a dologról. Ilyesmire nincs példa a Bibliában."

Figyelmesen olvasd el hogy mit írtam. Utána pedig jöhet a Bibliából a példa.

Kíváncsi vagyok nagyon ,több dologra is hogy mit és hogyan fogsz írni.


"Mert te más alapot el sem tudsz képzelni, csak valami "varázslattal", de legalábbis karizmatikus képességekkel bíró emberek csoportját?"


Nem felebarátom az a te elképzelésed. Elárulom neked hogy kemény vitám volt a hitgyülekezet egyik tagjával itt a Gyk-n. Nem vagyok vevő a hókusz-pokuszokra.


"A lényeg az alázat, az életük teljes odaszentelése arra az útra, mely napjainkban életfontosságú munkát végez."


Alázat ,életük teljes odaszentelése. Akkor talán példát vehetnének Teréz anyáról.

Nem értek egyet a katolikus dogmákkal a tisztánlátás véget.

Az odaszenteléssel kapcsolatban: pecsétgyűrű ,csicsásóra.


"Ez Jehova és az illető személy ügye a Bibliában meghatározott alapokon. Egy felkent éppen annyira tudja, hogy égi reménységű, mint a férfi azt, hogy férfi, a nő, hogy nő. Senki kívülálló nem szólhat bele."


Erre vajon tudsz e bibliai példát?


"Ezért mondom, hogy alaposan félreérted sok mindenben a Bibliát. Isten vajon nem a szent szelleme által ihlette azt?"


A tanúk szerint a szent szellem az egy erő és nem személy. Tehát akkor egy erőnek hogyan lehet "terméke" és hogyan lehet szava?

2Tim 3:16 A teljes Írás Istentől ihletett..."

Mert én erre alapozom a meggyőződésemet és te?

Most akkor vagy hirtelen személy lett a szellem és azért lehet neki terméke vagy te vaj eltévedve egy kicsit.


"Ezzel megint nem mondtál semmit, pedig olyan jól hangzik... Mindig csak a bizonyítás marad le."


Igen olyan jól érvelsz hogy nem találok rajta fogást. :D

Köszönöm a dicséretet.


"Ki lehet-e hagyni a Bibliát (vagyis az abban lévő isteni információt) a megismerés felé vezető úton?"


Milyen érdekes hogy mindkettőnknek ugyan az az ige jutott eszünkbe. :)))

De a 2Timóteusz 3:16, 17 a szellemről nem tesz említést. Amit állítasz azt nem támasztja alá a Biblia.


"A VT. is Jehova Tanúiból áll! Ez közösségi munka, nem pedig személyes versengés kérdése.Minden Tanú egy célért dolgozik, de természetesen a különböző területeken különböző feladatokkal foglalkoznak. Nem mindenki tanító és nem mindenkinek az a feladata, hogy kiossza a szellemi táplálékot a maga idejében. Ez teljesen bibliai szellem szerinti, nem tudtad?"


Csak hogy te úgy állítod be mintha nem egy kis csoport foglalkoznak a szellemi táplálék elkészítésével. Hagyd már a baromságaidat a személyes versengéssel. Ki beszélt itt ilyesmiről idézd már kérlek hogy hol is mikor írtam én ilyesmiről! Állandóan jössz olyan dolgokkal amik nem is lettek leírva és már egy csomószor írtam neked hogy idézd ezeket de soha nem teszed meg mert nem is írtam ilyesmiket. Viszont azt nem vagy hajlandó elismerni hogy ezeket csak te találtad ki és nem tudod nekem idézni az általam írt kommentekből. Ennyit az alázatról amelyről te viszont már írtál többször is. Amikor ezt csinálod akkor mit vagy kit követsz vagy ez egy ilyen saját tulajdonság? Még egyszer felszólítalak hogy idézd azt azokat a részeket amelyekről te beszélsz! De én meg azt mondom hogy nem írtam ilyesmit.

Visszatérve a tanítókhoz akkor ezek szerint Jehova tanúinál jelenleg mindössze 7 olyan ember van aki tanítással foglalkozik. Az össze többi ember így vagy úgy az csak részt vesz a tanítványképző munkában. Mert ők igazából nem tanítanak csak elmagyarázzák hogy mit hogyan kell értelmezni mert az értelmezés a VT-től jön.


"Ezt NEKED kellene megtenned, én tudom, hogy mi és miért történt."


