Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
19 éves meleg református fiú vagyok és egy döntés előtt állok. Múlt héten beszéltem először a lelkészemnek arról, h meleg vagyok, mondtam neki, h kértem ezerszer Istent, hogy ne legyek meleg, nem akarom ezt, de mégis ez van. Meséltem neki a barátomról, akivel majdnem öt hónapja vagyok együtt és mindenről, h h éltem meg eddig ezt az egész dolgot. A végén azt mondta, döntsek, hogy a meleg, vagy a keresztyén énem-e a fontosabb és ha a keresztyén, akkor szakítsak a barátommal és minden meleg dologgal és éljek úgy, h annak ellenére, h a homoszexualitásom marad, azzal hagyjak fel, hogy járok és szexelek valakivel. Vagyis fogadjak egyedüllétet és fogadjam el Istent, higgyem el, hogy ha nincs ott az életemben a szerelem, akkor is boldog tudok lenni, mert ott van Isten. Én ezt elméletben értem és el is fogadom, mert nagyon félek, iszonyúan szeretem a barátom és nagyon szomorú vagyok már két napja, amíg nem döntök, addig nem is vehetek úrvacsorát. Nem tudok dönteni... Főleg protestáns, vagy katolikus emberek véleményét szeretném meg kérdezni hit gyülisekét és jehovásokét nem. Köszönöm előre is a válaszokat :) (ha lesznek.)

2014. máj. 23. 17:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
28%
Ez hülyeség: "Isten úgy fogad el téged, ahogy vagy, erre tanít a Biblia." Ez nem az igazi evangélium, ez a felvizezett változat. Talán-tán Isten a sorozatgyilkost is és a családjával erőszakos embert is úgy szereti, ahogy van, igaz?!
2014. aug. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
61%

Ateista válasz: légy a pároddal..

Egyáltalán nem hiszek és nem érdekelnek a hívő "számomra hülyeségek"

NINCS MENNY ÉS POKOL!!!

Mindenki megfog halni egyszer, minek pazarolja az időt el azért ami konkrétan nincs.. Akit ez sért hát sajnálom. Mindenkinek lehet véleménye

2014. aug. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim válasza:
61%
Pròbâld elfogadni magam! Mert különben soha nem leszel boldog! Tudom hogy vallàsos vagy én is meleg vagyok és attòl még imàdkozok lehet hogy bűn... Èn sem tudtam elfogadni magam. Most 25 vagyok es nem volt kapcsolatom fiuval. De nagyon vagyom ra. Viszont az évek szaladnak ès a vàgyak erösődnek. Èn nem értek valamit! Ha Isten teremtette ugye a földet Àdàmot stb stb... Akkor miért bűn az ha ilyennek születtél. Te kivantad? Te akartad h ilyen legyél? Nem hiszem egyikünk sem ezt akarta....
2014. szept. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim válasza:
48%

Az, hogy szereted e az Istent vagy nem rajtad múlik. A szexuális orientációdhoz nincs köze!

Ha őt zavarná, hogy meleg vagy nem lennél az. Paráznaság az ha olyan valakivel létesítesz szexuális kapcsolatot akit nem szeretsz. Vagy hazudsz valakinek, hogy megkapd. Megcsalod a kedvesed stb. Azt, hogy mit mond a papod tojd le, keress másik értelmesebb lelkészt akit ez nem fog zavarni. Azt kérni tőled, hogy ne légy meleg olyan mint a falábútól azt kérni, hogy rossz keresztény ha nem nő ki a lába.

2014. szept. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem szakítsd meg a szexuális kapcsolatot. Imádkozd az irgalmasság rózsafűzért, és bízz isten szeretetében! Gyónj egy (katolikus) papnál. Ne félj, hanem hidd, hogy Isten szeret téged!
2014. nov. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
5%

Szánalmas ez a sok szentfazék válasz....

Nincs "Isten". "Istent" az emberek alkották ,hogy az egójuk megmaradjon. Mert ugye minek élni , ha úgy is csak kukac eledel leszel. Pedig így jár mindenki, nem vagyunk többek az állatoknál. Hit azért alakult ki ,mert az emberek nagy %-a fél a haláltól ,mert ők a világ közepe,és nem szűnhetnek meg ,ezért abban a primitív buta tudatban vannak nagyon sokan ,hogy majd ők akkor is tovább fognak élni, pedig az emberi élet véges, akár tetszik akár nem.

