Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
19 éves meleg református fiú vagyok és egy döntés előtt állok. Múlt héten beszéltem először a lelkészemnek arról, h meleg vagyok, mondtam neki, h kértem ezerszer Istent, hogy ne legyek meleg, nem akarom ezt, de mégis ez van. Meséltem neki a barátomról, akivel majdnem öt hónapja vagyok együtt és mindenről, h h éltem meg eddig ezt az egész dolgot. A végén azt mondta, döntsek, hogy a meleg, vagy a keresztyén énem-e a fontosabb és ha a keresztyén, akkor szakítsak a barátommal és minden meleg dologgal és éljek úgy, h annak ellenére, h a homoszexualitásom marad, azzal hagyjak fel, hogy járok és szexelek valakivel. Vagyis fogadjak egyedüllétet és fogadjam el Istent, higgyem el, hogy ha nincs ott az életemben a szerelem, akkor is boldog tudok lenni, mert ott van Isten. Én ezt elméletben értem és el is fogadom, mert nagyon félek, iszonyúan szeretem a barátom és nagyon szomorú vagyok már két napja, amíg nem döntök, addig nem is vehetek úrvacsorát. Nem tudok dönteni... Főleg protestáns, vagy katolikus emberek véleményét szeretném meg kérdezni hit gyülisekét és jehovásokét nem. Köszönöm előre is a válaszokat :) (ha lesznek.)

2014. máj. 23. 17:16
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
71%

Valóban nagyon nehéz helyzetben vagy... nem is tudom, mit mondhatnék. Dönteni úgysem tud helyetted senki.

Lehet, hogy vallási szempontból tényleg az a leghelyesebb, ha egy homoszexuális ember vállalja az egyedüllétet... ez rendben is van akkor, ha az illető ezt ÖNKÉNT vállalja. Azonban. Hogy lehet valakit arra kárhoztatni, hogy élete végéig társ nélkül éljen? Az ember társas lény, szüksége van arra, hogy szeressék. Én nem kényszerítenék arra senkit, hogy maradjon egyedül; vallásos környezetben is elfogadnék egy meleg párt, ha ők boldogok együtt. Ha jól látom, te is ilyen "kényszer" hatására döntenél úgy, hogy nem éled meg a szerelmet, nem pedig önként. Ezen nem is lehet csodálkozni...

Az meg nem igaz, hogy homoszexuálisként nem lehetsz keresztény. Nem vagy eltiltva semmitől.

2014. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
28%

Nincs más lehetőség,jössz velem a Pokolba! :)

Ajánlom ezeket olvasd el:

[link]

[link]

Ha kérdésed van akkor szívesen válaszolok privátban.

2014. máj. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
13%

Isten országa az erőseké.

Légy hát férfi,és ne itt nyávogj kegyelemért mert azt itt nem fogod megkapni.

Rázd gatyába magad minél hamarabb és ne feledd,hogy nincs közép út!

Két út áll előtted jelen pillanatban a döntés a tiéd,hogy melyiken indulsz el.

Az egyik út végén a Mennyország kapuja és az örök élet vár.

A másik út végén a Pokol kapuja és az örök tűz.

És itt a lehetőségeid ki is merültek.

És még egy utolsó gondolat.

Élhetsz boldogan 50, 60 ,vagy talán 70 évet de utána mész a levesbe egy örökkévalóságot...vagy élsz egy boldogtalan nehéz életet tele küzdelmekkel,de utána tiéd az örök boldogság.

Tiéd a döntés...

2014. máj. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
75%

"Élhetsz boldogan 50, 60 ,vagy talán 70 évet de utána mész a levesbe egy örökkévalóságot...vagy élsz egy boldogtalan nehéz életet tele küzdelmekkel,de utána tiéd az örök boldogság. "

És ha véletlenül az örök boldogság/túlvilág/stb. kamu, akkor elbasztad az egész életedet valami miatt, ami nem létezik...

2014. máj. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
70%

Ha érdekel egy nem hívő ember véleménye is:

ha ezt a "keresztyén utat" választod, akkor kicseszel magaddal és a barátoddal is. Azt hiszem, egyikőtök sem érdemli ezt. Két ember közti őszinte szeretetnél/szerelemnél kevés jobb dolog van a világon, szerintem nem normális az a vallás, ami ezt bármilyen okból is elítéli.

2014. máj. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
28%

Legyünk örök boldogak itt és mindörökké ;'P


A prédikátor Salamon könyve » 3. fejezet

12. Megismertem, hogy nem tehetnek jobbat, mint hogy örvendezzen kiki, és hogy a maga javát cselekedje az ő életében.

2014. máj. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
86%

"Nemes fajtánk számára szégyenletes, hogy segítenek a zsidó materializmusnak elpusztítani a bolygónkat. A mi szerepünk az, hogy felemelkedjünk, és segítsünk másoknak is isteni lényekké válni.

A zsidók döntöttek úgy, hogy mi értéktelen köcsögök vagyunk. Ha segítesz nekik, akkor egyetértesz velük és semmitérő, rózsaszín köcsög akarsz lenni."


Jézus! Ezeket a sátánisták ássátok már el!

2014. máj. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
12%

Fogadtad volna meg a "bölcsek" tancsát anno:


<<azt hittem nem kell tovább ragozni és közérthető már mindenki számára, hogy a Spirits of Eridu-féle pozitív töltetű "sátánmindenkitszeret spirituális sátánizmus" egy modern, innen-onnan összelopkodott divathullám, aminek semmi köze egy komolyan vehető sátánista irányzathoz sem. Egy amerikai weboldalról ki copypaste-ezett és lefordított féligazságokon alapuló populista maszlag, aminek sok tinédzser bedől ma Magyarországon.


Szóval még egyszer, hogy a gyengébbek is megértsék. Ez NEM sátánizmus, hidd el tapasztaltam eleget ilyen téren. Ez egy polgárpukkasztásból és vallásellenességből nevet választó, de mindenféle konzekvens alapot nélkülöző katyvasz.>>


Mi ott vagyunk mindenhol és látunk téged. (na jó nem) :D

2014. máj. 24. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
2014. máj. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
80%

Hány embert fognak még lelkileg tönkretenni a vallással?

Nem volt elég amit 2000 éven keresztül műveltek népekkel, kultúrákkal, másképp gondolkodókkal?

Könyörgöm a XXI. században vagyunk!

És mi megyünk vissza a sötét középkorba?

Félelmetes ami ebben az országban zajlik!

2014. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!