Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek tényleg tiltja a...

Szerintetek tényleg tiltja a biblia a vérátömlesztést?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 19:16
 71/100 A kérdező kommentje:
szóval Istennek volt vérvonala! szóval a gonosz nem létezik,jelkép! szóval sátán nem valóságos személy! a cigaratta sem létezett akkor, mégis elítéli a biblia! a környezetszennyezés sem létezett akkor, mégis tiltja a biblia! repülőgépek, bolygok közti utazés sem létezett, mégis utal rá a biblia! atombomba sem volt akkor, a biblia mégis elítéli! nekünk viszont VAN LEHETŐSÉGÜNK UTÁNNAJÁRNI, NEM PEDIG ELHINNI. A HISZÉKENYSÉGET ELÍTÉLI A BIBLIA, VISZONT HA NEM JÁRSZ UTÁNNA, AZT IS.
2009. dec. 1. 13:29
 72/100 anonim ***** válasza:
64%

a repülőgépet elítéli a Biblia? amiket írtál olyan dolgok, amik akkoris léteztek. nem az atombombát tiltja, hanem a gyilkolást, az atombomba pedig mire jó? másokat kiírtani. nem a környezetszennyzést tiltja, hanem azt tanítja, hogy óvd a környezeted, ne rongáld. ezek akkoris lézteztek, csak más formában, másképp írtottuk egymást és másképp tettünk tönkre a környezetünket. de volt ilyen, meg lehetett tiltani. de a vérátömlesztés teljesen más dolog, hiszen azt sem tudták a vérről mire való, csak azt, hogy kell az élethez és így az élet jelképének is tekintették, de meg sem fordult a fejükben, hogy egyik ember vére átkerüljön a másik emberbe, pontosabban az érrendszerébe, mivel mindezeket nem ismerték. és nem azt mondtam, hogy Jézusnak vérvonala volt, hanem mivel Jézus Isten fia, akkor Jézus Isten vére, azaz hús-vér megtestesülése a földön.

mellesleg nem nekem kell utánanézni dolgoknak. már nagyon sokmindennel megcáfoltam az állításod, de Te soha egyetlen cáfolatra sem válaszoltál. mindig felhoztál valami mást, de cáfolni nem tudtál, maximum ugyanazt az idézetet hozod fel.

2009. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/100 A kérdező kommentje:
elismerem így van. a biblia tényleg nem használja a vérátömlesztés szót, olyan értelembe sem, hogy az tilos lenne.
2009. dec. 1. 18:28
 74/100 anonim ***** válasza:
vicces vagy...
2009. dec. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/100 anonim ***** válasza:

Vajon melyik Istennek tetszőbb? Ha megmented a gyermeked, vagy ha hagyod meghalni, megölöd? Ha azt mondod ez Isten akarata, hogy meghaljon, akkor a térfogatnövelőt, a lélegeztetést, az életmentő műtéten nem kellene ugyanannyira elítélned?


Én nem vagyok se keresztény, se más efféle. De hívő igen... Minden felekezet félremagyarázza a bibliát. Ki a házasságtörést házasságon kívüli szexre, ki másra. De mindenkinek magának kéne eldöntenie, miben hisz, mit fogad el. Olvasd el. Úgy igaz ahogy a szíved súgja.

2009. dec. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/100 anonim ***** válasza:
az én nagymamám világi. nem tudta, milyen vért kap, szegénykém bízott a dokiban. a vérátömlesztés óta cukorbetegség tüneteit produkálja. pedig az nem is fertőző betegség, és a családunkban soha az életben senki nem volt cukorbeteg. akitől levették a vért, val.szeg kezdődő cuk.beteg volt, csak még nem vették észre
2009. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/100 anonim ***** válasza:
egyik nem keresztény ismerősöm frissen szült felesége vért kapott, és a férje undorodva jegyezte meg, hogy ő nem enné meg a vért
2009. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/100 anonim ***** válasza:
a cukorbetegségnek semmi köze nincsen a vérhez. az egy szervi megbetegedés, azaz a hasnyálmirigy nem termel elég inzulint vagy pedig károsodott a hasnyálmirigy(de ez fiatal korra jellemző). biztosan nem a vérátömlesztés miatt mutatja cukorbetegség jeleit.
2009. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/100 anonim ***** válasza:
Hmmm, mennyi, de mennyi szeretet... Kár, hogy nem itt.
2009. dec. 4. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/100 anonim ***** válasza:

A Bibliában sok táplálkozási tilalom olvasható,különösen az Ószövetségben.De én úgy tudom,hogy az életveszély ezeket felülírja.A haláltáborokban nem hiszem,hogy kóser ételt kaptak volna a zsidók,de a túlélés célja az ő hitük szerint is átmeneti felmentést ad a hétköznapokban szigorúan betartandó szabályok alól.

A Biblia egészségünk és életünk megóvását is előírja,lehet választani,hogy ez a fontosabb,vagy az óvakodás a vértől.

Provokáció következik. :)

Ha valaki csak vérátömlesztés útján megmenthető lenne,de visszautasítja és meghal,az nem öngyilkosság?A Biblia ezt sem igazán támogatja,ha jól tudom.

Hát ennyi jutott eszembe erről,talán kissé szétszórt amit írtam,de aki akarja értheti,aki nem ............

2009. dec. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!