Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
19 éves meleg református fiú vagyok és egy döntés előtt állok. Múlt héten beszéltem először a lelkészemnek arról, h meleg vagyok, mondtam neki, h kértem ezerszer Istent, hogy ne legyek meleg, nem akarom ezt, de mégis ez van. Meséltem neki a barátomról, akivel majdnem öt hónapja vagyok együtt és mindenről, h h éltem meg eddig ezt az egész dolgot. A végén azt mondta, döntsek, hogy a meleg, vagy a keresztyén énem-e a fontosabb és ha a keresztyén, akkor szakítsak a barátommal és minden meleg dologgal és éljek úgy, h annak ellenére, h a homoszexualitásom marad, azzal hagyjak fel, hogy járok és szexelek valakivel. Vagyis fogadjak egyedüllétet és fogadjam el Istent, higgyem el, hogy ha nincs ott az életemben a szerelem, akkor is boldog tudok lenni, mert ott van Isten. Én ezt elméletben értem és el is fogadom, mert nagyon félek, iszonyúan szeretem a barátom és nagyon szomorú vagyok már két napja, amíg nem döntök, addig nem is vehetek úrvacsorát. Nem tudok dönteni... Főleg protestáns, vagy katolikus emberek véleményét szeretném meg kérdezni hit gyülisekét és jehovásokét nem. Köszönöm előre is a válaszokat :) (ha lesznek.)

2014. máj. 23. 17:16
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim válasza:
33%
Mivel Istent mi, emberek találtuk ki, ezért megszabhatjuk, hogy mit gondoljon bűnnek és mit ne. Az Egyház szeretne még jó sok - a kérdezőhöz hasonló - embert az őrületbe kergetni és tönkretenni az életét (ahogyan azt 2000 éve teszi). De szerencsére ma már egyre több embernek kezd felnyílni a szeme. Valami újat kéne kitalálni az Egyháznak, mert el fogja veszteni azt az "Istentől kapott" hatalmát, amivel egész Európa történelmét befolyásolta és kultúrákat tett tönkre "Isten nevében..."
2014. máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
67%

@23:32


Vannak olyan istenek, amit az ember talált ki. A Biblia Istenét, azonban nem az ember találta ki, hanem meggyőződésem szerint valóban létezik. Az ókori királyok közül például a perzsa Círusz is elismerte, és csodálta az isteni bölcsességet, hogy a születése előtt kb 200 évvel név szerint(!!!) tudott róla jövendölni Ésaiás próféta által.


Természetesen mindenki azt gondol amit akar, de meggyőződésem szerint a Biblia valóságot mutat be, amelynek az egyik legnagyobb bizonyítéka az evangélium átformáló ereje.

2014. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
56%

Jézus megmondta: szeresd felebarátodat.


Vagyis Isten azt akarja, hogy szeresd a barátodat. Ennyi. Akik neked meg ilyen lelki sebeket okoznak, azok téged nem szeretnek, vagyis ők vétenek Isten ellen.

2014. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
76%

@09:59


Ezt az érvet többször is hallottam már csak kicsit más formában. A probléma evvel az, hogy a "szeresd felebarátod" igét önkényesen értelmezed, mivel kiemeled önmagából a Szentírásból és nem veszel figyelembe más szentírási igéket. Jézus Krisztus világosan tanította, hogy a Biblia értelmezés során igét igével kell összevetni, ez az egyik legalapvetőbb hermentutikai alapelv.


Nos, először is a Biblia a bűnöst és az elkövetett bűnt különválasztja. A Szentírás azt tanítja, hogy a bűnöst szeretni kell, de bűnt gyűlölni kell (Ján 16,27/a vö. Zsid 1,9/a). Az nem a felebarát iránti szeretet, ha elnézzük, hogy a felebarátunk bűnben él és kárhozatra jut, ami az élet végérvényes visszavonása (Abd 1,16/b). A homoszexualitást gyakorló emberek ugyanis Isten előtt bűnösek (3Móz 18,22). Bűnös emberek pedig nem fognak belépni Isten országába (Jel 21,27), csak azok, akik megtérnek, így ebből a bűnből meg kell térni. A Szentírás többek között feddésre is adatott (2Tim 3,16). Ez pedig azt jelenti, hogy szeretettel, de ugyanakkor határozottan el kell mondani a bűnösnek, hogy bűnben él, és ha Istennek tetsző életet akar élni, és be akar menni az örök életre, akkor fel kell hagynia a bűneivel. Jézus Krisztus világosan tanította: "Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok." (Ján 14,15). Nos, ehhez azonban Isten felajánlja a maga segítségét, hogy az ember be tudja tölteni a parancsolatokat.

2014. máj. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
34%

Kedves 30-as! Tehát szerinted Istennek nem fontos a mi boldogságunk, csak az, hogy minden parancsának engedelmeskedjünk? Congrats.


Egyébként magam is hívő lennék, és hiszem, hogy Isten parancsainak megtartása elvezeti az embert a boldogsághoz. De ez alatt nem azt kell érteni, hogy minden egyes apró részletet centiről centire és szó szerint értve be kell tartani. Egyesek nem látják a Bibliától Istent.

