Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Ti tényleg csak...

Keresztények! Ti tényleg csak az esküvő után fekszetek le egymással?

Figyelt kérdés
+ Akivel először összejöttök, azzal jártok életetek végéig? Vagy jártatok már úgy, hogy szakítani kellett?

2013. dec. 31. 13:39
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
 91/154 A kérdező kommentje:

Nem használtam még sosem kábítószert, nem iszom alkoholt és nem dohányzom.


És főleg nem gondolom azt, hogy sivár lenne az életem, már ne is haragudj meg. :D


Boldog vagyok a Barátommal. Örülök hogy Vele lehetek. Jó vele kirándulni, hozzá hazamenni. Vele elmenni vacsorázni vagy csak barangolni a városban. BOLDOG vagyok VELE.


Akkor is ha nem érted meg. Szóval eszem ágában sincs kidobni az ablakon azt akit szeretek. :)


Felhívom a szíves figyelmedet arra, hogy azt írja a cikk, hogy sok sérülést okozott neki, hogy titkolnia kellett. Adódik a kérdés, kik miatt is kellett titkolni? Csak nem az egyház miatt? ;)


Problémát okoznak... aztán előjönnek a megoldással... gratuláció! :)


Ilyet én is tudok... összetörök egy vázát otthon, de gyorsan veszek egy másikat a saját cégem boltjában. Felkínálom a megoldást (megoldásom) arra a problémára amit ÉN okoztam (direkt).


Szóval az egyház itt nekem ne játssza a jófiú szerepét. Mert maga a főgonosz a történetben. :)


Azt is írja a cikk, hogy az élete sivárságba torkollott volna. Hát, mit ne mondjak, tényleg sivár lesz az életem azzal a fiúval akit szeretek és aki viszont szeret...


bitang sivár...


Arról nem is beszélve, hogy azt sugallja hogy lépten-nyomon mindenkivel lefekszünk. Nos, a helyzet úgy áll, hogy sosem feküdtem le még senkivel. És Ő sem. Csak egymással tervezzük, de még ez se biztos. Monogámok vagyunk. Nekem más nem kell csak Ő.


Egyébként abból a szempontból érdekes a dolog. Hogy látszik az egészen milyen erős még ma is az egyház agymosó hatalma. Elhitetik az emberekkel azt, amit az orvosok és pszichiáterek sem hisznek el. Mindig volt az egyházaknak ilyen kísérlete, és rendre el is bukott szerencsére.


Kezdődött azzal hogy a Föld lapos... meg hogy a Föld körül kering a Nap... most épp a melegség van soron.


De a tudomány győzni fog. Az oka egyszerű: mert az legalább működik. :)


[link]


[link]


[link]


[link]


Ne úgy vedd hogy Jézus ellen beszélek itt. Csak arról van szó, hogy nem szeretem ha az Egyház csakúgy beleszól az emberek magánéletébe arra hivatkozva, hogy ez szerinte így vagy úgy van. Szerintem meg nem. És ne akarjanak már több százmillió embert tönkretenni azzal, hogy elhitetik velük/velünk hogy a mi hibánk ha nem változunk meg. A mi hibánk hogy ilyenek vagyunk. Minden a mi hibánk.

2014. jan. 10. 18:49
 92/154 Girgoy ***** válasza:
Hát az utolsó kísérlet se jött be, én meg nem akarom még hetedszer is elismételni az eddigieket, ha úgyse fogod fel, csak fújod a magadét. Ezzel együtt tanulságos volt a beszélgetés.
2014. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/154 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább te fújod a magadét.


Másrészt mit szólsz a cikkekhez? Azokra miért nem válaszolsz?

2014. jan. 10. 20:54
 94/154 anonim ***** válasza:

"Másrészt mit szólsz a cikkekhez?"

Roppantul színvonalas, mélyreható, elfogulatlan, éppen ezért hiteles elemzések. A nívós oldalak, ahol elhelyezték őket, tovább növeli hitelességüket. Különösen Mészáros Gyuri blogja megragadó a béke és az erőszakmentesség nagy prófétájával, Che Guevarával a fejlécén.