A vallás miatt a mai napig meghalnak emberek..., akkor ezt miért ne mondhatnám én bűnnek? Én a vallást bűnnek tartom ,mert többet árt, mint segít. Imádom mikor a Bibliából akarnak nagyon okosakat mondani :D. A Biblia az ógörög ill latin. Aki nem tud ilyen nyelven, az sosem olvasta a Bibliát és nem is fogja. Amiket lefordítottak különböző nyelvekre ,köze nincs az eredeti műhöz(amit megjegyzem emberek írtak szintén). Hol van az "Istenetek" mikor minden másodpercben éhen döglenek,öngyilkosságot követnek el stb stb, de persze ez kit érdekel igaz :D? Áltatni magunkat ,hogy nem az én dolgom, pedig minden ember kezéhez tapad vér, (így mindenki "gyilkos") és a pokolban rothadna ,ha létezne. Homoszexualitást nem lehet leküzdeni ,se megváltoztatni . Szerintetek ki az a nyomorék ,aki direktbe azt választja ,hogy szenvedjen a társadalom elítélésétől , na ne nevettessetek már....

Ezért kedves kérdező azt tanácsolom ,hogy ne hülye agy mosott emberek tanácsát fogadd el ,hanem higgy azokban a fajtársaidban ,akik segítenek neked ,mint pl a párod.Csak így lehetsz boldog, máshogy nem.

2014. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
55%

Üzenem a lelkészednek:

Ne ítélj, hogy ne ítéltess!


Az vesse az első követ...

Stb stb..

Csak úgy árad belőle a krisztusi szeretet!

Gratulálok neki!


Neked pedig elsősorban azt, hogy ne félj? Ne hagyd magad sem zsarolni sem lelkileg tönkretenni!


"10. Valamely városba pedig bementek, és titeket be nem fogadnak, annak utczáira kimenvén, ezt mondjátok:

11. Még a port is, a mely reánk ragadt a ti várostokból, itt köztetek letöröljük; mindazáltal ez legyen tudtotokra, hogy az Isten országa elközelített hozzátok."

2014. nov. 30. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
76%

Én még annyit fűznék hozzá - nem tudom, hogy olvasod-e egyáltalán a válaszokat - hogy egy közeli rokonom közel 50 éves és meleg. Egész életében az volt. Mellette keresztény, nem mondta el a katolikus papnak, mert ehhez a részéhez nincsen köze, azt sem ecseteljük a papnak, ha más színűt kakilunk egy betegség miatt.


Mindemellett az általam említett ember mintakeresztény, nem csak gyakorolja a hitet, de ebben a szellemben is él. Segíti a rászorulókat, jótékonykodik, kedves, törődő és felelősségteljes ember. Éppen olyan, mint bármelyik jó heteroszexuális, csak ő a fiúkat szereti. Nem perverz, és nem pedofil, ellentétben jó pár pappal, akik "Isten szolgái".


Az ő élete alapján aki azt meri mondani, hogy nem jó ember, vagy hogy a pokolra fog kerülni, az egyszerűen nem normális. Azt, hogy jó keresztények vagyunk, nem a gondolataink határozzák meg, hanem a tetteink. Azért senki nem lesz kevesebb, mert szereti/nem szereti a cicákat, esetleg nem a lányokhoz vonzódik, hanem a fiúkhoz. Semmi baj nincs vele, amíg valaki nem pedofil/perverz, de ez mind a két oldalon ugyanúgy jelen van!


Szóval ha jó keresztény szeretnél lenni, nem feltétlenül kell hivalkodni a melegséggel, mert a mai ember sajnos nem elfogadó (még az egyház sem, pedig sajnos nekik kellene a leginkább), de mivel nem gyilkos vagy, amivel ártasz másoknak, hanem egyszerűen nem a lányokhoz vonzódsz, ezzel még nem ártasz senkinek. Amúgy is lelkésze válogatja, én ismerek MELEG református lelkészt, aki nagyon okosan felismerte, hogy nem szabad beszélnie róla, mert ahogyan ő mondja "Isten tökéletes, Jézus szavai a legigazabb szavak, de az ember zsarnoksága, irigysége és áskálódása soha ki nem törölhető az egyház falai közül, mert az ember sajnos már csak ilyen..."


