Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek tényleg tiltja a...

Szerintetek tényleg tiltja a biblia a vérátömlesztést?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 19:16
 41/100 anonim ***** válasza:
76%

azaz a válasz igen. szerintem a hit nem elvakult önfeláldozásról szól, hanem arról, hogy ebből a világból csináljunk jobbat, ami erőnkből telik.

egyébként nem érzi milyen ellentmondásos, amit vall? titlják az abortuszt, mert mindenkinek joga van élni, mert az egy élet, amit nincs jogunk elvenni. de ha a hit úgy kívánja, akkor öljem meg a gyerekem(egyfolytában ezt a példát hozza fel)? akkor jogos? vagy abból, amit Ön mond nekem az sugárzik, hogy a ez a földi élet 70évnyi szenvedés, ami csak átmeneti állomás, mielőtt feltámadnának egy szebb világban. akkor minek szülessen meg az a gyerek, nem? miért ne mehetne egyből a szebb világba? gondolom erre az lesz a válasz, hogy előtte a földi létet is végig kell szenvedni. egyébiránt ha valaki úgy hal meg, hogy bár tudnák kezelni, ő azt visszautasítja, akkor az tulajdonképpen öngyilkosság. az pedig bűn, nem? vagy mindjárt feloldozást ad, hogy a hit miatt halt meg? nem ellentmondásos dolgok ezek?

szerintem mi Istenben hiszünk, Maga egy szövegben. én evangélikus vagyok, nekem az egyházam azt tanította, hogy Isten sehol máshol nem lelhető fel, csak saját magunkban. a Biblia útmutatás, de a hitet magunkban kell keresni. abban nincs hit, hogy követek egy írást, szó szerint, arra bárki képes. számomra az a hit, hogy olyanban hiszek, amit sosem láthatok, amit nem érthetek, de hiszem hogy van, hogy irányít, segít, meghallgat.számomra egy szöveget követni fanatizmus csupán, értelem és cél nélküli cselekedet.

de nem kell, hogy egyformán látnunk a dolgokat. Maga meghal a hitéért, én élek érte.

2009. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/100 anonim ***** válasza:
49%
Kösz, nem leszek Tanú... Olvastam az Őrtornyot, meg néhány más kiadványukat, találkoztam már velük nem is egyszer, annyi épp elég volt. Mintha egy magnót hallgattam volna, ami folyton ugyanazt mondta gondolkodás nélkül... Maradok inkább hívő keresztyén, és olvasom a Bibliát.
2009. nov. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/100 anonim ***** válasza:
49%

"Csak már kissé unalmas, hogy mindenféle sokszor alaptalan dolog miatt is vádolják a Tanúkat"


Tiltjátok a vérátömlesztést vagy nem tiltjátok?

Akkor mi az alaptalan vád??

2009. nov. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/100 A kérdező kommentje:
kedves 15.08 az alaptalan vád az, amikor úgy olyan dologgal vádolnak valakit, amit nem követett el.
2009. nov. 29. 15:23
 45/100 anonim ***** válasza:
49%

stimm

De ti tiltjátok a vérátömlesztést, és hamisan a Bibliára hivatkoztok. Ezért ez a vád nem alaptalan.

2009. nov. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/100 A kérdező kommentje:
Jelen esetben elítéltek egy olyan cselekedetet, amit nem értitek, hogy miért tesznek, és mert nem néztek utánna a bibliában, hogy vajon úgy vannak e ezek a dolgok. alaptalan vád volt az is, hogy istenkáromlással vádolták kopernikuszt, amikor azt mondta, hogy a föld kering a nap körül. és lám, mégis mozog a föld.
2009. nov. 29. 15:26
 47/100 anonim ***** válasza:
62%
Valaki mondja már meg nekem, hogy mi értelme van feltenni egy olyan kérdést, amiről egyértelmű véleménye van a kérdezőnek, és erről semmilyen érvvel, okkal, indokkal nem lehet lebeszélni? Persze tudom, provokálás, hitterjesztés, de akkor miért nincs az összes ilyen kérdés törölve???
2009. nov. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/100 anonim ***** válasza:
66%
A cselekedeteteket értjük,, az a Gonosz sugallmazásából ered, és a Bibliában is utána néztünk, ami sehol nem ír ilyet! Sőt Jézus szavaival ellentétes amit tesztek!
2009. nov. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/100 A kérdező kommentje:

kedves 15.32 azt, hogy tiltja e a biblia a vér helytelen célra történő felhasználását, jelen esetben a vérátömlesztést, számomra tényleg nem kérdés. jelen esetben a kérdés számomra az, hogy SZERINTETEK tiltja-e?

ez az a kérdés, ami engem foglalkoztat.

2009. nov. 29. 15:52
 50/100 A kérdező kommentje:
kedves 15.34 a cselekedetek OKAIT nem értitek. örülök, hogy szántál rá időt, és utánnanéztél. kérlek oszd meg velem, hol található az az írásszöveg, ami alátámasztja azt, hogy Jézus helyesli a vér felhasználását, és ezzel ellentmond Isten parancsának. kérlek. ha az élet szentségére vonatkozó idézetet szeretnél írni, ne tedd, mert lekontrázom a vér szentségéről szóló bibliaversekkel.
2009. nov. 29. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!