Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti tényleg csak...

Keresztények! Ti tényleg csak az esküvő után fekszetek le egymással?

Figyelt kérdés
+ Akivel először összejöttök, azzal jártok életetek végéig? Vagy jártatok már úgy, hogy szakítani kellett?

2013. dec. 31. 13:39
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/154 anonim ***** válasza:
13%
A házasság célja, értelme, lényege a család, ami szülők és gyermekeik szeretetalapú közösségét jelenti. Egy melegházasságban ez eleve kizárt.
2014. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/154 A kérdező kommentje:

Nem vagyok rablógyilkos.


Másrészt, Isten teremtett melegnek. Így születtem, kisifúként is a fiúkhoz vonzódtam. Mindig. Több mint 10 évig próbáltam elnyomni/megváltoztatni, Istent is segítségül hívva. De nem sikerült.


Lehet hogy azért, mert Istennek így is jó vagyok. Így szeret. Viszont ha így is elfogad és szeret, akkor milyen logika alapján tagadja meg tőlem a társat? Ha valakit szeretek akkor megtiltom neki hogy boldog legyen? Ez milyen szeretet? Csak kíváncsi vagyok, mert én annó hittanon azt tanultam, hogy az ember társas lény, nem kell individualistának lenni. És azt is mondták, hogy Isten azt akarja hogy az ember boldog legyen. Na de hogy lehetnék boldog anélkül akibe szerelmes vagyok? Vagy erre nem gondolt a "mindenható" és "mindenttudó" Úr?


Vagy maradjak egyedül, társ nélkül?


Akkor mégis jó egyedül lenni? Viszont ha ez igaz, akkor hazugságot tanítanak a hittan órán.


Ami pedig az ószövetségi idézeteket illet: érvénytelenek már. Lehet kagylót fogyasztani, szombaton dolgozni, nem kell kosher módon főzni sem pedig megtartanunk a hannukát.


A parancsok nem értelmetlen dolgok, hanem józan és logikus szabályok. Ez Jéus életből egyértelműen kiderül. Pl. amikor arról van szó, hogy ha beleesik a szamaram szombaton a kútba a farizeusok szerint nem húzhatom ki mert megsértem a sabbat-ot. Jézus viszont azt mondja, segíthetek rajta szombaton is. Ez szerintem azt jelenti, hogy nem mindent szó szerint kéne értelmezni, hanem inkább úgy, hogy mi volt vele Isten szándéka.


A szombat megszentelésének célja a pihenés, egy kis család, kikapcsolódás. Ez nem jelenti azt, hogy ha kigyullad a lakás nem olthatom el a tüzet. Hülye lennék ha így gondolnám.


Ami a férfiak közötti szex tiltását jelenti: "ne hálj úgy mint asszonnyal szokás" ez célzás az anális közösülésre. Amin keresztül töménytelen kórokozó kerülhet az aktív fél péniszére. Ugyanúgy tiltotta a házasságtörést is (fertőzések) és a prostitúciót (szintén nemi betegségek).


Isten nem hülye, nem azért tiltotta a meleg szexet mert nem tetszett neki, hanem mert megfertőződhetnénk.


"mint asszonnyal szokás" ezalatt szerintem nem feltételnül értette az orális szexet. Az akkoriban még nem volt divat. Viszont azon keresztül nem kapott senki semmilyen fertőzést, hiszen nem a végbélbe kerül a pénisz.


Természetesen monogám meleg kapcsolatra gondolok, ha megcsalja az egyik a másikat az ugyanúgy hűtlenség.


Manapság már használhat az ember óvszert és fertőtleníthet is előtte, ergó nem áll fenn a régi fertőzés veszély.


Már kezet foghatok idegenekkel is (nem úgy mint a 613 parancs szerint ami tiltotta az ilyet hiszen a nem-zsidóktól bármilyen járvány vagy fertőzés érkezhetett a zsidó közösségbe.)


Vagy ha megnézed az étkezési szabályokat, mind arra szolgál, hogy fertőtlenítés nélkül is tiszta legyen az edény. Isten elkezdhetett volna magyarázkodni hogy E. coli baktérium meg ilyen bifidus esensis stb. de egyszerűen csak ezt mondta: ezt az edényt így mosd el, a vért így fojasd ki stb. és nem kapsz fertőzést. Persze akkoriban sejtelme sem volt arról a rabbinak hogy miért kéri ezt Isten. De ma már tudjuk, hogy ésszerű volt a tiltás.


Viszont ha józanul belegondolsz, a meleg szexben nincs semmi veszélyes ha két ember szereti egymást. Sosem erőszakoskodom vele és ő sem vele. Van gumink. És monogámok vagyunk.


