Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hány Jehova tanúja követi...

Hány Jehova tanúja követi jelen pillanatban az Őrtorony tanítását a világon?

Figyelt kérdés

Valós számokat szeretnék ha lehet mert érdekelnek ezek az adatok.

Nagyon köszönöm!

Ne priviben írjatok mert beszélgetés céljából tettem fel a kérdést csak saját kutatást végzek.

Mégegyszer köszi!



2013. szept. 24. 06:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/121 A kérdező kommentje:

Kedves tanúk!

Minek kell a Bibliához "segéd eszközt"használni?

Isten szava nem elég nektek?

Szükségetek van olyan "segéd eszközökre" amelyeket emberek "gyártottak"?

Szembe tud e szállni Isten szavával az ember által létrehozott "segéd eszköz"?

Azt hiszem érdemes lenne ezen elgondolkodni...

Egyébként ha megnézzük a ....... nem is tudom,hogy írjam!

Még ha akarnám se tudnám ki kerülni az Őrtornyot mert minden kiadványotokon rajta van a "pecsétje" még a Jehova tanúi által kiadott bibliákon is.

A WTS mindenhol ott van.

Szóljatok ha hazudtam.

2013. szept. 24. 19:15
 22/121 anonim ***** válasza:
9%

Drága kedves kérdező!

Nagyon sajnálom,hogy ilyen kötözködős kedvedben vagy!

Én régen református voltam,és ott is ugyanúgy használtunk segédeszközöket,mint pl.:Képes Bibliai történetek,külön volt könyvünk a konfirmációhoz és még sorolhatnám.Ugyanezt eltudnám mondani a katolikusokról is mivel van katolikus ismerősöm és láttam már elég sokszor,hogy használnak segédeszközöket.

Akkor mi is a baj ezzel a dologgal?

Mi ezeket a kiadványokat ingyen s bérmentve adjuk,míg református koromban kemény pénzeket kellett fizetnünk érte.

Az,hogy még "csak" (és nagyon idézőjelbe rakva)7,5 millióan vagyunk egy számadat,ami hála Jehovának minden évben növekszik.Pár év múlva ha megkérdezed újra,biztos,hogy nem ennyi lesz,hanem sokkal több.


Csatlakozom a többi testvéremhez abban,hogy:NEM az Őrtorony tanítását követjük, hanem a Biblia,vagyis Isten tanítását,aki ebben kételkedek,hát tegye nyugodtan,mindenkinek saját jogában áll úgy gondolkodni ahogy akar.

2013. szept. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/121 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Sajnálom de azt hiszem csalódást fogok okozni neked.

Egyáltalán nem vagyok kötekedő kedvemben, amit nem mondhatok el rólatok hisz már te vagy a második aki támad,akkor döntsd el te,hogy ki kötekedik. Én? Vagy a Jehova tanúi.

A lényeg az,hogy engem még egyetlen egy református,katolikus,ortodox,baptista,szombatista sem állított meg az úton vagy verte le az ajtómat csak azért,hogy "ajándékozzon"meg egy ilyen "segéd eszközzel" amivel jobban megértem azt a bibliát amit a szóban forgó egyház adott ki.

Én nagyon jól tudom,hogy mi forog itt kockán,azt is jól tudom,hogy az igazság nagyon tud fájni.

De hallgass rám barátom! Egyetlen szervezet sem ér annyit mint Isten szava.

Lám,lám!

Föltettem egy szimpla kérdést és és hova jutottunk...

Az én hibám is,hogy ebbe belementem dehát ln is csak emberből vagyok és tökéletlen vagyok.

2013. szept. 24. 20:29
 24/121 anonim ***** válasza:
83%

"Semmit nem von le az értékéből az, hogy a Biblia mellett könyveket, folyóiratokat is adunk ki, hanem inkább azt mutatja, hogy nekünk fontos, hogy minél több ember tájékozódjon, ismeretet szerezzen."


Nem tagadom, valóban hatékony ez a módszer bizonyos szempontokból, csak nagyon "támadható", hogy csúnyán fejezzem ki magam. Az Őrtorony nem tökéletes. Ezzel mindannyian egyetértünk. De hogy a legrosszabbat feltételezzem, direkt nem a tökéletességre törekednek. Ha mindenki ugyanazt olvassa, ha mindenki ugyanúgy értelmezi a szöveget, ha mindenki egyetért vele, akkor egy idő után mindenki "befolyásolható" lesz, vagy már az.


Most nem feltétlenül a JT-hoz tartozik, de vannak akik szerint a gyerekeket a "torz" oktatás manipulálja. A gond ott van, hogy fordítva ezt már feltételezni sem merik.


