Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Jehova tanúja követi...

Hány Jehova tanúja követi jelen pillanatban az Őrtorony tanítását a világon?

Figyelt kérdés

Valós számokat szeretnék ha lehet mert érdekelnek ezek az adatok.

Nagyon köszönöm!

Ne priviben írjatok mert beszélgetés céljából tettem fel a kérdést csak saját kutatást végzek.

Mégegyszer köszi!



2013. szept. 24. 06:51
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/121 anonim ***** válasza:
95%

Vidiripi


"Semmi értelme azon csámcsogni állandó jelleggel, hogy vannak változások. Azon miért nem rágódsz, ahol nincsenek? Pedig ezzel van tele a föld."


Oké akkor semmi értelme. De annak sincs semmi értelme hogy te meg azon nyavalyogsz hogy nincs semmi értelme. Egálban vagyunk.

Na akkor válasz ki magadnak egy problémát amivel tele van a föld és old meg!


"Az első sz.-i tanítványok sem értettek mindent, sőt voltak hamis várakozásaik, gondolataik, mégis abba az EGYETLEN igaz szervezetbe tartoztak, ahova abban az időben tartozniuk kellett, ha Jehovát akarták szolgálni és Krisztust követni!"


Valóban voltak hamis várakozásaik? S ezt terjesztették is a föld végső határáig?

Az hogy valaki tévesen gondol valamit vagy hogy tévesen tanít valamit a kettő között hatalmas a különbség.


"Vagy tán kétségbe vonod, hogy azoknak, akik Krisztus-követők akartak lenni, azoknak el kellett hagyniuk a korábbi vallásukat, gyülekezetüket és a keresztény egyházhoz kellett csatlakozniuk? Kétségbe vonod-e, hogy nem volt más alternatíva, csak az az egyetlen?!!"


Kétségbe vonom hogy egynél több olyan felekezet volt amely kereszténynek vallotta magát.


"Engedi-e a Biblia, hogy később legyen ilyen választási lehetőség, melyekben "egyaránt jó helyen vagy", vagy éppen elítéli???"


Ki dönti el hogy melyik az igaz vallás? Emberek? Szerintem jelen pillanatban egy igaz vallás sincs a Földön. Tudom nagy hite hagyás stb. S igen valóban volt hitehagyás. De elindult a reformáció és ennek hozadéka az lett hogy lefordították a Bibliát nemzeti nyelvekre is. S amikor ez bekövetkezett akkor lettek egyre többen ténylegesen hívőkké. Mindegyik felekezet azt állítja magáról hogy nála az igazság és hogy a Bibliára alapozza a tanításait. Az a személy hogyan döntse el hogy melyik az igaz vallás amelyiknek halvány fogalma sincs a bibliai tanításokról? Csak épp valamilyen oknál fogva Isten keresésbe kezd. Találkozik egy vallásos emberrel aki tanít neki a Bibliából akármelyik felekezethez tartozzon az az ember.

Az első században nem volt nehéz eldönteni hiszen az apostolok jeleket és csodákat tettek. Tehát ebből a szempontból sokkal könnyebb volt eldönteni mert nem csak tanulta de láthatta is ezeket a dolgokat. De aki még így sem hitt az már ott meghalt ha nem is azonnal de a hitetlensége miatt halott volt.

De most hogyan is döntheti el az ember hiszen az összes felekezet a Bibliára alapozza a tanítását.


"MIÉRT? Nem baj, hogy ezzel a válasszal mindig adós maradsz?"


Érdekes. Neked meg az nem baj hogy a 45. kommentben kifejtem a dolgot te meg a 47. kommentben reagálsz is rá. :)))

Talán inkább hanyagold a hajnali válaszadást és pihenj!


"A háromság leleplezése már nagyon régi tanítás, s ezt lehet korszerűsíteni is."


Nem abban reménykedem hogy végre kiadnak egy revideált "háromság" füzetet. Ezt tartom valószínűbbek.


"Mondja valahol is az Írás, hogy semmiféle segédeszközt nem lehet használni? Tán az "Írások alapján" kifejezés ezt jelenti? Ne legyünk már bigottak."


De annyi Őrtorony irodalom van hogy a "sok bába között elvész a gyerek".


"Ez lenne az életszerű megoldás. Behívsz valakit az utcáról és azt mondod neki hogy hirdesd az evangéliumot? Áruld már el nekem hogy melyik felekezet teszi ezt?"


Azért hangsúlyoztam ki azt, hogy kikből, mert az egy Jézus által megszervezett munka volt, melyet a tanítványai szervezett népként hajtottak végre. Később ennek mintájára szerveződött az igaz keresztény egyház Isten akaratának a cselekvésére."


Bennem van a hiba mert így már tényleg nem értem hogy hogyan vonsz párhuzamot az utcáról behívott vadidegen és a megszervezett munka között.


"Jehova Tanúi bibliai tanításokat állít helyre, és Jehovához hűséges tagjai annak fényében élnek és cselekszenek. Nem saját tanaik vannak."


De saját tanaik is vannak csak van amit már teljesen elhagytak és van amit változtatnak. Mert pl. Jézus soha nem tanított a piramisról. Igaz hogy szó van a nemzedékről a Bibliában de csak egyféle verzióban. Míg az Őrtorony már a 4. értelmezésnél tart s így mondhatni azt hogy saját tan. Mert mind a négy nem lehet igaz de akkor melyik a kóser? De én nem merném kijelenteni hogy a legújabb verzió mert az is lehet hogy megint változni fog. Tehát az Őrtorony rendelkezik saját tanítással.

Hogy miért is saját tanítás azért mert ezt minden tanúnak meg kell tanulnia. Hiszen tanulmányozási cikk. Így tanítás. De a Bibliában csak egy verzió van.


"Mivel?"


Mivel hogy szóban hangzik el így szóban esküdnek fel. Értelemszerűen.


"A szervezet szó szinonimái egy az egyben megtalálhatóak a Bibliában! Igen, Krisztus teste az igaz keresztény gyülekezet, de vajon "szervezetlen, egymásnak ellentmondó és szétszórt teste"??? Vagy EGYSÉGES teste, akik egy igaz keresztény egyházban teszik Isten akaratát?!!"


Melyek azok a szavak és hol találhatók? Az első században voltak hamis keresztény gyülekezetek? Azokat miről lehetett felismerni?

Nézd a szervezésről csak annyit hogy a katonaság is megvan szervezve ettől még nincs rajta Isten áldása. De legyen az bármilyen közintézmény iskola ,kórház ,városháza rendőrség stb. A Szervezettséget nem kell túlbecsülni. A szervezésre a világi emberek is képesek néha még jobban is mint egy hívő.

A különböző egyházak tanításai ellent mondanak egymással bizonyos kérdésekben.

Ezért különböző egyházak. De ők is azt állítják hogy a Bibliára alapoznak.

Az egység attól függ hogy mi alapján határozzuk meg az egységet. Milyen szabályrendszer és elvárások alapján. Természetesen Jehova tanúi elvárásaiba csak is a tanúk férnek bele.


"Ez semmiképpen sem egy "pontos" fogalmazás, megint adós maradtál a bizonyítással. Mi sok versel tudjuk igazolni, hogy ma Jehova szervezete ugyanolyan minta szerint épül fel. Az Írásokból egyértelműen kitűnik, hogy volt Vezető Testület. Jézus nem közvetlen "sugalmazás" által vezette őket. Márpedig vezetés és irányítás volt a gyülekezetekben."


Tedd meg! Igazold versekkel! Neked egyértelműen volt nekem meg nem. Patt helyzet.

Igen mert a szent Szellem vezette őket Jézus konkrétan Pál esetében avatkozott be ami egyértelmű. (legalább is most csak ez jut eszembe)

Volt egy vitás kérdés amiben döntést kellett hozni. A vének és apostolok egybegyűltek Jeruzsálembe. De jó legyen kik voltak a vezető testület tagjai? Természetesen a véneket nem lehet felsorolni de az apostolokat ismerjük ők voltak az akkori vezető testület tagjai?

A másik dolog meg az hogy külön írja hogy apostolok és vének. Tehát az apostolok nem voltak vének a vének meg nem voltak apostolok. Mivel az apostolokra teljesen más feladat hárult így a véni kötelezettségeknek nem tudtak volna eleget tenni.

Elemezzük a dolgot akkor és vizsgáljuk meg mennyire életszerű ez az elképzelés.


"Te már megint erősen TORZÍTASZ. Most mond, te szándékosan nem érted, és szándékos, hogy erőnek erejével nyomod mindig a fals szövegeidet? Ki mondja azt, hogy nem Jézus a közvetítő, akin keresztül juthatunk Jehovához?! De ettől még LÉTEZETT AZ ELSŐ SZ.-BAN IS, és létezik ma is EGY igaz keresztény egyház, mint Isten elrendezése."


Nem torzítok az Őrtorony írja. Az 51. kommentemben kifejtem a dolgot. (nem másolom ide az egészet)

"A rabszolga segítségével tudunk szilárdak lenni az igazságban és lehetünk jó kapcsolatban Istennel. (Máté 4:4 ,János 17:3)

Őrtorony 2013 07.15. 20. oldal."

Hogy ki mondja? Hát az Őrtorony. Igazából nem csak mondja hanem írja is. Van jelezve két ige is. Érdemes elolvasni azt a két igét.

Igen ,létezett keresztény egyház az első században.


"Tagadod-e, hogy ha Isten kegyét el akarta valaki érni az első sz.-ban (de előtte is!), akkor el kellett hagynia a régi vallását és csatlakoznia kellett a keresztény közösséghez?"


Miért tagadnám. Nem tagadom. Keresztény egyházból abban az időben nem sok volt.


"Erre előttem lehetsz büszke, de a Szentírás fényében kevésbé. Már megint a 'csoportfóbiádon' lovagolsz."


Ez nem fóbia. Egyszerűen nem akarom hogy csoportként gondolj rám mert én egyén vagyok.

Hívő ember vagyok aki a maga bűnös emberi mivoltában próbál keresztény lenni.