Fertőzések kizárva. Hűtlenség kizárva. :)


Isten okos, és nem csak azért tilt ezt vagy azt mert neki attól kényelmesebb lesz aludni, hanem mert OKOS és vigyáz ránk! :)


A Barátom viszont nem veszélyforrás rám, hidd el. :)

2014. jan. 3. 17:00
 63/154 anonim ***** válasza:
38%
Meg eleve értelmét veszíti a kérdés met melegként eleve bűnben él, mivel Isten előtt utálatos dolgot tesz, másrészt meg nem tud házasság előtt szexelni mert nem házasodhat.
2014. jan. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/154 anonim ***** válasza:
32%

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat. Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vessző sem vész el a törvényből, míg minden be nem teljesedik. Tehát ha valaki a legkisebb parancsolatok közül akár csak egyet is eltöröl, és úgy tanítja az embereket, az a legkisebb lesz a mennyek országában; ha valaki ezeket megtartja és tanítja, nagy lesz az a mennyek országában."

Mt 5:17-19


Innentől fogva nem igazán van még miről beszélni. Kérdező, egyszerűen nem vagy hajlandó tudomásul venni az igazságot. Ész érvekkel és bibliai idézetekkel sem lehet téged meggyőzni. Nem elég megpróbálni megváltozni, meg kell változni. Minden erőddel erre kell törekedned.

Teljes szívemből kívánom, hogy sikerüljön.

2014. jan. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/154 A kérdező kommentje:

Oké, már fel is teszem a kipámat és indulok a zsinagógába sábesz-kezdésre. :)


Egyébként ezt nem lehet megváltoztatni, hiába mondtam olyan arrogánsan hogy "nem próbálni" hanem "akarni" kell.


Amikor változni próbáltam folyamatosan gyógyszereken kellett élnem, többször is öngyilkosságot kíséreltem meg mert nem sikerült. Pedig hozzád hasonló emberkék mondták, hogy "de igen, menni fog." aztán amikor már sokadszor akartam véget vetni az életemnek, megláttam ezt:


„A jó fa nem terem rossz gyümölcsöt. Ugyanígy rossz fa sem teremhet jó gyümölcsöt. Minden fát a gyümölcséről lehet felismerni. Tövises bokrok nem teremnek fügét, és a tüskés bozót sem terem szőlőt."


És elgondolkoztam azon, hogy az állandó próbálokzásaim a "változásra" gyógyszer-függőséghez, depresszióhoz és sorozatos öngyilkossági kísérletekhez vezetnek, nem biztos hogy jó úton járok. Mármint, ha Isten tényleg azt szeretné, hogy állandóan változni próbáljak, akkor lehet nem azzal jutalmazná, hogy már megint belevágtam a kezembe és a sebészeten vagyok.


Pedig kértem hogy segítsen, eléggé sokszor: de semmi!


Sok-sok beszedett bogyó és szuicid kísérlet után azt mondtam: ha azt akarod hogy megváltozzak, változtass meg, de ha elfogadsz így, akkor hagyd hogy az legyek akinek teremtettél.


Szóval ha Isten meg akar változtatni, akkor majd megteszi, én viszont kidobtam a francba a gyógyszereket és nem vagdosom magam többé. Lehet hogy ez bűn meg minden. De az állandó magas vérnyomás és saját magam tönkretétele sem túl jó gyümölcs, vagy legalábbis szerintem.


Egyébként kérdezhetek tőled valamit? Mennyi pénzért lennél hajlandó magadat meleggé változtatni? Csak kíváncsiságból.. hiszen ha ez döntés kérdése, nyilván a megfelelő összeg fejében hajlandó leszel beleszerelmesedni egy fiúba. :)


Mennyi az annyi? :)

2014. jan. 3. 19:41
 66/154 anonim ***** válasza:
17%
Egyáltalán nem kell megváltoznod. Éljetek boldogan és szexeljetek nagyokat, de ne akarjátok ráerőltetni a társadalomra, hogy a kapcsolatotok egyenértékű a heteroszexuális családokkal. Éppen ezért a melegházasságnak még a gondolata is bűn.
2014. jan. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/154 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én nem tudok neked tanácsot adni ebben a kérdésben, viszont ismered a plebania.net oldalt? Ott a Kérdések és válaszok szekcióban nagyon sok homoszexualitással kapcsolatos kérdés van. Egészen konkrét kérdésekre is válaszolnak katolikus atyák és világiak, pl. azzal kapcsolatban, hogy milyen lehetősége van egy homoszexuális emebernek megélni a kereszténységét. Ha gondolod, olvasd át. :)

