Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti tényleg csak...

Keresztények! Ti tényleg csak az esküvő után fekszetek le egymással?

Figyelt kérdés
+ Akivel először összejöttök, azzal jártok életetek végéig? Vagy jártatok már úgy, hogy szakítani kellett?

2013. dec. 31. 13:39
 131/154 anonim ***** válasza:
100%
Nem az én véleményem számít hanem azé aki a házasságot először definiálta.Még egyszer:ha SZERINTEM a tömegvonzás törvénye nem létezik akkor a bolygóknak mostantól kötelességük elhagyni a pályájukat, hogy az én pici lelkem ne sérüljön? Eh nem arról szól, hogy szerinted nem csak férfi és nő. Ez arról szól, hogy az alkotmány és a biblia(nem tudod cáfolni, ne kezdjünk el újra idézgetni), tehát a feletted álló hatalmak mint a kormány és Isten szerint férfi és nő közötti kötelék a házasság. Innentől kezdve amit akarsz az nem létezik. Nem kell ezért kirekesztést kiáltani, főleg ha amúg sem fogadod el az adott vallás alaptörvényeit sem, akkor ne akarj oda tartozni és ne akard rájukerőltetni a "véleményed", vagy legalább ne sírj utána, hogy téged mennyire nagyon kirekesztettek a csúnya homofóbok akiknél mellesleg van egy csomó meleg pap.Ha cölibátust fogad tökmindegy.
2014. jan. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/154 Girgoy ***** válasza:
81%

A Kérdezővel már nincs értelme beszélni, Tsunekotól is csak kérdezek:


1. Mi alapján szelektálod az igéket? Vagyis, hogy a vallásosok alá dörgölöd, hogy szeretet így meg úgy meg Isten teremt, eddig frankón hivatkozol a Bibliára. Amikor viszont a Biblia nem Neked tetsző dolgot ír, akkor már elveted. tehát akkor most elfogadod a Bibliát tekintélynek vagy nem? Ha igen, akkor fogadj el belőle mindent, ha nem fogadod el, akkor minek idézed?


2. Köszönjük szépen, hogy aki szerint Isten elítéle a homokosokat a Bibliá szerint, azok idézem: "nem normálisak". Mennyi elfogadás és szeretet van ezekben a szavakban!


3. "Pedig keresztény vagyok." Ez milyen rohadt hiteles, miután elveted a Bibliát, milyen hazug képmutatás van emögött, nem?


4. "Sokkal szebbnek tartom, ha két szerelmes férfi/nő szeretkezik, mint amikor egy férfi és egy nő fizetésért k*rnak ország-világ előtt" Figylej, én meg sokkal szebbnek tartom, amikor valaki megver egy gyereket, mint amikor halálra kínoz egy csecsemőt. tehát akkor verjük a gyerkeket, vagy minden bűnt mentsünk fel, ha találunk annál durvább bűnt? Fura sátáni logika.


5. "Kétlem, hogy Isten cseszte el a dolgot." Igen, arról beszéltünk, hogy az emberek cseszték el. De egyébként ha már a defekteknél tartunk. Szavaidból arra következtetek, hogy a homokosságot ugyanolyan defektnek tartod, mint amikor valaki pl. nyomoréknak születik, mivel ezt így írtad hasonlatként. Tehát a homokosság defekt? És a nyomorékságnál meg "lecseszett" valamit Isten? Vagy az egyikről tehet valaki, a másikról bnem? Vagy hogy is van ez? Itt olyan logikai gubanc van, amiből nem ighazán tudsz kimászni, de próbáld meg, hátha mégjobban belegabalyodsz... (Egyébként meg van értelme a nyomorékságnak a lélek szempontjából, de ez nagyobb téma, ilyeneket eddig se volt értelme itt elkezdeni...)


6. "Isten minden gyermekét egyformán szereti, vagyis MINDEN EGYES EMBERT A FÖLDÖN!" Először is alapvető kerersztény tanítás, hoyg nem MINDENKI Isten gyermeke! Azzá születni kell a Szentlélek által. De abban igazad van, hoyg Isten a szeretet. Tehát szereti a tömeggyilkosokat is, nem?


7. Végül: írtad, hoyg semmi gond, ha valaki nem nyílévánosan csinálja. Igen, nem gond, ha valaki nem nyílvánosan kínoz halálra egy gyereket, az sem gond, ugye? Magánügy, mit szólunk bele...


No, én is köszöntem!