"Nem, te szemlátomást azzal vagy csak tisztában, hogy a szellemi irányzatod szerint mit tartanak erről a kérdésről mások. Valójában azzal kellene tisztában lenned, hogy Jehova miért állított mindig is egy egységes és KIZÁRÓLAGOS földi szervezet az Őt imádóknak!"


Jehova még királyt sem akart az ő népének. A nép akarta hogy legyen királya.


"A házastársunkról is folyamatosan ismeretet szerzünk, vagy te nem így gondolod?"


Ha valakivel együtt vagy arról nem ismeretet szerzel hanem megismered.


"Sokadszorra érvelek az első sz.-i keresztény gyülekezettel, mert azok esetében nem volt tán elmondható ugyanez?"


Mutasd meg nekem hol írnak ilyesmit az első századiak! "Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez kell tartoznod,..."


"Igen, Jehova EMBERI SEGÍTSÉGEKET használ fel a szolgái védelmére és szellemi vezetésére, tán nem olvastál még ilyent a bibliádban?!"


Hát olyat még nem olvastam a Bibliában hogy egy szolgatársam kell ahhoz hogy jó kapcsolatban legyek az Istennel. Az ember személyes kapcsolata Istennel nem a szolgatársától függ!


"Én is kiemelem: 'Jehova EMBERI SEGÍTSÉGEKET használ fel..."


Arra hogy megismerjük őt! De hogy jó kapcsolatban legyünk vele?


"Pedig a hit az ésszerű, nem a hitetlenség."


Hit nélkül nem ésszerű. Ha van hited akkor a hitetlenség az ésszerűtlen. Ha nincs hited akkor a hit ésszerűtlen. De ez csak az én elgondolásom.

2013. okt. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/121 anonim ***** válasza:
0%

""Semmi értelme azon csámcsogni állandó jelleggel, hogy vannak változások. Azon miért nem rágódsz, ahol nincsenek? Pedig ezzel van tele a föld."


Oké akkor semmi értelme. De annak sincs semmi értelme hogy te meg azon nyavalyogsz hogy nincs semmi értelme."


Pedig kedves Vidiripi, szerintem éppen ott vannak igazán gondok, ahol nincsenek, vagy nem elégségesek a változások! :-)

------


"Valóban voltak hamis várakozásaik? S ezt terjesztették is a föld végső határáig?

Az hogy valaki tévesen gondol valamit vagy hogy tévesen tanít valamit a kettő között hatalmas a különbség."


Addig terjesztették, ameddig tudták akkor. Semmi realitásalapja nincs annak, hogy pl. Péter a tisztátalan ételről alkotott, nem Írás szerinti véleményét nem mondta el másoknak alkalomadtán, addig, míg helyre nem lett igazítva. Azt tanítod, amit gondolsz, nem? Vagy te mást mondasz, mint amiben hiszel?


"Kétségbe vonom hogy egynél több olyan felekezet volt amely kereszténynek vallotta magát."


Ezt én sem állítottam másként.

Éppen ezért vonom kétségbe én is az Írások alapján, hogy ma egynél több felekezetnek lenne joga kereszténynek nevezni magát. :-)


"Ki dönti el hogy melyik az igaz vallás? Emberek? Szerintem jelen pillanatban egy igaz vallás sincs a Földön."


NEM Az IHLETETT BIBLIA DÖNTI EL?!! Azt gondoltam arra is alkalmas Isten Szava, hogy megbízhatóan feltárja a vallásos igazságot, vagyis azt amit Isten elvár tőlünk? Már csak azért is, mert ez benne is van. :-) Vagy erre nem alkalmas?


Semmire sem jó az az ellenérv, hogy "de azt ezerféleképpen értelmezik az emberek, ezért nem lehet eldönteni melyik a helyes". Ha így gondolkoznánk, magát Isten Szavát becsülnénk le. Ha sokféleképpen hamisítják a dollárt, az ugye nem azt bizonyítja, hogy nincs eredeti? Így aztán a Biblia értelmezésének is van eredeti, helyes formája. Vannak, akik ezt helyesen teszik, csak kérdés, hogy ezeket az embereket mindenféle, egymásnak is ellentmondó vallásos csoportban (vagy azokon kívül) elszórtan lehet megtalálni, vagy EGYBEN?!

Teljesen nyilvánvaló, hogy ha van EGY vallásos igazság, azt EGYETLEN látható szervezetben kell keresni, mert azt nem találhatjuk meg az egymásnak is ellentmondó csoportok kusza tengerében, vagy azokon kívül. Ez bibliai példa és a Biblia mintája - mellesleg józan paraszti ész.


"De elindult a reformáció és ennek hozadéka az lett hogy lefordították a Bibliát nemzeti nyelvekre is."


Attól, hogy a nemzeti nyelveken elérhetővé vált a Szentírás, még a vallásos tévtanok, hibák gyakran megmaradtak, mivel a reformáció általad is említett áldásos hatásai mellett, még sok-sok tévtant vitt magával, nem is beszélve azokról a 'hibákról', melyek a reformációval születtek (pl eleve elrendelés).


"Az a személy hogyan döntse el hogy melyik az igaz vallás amelyiknek halvány fogalma sincs a bibliai tanításokról?"


Az az ember sehogyan sem tudja eldönteni addig, míg a Biblia tiszta igazságát meg nem ismeri. Ezért kezdjük ezzel. Ma már mindenkinek rendelkezésére áll a Biblia.


"Az első században nem volt nehéz eldönteni hiszen az apostolok jeleket és csodákat tettek. Tehát ebből a szempontból sokkal könnyebb volt eldönteni mert nem csak tanulta de láthatta is ezeket a dolgokat."


Nem volt akkor sem könnyebb, hidd el! Sok-sok mindenféle vallás, szekta és filozófiai irányzat versengett Sátán kínálatában, sokan még a csodák hatására sem hittek. Kimagyarázták.

Éppen ezért nem váltak állandó velejáróivá a későbbiekben a csodák a tanítványképző munkának, hiszen a pontos ismereten kívül, szívállapoton múlik, hogy hisz-e az illető, vagy sem. Nem is beszélve arról, hogy "hit által járunk, nem látás által", ahogy a Biblia fogalmaz)


"De most hogyan is döntheti el az ember hiszen az összes felekezet a Bibliára alapozza a tanítását."


Ezt sokan hiszik, de ez óriási félrevezetés! Mesteri csapda. Már leírtam egy párszor, leírom újra: nagyon röviden és egyszerűen le lehet szűkíteni a hamis vallások tengerét azzal, ha megismerjük a Biblia pontos tanítását bizonyos kérdésekben, melyekben a magukat kereszténynek nevező egyházak többsége eltér a bibliai igazságoktól. Ilyen a háromság tana, melyet ha alkalmazunk a fent írtak szerint, azt látjuk, hogy a magukat kereszténynek valló egyházak túlnyomó többsége hisz és tanít. A sok ezerből már csak néhány egyház marad fent a rostán. Ha idevesszük a lélek halhatatlanságot, és a pokoltűz valamilyen formáját, akkor már tényleg nem marad más, csak Jehova Tanúi szerintem, akik mindegyikről bebizonyították, hogy nem bibliai tanítás.


Ha mégis maradna még más csoport is fent a rostán, akkor ott a kettős reménység (égi/földi) vagy a felkentek behatárolt száma. Szerintem már az első hárommal is egyedül vagyunk. Ez a bibliai igazságtól való ilyen mértékű elfordulás olyan kiválóan le is leplezi a vallásos világ majdnem egészét, hogy semmiképpen sem mondhatjuk, hogy nehéz dolgunk lenne annak megállapításában, hogy eldöntsük, melyik az igaz vallás.


"De annyi Őrtorony irodalom van hogy a "sok bába között elvész a gyerek"."


Nem veszik az el, hiszen mindegyik ugyanarra mutat, a Bibliára.


"Bennem van a hiba mert így már tényleg nem értem hogy hogyan vonsz párhuzamot az utcáról behívott vadidegen és a megszervezett munka között."


Az idegenek csak az "ellensúly" miatt kellettek. A szervezetellenességed miatt mondtam, hogy nem kintről behívottak, hanem azok végezték a krisztusi munkát, akik később az egyetlen és egységes keresztény szervezetben végezték tovább ugyanazt.


"De saját tanaik is vannak csak van amit már teljesen elhagytak és van amit változtatnak."


Már megint a tévedések, ez rögeszme? Igen, a bibliában csak egy verzió van a nemzedékről, de te tudod, hogy melyik és miért az? Mert másokat bírálni nagyon könnyű a háttérből. Ha van egy jobb és biztosabb ötleted, tárd fel, vagy megtartod magadnak? :-)


"Mivel hogy szóban hangzik el így szóban esküdnek fel. Értelemszerűen"


Akkor úgy kérdezem, hogy miért Írásellenes a második eskü szövege?


""A szervezet szó szinonimái egy az egyben megtalálhatóak a Bibliában! Igen, Krisztus teste az igaz keresztény gyülekezet, de vajon "szervezetlen, egymásnak ellentmondó és szétszórt teste"??? Vagy EGYSÉGES teste, akik egy igaz keresztény egyházban teszik Isten akaratát?!!"


Melyek azok a szavak és hol találhatók? Az első században voltak hamis keresztény gyülekezetek? Azokat miről lehetett felismerni?"


Már leírtam, itt, vagy másik kérdésnél (nem is egyszer), de ott voltál azoknál is.

Az első sz.-ban már elkezdődött az elhajlások, a szakadás kora, de amíg éltek az apostolok, erős visszatartó erőt jelentettek. Arról lehetett megismerni őket, hogy eltéretek valamerre a tiszta és igaz tanításoktól, és az akkor rendelkezésre álló szent iratoktól.


"A különböző egyházak tanításai ellent mondanak egymással bizonyos kérdésekben.

Ezért különböző egyházak. De ők is azt állítják hogy a Bibliára alapoznak."


És akkor most az feltétlen úgy is van? Sátán világában te ilyen hiszékeny lennél? Emlékezz a fenti leszűkítő módszerre!


"Az egység attól függ hogy mi alapján határozzuk meg az egységet. Milyen szabályrendszer és elvárások alapján. Természetesen Jehova tanúi elvárásaiba csak is a tanúk férnek bele."