Mégsem írod le pedig nem ez az első alkalom hogy erről beszélgetek ja és nem is te vagy az egyetlen Jehova tanúja akinek felhozom ezt a dolgok de eddig mindenki visszakozott ennél a témánál. Meg azt sem soroltad fel hogy a Hirdetők könyvön kívül mely kiadványokban írnak még erről a témáról. Így nem is lehet ellenőrizni az információdat. A helyzet az hogy nincsenek válaszok azért nem tudnak válaszolni a tanúk. Legalább is a többiek. Mert lehet hogy te tényleg tudod de hogy ők nem tudják az biztos. De te sem osztod meg ezeket az infókat sőt még annyit sem teszel meg hogy leírd a többi kiadvány címét. Alapos kutatás na persze! Azt is alaposan lehet kutatni hogy miért volt tagja az ENSZ-nek az Őrtorony meg az 1980 előtt íródott kiadványokat is lehet kutatni. Az egész egy nagy átverés mert ha az ember mélyebbre akar ásni akkor egyből falakba ütközik.


"Még mindig nem elég neked az egyértelmű tény, hogy akik a bibliát leírták, azok isteni ihletettsége egy a szellem ajándékai közül, egy ideiglenes csodaajándék?! Akik szellemtől felkentek, azok nem feltétlenül rendelkeztek ilyen ajándékokkal, ezt Pál világosan leírta, mikor arról beszélt, hogy pl. nem mindenki szól nyelveken, nem mindenki prófétál, vagy képes feltámasztani embereket. Sőt néhány apostol akkor a bűnök megbocsátásának a lépességét is megkapta. De nem mindenki."


Te nem érted hogy nekem mi nem elég világos. Az tiszta hogy az Isten szent szelleme általi ihletettség napjainkban nem aktív ajándéka az embernek.

Nekem az nem világos hogy hol ír a Biblia olyanokról akik szellemtől felkentek voltak de nem voltak ihletettek. Nekem ez nem világos.


"Nem bizonyíték ez a te hiedelmedre, hiszen maga Jézus jelentette ki még akkor, hogy a "világ nem látja Őt többé". De sok más is ellene szól annak, hogy újra fizikailag látható formában legyen jelen. Többek között a válsághalála is."


"válsághalála"? Az micsoda?

Zakariás 12:10 Dávid házára és Jeruzsálem lakóira pedig kiárasztom a könyörület és a könyörgés lelkét. Rátekintenek arra, akit átdöftek, és úgy gyászolják, ahogyan az egyetlen gyermeket szokták, és úgy keseregnek miatta, ahogyan az elsőszülött miatt szoktak.

Így élték meg Jézus első jelenlétének a végét.

Jelenések 1:7 Íme, eljön a felhőkön, és meglátja minden szem, azok is, akik átszegezték, és siratja őt a föld minden nemzetsége. Úgy van. Ámen.

Kiemelem: "meglátja minden szem" ,"siratja őt a föld minden nemzetsége"

Elképzelhető hogy van amit ezzel kapcsolatban rosszul értelmeznek? Hiszen nem tévedhetetlenek és nem is ihletettek?

Máté 24:30 És akkor feltűnik az Emberfiának jele az égen, akkor jajgat a föld minden népe, és meglátják az Emberfiát eljönni az ég felhőin nagy hatalommal és dicsőséggel.

Milyen jel tűnt fel az égen amely az Emberfiáé? Jajgat már a föld minden népe?

Bizonyára te láttad a nagy hatalmat és dicsőséget amivel érkezett az Emberfia. Mond el milyen volt. De várjunk csak a hely ahol élek itt miért nem látták az emberek nem csak a világiak hanem a tanúk sem látták. Sőt a megyei szinten sem beszéltek róla. Akkor most mi van?

Máté 26:64 Jézus ekkor így felelt: "Te mondtad. Sőt azt mondom nektek: mostantól fogva meglátjátok az Emberfiát, amint a Hatalmas jobbján ül, és eljön az ég felhőin."

ApCsel 1:11 és ezt mondta: "Galileai férfiak, miért álltok itt az ég felé nézve? Ez a Jézus, aki felvitetett tőletek a mennybe, úgy jön el, ahogyan láttátok őt felmenni a mennybe."

Érdekes mert azt írja hogy "ahogyan láttátok őt".


"Igen! A megosztottságra, mely bárhol, bármikor felütheti a fejét, ha nincs egységes és bibliai szellemben történő vezetés és irányítás."


Ennek ellenére még is rengeteg gyülekezet van ebben a nagy megosztottságban. S azt lehet tapasztalni hogy van egységes vezetés amely a bibliai szellemben történik.

Mi más tartja akkor őket egybe? Miért segítik egymás miért van köztük szeretet és miért vallják ugyan azokat az alaptanokat? Ha a megosztottság és a széthúzás uralkodik közöttük? A katolikus egyház gyülekezeteit szigorúan tilos figyelembe venni más egyházak felekezeteit vedd alapul. Mert én róluk beszélek. Ne kalandozz el a katolicizmus bugyraiba!!!