Ő annyit tesz egyszerűen, hogy nem beszél róla, viszont mintakeresztény életet él.


Ne hagyd, hogy mások lerombolják az önbizalmadat, csak azért, mert más vagy, mint ők. Azt mondják, egy zuhanó repülőn nincsen ateista. Mindig csak az érzi át a helyzetet igazán, aki benne van. Ha azok, akik téged mocskolnak illetlen szavakkal, a te helyedben lennének, ugyanazt éreznék, amit most te érzel. De ennek a felfogásához kell némi intelligencia.


Soha ne add fel magadat mások kedvéért, mert Isten tökéletesnek teremtett.


Szeretettel, egy keresztény ember

2015. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

És még valami, amit úgy döntöttem végül leírok, nem rossz szándékból, hanem tanító jelleggel.


Körül-belül egy éve történt meg ez a beszélgetés köztem és egy szélsőséges nézeteket valló pap között.


Én: -Atyám, mi a véleménye a homoszexualitásról?

Pap:-Nincs nagyon véleményem azon kívül, amit a Biblia ír róla.

Én: -Tehát ellenzi?

Pap:-A Biblia elég világosan fogalmaz a bűnös élvezetekről, tehát igen.

Én: -De heteroszexuálisok között is lehet bűnös a szexuális viszony nem?

Pap:-Természetesen. De egy azonos nemű kapcsolat eleve terméketlen kapcsolat, nem születhet belőle gyermek, ez pedig önmagában bizonyíték a nem rendeltetésszerűségről.


Én: -Értem. Tehát a melegek közti viszony eleve bűnös, bűnösebb, mint egy hetero pár bűnös viszonya.

Pap:-Igen, az.


Én: -Mi van azzal, ha valaki azért nem hisz Istenben, mert egy afrikai kis faluban élte le az életét, ahol nem is hallott még Istenről?


Pap:-Ha becsületes, keresztény értékek szerinti életet élt, akkor nincs oka aggódni.


Én: -És ha ő volt az egyik legjobb ember a világon, de a törzsi szokások engedélyezték, hogy fiúval is legyen, de ettől független példaértékű életet élt?


Pap:-Mivel nem tudott a keresztény szokásrendről, gyanítom ezt mondhatjuk úgy, hogy önhibáján kívül tett bűnt, amit lehetőleg majd megbocsát neki az Isten.


Én: -Tehát neki megbocsát az Isten? Egy európai melegnek nem?


Pap: -Az európai meleg tudja, hogy bűn, az afrikai kis faluban élő nem tudja.


Én: -Ez a nemtudás mentesítheti őt?


Pap:-Talán igen, de nem tudjuk, hogyan ítél a mindenható.


Én:-Na ebben tökéletesen egyetértek atyám. Ezek szerint ha egy afrikai faluban nem tudják, hogy gyilkolni bűn, akkor azt is elnézi az Úr talán? Az ottani gyilkolás már rendben van?


Pap:-....Nem tudjuk pontosan hogyan ítél az Isten, de mindenkit más szűrőn, a saját környezetéhez mérten.


Én:-Ha mindenkit más szűrőn át ítél az Isten, akkor nem egységes az elbírálás, akkor miért tiltunk meg dolgokat? Lehet, hogy másnak megbocsátja azt, amit nekünk nem? Ez nem tűnik igazságos elbírálásnak.


Pap:-Most mennem kell, mert még tanítom a gyerek hittan csoportot, ezt majd egyszer megbeszéljük, mert ez túl mély téma, és ahogyan említettem, Isten útjai kifürkészhetetlenek...



Hát ennyit arról, hogy hogyan reagál a bűnre Isten, vagy az egyház.

2015. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim válasza:
En ugyan nem vagyok kereszteny kedves kerdezo, es a kerdesedre ajanlanam az egyik kedvenc filmemet amiben UGYANEZ A PROBLEMA ALL FENT. Ennek a cime: imák bobbyért. Magyar szinkronos es ugyan nem vagyok torekeny lelku, de a felet vegigsirtam :/ 17/f
2015. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!