Nem, a Tanúk EGYSÉGE a Biblia által meghatározott szellemi egység - mert még ezt is elmondja nekünk a Szentírás.


(1Korinthus 1:10) "Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban."

2013. okt. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/121 anonim ***** válasza:
0%

"Igen mert a szent Szellem vezette őket Jézus konkrétan Pál esetében avatkozott be ami egyértelmű. (legalább is most csak ez jut eszembe)

Volt egy vitás kérdés amiben döntést kellett hozni. A vének és apostolok egybegyűltek Jeruzsálembe."


Pontosan! Tehát az, hogy egyes feljegyzett esetben a szellem, vagy Jézus közvetlenül beavatkozott, az az első sz.-ban még működő csodaadományok miatt történt. De fent írtam, hogy azok nem kísérték el folyamatosan a keresztény gyülekezetet a történelem során, hiszen ez akkor betöltötte a célját. De valójában pont azok a lejegyzett események bizonyítják, amiről te is írtál, hogy létezett egy vezető testület, mely a szellemi vezetést adta, a prédikáló munkát koordinálta, a vitás ügyeket segített lerendezni a krisztusi szellemben. Úgy csinálsz, mintha nem tudnád, hogy isten mindig is felhasznált EMBEREKET ilyen célból! Hogy kik voltak kezdetben? Valószínűleg az apostolok, de nem mindegy? Az összetételük és a számuk változhatott, ahogy azt a kezdeti, nem túl rózsás körülmények adták.


"Elemezzük a dolgot akkor és vizsgáljuk meg mennyire életszerű ez az elképzelés."


Ha alaposan utánanézel, rá fogsz jönni, hogy a Tanúk ezt nagyon aprólékosan megtették már.


"Nem torzítok az Őrtorony írja. Az 51. kommentemben kifejtem a dolgot. (nem másolom ide az egészet)

"A rabszolga segítségével tudunk szilárdak lenni az igazságban és lehetünk jó kapcsolatban Istennel. (Máté 4:4 ,János 17:3)

Őrtorony 2013 07.15. 20. oldal."

Hogy ki mondja? Hát az Őrtorony. Igazából nem csak mondja hanem írja is."


Még mindig nem érted, hogy azok az idézetek éppen NEM bizonyítják azt, amit állítasz? Mondja az Őrtorony valahol, hogy "rabszolga" adja a megmentést?!! Ha nem, akkor miért állítasz ilyent????


""Tagadod-e, hogy ha Isten kegyét el akarta valaki érni az első sz.-ban (de előtte is!), akkor el kellett hagynia a régi vallását és csatlakoznia kellett a keresztény közösséghez?"


Miért tagadnám. Nem tagadom. Keresztény egyházból abban az időben nem sok volt."


Most ehhez mi köze, hogy hányan állítják magukról, hogy "keresztények"? Az első században IS(!!!) csak egy igaz út volt, ma sokan állítják magukról, hogy "igazak", mint csoport, de ettől még nem lesznek azok, hiszen a Biblia nem ismer el több igaz utat, csak egyet, mint az első sz.-ban. :-)


"Ez nem fóbia. Egyszerűen nem akarom hogy csoportként gondolj rám mert én egyén vagyok.

Hívő ember vagyok aki a maga bűnös emberi mivoltában próbál keresztény lenni."


Ettől még van egy (nem fizikai) szellemi irányzatod, melynek a csoportjába tartozol. Ennek őszinte beismerése annál is inkább fontos, mert az a szellem befolyásolja a gondolkozásodat, és sajnos nem ismered fel a tényleges forrását!


"Jehova még királyt sem akart az ő népének. A nép akarta hogy legyen királya."


De megint a miértek hiányoznak. Miért akart a nép valójában magának királyt? Jehova pontosan tudta, hogy Izrael emberi királyai milyen veszélyt jelentenek rájuk. Ők Jehova megkerülésére akarták azokat a királyokat, tehát nem volt tisztességes a szándékuk.


(Hóseás 8:3, 4) "Elvetette Izrael a jót. Ellenség űzze őt! Királyokat választottak, de nem énáltalam. Fejedelmeket választottak, de én nem tudtam róla. Ezüstjükből és aranyukból bálványokat készítettek maguknak, csak hogy kiirtassanak."


"Mutasd meg nekem hol írnak ilyesmit az első századiak! "Az örök élet elnyerése végett Jehova szervezetéhez kell tartoznod,...""


Az egész Biblia erről szól! Mindig, mindenki társult a rendelkezésre álló igaz imádók csoportjával, akik megtanították neki azt az utat, melyen járnia kellett, ha Jehova helyeslését akarta élvezni és tartós áldásokat akart magának. Éppen neked kéne erre ellenpéldát mondani a Szentírásból..., már bocsi.


"Hát olyat még nem olvastam a Bibliában hogy egy szolgatársam kell ahhoz hogy jó kapcsolatban legyek az Istennel. Az ember személyes kapcsolata Istennel nem a szolgatársától függ!"


Akkor a gyülekezeten belüli gyengék gyámolítása, SZELLEMI gyógyítása az mi szerinted?? Nagyon sok minden függhet a testvérek együttérzéstől, a tapasztaltabb, az (szellemben) erősebb segítségétől! Nem azt olvassuk, hogy az erősek segítsék gyengéket?

Ettől még végső soron NEM ők mentenek meg, mert az Isten dolga, az Ő ki nem érdemelt ajándéka, melyet egyetlen hittárs sem tud nyújtani, de ettől még EMBERAJÁNDÉKOKNAK nevezi a Biblia a véneket és minden képesített segítőt.


""Én is kiemelem: 'Jehova EMBERI SEGÍTSÉGEKET használ fel..."


Arra hogy megismerjük őt! De hogy jó kapcsolatban legyünk vele?"


Igen! Pl. Pál leveleiben.

2013. okt. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/121 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Pedig kedves Vidiripi, szerintem éppen ott vannak igazán gondok, ahol nincsenek, vagy nem elégségesek a változások!"


Na ezért változtattam én néhány dolgon.


"Addig terjesztették, ameddig tudták akkor. Semmi realitásalapja nincs annak, hogy pl. Péter a tisztátalan ételről alkotott, nem Írás szerinti véleményét nem mondta el másoknak alkalomadtán, addig, míg helyre nem lett igazítva. Azt tanítod, amit gondolsz, nem? Vagy te mást mondasz, mint amiben hiszel?"


Na na! "ALKALOMADTÁN" Az Őrtorony talán alkalomadtán beszél bizonyos tanításokról amiket aztán megváltoztat mert "nem jöttbe"? Vagy inkább hibásan értelmezték.

Az neked alkalomadtán van ,hogy 81 millió példányban adták ki -Örökké élhetsz Paradicsomban a földön című könyvet?

Az Péter egyéni véleménye volt de a tanúkat a "hű és értelmes rabszolga" látja el szellemi táplálékkal. S ők egy csoport. S így nem az egyéni vélemény kerül megfogalmazásra hanem a szellem által vezérelt. Már ha ez valóban így van de elvileg így kellene lennie.


"Éppen ezért vonom kétségbe én is az Írások alapján, hogy ma egynél több felekezetnek lenne joga kereszténynek nevezni magát."


De ez nem így van. Sőt hozzá teszem hogy mind azt állítja hogy a Bibliára alapozza a tanításait.


"NEM Az IHLETETT BIBLIA DÖNTI EL?!! Azt gondoltam arra is alkalmas Isten Szava, hogy megbízhatóan feltárja a vallásos igazságot, vagyis azt amit Isten elvár tőlünk? Már csak azért is, mert ez benne is van. :-) Vagy erre nem alkalmas?"


Szerintem nem ,hiszen a Biblia nem hoz döntéseket. Az ember hozza a döntéseket. Az ember értelmez. Ki így ,ki úgy. De mindent felül ír Isten. Ő az Atya.


"Semmire sem jó az az ellenérv, hogy "de azt ezerféleképpen értelmezik az emberek, ezért nem lehet eldönteni melyik a helyes"."


Olyat én nem írtam hogy nem lehet eldönteni hogy melyik a helyes. Ne tulajdoníts nekem olyan fogalmazást amit nem tettem. Ez így FÉLREVEZETÉS!

Az értelmezésre pedig tökéletes példa az Őrtorony 2013. 07.15. száma.

Ahol is ezt írja a 20-dik és 21-dik oldalon: "Azonban a szemléltetés további részletes vizsgálata, és az azon való imával kísért elmélkedés alapján ez az értelmezés kiigazításra szorul (Péld 4:18)."

Azt írja értelmezés. Ergo maga az Őrtorony a bizonyíték arra hogy lehet a Bibliát többféleképpen is értelmezni. Pont mint azok az emberek aki ezt az értelmezést leírták és tanítják a világ minden táján élő tanúknak. Azok az emberek így értelmezik. Akik előttük voltak azok másképp értelmezték. De azok az emberek is imával kísért elmélkedés alapján tették ezt. (na jó ez az utolsó mondat csak feltételezés)

S akkor ilyeneket írsz. "Ha így gondolkoznánk, magát Isten Szavát becsülnénk le. Ha sokféleképpen hamisítják a dollárt, az ugye nem azt bizonyítja, hogy nincs eredeti?"

Akkor maga a "hű rabszolga" becsüli le Isten szavát?

"Így aztán a Biblia értelmezésének is van eredeti, helyes formája."

Melyik az? Mert ha megkérdezünk egy több évtizede tanú embert akkor ő mondhat neked olyan tanításokat amelyek ugyan azon Biblia vers vagy rész eltérő értelmezései.

"Vannak, akik ezt helyesen teszik, csak kérdés, hogy ezeket az embereket mindenféle, egymásnak is ellentmondó vallásos csoportban (vagy azokon kívül) elszórtan lehet megtalálni, vagy EGYBEN?!"

Meglehet hogy vannak. De ugyanazon csoporton belül vannak ezek az eltérések ,értelmezések. Mert az "egyik hű és értelmes rabszolga" csoport így értelmezte a másik meg már másképp.

Gondolom mindkét csoport imával kísért elmélkedés alapján tette.


"Teljesen nyilvánvaló, hogy ha van EGY vallásos igazság, azt EGYETLEN látható szervezetben kell keresni..."

