Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek tényleg tiltja a...

Szerintetek tényleg tiltja a biblia a vérátömlesztést?

Figyelt kérdés
2009. nov. 28. 19:16
 21/100 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, az őssejt problémával hogy állnak a Jehova Tanúi? Arról nem is beszélnek. Pedig ott abortusz kell a dologhoz.
2009. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/100 anonim ***** válasza:
55%
Oké, nem kapsz vérátömlesztést. Szén-monoxid mérgezésed van, amit már nem lehet kiszellőztetni. Mit csinálsz? Nem kötözködésből, tényleg kíváncsi vagyok.
2009. nov. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
65%

ezeknél egyértelmű: meghalnak, aztán majd sorban állnak Jehovánál a jutalomért...

bár nem engem kérdeztél

2009. nov. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de ha csak kötözködni akarsz, bármit válaszolok is, úgyis bele fogsz kötni! Felesleges ezt így folytatni. Nem vagyok orvos, de a modern, haladó orvoslás, igenis elfogadja, támogatja a vér nélküli alternatív eljárásokat. Miért mindig csak nekünk tesztek fel kötözködős kérdéseket? Meghalt ez, meghalt az stb. Jehova Tanúi sem halhatatlanok. Jelenleg az emberek meghalnak, ha nem előbb, utóbb. Mondjuk, ha én is kötözködni akarnék, visszakérdezhetnék, hogy arányaiban hány nem-Tanú halt meg azért, mert rossz vért adtak neki vagy azért, mert egy kórokózót nem tudtak kiszűrni a vérből! Hidd el, a nem-Tanúk halálozási aránya sem jobb ilyen műtéteknél. A kérdés itt nem csak az életben maradás, hanem az, hogy mi hiszünk abban, hogy ez Isten akarata, hogy tiszteletben tartsuk a vér szentségét. Ha most esetleg meg is kell halnunk emiatt (amire amúgy előre tervezett műtétek esetén nem nagyobb az esélyünk, mint a kívülállóknak), szóval, ha meg is halunk, ott van a feltámadás reménysége. Na, ehhez kell a hit. Akinek nincs hite, az ezt soha nem fogja és nem is akarja megérteni, mert csak ennek a világnak a dolgai érdeklik. Mi pedig hiszünk abban, hogy van folytatás. (Sok temető kapujára ki van írva, hogy "Feltámadunk!") Ebben hiszünk, ez tényleg szentírási tanítás. Ha viszont jobban ragaszkodunk ehhez az életünkhöz, mint az Istenhez való hűséghez, akkor nem érdemeljük meg az örök élet jutalmát. Ilyen egyszerű. És most ne jöjjön senki azzal, hogy fanatikus stb. Ez hit. Valódi, mély hit. Én sem kritizálom mások hitét, pedig tudnék én is firtatni érdekes dolgokat. Tartsuk már tiszteletben legalább ennyire egymást!

Ábrahámot is be lehetne állítani ilyen erővel fanatikus szülőnek, aki hajlandó lett volna feláldozni Izsákot Isten kérésére. De végül nem volt rá szükség. Isten gondoskodott egy feláldozandó állatról. Csak kipróbálta Ábrahám hitét és Ábrahám helytállt ebben. Hitte és tudta, hogy ha esetleg fel is áldozza Izsákot, a mindenható Isten képes őt bármikor visszahozni az élők sorába. Ábrahám bizonyított. Nem kellett feláldoznia Izsákot, hiszen amikor felemelte a kést, Isten közbelépett. Esetünkben sem kell mindig a legrosszabbra gondolni. De miről is beszélünk? Ha nem cselekedjük, amit Isten kér tőlünk, akkor milyen hitünk van? Mihez kell hit egyáltalán? A hitünket a cselekedeteinkből tudjuk megmutatni.

