Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
19 éves meleg református fiú vagyok és egy döntés előtt állok. Múlt héten beszéltem először a lelkészemnek arról, h meleg vagyok, mondtam neki, h kértem ezerszer Istent, hogy ne legyek meleg, nem akarom ezt, de mégis ez van. Meséltem neki a barátomról, akivel majdnem öt hónapja vagyok együtt és mindenről, h h éltem meg eddig ezt az egész dolgot. A végén azt mondta, döntsek, hogy a meleg, vagy a keresztyén énem-e a fontosabb és ha a keresztyén, akkor szakítsak a barátommal és minden meleg dologgal és éljek úgy, h annak ellenére, h a homoszexualitásom marad, azzal hagyjak fel, hogy járok és szexelek valakivel. Vagyis fogadjak egyedüllétet és fogadjam el Istent, higgyem el, hogy ha nincs ott az életemben a szerelem, akkor is boldog tudok lenni, mert ott van Isten. Én ezt elméletben értem és el is fogadom, mert nagyon félek, iszonyúan szeretem a barátom és nagyon szomorú vagyok már két napja, amíg nem döntök, addig nem is vehetek úrvacsorát. Nem tudok dönteni... Főleg protestáns, vagy katolikus emberek véleményét szeretném meg kérdezni hit gyülisekét és jehovásokét nem. Köszönöm előre is a válaszokat :) (ha lesznek.)

2014. máj. 23. 17:16
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 ftf1983 ***** válasza:
77%

A hit és a melegséged tökéletesen megfér egymással és nem kell választanod!!!! Javaslom sürgősen keres normális lelkészt, aki nem a középkorban él és azt nézi, hogy boldog legyél és lelkileg ne megnyomorított. Ha megpróbálod elnyomni magadban a melegségedet életed végéig boldogtalan leszel.

Nagyon erősen javaslom, hogy olvasd el a Coming out könyvet, amit netről tudsz letölteni. Ezt a könyvet egy olyan meleg írta, aki egy protestáns egyházban volt vezető, de a boldogsága és az egészséges lelki fejlődése miatt nem elnyomta, hanem megéli melegségét.

Sajnos az egyházak és főleg egyes papok és lelkészek nem azon vannak, hogy a hívek boldogok legyenek, hanem rettegésben éljenek.

2014. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 Szeressük egymást ***** válasza:
27%

"Nagyon félek. Mit kéne tennem?"


..ne hálj úgy.. -


3Móz 20:13 És ha valaki férfival hál, úgy amint asszonnyal hálnak: utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérük rajtuk. >>

2014. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
66%

Na igen, de attól, hogy a Kérdező "nem hál úgy...", még ugyanúgy homoszexuális marad!


Kérdező: már írtam neked korábban, most is csak ugyanazt tudom mondani: senki nem dönthet helyetted, ez csakis rajtad múlik. Egyébként melegként is lehetsz keresztény, emiatt nem kell a hitedet feladnod.

2014. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
26%
Istennél helyes ha a férfi és a nő ,elhagyja anyját ,apját és ketten lesznek egy testté.A szíved mélyén tudnod kell mi a helyes.Különben nem félnél.Ha Isten ezt helyesnek tartaná ,nem teremtett volna nőt a férfi mellé.Mivel én nem vagyok meleg ezért nem tudom milyen érzés a helyzetedben lenni.Imádkozhatok érted ,mert Jézus meghallgat és remélem változik az érzelmi világod a nők iránt...
2014. máj. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 ftf1983 ***** válasza:
59%

Kedves bigott keresztények!


Ti a Biblia minden előírását betartjátok, ha már az idézetekkel dobálóztok????

2014. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
40%

@ftf1983


Azért, mert valaki megtartja - nem önerőből, hanem Isten segítségével - a Biblia előírásait, nem minősíthető bigottnak, mert egy keresztény számára ez kell hogy legyen a természetes. Jézus Krisztus is megtartotta az összes törvényt, noha ő volt eredetileg a kinyilatkoztató. Mivel pedig a keresztények Krisztus követői, így természetes, hogy megtartják a rendeléseit.

2014. máj. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
59%
Keresztény ember vagyok,de őszintén nem tudok mit válaszolni erre.Tudom mit ír a Biblia,de...de...
2014. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
26%

keress egy normális templomot, normális lelkésszel!És olvasd el a Bibliát! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=A6cb0GNc1WY

2014. máj. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim válasza:
64%

Figyelj, én keresztény ember vagyok, ferences szerzetesek között élek.

Négy éve látom, hogyan élnek a szerzetesek. Kérlek, ígérd meg, hogy nem hagyod el a barátodat! Meleg vagy. Na és? Isten akarja a boldogtalanságodat??? Nem!

Azért vagy ilyen és azért találkoztál a pároddal, mert így lehetsz boldog. A legtöbb ferences szerzetes nem boldog. Hülyeség az egész nőtlenség, ahogyan a szegénység is (amit persze nem tartanak be - mindegyiknek a legújabb Iphone-ja van és fél milliós számítógépeik, snowboarddeszkáik stb...).

A lényeg, hogy már nem a középkorban élünk és akarj boldog lenni! Azért, mert nem korbácsolod magadat és nem szenveded az életedet, lehetsz jó ember és csak ez számít!


Isten a legjobb barátod, aki így szeret Téged, ahogy Te vagy! És ugye nincs olyan lény, aki rosszat akarna a barátjának...


Mellesleg a párodat se kéne kikészítened... Ha már olyan szerencsések vagytok, hogy egymásra találtatok, akkor ne legyetek már hülyék! Éljetek!


18/hetero és római katolikus (utóbbi egyre kevésbé...)

2014. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
28%

"Isten akarja a boldogtalanságodat??? Nem!"


Hogy Isten mit szeretne, azt leíratta a prófétáival és az apostolaival a Szentírásban. Márpedig ez az egész Isten előtt bűn, amivel ha az ember nem hagy fel, az üdvösségébe is kerülhet. Aki arra bátorítja ezt az embert, hogy folytassa a korábbi életmódját, az csak a vesztét okozza. Jézus Krisztus által van szabadulás, Ő a kőszikla, amire érdemes alapozni az életet.

2014. máj. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!