Ez valóban logikus!


"Attól, hogy a nemzeti nyelveken elérhetővé vált a Szentírás, még a vallásos tévtanok, hibák gyakran megmaradtak, mivel a reformáció általad is említett áldásos hatásai mellett, még sok-sok tévtant vitt magával, nem is beszélve azokról a 'hibákról', melyek a reformációval születtek."


De most nem is ez a lényeg hanem az hogy egyre több ember olvashatta a Bibliát a saját anyanyelvén. Szerintem ebben Isten akarat nyilvánul meg de ez csak az én véleményem.


"Az az ember sehogyan sem tudja eldönteni addig, míg a Biblia tiszta igazságát meg nem ismeri. Ezért kezdjük ezzel. Ma már mindenkinek rendelkezésére áll a Biblia."


Aha én is pont erről írtam hogy mindenki a saját nyelvén olvashatja. Mi ez ha nem Isten gondviselése és áldása?


"Nem volt akkor sem könnyebb, hidd el! Sok-sok mindenféle vallás, szekta és filozófiai irányzat versengett Sátán kínálatában, sokan még a csodák hatására sem hittek. Kimagyarázták.

Éppen ezért nem váltak állandó velejáróivá a későbbiekben a csodák a tanítványképző munkának, hiszen a pontos ismereten kívül, szívállapoton múlik, hogy hisz-e az illető, vagy sem."


Igen így van de ők akkor is láthattak csodákat pl. feltámasztást.

Igen a tanítvány képző munka az valóban pontosan le van írva a Bibliában hogy mire is kell a tanítványokat megtanítani.


"Ezt sokan hiszik, de ez óriási félrevezetés!"


Ez nem félrevezetés. Igen is a keresztény felekezetek mind azt ÁLLÍTJÁK hogy a Bibliára alapozzák a tanításaikat.

Hogy mit tanítanak és MENNYIRE a Bibliára alapozzák a tanításaikat na az már egy másik kérdés.

A csapda az itt van és nem az első kijelentésnél.


"Már leírtam egy párszor, leírom újra: nagyon röviden és egyszerűen le lehet szűkíteni a hamis vallások tengerét azzal, ha megismerjük a Biblia pontos tanítását bizonyos kérdésekben, melyekben a magukat kereszténynek nevező egyházak többsége eltér a bibliai igazságoktól. Ilyen a háromság tana, melyet ha alkalmazunk a fent írtak szerint, azt látjuk, hogy a magukat kereszténynek valló egyházak túlnyomó többsége hisz és tanít. A sok ezerből már csak néhány egyház marad fent a rostán. Ha idevesszük a lélek halhatatlanságot, és a pokoltűz valamilyen formáját, akkor már tényleg nem marad más, csak Jehova Tanúi szerintem, akik mindegyikről bebizonyították, hogy nem bibliai tanítás."


Ó igen! S ezt egy olyan ember aki maximum levélnehezéknek használta eddig a Bibliát az tudni is fogja.

Szerinted az az ember aki teljesen világi életet él és annyit tud a Bibliáról és a vallásról amennyit a médiában és a szintén világi barátaitól hallott az majd tudni is fogja ezeket?

Nem vagy egy kissé naiv ebben a kérdésben? Ez megint csak erősen függ attól hogy éppen kivel "fut össze". Mert korántsem biztos hogy az Istenkeresése közepette pont egy Jehova tanújával találkozik.


"Ha mégis maradna még más csoport is fent a rostán, akkor ott a kettős reménység (égi/földi) vagy a felkentek behatárolt száma. Szerintem már az első hárommal is egyedül vagyunk. Ez a bibliai igazságtól való ilyen mértékű elfordulás olyan kiválóan le is leplezi a vallásos világ majdnem egészét, hogy semmiképpen sem mondhatjuk, hogy nehéz dolgunk lenne annak megállapításában, hogy eldöntsük, melyik az igaz vallás."


Már nem kérdés számomra. Te naiv vagy ebben a kérdésben. Ezt te tudod. De aki éppen hogy csak Isten felé fordul ő nem fogja tudni.


"Nem veszik az el, hiszen mindegyik ugyanarra mutat, a Bibliára."


Hát persze!


"Az idegenek csak az "ellensúly" miatt kellettek. A szervezetellenességed miatt mondtam, hogy nem kintről behívottak, hanem azok végezték a krisztusi munkát, akik később az egyetlen és egységes keresztény szervezetben végezték tovább ugyanazt."


Nem a megszervezett gyülekezettekkel van a bajom hanem az Őrtorony szervezettel. Amikor te azt mondod szervezet akkor én az Őrtoronyra gondolok.


"Már megint a tévedések, ez rögeszme? Igen, a bibliában csak egy verzió van a nemzedékről, de te tudod, hogy melyik és miért az? Mert másokat bírálni nagyon könnyű a háttérből. Ha van egy jobb és biztosabb ötleted, tárd fel, vagy megtartod magadnak?"


Akkor te se bíráld azt amiről én beszélek és ennyi. Téma lezárva. Igen a tévedések. Hogy miért azért mert Kijelentik hogy őket a szellem vezérli. Ennek ellenére még is állandóan tévednek.

S ha így van akkor semmiben nem térnek el a többi felekezet vezetőitől mert ők is tévednek.

Néz csak utána hogy melyek azok a tanítások amelyek "sokszor" változnak. S aztán gondolkozz el azon hogy miért pont azok változnak. Pont olyan mint amikor az Őrtorony felhozza a keresztesháborúkat az inkvizíciót stb. Jogosan hozza fel?


"Akkor úgy kérdezem, hogy miért Írásellenes a második eskü szövege?"


Melyik bibliai ige támasztja alá?


"Már leírtam, itt, vagy másik kérdésnél (nem is egyszer), de ott voltál azoknál is.

Az első sz.-ban már elkezdődött az elhajlások, a szakadás kora, de amíg éltek az apostolok, erős visszatartó erőt jelentettek. Arról lehetett megismerni őket, hogy eltéretek valamerre a tiszta és igaz tanításoktól, és az akkor rendelkezésre álló szent iratoktól."


Ja hogy te magad sem emlékszel rá. Nem baj nem számít.


"És akkor most az feltétlen úgy is van? Sátán világában te ilyen hiszékeny lennél? Emlékezz a fenti leszűkítő módszerre!"


Emlékszem. De Jehova tanúi is azt állítják hogy a Bibliára alapozzák a tanításukat. Mondom minden felekezet.


"Nem, a Tanúk EGYSÉGE a Biblia által meghatározott szellemi egység - mert még ezt is elmondja nekünk a Szentírás."


(1Korintusz 1:4-10) Mindig hálát adok értetek az Istennek az Isten ama ki nem érdemelt kedvességét tekintve, amely Krisztus Jézusban adatott nektek, 5 hogy mindenben meggazdagodtatok őbenne, teljes beszédkészségben és teljes ismeretben, 6 mint ahogy a Krisztusról való tanúság is szilárd lett köztetek, 7 úgyhogy semmilyen ajándékban sincs hiányotok, miközben sóváran várjátok Jézus Krisztus, a mi Urunk kinyilatkozását. 8 Ő meg is fog szilárdítani benneteket mindvégig, hogy semmilyen vád ne érhessen titeket Jézus Krisztus, a mi Urunk napján. 9 Hű az Isten, aki elhívott benneteket, hogy részességetek legyen a Fiával, Jézus Krisztussal, a mi Urunkkal. 10 Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.

De olvasd még hozzá a 1Korinthus 1:11-18

Mi is ez az egység?


"De valójában pont azok a lejegyzett események bizonyítják, amiről te is írtál, hogy létezett egy vezető testület, mely a szellemi vezetést adta, a prédikáló munkát koordinálta, a vitás ügyeket segített lerendezni a krisztusi szellemben."


Hány vitás ügy is van említve a Keresztény Görög Iratokban?


"Úgy csinálsz, mintha nem tudnád, hogy isten mindig is felhasznált EMBEREKET ilyen célból! Hogy kik voltak kezdetben? Valószínűleg az apostolok, de nem mindegy? Az összetételük és a számuk változhatott, ahogy azt a kezdeti, nem túl rózsás körülmények adták."


Nagyon nem mindegy mert azt írja hogy ApCsel 15:6 Összegyűltek tehát az apostolok és a vének, hogy tanácskozzanak ebben az ügyben.

Nem! Jehova nem a káosz Istene hanem a szervezésé. Tehát ennek meg kellett lennie szervezve.

Hol olvashatunk erről a szervezésről vagy elrendezésről?


"Ha alaposan utánanézel, rá fogsz jönni, hogy a Tanúk ezt nagyon aprólékosan megtették már."


Melyik kiadványban kell keresni?


"Még mindig nem érted, hogy azok az idézetek éppen NEM bizonyítják azt, amit állítasz? Mondja az Őrtorony valahol, hogy "rabszolga" adja a megmentést?!! Ha nem, akkor miért állítasz ilyent????"


Nem azt írtam hogy a rabszolga adja a megmentést.


"csak egy igaz út volt, ma sokan állítják magukról, hogy "igazak", mint csoport, de ettől még nem lesznek azok, hiszen a Biblia nem ismer el több igaz utat, csak egyet, mint az első sz.-ban. :-)"


Na de te vallásról beszéltél. Igaz vallásról. Most meg már út lett belőle.


"Ettől még van egy (nem fizikai) szellemi irányzatod, melynek a csoportjába tartozol. Ennek őszinte beismerése annál is inkább fontos, mert az a szellem befolyásolja a gondolkozásodat, és sajnos nem ismered fel a tényleges forrását!"


A te gondolkozásodat meg a vezető testület befolyásolja. Mert rajtuk keresztül jön a szellemi táplálék.


"Ők Jehova megkerülésére akarták azokat a királyokat, tehát nem volt tisztességes a szándékuk."

Innét indultunk: "...Jehova miért állított mindig is egy egységes és KIZÁRÓLAGOS földi szervezet az Őt imádóknak!"

Az Ószövetségben milyen földi szervezete is volt? Prófétákra emlékszem igaz hogy volt egy papi osztály de a vezetés a prófétákon keresztül jött.