2014. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/154 A kérdező kommentje:

És ha a bigott keresztények írnak cikkeket a metropolitán arról, hogy milyen tökéletes az életük, és hogy milyen bűntelenek még mindig? Akkor ők nem elfogulatak a melegekkel szemben? :)


Ettől függetlenül talán elolvashatnád őket. Én is elolvastam a tiédet.


Egyébként meg a meleg-keresztény identitásról azt hiszem a legtöbbet - ha hiszed ha nem - a meleg-keresztények tudnak mesélni. Talán néha érdemes el is olvasni ami írunk. Már csak azért is, mert ha nem teszed akkor te magad is részrehajló vagy, ha nem tévedek. Másrészt már olvastál meleg-keresztényekről. Csak ők épp neked adtak igazat azzal, hogy (állítólag) már nem melegek. Amit én küldtem azt is hasonszőrűek írták. Méltóztathatnál meghallgatni az Ő véleményüket is. Még az is lehet, hogy - horribile dictu - elgondolkoznál az álláspontodon. Sőt, talán még meg is változtatnád.


Viszont ha nem vagy hajlandó másokat megérteni, vagy megpróbálni megérteni, akkor tényleg ne olvass ilyen oldalakat. És több kommentet se írj ide, köszi.

2014. jan. 11. 00:12
 96/154 anonim ***** válasza:
20%
Csinálj, amit akarsz és élj, akivel akarsz, de ne akard ráerőltetni a társadalomra a normálistól eltérő szexuális orientációd elfogadását. Ezt tolerálni lehet, de természetesnek, egészségesnek, támogatandónak venni nem. Ezt nem keresztényként, hanem egyszerű állampolgárként mondom.
2014. jan. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/154 anonim ***** válasza:
51%
Mondok még valamit. Én vegetariánus vagyok. Nem eszem húst se otthon, se társaságban, de soha nem jutna eszembe, hogy bárkit meggyőzzek arról, hogy igazam van. Ha valahol húsos étellel kínálnak, akkor eszem köretet. Ez az én személyes dolgom, aminek elfogadását senkire nem akarom ráerőltetni. Tedd ezt te is, és jobban fogják tolerálni a melegségedet.
2014. jan. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/154 anonim ***** válasza:
51%
Feltűnhetne végre valakinek, hogy ez a kérdés semmi más mint provokáció. A kérdező az általa leírtak alapján nem annyira ostoba mint amilyennek mutatja magát és már réges-régen megértette volna amit többen leírtak neki.
2014. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/154 A kérdező kommentje:

Nem provokáció.


És nem tartom magam ostobának sem. De akkor nézzük át együtt mire jutottunk:


1. Volt az, hogy éljek egyedül. Erre mondtam én a következőt:


"És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt." (1Móz 2,18)


Szóval akkor mégis jó egyedül? De hát akkor már a Biblia elején hazudik az Úr.


2. Változzak meg és éljek nővel. Ezzel az volt a problémám hogy nem tudok. Nem érdekelnek a nők, és ezután sem fognak. Magamat sem tudtam megváltoztatni, és Istent is hiába kértem nem tette meg. Szóval ez is kiesik.


3. Élhetek férfival. Ez az ami szerintem az adekvát válasz erre a szituációra.


Akárhogy számolom, ez a három lehetőség van. Vagy egyedül vagy nővel vagy férfival.


Valaki tud egyéb opciót? Nyugodtan mondhatja.

2014. jan. 11. 13:32
 100/154 anonim ***** válasza:
72%
Hiába erőlködsz, amit csinálsz az a Biblia szerint olyan mintha állattal csinálnád. Nem tudod keresztény szemmel megmagyarázni akárhogy erőlteted. Hazugnak nevezni Istent pedig hát, hogy is mondjam, nem épp keresztény dolog. Nerm házasodhatsz, nem nevelhetsz gyereket.Pont. Azért mert a egyház és az állam azt mondja.
2014. jan. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!