2009. nov. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 anonim ***** válasza:
36%
Akkor tiéd a Darwin-díj, gratulálok.
2009. nov. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/100 anonim ***** válasza:
66%
Tehát meghalsz. Ennyi volt a kérdés. Nem kritizálom én a hitedet, az előző volt az első hozzászólásom, és tényleg csak kíváncsiságból kérdeztem. Engem egyáltalán nem érdekel, hogy ki mit kezd az életével.
2009. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
72%

IGen, de mond már meg, mitől lesz jobb a világ, ha nincs vérátömlesztés? a Bibliában leírt iránymutatásokat én értem, és felfogom, hogy az miért jó, ha úgy csináljuk. A Tízparancsolat számomra könnyen felfogható, hogy az miért is jó.


Na de a vérátömlesztés? Kinek ártok én azzal? Tudod mennyi embert ment meg nap mint nap ez az eljárás, és amellett senkit semmilyen kár nem ér? Sőt, szerintem éppen hogy jó dolog, hiszen az emberek saját vérüket adják önzetlenül mások életének megmentésére...

2009. nov. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 anonim ***** válasza:
89%
Akit őszintén érdekel ez a téma és a válaszok a kérdésekre, az kérjen meg egy Tanút, hogy megnézhesse a témában készült videó és DVD-anyagokat. Meglepődnétek, ha látnátok, hogy hány neves egyetem professzora és tanulmánya (pl. SANGVIS) támasztja alá a vér nélküli sebészet hatékony, haladó és korszerű voltát. Aki ezt sem hiszi, járjon utána! (Címek ott vannak az anyagban, lehet menni csupa nem-Tanú professzorokhoz érdeklődni, hogy mi is ez az egész.) A kötözködős stílus miatt én nem szeretném itt ezt folytatni. Ha őszintén érdekel valakit valami, az majd kulturált hangnemben megkérdezheti egy Tanútól, illetve elkérheti kölcsönbe az anyagot. Szép estét Mindenkinek!
2009. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/100 anonim ***** válasza:
72%

Nem akarok kötözködni, csak a bibliai igazságot védeni tőletek!

Nem kellene úgy beállítani, mintha a "haladó orvosok" elvetnék a vérrátömlesztés gyakorlatát. Attól, hogy vannak más módszerek IS, nincsenek ellene. Nem kell úgy beállítani, hogy mi, akik ellenezzük a gyakorlatotokat, csak a vérátömlesztést tartanánk egyetlen megoldásnak.

Kérdéseket általában ti szoktatok feltenni, hogy bizonygassátok az igazatokat.

Nem is mondtuk, hogy a vérátömlesztés veszélytelen, de egyre biztonságosabb módszer, és nem egy esetben az egyetlen lehetőség.

Ki vagy te, hogy ítéletet mondasz más hitéről? Úgy állítva be, mintha aki nem értene egyet veletek a vérátömlesztés tilalmában, annak nem lenne hite??

Isten soha senkitől nem kért ilyet.


Érdekes, Jézus szavaira soha nem reagáltok.

2009. nov. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 anonim ***** válasza:
69%

én az orvosira járok, dolgoztam kórházban. ez egy óriási marhaság, hogy a fiziológis sóoldat mindenre jó. ilyenkor döbbenek meg, hogy az elvakultan hívők még az orvosi tényeket is képesek csak úgy megcáfolni. igaza van egy előttem szólónak. miven szénmonoxid mérgezésnél, ahol csak a vércsere menthet életet? hatalmas vérvesztésnél, ahol nem az a baja a betegnek, hogy kevés a vére, hanem hogy nincs, ami oxigént szállítson. ezen nem segít a fiz.só. nem pótolja az alvadási faktorokat sem. vagy újszülötteknél, akiknek elégtelen a hemoglobinszintje?

én keresztény vagyok és hiszek is. de abban nem, amikor valaki kétértelmű tanok miatt inkább meghal. én sem akarnék meghalni, sőt, a szeretteimet se akarom így elvesztíeni. szerintem a hitnek nem az a lényege, hogy elolvassuk a Bibliát és vakon követjük, akkoris, ha az adott kitétel tudományosan cáfolt. szerintem a hitnek más a lényege. nem gondolnám, hogy attól, hogy valaki vért kap kevésbé jó keresztény.

2009. nov. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!