Pl. itt: [link]

2014. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/154 Girgoy ***** válasza:
Köszi Frigg és a másik névtelen a gyors felvilágosítást. Azt hittem, normális téma...
2014. jan. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/154 Girgoy ***** válasza:
81%

Kedves Kérdező! A melegség témája egyébként tök rövidre is zárható, de kötetekben is kifejthető keresztény szemszögből. Rövidre zárható azzal, hoyg Isten tényleg tiltja, hozzáadva azt, hogy létezik a szerzetesi aszketikus ideál a kereszténységben (mondjuk a protiknál nem annyira, de az apostoli egyházaknál igen, amúgy én meg nem katolikus vagyok). Tehát akár hetero, akár meleg valaki, igenis meg tudja tenni Isten segítségével, hoyg tartózkodik a nemi érintkezéstől. Ez nem kifogás, hoyg nem tudok másmilyen lenni. De ehhez szükséges egy tapasztalt leleki vezető, ugyanis nem az a csapásirány, hoyg elfojtod a nemi vágyat (ami meddő próbálkozás), hanem az, hoyg magasabb, tisztább szintre emeled. A férfi-női kapcsolat ugyanis csak árnyképe egy kozmikus dinamikának, szerelmi viszonynak, amely Krisztus és az Egyház között van. Isten a kozmikus férfi karakter, a kezdeményező, aki elhagyja Apját és lesz egy test Asszonyával, az emberrel. MI egyenként egy kozmikus női szervezet, az Egyház tagjai vagyunk. Ez egy eléggé haladó szintű misztika, így gondolom, sokan nem vágnák, akárhogy is magyaráznám most, mindenestre elég annyit megjegyezni, hoyg a teremtett világban van egy alapvetően tiszta férfi-női dialektika és rend. Ez a kozmikus rend jelenik meg kicsiben az emebri házasságban. Az emebri házasság nem a cél, azt meg lehet haladni az Isten-emebri kapcsoaltban, de szükséges, hoyg ezen a kisebb szinten is ugyanezt az isteni rendet tükrözzék a kapcsolatok. Az azonos nemű kapcsolat nem pusztán olyan jellegű, amely sohasem tud teljesen kibontakozni a maga teljes örömében (mindig lesznek benne gátoló ténylezők, tisztátalanság, működésképtelenség, álkmegoldások, stb. a hetero kapcsoalthoz képest), hanem arról is szól, hoyg az emebr számára lehomályosítja a kozmikus isteni rendet, amely üdvösségünk és Örömhírünk alapja és vezérdinamikája.


Tehát melegként nem fogsz tudni sohasem tisztán kiteljesedni, de ha a hetero kapcsolatra is képtelen vagy, akkor saját boldogságod érdekében élj aszkéta életet és koncentrálj a kozmikus szerelemre Isten és az ember között. Ne hazudj és rtingasd magad illúziókba: sohasem leszel annyira boldog melegként, mint amely boldogság várhat rád más vonalakon. Ez nem a társadalom előítélete, hanem egyszerűen az isteni rend. De mint mondtam, ki lehet lépni az emebri testi kapcsolatok kusza szövevényéből bárkinek, hiszen az emebri házasság, csak egy ksiebb előképe valami sokkal nagyobbnak és tisztábbnak.

2014. jan. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/154 A kérdező kommentje:

Ne haragudj hogy megmondom: de én teljesen boldog vagyok Vele. Nem tudom hogy hogy lehetnék ennél boldogabb.


Szóval, elégedett vagyok a Barátommal. Nekem megfelel tökletesen. Szeret és őszinte hozzám. Én is vele.


Ez van. Nekem ez jó. Lehet hogy nem olyan "tökéletes" mint a Te kapcsolatod, de nekem 1000%-ig megfelel, ha nem haragszol.


Ez kicsit olyan, mintha azt mondanád egy süketnek, hogy sosem lesz egészen boldog, mert boldogabb lehetne, ha hallaná zenét. Viszont ha születése óta süket, akkor sosem fogja megérteni hogy mitől lehetne még boldogabb.


Nos, én megelégszem a szerlmememmel, nekem ő betölti minden vágyam. Nem kell más, akkor sem ha szebb lenne, vagy ha gazdagabb. Ez van. Néha be kell érni kevesebbel is, nem kell állandóan maximalistának lenni. Mert az állandó frusztrációhoz vezet szerintem.


Szóval ha boldogabb lennék nővel, ha nem... nem érdekel. Én megtartom Őt.


Mindazonáltal köszönöm a válaszod! :)

2014. jan. 6. 16:06
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!