"Az egész Biblia erről szól! Mindig, mindenki társult a rendelkezésre álló igaz imádók csoportjával, akik megtanították neki azt az utat, melyen járnia kellett, ha Jehova helyeslését akarta élvezni és tartós áldásokat akart magának. Éppen neked kéne erre ellenpéldát mondani a Szentírásból..., már bocsi."


Idézd a helyeket vagy helyet a Bibliából több nem kell.


"Akkor a gyülekezeten belüli gyengék gyámolítása, SZELLEMI gyógyítása az mi szerinted?? Nagyon sok minden függhet a testvérek együttérzéstől, a tapasztaltabb, az (szellemben) erősebb segítségétől! Nem azt olvassuk, hogy az erősek segítsék gyengéket?

Ettől még végső soron NEM ők mentenek meg, mert az Isten dolga, az Ő ki nem érdemelt ajándéka, melyet egyetlen hittárs sem tud nyújtani, de ettől még EMBERAJÁNDÉKOKNAK nevezi a Biblia a véneket és minden képesített segítőt."


Igen ha azok a testvérek ezt megteszik s nem úgy gondolkodnak hogy megromlott a szellemisége így nem keresem a társaságát. Mert bizony ilyen is van.

A vének meg a gyülekezet végén nem rohannak a kisterembe megbeszélni a gyülekezeti ügyeket hanem foglalkoznak a "nyájjal". Van ám ilyen tapasztalat is.

Aztán a vének már csak akkor kapnak észbe amikor nagy a baj és szinte lehetetlen visszafordítani a dolgot. De természetesen nagyon SOK MÚLIK az ADOTT SZEMÉLYEN is. De a tapasztalat az hogy aki meggyengül az a legritkább esetben szokott szólni. S az is tapasztalat hogy nagyon sok vén szintén rohan hogy meglegyen csinálva a papírmunka meg átbeszéljék az ügyeket. Mit tesznek ilyenkor "lelépnek".

Mivel az ilyen megbeszélések sokáig tartanak. Aztán vagy keresi személyesen vagy nem.

Azt viszont el kell ismerni hogy ez azért nem ennyire egyszerű dolog. De nagyobb odafigyeléssel csökkenthető lenne az ilyen esetek száma. Mert bizony sokszor az odanemfigyelés a legnagyobb baj.


"Igen! Pl. Pál leveleiben."


Legalább néhányat idéznél! De nem ,úgy kell szólni ez miatt!!!!!!!!!

2013. okt. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/121 anonim ***** válasza:
0%

"Na na! "ALKALOMADTÁN" Az Őrtorony talán alkalomadtán beszél bizonyos tanításokról amiket aztán megváltoztat..."


Kedves Vidiripi! Igen, alkalomadtán.


"Az neked alkalomadtán van ,hogy 81 millió példányban adták ki -Örökké élhetsz Paradicsomban a földön című könyvet?"


Ez csak mennyiségi kérdés, aminek jelentősége a te kritikád szempontjából nincs. Ma Jehova Tanúi végzik a Jézus által megjövendölt világméretű tanítványképző munkát, ezért sok mindenben rekord mértékű számadatok jellemzik a munkájukat. De az apostolok idejében is az EGYETLEN olyan szervezetként működtek, mely az igaz Isten akaratát hajtotta végere. Ezen kívül akkor is relatíve a legnagyobb ilyen jellegű prédikáló munkát végezték.


"Az Péter egyéni véleménye volt de a tanúkat a "hű és értelmes rabszolga" látja el szellemi táplálékkal."


Még mindig nem érted? Péter (is!!) SZELLEMTŐL FELKENT VOLT, akit ugyanúgy a szellem vezérelt, mint a mai felkenteket, mégis voltak téves nézetei. Itt teljesen mindegy, hogy "egyéni", vagy nem egyéni vélemény! Valójában a tökéletlen emberek egy csoportban is "egyéni" véleményekkel tudnak hibázni, még a legjobb szándékuk ellenére is.

Mellesleg Péter is az akkori Vezető Testület tagja volt.


""Éppen ezért vonom kétségbe én is az Írások alapján, hogy ma egynél több felekezetnek lenne joga kereszténynek nevezni magát."


De ez nem így van. Sőt hozzá teszem hogy mind azt állítja hogy a Bibliára alapozza a tanításait."


Félrevezető és semmitmondó ez a válaszod. Mi nem így van? Az hogy egynél többnek lenne joga a keresztény jelző használatához? Pedig egynél több egyháznak a Biblia szellemében nincs joga kereszténynek nevezni magát. Vagy ha szerinted igen, akkor a Szentírásból bizonyítsd be.

Hogy mind azt állítja? Ezt már leírtad egy párszor, de minek? Állítani lehet, de nincsenek pontos bibliai érveik.


"Szerintem nem ,hiszen a Biblia nem hoz döntéseket. Az ember hozza a döntéseket. Az ember értelmez. Ki így ,ki úgy. De mindent felül ír Isten. Ő az Atya."


De ettől még benne van a vallásos igazság, melyet vannak, akik jól értelmeznek. Azért van benne az igazság, mert Isten egyetlen látható szervezetének jól kell értelmeznie, mely által megteremheti a jó gyümölcsöket.


"Azt írja értelmezés. Ergo maga az Őrtorony a bizonyíték arra hogy lehet a Bibliát többféleképpen is értelmezni."


Ez aztán a komoly megállapítás! Miért irkálod mindig ugyanazt a szánalmas és félrevezető érvet, csak másként fogalmazva? Tagadta valaha is valaki a Tanúk közül, hogy az értelmezés EGYRE KISEBB mértékben bár, de változhat? NEM! Ez természetes.


"De azok az emberek is imával kísért elmélkedés alapján tették ezt. (na jó ez az utolsó mondat csak feltételezés)"


Az unalomig ismételgetett kritikád még mindig azt hagyja figyelmen kívül, hogy korábban MIÉRT jutottak egy bizonyos következtetésre, mitől volt kevesebb az ismeret, mellyel (mai szemmel) biztonsággal tudtak volna dönteni, mi tévesztette meg azokat, akik őszintén keresték a válaszokat?! Még mindig csak azon sápítozol, hogy "volt változás" és pont. Ez pedig így féligazság, és félrevezető, jogtalan kritika.


"S akkor ilyeneket írsz. "Ha így gondolkoznánk, magát Isten Szavát becsülnénk le. Ha sokféleképpen hamisítják a dollárt, az ugye nem azt bizonyítja, hogy nincs eredeti?"

Akkor maga a "hű rabszolga" becsüli le Isten szavát?"


Te ugyan miről beszélsz? A rabszolga éppen hogy nem becsüli le a Bibliát, mivel folyamatosan azt kutatja, s meg van győződve, hogy a szent szellemmel minden ránk vonatkozó igazságot idejében meg fognak érteni.


""Vannak, akik ezt helyesen teszik, csak kérdés, hogy ezeket az embereket mindenféle, egymásnak is ellentmondó vallásos csoportban (vagy azokon kívül) elszórtan lehet megtalálni, vagy EGYBEN?!"

Meglehet hogy vannak. De ugyanazon csoporton belül vannak ezek az eltérések ,értelmezések. Mert az "egyik hű és értelmes rabszolga" csoport így értelmezte a másik meg már másképp."


Te torzítasz már megint, mert azt a cseppet sem mellékes körülményt figyelmen kívül hagyod, hogy NEM EGY IDŐBEN!!! Hanem az előrehaladó időben, az egyre növekvő tudásban.


"De most nem is ez a lényeg hanem az hogy egyre több ember olvashatta a Bibliát a saját anyanyelvén. Szerintem ebben Isten akarat nyilvánul meg de ez csak az én véleményem."


Az Isten akarata, hogy minél több ember kutassa, értse meg, zárja a szívébe, valamint alkalmazza az igazságait - vagyis hűségben szolgálja őt. Ebben kétségtelen, hogy sok reformer jeleskedett bizonyos mértékben. De sajnos a legnagyobb reformkori egyházak is ugyanúgy megkövesedtek a tanaikban és sok emberi filozófiáikban, mint amelyet elhagytak.


"Aha én is pont erről írtam hogy mindenki a saját nyelvén olvashatja. Mi ez ha nem Isten gondviselése és áldása?"


Igen ám, de ugyanúgy sok hazug eszmét tanítanak a saját nyelvű bibliákból is! Ez viszont nem Isten akarata.


"Ez nem félrevezetés. Igen is a keresztény felekezetek mind azt ÁLLÍTJÁK hogy a Bibliára alapozzák a tanításaikat."


Én nem is ezt vontam kétségbe, kérlek olvass már figyelmesen!


"Szerinted az az ember aki teljesen világi életet él és annyit tud a Bibliáról és a vallásról amennyit a médiában és a szintén világi barátaitól hallott az majd tudni is fogja ezeket?"


Hol írtam én ezt??? De az ellenkezőjét azt igen. :-) Szerinted mire való a Bibliatanulmányozás?


"Már nem kérdés számomra. Te naiv vagy ebben a kérdésben. Ezt te tudod. De aki éppen hogy csak Isten felé fordul ő nem fogja tudni."


Én nem tudom, hogy te hogy kevered ezt ide? Mikor adtam én okot arra, hogy ebben "naivnak" láss? Nem értem.


"Nem a megszervezett gyülekezettekkel van a bajom hanem az Őrtorony szervezettel. Amikor te azt mondod szervezet akkor én az Őrtoronyra gondolok."


Nekem meg azzal van bajom, hogy te semmi épkézláb ellenérvet nem tudsz felhozni a "bajod" bizonyítására.


"Akkor te se bíráld azt amiről én beszélek és ennyi. Téma lezárva. Igen a tévedések. Hogy miért azért mert Kijelentik hogy őket a szellem vezérli. Ennek ellenére még is állandóan tévednek."


Te pedig a magatartásoddal, a (szerinted bibliai) kritikáddal azt sejteted magadról, hogy jogos a bírálgatásod, pedig már sokadszor kapod meg a helyes és BIBLIAI választ: a szellemtől felkentek az első sz.-ban sem lettek TÉVEDHETETLENEK a hit dolgában! Ezt az aprócska tényt érdekes mindig elfelejted megemlíteni.