"A KÜLÖNBÖZŐFÉLEKÉPPEN való megszólítás, a tetszés szerinti megszólítás megosztottságának a veszélye miatt. Nagy megosztottság alakulhat ki apróságokból. Nem ismered az emberi pszichét? A házasság is ilyen."


Aha! Tehát ha egy házassággal gond van akkor ugyan azok a tanácsok működni fognak minden házasságban a világ minden táján?

Igen nagyon is logikus amit mondasz a hivatalos program alatt a férjes nevén szólítják a testvérnőt aztán a program befejezése után már a keresztnevén. Valóban nem fog megosztottság kialakulni. Egyáltalán nem ésszerű és nem is logikus ez a lépés. Éveken keresztül a keresztnevén szólították egymást a programok alatt is és azon kívül is. Aztán jön egy rendelet amely ezt felülírja. Jön a családnéven való szólítás de aztán meg ismételten a keresztnevén szólítja. Nagyon életszerű és logikus. Nem gondoltam hogy ezt fogom írni de felejtsd el ezt a témát. Ekkora mértékű ésszerűtlenségen már nem akarok többet vitázni unom. Zárjuk le ezt én kérem!


"Miért is? Mert akkor azt képzelsz bele, amit akarsz? Te akarod meghatározni, hogy a Biblia egy-egy szakasza mit akar tanítani és jelenteni? Sokan vannak ezzel így, és ez kb. annyiféle spekulációt is jelent. Miért baj az, ha van egy hosszú, alapos és lelkiismeretes kutatómunka, mely a mai lehetőségekhez képest igaz válaszokat ad a Bibliát érintő kérdésekre? Mert félrevezetnek? Már csak bizonyítani kéne, de ez még nem sikerült."


Tehát ezt nem mered végig csinálni! Oké értem!


"Így van! Nincs más, az ÉG ALATT, és az EMBEREK KÖZÖTT - ja és ADATOTT. Ez itt a lényeg, ugyanis arról a Jézust nem biblikus módon kiemelők általában nem beszélnek, hogy ez mind Jehova akarata és döntése alapján történt."


Nem gondoltam volna hogy Őrtornyos teológia nélkül fogsz nekem tanítani valamit.

Azt a szót kihagytad hogy "név" de a többi az stimmel.

Már hogy ez az ige is az Atyára világít rá. Mert általában mi csak a János 14:6-ot szoktuk felhozni hogy az Atyához vezet minket Krisztus de csak is rajta keresztül juthatunk oda az ő vére tisztít meg minket.


"Úgy gondoltam, hogy a 80 helyet nem sorolom fel, ahol a "név" Jézussal kapcsolatban említve van."


Hogy te nem sorolod fel az egy dolog. De te idéztél és nem felsoroltál az idézet pedig az Őrtornyos irodalomból való tehát ők hagyták ki és nem te.


"Azt hiszem nem ez volt a feltétele annak, hogy a vallás rossz gyümölcsei jól látszódjanak."


A szóban forgó vallásnak már jóval korábban is voltak olyan megnyilvánulásai amelyek egyértelművé tették a helyzetet.


"No, azért ezzel nem viccelnék! Ma is milliók élnek azokból, akik a múltban és a közelmúltban ezt tették, mert az egyházaik vezetői erre tanították őket."


Akkor jó mert én sem viccelek. Bizonyítsd be támaszd alá!!!!!!!!!!!!!!


UI.:Hol az alázat amelyben elismered hogy amiket állítottál rólam az nem igaz? Ugyan is nem idézted azokat az írásaimat ahol én szerinted kijelentek dolgokat.

Tiltakoztam is keményen vagy 50-szer leírtam hogy hazudsz. Mégsem kértél sem elnézést sem bocsánatot. S ezt nem egyszer megcsináltad. Ha lesz egy kis idő akkor majd összeszedem ezeket s bemásolom neked. Kíváncsi leszek rá hogy mit fogsz csinálni ezzel. Itt nem arról van szó hogy valami rosszul tudsz mert csak annyit kellet volna csinálnod hogy visszaolvasol. De te olyasmivel vádoltál amit én nem írtam s mégsem ismerted el még csak azt sem hogy tévedtél.

Idézem neked azt a részt ahol én elismerem hogy tévedtem és erre te hívod fel a figyelmemet?

2013. okt. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/121 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ja igen ezt elfelejtettem.


"Jézusban nem volt faji előítélet. És benned?"


Te milyen fajú vagy?"


Tehát a kérdés még mindig adott te milyen fajhoz tartozol?

2013. okt. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/121 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kíváncsi lennék arra hogy mi a helyzet!

2013. nov. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!