Sajnos én is, és a többi ember is csak törekedhet az objektivitásra és az igazság keresésre elfogultság nélkül, de kielégítő és teljes mértékben valós választ nem fogok tudni adni, egyetlen egy kérdésre sem. De senki más sem. Pont itt van egy nagy különbség,,,én nyíltan beismerem, hogy tévedhetek, de a hívők (többsége) most netalántán a JT, meg vannak győződve a saját igazukról méghozzá hajthatatlanul.

2013. szept. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/121 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


[link]


Számadatok!


"Csatlakozom a többi testvéremhez abban,hogy:NEM az Őrtorony tanítását követjük, hanem a Biblia,vagyis Isten tanítását,aki ebben kételkedek,hát tegye nyugodtan,mindenkinek saját jogában áll úgy gondolkodni ahogy akar."


Ez erős vita tárgyát képezi.

Kérdés. Aki felolvas az a személy mit is olvas fel? Az Őrtorony van tanulmányozva az összejöveteleken vagy a Biblia?

2013. szept. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/121 A kérdező kommentje:
Ugye,hogy nem én vagyok az egyedüli aki másképp látja azt amit valóságnak nevezünk?
2013. szept. 24. 20:57
 27/121 anonim ***** válasza:
9%

Tegnap 20:01-es vagyok.

Elnézést kérek ha alaptalanul vádoltalak avval,hogy kötekedni szeretnél,de én vettem ki rosszul akkor a szavaidból.

Református...stb azért nem állított meg még sohasem,és azért nem "verte" rád az ajtót még sohasem,mert nekik nem tanítják azt amit Jézus adott parancsban.

Ezt tapasztalatból tudom,mert mint írtam is már, én is ref.voltam.

Amíg kátéra jártam(így hívták a hittan óráinkat)nagyon sokat más könyvekből tanultunk és nem a Bibliából.Tény,hogy használtuk azt is,de sokkal kevesebbet mint a segédeszközöket!

Nagyon jól tudom,hogy Isten szava az ami a legtöbbet ér,éppen ezért próbálom ,persze a tőlem telhetően ,betartani azokat az alap és irányelveket amit elvár tőlünk.



Egy saját tapasztalatot azért leírnék neked,ha nem haragszol,személy nevet nem írok nevezzük az illetőt xy-nak.

Szóval xy theológiábol diplomázott,vagyis református lelkész lett.Ő saját maga mondta,hogy az öt év alatt amíg iskolába járt a Bibliát kb:FÉL ÉVIG használták.

Kérdezném akkor,hogy mi is volt a tankönyve egy papnak?

Ez az xy kiment dolgozni Irakba amikor kint volt a sok-sok katona,és MEGÁLDOTTA azokat a fegyvereket amelyekkel,FÉRFIAKAT,NŐKET és GYERMEKEKET ÖLTEK meg!!!!

Mit is tanult akkor az xy nevezetű úriember.

De itt nem csak róla volt szó,mert nagyon sok lelkész volt a saját hazájával,és nagyon sok felekezetű.



Személy szerint én sohasem vertem még rá senkire sem az ajtaját.Bekopogtam,és hangsúlyoznám,hogy mindíg tisztelettudóan beszéltem mindenkivel ha meghallgatott ha nem.

Ha azt mondta a házigazda,hogy nem érdekli az egész akkor midig megköszöntem,hogy meghallgatott,és elnézést kértem a zavarásért,utána pedig tovább álltam.


Te magad írtad,hogy aki hibát akar találni az fog is találni.Miért kell mindíg a hibát keresni?

Jézus is azt mondta,hogy:"mindíg meg kell keresni mindenkiben a jót,még ha kicsike akkor is.

Az emberekbe keressük először a jót!!


Még egyszer szeretnék elnézést kérni ha téged vagy valakit megsértettem volna de nem volt szándékos.

2013. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/121 anonim ***** válasza:
21%

Menj el egy misére, számold össze, hogy hányszor kérte a pap, hogy 'kedves testvérek, keressétek ki a Bibliátokból ezt és ezt a verset, és olvassuk el együtt', majd hányszor kérdezte meg utána, hogy ki mit értett meg ebből, mit erősítettek meg a bibliaversek, mit mondanak el Isten szándékáról stb. Mert Jehova tanúinál így történik, összejövetelenként legalább 8-10-szer. Az Őrtorony folyóirat szempontokat, témákat ad, ami szerint vizsgáljuk a Biblia tanítását. Legtöbben hozzászólnak a témához. Nem értem, miért baj ez? Miért baj, ha egységes az imádatunk? Nem az egyéni értelmezés teszi használhatóvá Isten szavát, hanem az, hogy ki hogyan tudja az életét igazítani hozzá.

Több az "egyéb" kiadványunk, mint a Biblia? Hosszú éveken keresztül ugyanazt a Bibliát olvassa mindenki, folyóirat pedig havonta jelenik meg, ráadásul többféle. Te is találkoztál olyannal, biztos, aki még a nagymamája Bibliáját olvassa. A folyóirataink pedig követik a világ eseményeit, tehát változnak a témák, de mindig a Biblia szemszögéből vizsgálják az eseményeket. Ha te ebben rosszat látsz, az nem a kiadványok hibája.