Tehát akárhogyan is akarsz folyamatosan torzítani, a "szellem általi vezetés" akkor sem jelentette és most sem jelenti azt, hogy az emberek tévedhetetlen robotok lesznek.


"S ha így van akkor semmiben nem térnek el a többi felekezet vezetőitől mert ők is tévednek."


Ez sem igaz, és ezt nagyon jól tudod te is! Ugyanis ők többségében KITARTANAK a rosszban. Jól bizonyítja ezt a világ vallásainak többségében negatív gyümölcse.


"Néz csak utána hogy melyek azok a tanítások amelyek "sokszor" változnak."


A főbb igazságok már régen nem változnak. És azok is, melyek többször változtak, le vannak írva, hogy miért. Jó lenne annak is utánanézned.


Miben Írásellenes az eskü szövege, ha figyelembe veszed azt is, amit az előző válaszomban a témáról írtam???


"Emlékszem. De Jehova tanúi is azt állítják hogy a Bibliára alapozzák a tanításukat. Mondom minden felekezet."


Nem az állítás a lényeg, hanem a bizonyítás. Te ezt is sokadszorra írod ide, de egyetlen jelentős pontban sem érzem, hogy komolyabban érdekelne a szóban forgó témák közül, akárcsak egynek is a komolyabb bizonyítása! Miért?


"De olvasd még hozzá a 1Korinthus 1:11-18

Mi is ez az egység?"


Pont az ilyen megosztó és ártó szellem miatt szakadt szét később az egységes keresztény egyház. Még a szövegösszefüggés szerint is SZELLEMI egységről van szó? Honnan feltételezed, hogy ha, egyébként okosan továbbolvasol, akkor ellentmondásba kevered a Tanúkat?


"Hány vitás ügy is van említve a Keresztény Görög Iratokban?"


És a számok mit számítanak vajon, ha a példa, a minta adott? Talán azt várod az ihletett Írásoktól, hogy bírói ügyekkel legyen tele?


""Ha alaposan utánanézel, rá fogsz jönni, hogy a Tanúk ezt nagyon aprólékosan megtették már."


Melyik kiadványban kell keresni?"


Már itt is foglalkoztunk vele eleget, de most erre levés már az időm. Te teljességgel EVIDENS dolgokat akarsz kétségbe vonni, vagy cáfolni a Bibliában!!! Miért? Mert a személyes elfogult véleményed rabja vagy.


"Nem azt írtam hogy a rabszolga adja a megmentést."


De igen, még ha nem is ezzel a szóval!


"Na de te vallásról beszéltél. Igaz vallásról. Most meg már út lett belőle."


Vallás, szervezet, út, ugyanazok!


"A te gondolkozásodat meg a vezető testület befolyásolja. Mert rajtuk keresztül jön a szellemi táplálék."


Bezony, csakhogy bizonyíthatóan Isten ihletett szava a forrás!


"Az Ószövetségben milyen földi szervezete is volt? Prófétákra emlékszem igaz hogy volt egy papi osztály de a vezetés a prófétákon keresztül jött."


Most a szervezet a lényeg, mely tény, hogy létezett. A vezetést majd később...


""Az egész Biblia erről szól! Mindig, mindenki társult a rendelkezésre álló igaz imádók csoportjával, akik megtanították neki azt az utat, melyen járnia kellett, ha Jehova helyeslését akarta élvezni és tartós áldásokat akart magának. Éppen neked kéne erre ellenpéldát mondani a Szentírásból..., már bocsi."


Idézd a helyeket vagy helyet a Bibliából több nem kell."


Sok ilyen van, ez teljesen nyilvánvaló. Nincs időm most, holnap munka. De éppen neked kéne bizonyítani, mert te cáfolod a nyilvánvalót állandóan.


"Igen ha azok a testvérek ezt megteszik s nem úgy gondolkodnak hogy megromlott a szellemisége így nem keresem a társaságát. Mert bizony ilyen is van."


Akik nem hajlandóak elfogadni a segítséget Jehova szervezetén belül, azok társasága valóban nem kívánatos, bocsi.


"De a tapasztalat az hogy aki meggyengül az a legritkább esetben szokott szólni."


Azt előbb, vagy utóbb látni lehet. Mellesleg ELSŐSORBAN mindenkinek a saját felelőssége, amit nem lehet egy az egyben mások nyakába varrni. Alaposan tanulmányozzuk azt a kérdést is, hogy mit helyes tenni Jehova útmutatása szerint, ha meggyengülünk.

2013. okt. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/121 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


"Félrevezető és semmitmondó ez a válaszod. Mi nem így van? Az hogy egynél többnek lenne joga a keresztény jelző használatához? Pedig egynél több egyháznak a Biblia szellemében nincs joga kereszténynek nevezni magát. Vagy ha szerinted igen, akkor a Szentírásból bizonyítsd be.

Hogy mind azt állítja? Ezt már leírtad egy párszor, de minek? Állítani lehet, de nincsenek pontos bibliai érveik."


Hahó ember! Feltételes módban írtad a mondatodat. Azt írtad "LENNE".

Na már most én meg azt mondom hogy NEM ÍGY VAN.

De hogy te is értsed akkor így írom. De nem csak egy felekezet vallja magát annak. Ez tény megállapítás volt.


folyt. köv.

2013. okt. 9. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/121 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Ez csak mennyiségi kérdés, aminek jelentősége a te kritikád szempontjából nincs. Ma Jehova Tanúi végzik a Jézus által megjövendölt világméretű tanítványképző munkát, ezért sok mindenben rekord mértékű számadatok jellemzik a munkájukat. De az apostolok idejében is az EGYETLEN olyan szervezetként működtek, mely az igaz Isten akaratát hajtotta végere. Ezen kívül akkor is relatíve a legnagyobb ilyen jellegű prédikáló munkát végezték."


Csak mennyiségi? Ha nem számít a mennyiség miért lehet tudni a 81 millióról. Miért van minden kiadványban benne hogy hány példány készült belőle? Minek feljegyezni és elküldeni az óraszámokat? Minek megszámolni hogy mennyien vannak az emlékünnepen?

Hány úttörő van és mennyi a hírnökcsúcs.

Világméretű? Hm...Kínáról nincs adat. Pedig a Föld 2. legnépesebb országa. Indiában meg a népességhez viszonyítva alig vannak tanúk.

Egy kis érdekesség Kína Biblia gyártó "nagyhatalom".


"SZELLEMTŐL FELKENT VOLT, akit ugyanúgy a szellem vezérelt, mint a mai felkenteket, mégis voltak téves nézetei. Itt teljesen mindegy, hogy "egyéni", vagy nem egyéni vélemény!"


Ja hogy teljesen mindegy! Ha te mondod.


"De ettől még benne van a vallásos igazság, melyet vannak, akik jól értelmeznek."


Na igen de melyik is a "jó" értelmezés?


"Azért van benne az igazság, mert Isten egyetlen látható szervezetének jól kell értelmeznie, mely által megteremheti a jó gyümölcsöket."


Meg is termi a gyümölcsöket.


"Ez aztán a komoly megállapítás! Miért irkálod mindig ugyanazt a szánalmas és félrevezető érvet, csak másként fogalmazva? Tagadta valaha is valaki a Tanúk közül, hogy az értelmezés EGYRE KISEBB mértékben bár, de változhat?"


Nem a tanúkról van szó hanem az Őrtorony társulatról. Akiket a szellem vezet és az "igazságot" tanítják. Elvileg.

Azért mert élvezem hogy mindig ugyan azt a szánalmas választ kapom. Na mit gondolsz még is miért.


"Az unalomig ismételgetett kritikád..."


Dehogy unalmas mert még mindig írsz rá választ. Tehát mégsem unod. Sőt a legtöbbször reagálsz is az írásaimra még akkor is amikor nem is neked írok. Tehát csak nem olyan unalmas.


"Még mindig csak azon sápítozol, hogy "volt változás" és pont. Ez pedig így féligazság, és félrevezető, jogtalan kritika."


Van egy úgynevezett isteni időterv. Tudod az a legérdekesebb számomra hogy mindig az idővel kapcsolatos próféciák változnak. Ó bocsánat idővel kapcsolatos tanítások változnak. A jóslás valahogy nem jön be.


"Te ugyan miről beszélsz? A rabszolga éppen hogy nem becsüli le a Bibliát, mivel folyamatosan azt kutatja, s meg van győződve, hogy a szent szellemmel minden ránk vonatkozó igazságot idejében meg fognak érteni."


JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?

ApCsel 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett.

Mt 24:36 "Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki nem tudja: sem az ég angyalai, sem a Fiú, hanem csak az Atya egyedül.

Minden ránk vonatkozó igazságot? Talán van olyan is ami nem ránk vonatkozik de a szellemi eledelt kiadó ezt valahogyan csak nem akarta megérteni. Talán majd ez után de nem jelentenék ki biztosra semmit majd meglátjuk.


"Te torzítasz már megint, mert azt a cseppet sem mellékes körülményt figyelmen kívül hagyod, hogy NEM EGY IDŐBEN!!! Hanem az előrehaladó időben, az egyre növekvő tudásban."


Nézd az emberek többségének teljesen nyilvánvaló hogy az idő előrehaladtával a tudás növekszik. De ez az emberi tudásra vonatkozik nem pedig az Isten által közvetített tudásra. Honnét jön a Biblia megértésének tudása? Félre vezet a szellem?

Ha meg nem kapnak útmutatást akkor miért írnak le valamit amit aztán tanítanak.

Mert pl. azt elismerik hogy a New Yorkból való költözés az nem épp a szellem irányítása alatt történt. S ez tény. S ezt a VT. cselekedte. Ki másnak lehetne ebben dönteni? Reménykedj benne hogy a tanítások azok nem ilyen döntések alapján születtek. "Nem baj hogy nincs útmutatás ,akkor is tanítunk valamit."


"Az Isten akarata, hogy minél több ember kutassa, értse meg, zárja a szívébe, valamint alkalmazza az igazságait - vagyis hűségben szolgálja őt."