2014. jan. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/154 A kérdező kommentje:

Tehát szerinted tömeggyilkos vagyok.... Köszi szépen...


Szerintem vele nincs értelme beszélgetni, Grigory...


A melegség nem bűn, akárhogy is próbálod azzá tenni. Isten teremtett ilyennek, szóval vagy bűnösnek teremtett, vagy pedig nem vagyok bűnös ebben. (sok más bűnöm van, de ez nem bűn)


Vagy az is lehet, hogy nagyon jól szórakozik isten, megteremt melegnek, de aztán megtiltja hogy szeressem azt az embert akibe szerelmes vagyok. Zseniális logika. :P


Javaslom hogy majd próbáld ki hogy otthagyod a barátnődet, mert Isten "megtiltotta" hogy szeresd. Az más kérdés, hogy egyetlen észérv nem sok, annyit sem hoztál még fel. :P


Az észérvek hiányát letudod azzal, hogy velem nem érdemes beszélgetni. Hát igen... ilyen ha valakinek a vitában már nincsenek érvei... kidüllet szem... durcás tekintet... nem érdemes a vitapartnerrel szóba állni... (hisz igaza van)

2014. jan. 29. 21:22
 134/154 anonim ***** válasza:
87%
Azért írta, hogy veled nem érdemes beszélgetni mert sorra figyelmen kívül hagyod mások érveit, meghazudtolod azt a rendszert amiben elvileg hiszel és még sorolhatnám. A melegség nem bűn, de nem házasodhatsz másik férfival, mert a házasság férfi és férfi között nemlétező fogalom, leírhatjuk neked ezredszerre is de Te akkor is vagdalkozol a saját elméd szülte "véleményeddel" ami klasszul teljes ellentétben áll a valósággal.
2014. jan. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/154 A kérdező kommentje:

Nem hagyom figyelmen kívül mások érveit. De akkor hagy kérdezzek már én is pár dolgot, ha szabad:


1. Ha nem házasodhatok és nem lehetek boldog, akkor miért teremtett Isten?


2. Ha boldogtalanságra teremtett, míg mindenki mást boldogságra, akkor az igazságos?


3. Ha boldogságra teremtett, akkor azt mégis hogy tervezte? Hogy egyedül éldegéljek örökké? Magányosan?

Ha erre a válasz igen, akkor miért mondta: "rossz az embernek egyedül"?


Ezekre a kérdésekre szeretnék választ kapni. :P

2014. jan. 29. 22:54
 136/154 anonim ***** válasza:
100%

De, figyelmen kívül hagyod és képtelen vagy elismerni mások igazát, folyamatosan irrelveáns kérdéseket teszel fel a saját vélt "igazad" bizonyítására.


1. Nem házasodhatsz. Lehetsz boldog, a kettő nem feltétlen jár együtt.

2. Senki nem mondta, hogy a világ igazságos, van ahol gyerekek éheznek. Ne Istenben keresd a hibát hanem magadban. Ebből a kérdésedből látszik, hogy téged tökre nem érdekel Isten vagy a házasság szentsége, te harcolni akarsz a vélt jogaidért, amik nem járnak meg neked, nem azért mert meleg vagy, hanem azért mert olyasmit akarsz ami az adott szabályrendszerben nem létezik. Aki felteszi ezeket a kérdéseket az nem vallásos de még csak nem is Istenfélő ember.

3. Nem csak a szerelemben találhatod meg a boldogságot és attól, hogy nincs szerelmed és párod még lehetnek barátaid és hozzád közel álló emberek akik boldoggá tehetnek. Lehetnél például pap, ja, hogy az kötelezettségekkel jár meg amúgy sem jut el odáig egy olyan ember mint te? (Nem, nem a szexuális identitásodra gondoltam, hanem arra, amiről feljebb is írtam, nem ismered el mások érveit, a kibúvókat és a kiskapukat keresed, a jogok kellenének, de a kötelezettségek alapjait sem vagy hajlandó elismerni és felfogni stb...)


Ezért írta aki azt írta, hogy nem lehet veled beszélgetni, mondhatsz akármit de Te vagy:

a) provokátor vagy és a kérdés provokáció

b) mérhetetlenül ostoba és önző vagy és fogalmad sincs azokról a dolgokról amikről írsz.


Én befejeztem, értelmetlen ez a vita.