Te, aki nem vagy Jehova Tanúja, ne ródd fel nekünk, hogy mi milyen módon imádjuk Istent. Nem kényszerítünk senkit arra, hogy olvassa a folyóiratainkat, tőlünk kérjen ingyen Bibliát, eljöjjön az összejöveteleinkre. Mindenki saját akarata szerint teszi vagy nem teszi.

2013. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/121 A kérdező kommentje:

Kedves #27 tanú!

Én se tegnap se máma nem haragszom rád amiért leírod a véleményedet.

Akire haragszom az nem te vagy és mégcsak egyetlen tanú sem,még akkor sem ha néha reakcióm vagy a modorom mást mutat.

Rövid leszek mert közbe dolgozom de nem szeretnélek megvárakoztatni a válasszal.

Hidd el,hogy tudatában vagyok azzal,hogy egyetlen vallás sem tökéletes,még az ennyém se,mert szinte mindegyikben találhatunk valami olyant ami nem kellene ott legyen. Én ezt be is ismerem,de vajon te beismered,hogy a tiéd is megkérdőjelezhető? Kétlem!

És,hogy miért? Azért mert akkor nem azt hírdetnéd,hogy CSAK azok akik követik Jehova földi szervezetét lesznek azok akik öröklik a földet. Na itt az egyik probléma mivel sehol nem látom Jézus nevét ebben a gyönyörű földi paradicsomban. De ki, és miből áll ez a szervezet? Ha jól vagyok informálva akkor tudtommal egy Társulatból akiknek hű és igaz tagjai épitík Jehova szervezetét a földön. Ezt a társulatot (WTS) Őrtorony Társulatnak neveznek.. Watch Tower Society szépen fogta magát és az egész Bibliát átírta olyan módon,hogy az olyan értelmet kapott ami által létre jöhetett egy új vallás amit ma Jehova Tanúi ként ismerünk. Majdnem minden vallásnak bibis az orra valamiért de egyetlen egy vallás sem merte megtenni azt amit az Őrtorony Társulat megtett,megszentségtelenitette Isten ihletett szavát.

Ma ha a kezünkbe veszünk egy Jehova Tanúi által kiadott bibliát ott láthatjuk rajta a megszentségteleníttők bélyegét (Watch Tower Society Broklyn 1999)stb.

Na és akkor most visszatérve a kérdésemhez,helyesen tettem én fel a kérdést? Kinek a taníttásait kóvetitek? Kinek a szájíze szerinti bibliát követitek? De most öszintén! Lássatok már végre át a szitán,hogy be vagytok csapva!

Ha haragszom is valamiért rátok az nem másért van csak a vakságotok miatt és nem gyülöletből.

Elnézést a helyesírási hibákért és a rendezetlen fogalmazásért,de sietnem kellett.

2013. szept. 25. 14:08
 30/121 anonim ***** válasza:
9%

Köszönöm a gyors válaszodat!

Nekem nagyon sokáig Károli féle fordításom volt,és még mai napig meg is van,nagyon sokszor hasonlítom össze azzal amit használunk,és még mindíg nem találtam benne olyan dolgot ami ellent mondana a Károlinak.

Az,hogy érthetőbb szavakkal van leírva amit mi használunk,szerintem sokkal nagyobb segítség azoknak akik szeretnék megérteni a Bibliát és azt amit a Biblián keresztül üzen nekünk Isten.Főleg olyan embereknek akik nehezen olvasnak!

Egy szóval sem állítottam azt,hogy mi tökéletesek lennénk,sőt mi is hibázunk,azért írtam délelőtt azt,hogy "a tőlem telhető ,legjobb módon" próbálok Isten kijelölt útján maradni.

A vakságról most nem állnék le vitázni,mert volna miről,de én azon a véleményen vagyok,hogy amíg én tisztelek ,becsülök,és nem bántok másokat addig elvárom másoktól is ezt a fajta magatartást velem szemben.

Ha valaki mégsem tartja magát ehhez a kérésemhez akkor egyszerűen csak faképnél hagyom,és egyáltalán nem hagyok neki támadási felületet,megelőzve evvel a nagyobb bajt.

A földi paradicsomban nem is láthatod Jézus nevét mivel a Károli Biblia szerint is ,nem a földről fog uralkodni,tehát nem ott lesz a lakhelye.

Nyugodtan utána nézhetsz a saját Bibliádban is,mert gondolom,hogy van neked.

Én még mindig azon a véleményen vagyok,hogy igenis Jehova Isten útmutatását követjük,de ezen felesleges vitázni,mert egyszer úgy is ki fog derülni!!

2013. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!