De hát minek? Mert ha nem az Őrtorony által kiadott segédanyagokkal kutatja az Írásokat akkor úgysem értheti meg a Biblia mondani valóját. Ezt állítja az Őrtorony ha jól tudom.


"De sajnos a legnagyobb reformkori egyházak is ugyanúgy megkövesedtek a tanaikban és sok emberi filozófiáikban, mint amelyet elhagytak."


Igen!


"Igen ám, de ugyanúgy sok hazug eszmét tanítanak a saját nyelvű bibliákból is! Ez viszont nem Isten akarata."


Döntsd el melyik a jobb olvasni vagy nem olvasni. Mert én nem tudom.


"Szerinted mire való a Bibliatanulmányozás?"


Na igen de nem csak Jehova tanúival lehet Bibliát tanulmányozni. Mert bármennyire is meglepő ez más felekezeteknél is bevett állandó gyakorlat.


"Én nem tudom, hogy te hogy kevered ezt ide? Mikor adtam én okot arra, hogy ebben "naivnak" láss? Nem értem."


Annyira nem lényeges hogy elkezdjem magyarázni. Ne foglakoz vele!


"Nekem meg azzal van bajom, hogy te semmi épkézláb ellenérvet nem tudsz felhozni a "bajod" bizonyítására."


Hamis végidőpontok ,Beth Sarim ,ENSZ kapcsolat ,nem biblikus keresztelkedési kérdés. (2. kérdés)Hadiipari cégekben részvénytulajdon(amit azóta eladtak).

Változó tanítás. (nemzedék 5 vagy 6 verzió) Bírósági perek amelyek az Őrtorony ellen folynak vagy folytak de természetesen ezek nem jelennek meg a kiadványokban.

A felsorolás nem teljes.


"Te pedig a magatartásoddal, a (szerinted bibliai) kritikáddal azt sejteted magadról, hogy jogos a bírálgatásod, pedig már sokadszor kapod meg a helyes és BIBLIAI választ: a szellemtől felkentek az első sz.-ban sem lettek TÉVEDHETETLENEK a hit dolgában! Ezt az aprócska tényt érdekes mindig elfelejted megemlíteni."


A helyes bibliai válasz. De az a válasz szerinted helyes. De szerintem van olyan része amely nem az.

Igen tudom hogy nem tévedhetetlen az ember én magam is szoktam tévedni s ezt el is ismerem.

De nekem nincs is olyan kijelentésem hogy én az igazságot hirdetem mindenről. Az a legnagyobb bajom hogy az Őrtorony minden tanítását úgy "adja elő" hogy az az igazság de amikor már sokadjára változtatnak ugyan azon a tanításon s ráadásul van hogy szöges ellentétben áll az előzőekkel akkor bizony úgy gondolom hogy nem alaptalan a kritika.

De természetesen neked ezt nem kell elfogadnod. Persze továbbra is időt és energiát fordíthatsz rá de egyenlőre nem hiszem el hogy ez így helyes. Ha valaki is megfog győzni az nem te leszel legalább is ebben a kérdésben biztos hogy nem te.


"Ugyanis ők többségében KITARTANAK a rosszban. Jól bizonyítja ezt a világ vallásainak többségében negatív gyümölcse."


Ha te mondod!


"A főbb igazságok már régen nem változnak. És azok is, melyek többször változtak, le vannak írva, hogy miért. Jó lenne annak is utánanézned."


Ők csak az igazságot tanítják. Igaz hogy van annak az igazságnak másik verziója is. :))

5Mózes 18:20 Ha pedig egy próféta elbizakodottan olyan igét mond az én nevemben, amelyet nem parancsoltam neki, vagy ha más istenek nevében szól, az a próféta haljon meg!

(Jeremiás 23:28) Az a próféta, akinél álom van, beszélje el az álmot. Akinél pedig az én beszédem van, mondja el beszédemet az igazsághoz hűen.” „Mi köze a szalmának a gabonaszemhez?” — ez Jehova kijelentése.


"Miben Írásellenes az eskü szövege, ha figyelembe veszed azt is, amit az előző válaszomban a témáról írtam???"


Melyik ige támasztja alá?


"Nem az állítás a lényeg, hanem a bizonyítás. Te ezt is sokadszorra írod ide, de egyetlen jelentős pontban sem érzem, hogy komolyabban érdekelne a szóban forgó témák közül, akárcsak egynek is a komolyabb bizonyítása! Miért?"


Bizonyítsd be a katolikusoknak hogy nem a Bibliára alapozzák a tanaikat!

Egyébként meg általánosságban beszélek és nem konkrét témáról. Ezért van az hogy nem a komolyabb bizonyításra törekszem. De szerintem azon az állításon nagyon nem kell bizonyítani semmit hogy a keresztény felekezetek a Bibliára alapozzák a tanításaikat. Mert ha megkérdezed őket akkor ezt fogják mondani. De az már egy más kérdés hogy milyen tanításokat alapoznak a Bibliára és hogy az tényleg megalapozott e.


"Pont az ilyen megosztó és ártó szellem miatt szakadt szét később az egységes keresztény egyház. Még a szövegösszefüggés szerint is SZELLEMI egységről van szó? Honnan feltételezed, hogy ha, egyébként okosan továbbolvasol, akkor ellentmondásba kevered a Tanúkat?"


Na most pont nem akartam ellentmondásba keverni a tanúkat. Mert igen a szellemi egység azaz egység. De miért is van az az egység? Na erre akartam én felhívni a figyelmedet de ezek szerint nem jól csináltam.


"És a számok mit számítanak vajon, ha a példa, a minta adott? Talán azt várod az ihletett Írásoktól, hogy bírói ügyekkel legyen tele?"


Na mond ezt akkor amikor nem adsz le óraszámot: "És a számok mit számítanak vajon"

A "metélés" kérdése az bírói ügy?


"Vallás, szervezet, út, ugyanazok!"


Minden út Rómába vezet?


"Bezony, csakhogy bizonyíthatóan Isten ihletett szava a forrás!"


Az én hitem szerint is az a forrás.


""Az egész Biblia erről szól! Mindig, mindenki társult a rendelkezésre álló igaz imádók csoportjával, akik megtanították neki azt az utat, melyen járnia kellett, ha Jehova helyeslését akarta élvezni és tartós áldásokat akart magának. Éppen neked kéne erre ellenpéldát mondani a Szentírásból..., már bocsi."


Idézd a helyeket vagy helyet a Bibliából több nem kell."


Sok ilyen van, ez teljesen nyilvánvaló. Nincs időm most, holnap munka. De éppen neked kéne bizonyítani, mert te cáfolod a nyilvánvalót állandóan."


Semmi gond ,megvárom!


"Akik nem hajlandóak elfogadni a segítséget Jehova szervezetén belül, azok társasága valóban nem kívánatos, bocsi."


Ja igen.


"Azt előbb, vagy utóbb látni lehet. Mellesleg ELSŐSORBAN mindenkinek a saját felelőssége, amit nem lehet egy az egyben mások nyakába varrni."


Sajnos sokszor már csak utóbb mert mindenki rohan meg a papír munka meg a megbeszélés lényegesebb.

2013. okt. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/121 anonim ***** válasza:
0%

"Ha valaki is megfog győzni az nem te leszel legalább is ebben a kérdésben biztos hogy nem te."


Kedves Vidiripi! Muszáj tisztáznunk sok-sok dolgot, melyet nagyon rosszul látsz e válaszod alapján, de elöljáróban annyit, hogy én semmiképpen sem akarlak téged meggyőzni semmiről. Te elfogadhatod az igazságot az én, vagy bárki más segítségével, de azért neked kell ERŐFESZÍTÉST TENNI, neked kell segítségül hívni Jehovát, majd megérteni és szívedbe zárni az igazságait. Senki sem teheti meg helyetted.


A keresztelkedési kérdések második kérdése: "Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova Tanújaként, Isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"


Te erre azt állítod, hogy nem Írás szerinti. Én pedig azt, hogy semmi Írásellenes nincs benne, sőt abszolút az, hiszen Jehova "tanúinak" nevezte hű szolgáit, valamint a földi, látható szervezetéről többek között azt mondja ihletett profetikus Szava a Keresztény Görög Iratokban, hogy akik "nevéről neveztetnek". Ezek Isten "szellemtől irányított" szervezetének tagjaként vannak azonosítva. Vagyis nyilvánvaló, hogy az első századi egységes keresztény egyház tagjai is a szellem által voltak vezetve, mégis ugyanazokkal az emberi tökéletlenségekkel néztek szembe alkalmanként a hitük kérdésében is, mint mi. Ha szükség volt rá, kiigazításra szorultak.

Akkor még léteztek a csodaajándékok, egy ilyen szellemi ajándék eredménye az IHLETET Biblia is, azaz ma nekünk a Biblia a FŐ vezetőnk, mivel az Isten KÖZVETLENÜL IHLETETT, vagyis KINYILATKOZTATOTT Szava. Ezáltal adja Isten a "szellemtől való irányítottságunkat"!

Hogy ennek értelmezésében néha tévedünk? Az mondjon ránk ezzel jogos kritikát, aki ennyire előrehaladt az igazságok feltárásában és aki nem hibázik!!!


A bizonyító verseket jól ismered, vagy kéne ismerned. De ha azt állítod, hogy nem Írás szerinti, akkor NEKED kell bizonyítani, hogy miért! Miben mond ellent neki?


A többit ezután...

2013. okt. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/121 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


„Muszáj tisztáznunk sok-sok dolgot, melyet nagyon rosszul látsz e válaszod alapján, de elöljáróban annyit, hogy én semmiképpen sem akarlak téged meggyőzni semmiről.”


Tisztázzunk! Már említettem, hogy nem is tudnál.


„Te elfogadhatod az igazságot az én, vagy bárki más segítségével, de azért neked kell ERŐFESZÍTÉST TENNI…”


Nem kell erőfeszítést tennem ez ügyben. Az igazság az, hogy teremtőm az Atya kegyelméből van megmentésem a Fiú kiontott vére által. Ez az igazság. Az Isten szeretete pedig az hogy megtartjuk az ő parancsolatait nem pedig az hogy el hisszük az értelmezéseket.