2014. jan. 30. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/154 A kérdező kommentje:

Nem provokáció a kérdés. És jó lenne ha nem ostobáznál le, mert vitában nem illik személyeskedni. De akkor újra kérdezek, mert még mindig nem válaszoltál rá, hogy ha én nem élhetek kapcsolatban, akkor miért mondta Isten: "nem jó az embernek egyedül lenni"?


Mert szerintem a kettő kicsit... összeegyeztethetetlen... már ha nem haragszol hogy kerek perec megmondom. :D


Hogy van az, hogy valakinek szabad, másnak nem? Ez az igazságosság? Vagy ez a kegyetlenség Istene? :)


Melyik legyen akkor? Vagy akkor mégis jó nekem egyedül lenni? De hát akkor Isten hazudott már a Biblia legelején... :(


Ha viszont mégse jó akkor miért nem változtatott meg amikor kértem hogy lányt szerethessek? Vagy fiúval miért nem járhatok akkor?


Ezekre megint nem válaszoltál, azért kérdem.


Illetve ha élhetek együtt fiúval, akkor miért nem ismeri el? Pl. adókedvezmény és egyéb kedvezmények a házasoknak? Ez természetesen a társadalamora is vonatkozik.


Vagy én csak fizessem az adót? Csak arra vagyok jó? De boldog nem lehetek azzal akit szeretek? Vagy ez tényleg olyan nagy kérés?


Ha esetleg megint azzal jönnél, hogy ez ebben a szabályrendszerben nem létezik: szóval akkor Isten nem szabályozta azt, hogy én hogy lehetek boldog. Nem gondoskodott rólam, és nem számolt velem (velünk). Hát ez eléggé nagy hiba azt hiszem.


Pap pedig nem lehetek, már utána jártam, de melegeket nem szentelhetnek fel mert tiltja az egyház. És rá is kérdeznek egyébként felszentelés előtt, hogy nem-e vagyok meleg. Szóval... vagy esetleg hazudjak? (Nem gondoltam volna hogy keresztények fognak hazugságra buzdítani.)


Még mielőtt felmerül: papoktól tudom ezt, mmint, hogy melegeket nem szentelnek.


Szóval az van, hogy pap nem lehetek és nem lehet senkim. De azért legyek boldog valahogy... hát persze. Értem.


Megjegyzés: a papoknak is engedélyezni fogják előbb utóbb a házasságot. Szóval akkor ugyanott lennénk ahol a part szakad, megint mindenki házasodhatna csak én nem. Hát ez a fene nagy igazsága Istennek... vágom.

2014. jan. 30. 08:34
 138/154 anonim ***** válasza:
100%
Az összes kérdésedre ott a válasz az általam és a többiek által leírtakban, csak nem akarod látni, vagy egyszerűen nem látod/érted.
2014. jan. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/154 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kérdéseket, mert nem láttam.


Azt írtad lehetek pap. Csak nem akarok. Erre írtam hogy nem is lehetek mert nem szentelnek fel. Szerzetesnek szintén nem vesznek fel.


Azt írtad házasság nélkül is lehetek boldog, egyedül. Nos tévedsz, a Barátom előtt teljesen depressziós voltam, és nem volt értelme az életemnek.

Mióta viszont Vele vagyok, azóta van értelme felkelnem reggel mert tudom hogy Miatta érdemes.


Szóval a magány nekem rossz, ráaádásul arra még Isten is azt mondta, hogy "rossz az embernek egyedül".


Tehát ha a magány nem jó megoldás, pap vagy szerzetes nem lehetek, és nővel képtelen lennék együtt élni, akkor akárhogy nézem marad a férfi. Vagy tévedek? Legyek esetleg UFO? Vagy váljak félistenné? Mi a megoldás szerinted? :)

2014. jan. 30. 13:34
 140/154 anonim ***** válasza:
100%
Leírtuk, házasság nélkül vagy együtt a pároddal. Pont. Ha ilyen szinten megkérdőjelezed Istent amilyen szinten megtetted, teljesen felesleges elfogadnod a szabályait. Élj boldogan a pároddal. Ha úgyis vannak szabályok amiket nem fogadsz el akkor mit számít még egy? Semmit. Mivel nem házasodhatsz férfival és ez jó eséllyel nem is fog már változni amíg élsz (szerencsére valószínűleg utána sem) ezért jobb ha feltalálod magad és boldogan élsz a pároddal ilyen kérdések feltevése, önmarcangolás és ahelyett, hogy az értetlenségeddel és a jogköveteléseddel mások idegeire mész.
2014. jan. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!