2014. máj. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 ftf1983 ***** válasza:
28%

Én pár éven keresztül viszonylag közelről tapasztaltam, hogy valójában milyen is az egyház és milyenek azok a "szent" papok... és csak az tudom, hogy ezen élmények hatására döntöttem el, hogy messziről kerülöm az összes egyházat, mert egy olyan szervezet ne mondja meg, hogy mi a helyes, amit emberek vezetnek és bizony önös és anyagi érdekek szerint. Ahhoz, hogy valakinek legyen hite nem kell egyház, pap, lelkész, csak és kizárólag önmaga kell. És sajnos a sok bigott keresztény nagyon rosszul értelmezi a Bibliában leírtakat és pont a keresztény elvekkel ellentétesen cselekszik, hiszen megbélyegeznek, megszólnak, kiközösítenek másokat. Nem attól lesz valaki jó keresztény, mert tud idézni a Bibliából, sőt! Hol van az leírva, hogy az ember, akkor jó keresztény, ha boldogtalan és lelkileg megnyomorodik???

Kedves Kérdező!

Ha megpróbálod magadra erőszakolni azt, ami nem vagy, akkor életed végéig boldogtalan leszel és sose leszel önmagad! Te melegként vagy önmagad, így vagy jó és tökéletes. És ha már vallás, akkor igen, Isten akarta, hogy meleg legyél és ugyan úgy szeret Téged, mint bárki mást és nem akarná, hogy boldogtalan legyél!

2014. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
29%

Logikailag , keresztény szempontból nézve nem stimmel ez az egész dolog!

Isten teremtett ilyennek aki szeret Téged.

Az ő törvényei szerint bűnös vagy, tehát egy bűnöst teremtett.

És ezért szenvedni fog évezredeken keresztül a pokolban!

Hát köszönöm az ilyen szeretetet!

Ez az volt az egyik bibi!


A másik a krisztusi szeretet:

-Az vesse az első követ..

-Ne ítélj, hogy...

Bocsáss meg...

És sorolhatnám a végtelenségig!


Elnézve az itteni "keresztényeket" nem igazán fogadják meg krisztus tanításait...

Nagy duma van és ennyi!

2014. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 35-ös válaszoló!


Istennek fontos a mi boldogságunk, viszont Isten a boldogságot nem a testi emberben kialakult boldogságképpel azonosítja. Ha valóban érdekel, hogy Isten szerint mi a boldogság, akkor olvasd el Jézus Krisztus nyolc boldogmondását (Mát 5,3-12).


Paradox módon azt állítod, hogy Isten parancsolatainak a megtartása valóban elvezeti az embert a boldogsághoz, viszont, véleményed szerint nem kell mindent megtartani. Nos Jakab apostol evvel kapcsolatban a következőt írta:


"Mert ha valaki az egész törvényt megtartja is, de vét egy ellen, az egésznek megrontásában bűnös." (Jak 2,12)


Márpedig "a bűn pedig a törvénytelenség." (1Ján 3,4/b), következésképpen "a bűn zsoldja halál;" (Róm 6,23), ami egyenlő a kárhozattal, vagyis az élet végleges visszavonásával és az örök életből való kizárással.


Azt állítod, hogy "Egyesek nem látják a Bibliától Istent.", a zsoltáríró ezzel szemben a következőt mondja:


"Az Úrnak rendelései helyesek, megvidámítják a szívet; az Úrnak parancsolata világos, megvilágosítja a szemeket." (Zsolt 19,9)


Épp az, hogy Istent csak a Biblián keresztül lehet meglátni, mert a Szentírásban nyilatkoztatta ki önmagát. Ha valaki nem a Bibliából ismeri meg Istent, hanem önmaga kezd el filozofálni, akkor a saját erkölcsi és gondolatvilága összevonásával kivetít saját magából egy istenképet, és annak szolgál, következésképpen bálványimádásba esik. Jézus Krisztus azt tanította, hogy az Isten Igéje igazság, ami megszenteli az embert (Ján 17,17). Én pedig Jézus tanítását fogadom el.

2014. máj. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
94%

13:10-es válaszoló!


Logikai szemmel nem stimmel a dolog, mert Isten heteroszexuális embereket teremtett (1Móz 2,24), ráadásul, amint Jakab kimondja, tőle semmi rossz nem származik. A bűn, és a gyengeségek, a bűneset után jött be a világba, mindenkinek vannak kialakult rossz szokásai. Van, akinek az indulataival kell küzdeni, másnak fizikai betegsével (Pl Pál apostolnak szembetegsége volt), és mint látod, másnak a homoszexualitással, de még lehetne sorolni. A krisztusi szeretet pedig sosem azon alapult, hogy Isten törvényeit megszegte, mivel Ő maga mondta, hogy "megtartottam az én Atyámnak parancsolatait" (Ján 15,10). Az említett történetek esetében, ha alaposan megvizsgálod, akkor világossá válik, Jézus sohasem hágta át Isten törvényét, hanem mindig a törvénnyel összhangban cselekedett: "


"Ne gondoljátok, hogy jöttem a törvénynek vagy a prófétáknak eltörlésére. Nem jöttem, hogy eltöröljem, hanem inkább, hogy betöltsem." (Mát 5,17)


Ráadásul a Biblia különválasztja a bűnt és a bűnöst. Isten gyűlöli a bűnt, de a bűnös ember megmentéséért mindent megtesz.

2014. máj. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
54%
Ezekben a vitákban előbb-utóbb mindig be szokta valaki linkelni az Ószövetségből kiválogatott marhaság-gyűjteményt, hogy mi minden számít bűnnek, amit ma már senki nem tart annak. Valahogy soha nem láttam rá értelmes és logikusan felépített választ még, hogy azokat miért lehet ignorálni, és miért csak azokat nem, amik két férfi szexuális kapcsolatáról szólnak. Valaki megpróbálkozna innen? Ha szükséges, belinkelem a példákat, amiket a leggyakrabban hoznak fel...
2014. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!