„…neked kell segítségül hívni Jehovát, majd megérteni és szívedbe zárni az igazságait. Senki sem teheti meg helyetted.”


Tegyetek tanítványokká minden népet megtanítva nekik amit parancsoltam nektek.


„Te erre azt állítod, hogy nem Írás szerinti.”


Igen azt állítom. Mert az Írás szerinti gyakorlat nem támasztja alá. Nincs olyan ige amely ezt alátámasztaná. Így ez egy emberi „találmány”!


„Én pedig azt, hogy semmi Írásellenes nincs benne, sőt abszolút az, hiszen Jehova "tanúinak" nevezte hű szolgáit, valamint a földi, látható szervezetéről többek között azt mondja ihletett profetikus Szava a Keresztény Görög Iratokban, hogy akik "nevéről neveztetnek".”


Oké, de azt hol írja hogy erre kell megkeresztelkedni?


„Vagyis nyilvánvaló, hogy az első századi egységes keresztény egyház tagjai is a szellem által voltak vezetve, mégis ugyanazokkal az emberi tökéletlenségekkel néztek szembe alkalmanként a hitük kérdésében is, mint mi.”


Nyilvánvaló? Az is nyílván való hogy nem kezdtek el számolgatni pedig ők is szerették volna tudni hogy mikor is jön el az Úr Jézus.


"Akkor még léteztek a csodaajándékok, egy ilyen szellemi ajándék eredménye az IHLETET Biblia is, azaz ma nekünk a Biblia a FŐ vezetőnk, mivel az Isten KÖZVETLENÜL IHLETETT, vagyis KINYILATKOZTATOTT Szava."


Ez eszembe juttatott még néhány dolgot. Pl. Azt hogy nem lehet tudni hogy név szerint ki ír egy cikket. Azt sem lehet tudni hogy név szerint kik készítették az ÚVF-t.

Tudjuk hogy kik írták az evangéliumokat azt is tudjuk hogy milyen emberek voltak tudjuk hogy melyik levelet ki írta stb. Név szerint ismerjük őket sőt a jellemükről is kapunk egy bizonyos mennyiségű információt. S mindezt Isten ihletett szavában a Bibliában. Ott van leírva s Isten jónak látta ezt leíratni. Viszont sem az Őrtorony cikkeknél sem más kiadványoknál nincs feltüntetve hogy kinek a munkája.

Szerintem téves az az elképzelésed hogy a Biblia a FŐ vezetőd. Neked a fő vezetőd a VEZETŐ TESTÜLET. Ugyan is tőlük kapod a szellemi táplálékodat.


"Hogy ennek értelmezésében néha tévedünk? Az mondjon ránk ezzel jogos kritikát, aki ennyire előrehaladt az igazságok feltárásában és aki nem hibázik!!!"


Az igazságok feltárásában? Honnét tudod azt hogy mások hol tartanak az igazság feltárásában?


"A bizonyító verseket jól ismered, vagy kéne ismerned. De ha azt állítod, hogy nem Írás szerinti, akkor NEKED kell bizonyítani, hogy miért! Miben mond ellent neki?"


Jézus hol beszél arról hogy így kell a tanítványokat megkeresztelni? Vagy ha érthetőbb akkor úgy kérdezem hogy: - Jézus parancsol e olyat az apostoloknak hogy az egyházra kereszteljék meg a tanítványokat?

2013. okt. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/121 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kell erőfeszítést tennem ez ügyben."


Kedves Vidiripi! Ne haragudj, de ez elbizakodott és nagyképű szöveg. Az igaz Isten minden alázatos híve elismeri, hogy folyamatos erőfeszítésre van szükség ahhoz, hogy megismerhesse a PONTOS bibliai igazságot. Ez sokszor tévedéseken és buktatókon keresztül vezet a sikerhez, de FOLYAMATOS ERŐFESZÍTÉS nélkül sehova sem vezet!!! Márpedig a legtöbb vallás nem mutat valóságos előrehaladást ez ügyben.


"Az Isten szeretete pedig az hogy megtartjuk az ő parancsolatait nem pedig az hogy el hisszük az értelmezéseket."


Minden vallásos csoport, vagy szellemi irányzat valami(k)ben eltérően látja az isteni igazságokat, vagyis számtalanféle "egyéni értelmezésük" van. A te szellemi irányzatod is egyfajta sajátos értelmezést erőltet, melyet az Szentírásból bizonyítani nem tud. Ennek ellenére sem hajlandók a bennük hívők jelentős része azokat felülvizsgálni és kijavítani. Ez viszont nem ISTEN PARANCSOLATA.


"Tegyetek tanítványokká minden népet megtanítva nekik amit parancsoltam nektek."


Kiket lehet tanítvánnyá tenni? Akiket vonz Isten, akik vágynak az isteni igazságra. Akik makacs módon ragaszkodnak az egyéni útjaikhoz (persze gyakran azt állítva, hogy az "Krisztus útja"), azok nem fogják felismerni Jehova egyetlen földi szervezetét, melyet felhasználva közösséget teremt az igaz imádatnak.


"Igen azt állítom. Mert az Írás szerinti gyakorlat nem támasztja alá. Nincs olyan ige amely ezt alátámasztaná. Így ez egy emberi „találmány”!"


Ez semmitmondó álérv, mely olyan, mintha azt mondanád, hogy a Biblia nem támasztja alá azt, hogy használhatunk számítógépet és internetet az imádatunkban, ezért "Írásellenes". Ámde ez egy bigott hozzáállás, hiszen valójában az a kérdés, hogy a bibliai szellemmel összeegyeztethető-e, vagy sem?

Ilyenformán a második keresztelkedő kérdés is összeegyeztethető a Szentírás szellemével, sőt a már említett bizonyítékok konkrétan alátámasztják azt, hogy Jehova Tanúi vallásszervezete, Isten látható földi szervezete.


Ahogy már sokadszorra kérem tőled: ha kétségbe vonod, BIZONYÍTSD! Ezt sokadszorra kerülöd el.


"„Én pedig azt, hogy semmi Írásellenes nincs benne, sőt abszolút az, hiszen Jehova "tanúinak" nevezte hű szolgáit, valamint a földi, látható szervezetéről többek között azt mondja ihletett profetikus Szava a Keresztény Görög Iratokban, hogy akik "nevéről neveztetnek".”


Oké, de azt hol írja hogy erre kell megkeresztelkedni?"


Mi ez még mindig??? Az, hogy a szellemtől vezetett és "Jehova Tanúja" néven nevezett szervezet tagjaként azonosít bennünket az isteni önátadásunk, hogyan jelentené azt, hogy a erre a szervezetre kell megkeresztelkedni? Ez a keresztelkedési kérdés arra kérdez rá, hogy megértettem-e, miszerint az isteni önátadásom Jehova Tanújakén azonosít engem. Igen megértettem! És ezzel azt is megérettem, hogy mi a felelősségem, mint Jehova egyik önátadott tanúja. Te nagyon mellébeszélsz.


"Nyilvánvaló? Az is nyílván való hogy nem kezdtek el számolgatni pedig ők is szerették volna tudni hogy mikor is jön el az Úr Jézus."


De, igenis kezdtek el számolgatni a hűséges zsidók is és a keresztények is kíváncsiak voltak az isteni időtervre. A Jézusra mutató időszakot is kiszámolták. Jézus pedig részletekbe menően beszélt egy NAGYON jelentőségteljes időszakról, sőt prófécia is szól az utolsó napok idejének a kezdetéről. Ha valamiben mégis túllőttek a célon, az kritizálja őket, aki akkor és ott, a rendelkezésre álló tudás birtokába, jobban csinálta volna. Könnyű a korábbiakat rugdosni, de te vajon jobban csináltad volna?!! Micsoda nagyképűség lenne így gondolkoznunk!


Figyeld meg, mit mondott még Péter: "minden dolog vége elközeledett." De mégis mennyire? Emberek nem állapíthatják meg hajszálpontosan a napot és az órát (Máté 24:36). Különbség van aközött, hogy számítgatni kezdünk, amit a Biblia nem támogat, illetve aközött, hogy állandóan várjuk a véget, amit viszont támogat a Biblia. (Vesd össze: 2Timótheus 4:3, 4; Titus 3:9.) Többek között, hogyan várhatunk folyton a végre? Úgy, hogy gondosan odafigyelünk a bizonyítékra, mely szerint a vég közel van.


"Viszont sem az Őrtorony cikkeknél sem más kiadványoknál nincs feltüntetve hogy kinek a munkája."


Talán mert a Bibliát IHLETETT módon jegyezték le, azaz BIZONYÍTHATÓAN Isten Szava, nem terelődik az írókra a szerzőség figyelme. De ez a mai egyházi irodalomban megfigyelhetően másként van azoknál, akik alkalmazzák az aláírást. Erre jó néhány lapáttal rátesz az is, hogy ezen írók gyakran erőteljesen eltérnek az Írások tiszta igazságától és a saját lámpásukat égetik. Gyakran sütkéreznek a népszerűségben a híveik előtt. Ezt nevezik személyi kultusznak.

Jehova Tanúit is néha "kultusznak" nevezik, de itt az egyik bizonyíték arra, hogy semmiképpen sem akarják, hogy emberekre irányuljon a figyelem. De nincs is szükség rá.

Legfeljebb az olyan negatív szellemeknek, akik mások hibáit gyalázzák, ezzel gyakran a személyében is támadva őket. Tehát azoknak kell valójában az emberek neve, akik pusztító szellemet tanúsítanak.

Ennek ellenére egyetlen Tanú elöljárónak a neve sem titkos, a de ami a legfontosabb, a tanításunk végképpen nem titkos. Mindenki meggyőződhet arról, hogy összhangban van-e a Bibliával.


"Szerintem téves az az elképzelésed hogy a Biblia a FŐ vezetőd. Neked a fő vezetőd a VEZETŐ TESTÜLET. Ugyan is tőlük kapod a szellemi táplálékodat."


Persze, csak az üres szólamok mellett még bizonyítani nem sikerült!


"Az igazságok feltárásában? Honnét tudod azt hogy mások hol tartanak az igazság feltárásában?"


Na ne viccelj már!


Az utolsó félrevezető kérdésedre már válaszoltam.

2013. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!