Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
19 éves meleg református fiú vagyok és egy döntés előtt állok. Múlt héten beszéltem először a lelkészemnek arról, h meleg vagyok, mondtam neki, h kértem ezerszer Istent, hogy ne legyek meleg, nem akarom ezt, de mégis ez van. Meséltem neki a barátomról, akivel majdnem öt hónapja vagyok együtt és mindenről, h h éltem meg eddig ezt az egész dolgot. A végén azt mondta, döntsek, hogy a meleg, vagy a keresztyén énem-e a fontosabb és ha a keresztyén, akkor szakítsak a barátommal és minden meleg dologgal és éljek úgy, h annak ellenére, h a homoszexualitásom marad, azzal hagyjak fel, hogy járok és szexelek valakivel. Vagyis fogadjak egyedüllétet és fogadjam el Istent, higgyem el, hogy ha nincs ott az életemben a szerelem, akkor is boldog tudok lenni, mert ott van Isten. Én ezt elméletben értem és el is fogadom, mert nagyon félek, iszonyúan szeretem a barátom és nagyon szomorú vagyok már két napja, amíg nem döntök, addig nem is vehetek úrvacsorát. Nem tudok dönteni... Főleg protestáns, vagy katolikus emberek véleményét szeretném meg kérdezni hit gyülisekét és jehovásokét nem. Köszönöm előre is a válaszokat :) (ha lesznek.)

2014. máj. 23. 17:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
11%
#40 a #28-as válaszomban már megvolt ... csak angolul, vagyis senki nem reagált ;)
2014. máj. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim válasza:
93%
Ajánlom a Prayers for Bobby/Imák Bobbyért című filmet. Egy melegségével kűzdő vallásos családból származó, vallásos fiúról szól. Tanulságos, nagyon.
2014. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
93%

"Ajánlom a Prayers for Bobby/Imák Bobbyért című filmet. Egy melegségével kűzdő vallásos családból származó, vallásos fiúról szól. Tanulságos, nagyon."


A vallásos emberek még nem lesznek keresztények csak azért, mert gyakorolják az egyházi szokásokat.


A kereszténységre nem lehet rásütni csak úgy a "vallás" bélyeget, mert az nem csupán egy vallás, hanem egy életforma. A keresztény emberek gyűlölik a bűnt, mert Isten is gyűlöli azt, és a lelki életben fokozatosan fejlődnek, egyre jobban hasonlít az életük Krisztushoz. Továbbá, elviszik a világ minden tájára az evangéliumot, és hirdetik Krisztust, a testté lett Teremtő Istent, mint aki képes újjáteremteni az embert. Isten Lelke segíti ezeket az embereket, akik eszközök az Úr kezében, hogy más emberek is Krisztushoz tudjanak térni, feltudjanak hagyni a bűnös életmódjukkal és keresztény életmódot tudjanak élni.


Ezt nevezik úgy, hogy kereszténység. Ha valaki nem ilyen életet él, akkor az nem keresztény, hanem vallásos ember, akitől nincs mit tanulni, következésképp tanulságul sem szolgálhat.

2014. jún. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Laura,


Köszönöm áldozatos munkáját, amit Isten Törvényének megismertetésében végez. Sokat tanultam a műsorából, amely tudást annyi emberrel szeretném megosztani, amennyivel csak lehetséges. Ha bárki is próbálja majd védeni a homoszexuális párkapcsolatokat, elég csak arra emlékeztetnem az illetőt, hogy Mózes Harmadik Könyve 18:22 szerint az utálatosság, és a vitának azzal vége is. Mindazonáltal szeretném, ha pontosítana számomra egyes rendeléseket Isten Törvénye kapcsán, és elmondaná, hogyan járjak el pontosan az esetükben:


Mózes Harmadik Könyve 25:44 törvénye azt mondja, hogy „Szolgáid és szolgálóleányaid legyenek a ti körületek való pogány népek közül, azok közül szerezzetek szolgát és szolgáló leányt.” Az egyik barátom szerint ez csak az ateistákra vonatkozik, de szerintem a buddhistákra is. Mi Önnek erről a véleménye?


Édesapám szeretné szolgálatra eladni a húgomat úgy, ahogy ez elő van írva Mózes Második Könyve 21:7 törvényében. "Mikor pedig valaki az ő leányát szolgálatra pénzen eladja, ne bocsátassék úgy ki, mint a rabszolgák." Mi lenne a kedvező ár érte?


Tudom, hogy Mózes Harmadik Könyve 15:19-24 törvényei szerint a nőkkel a menstruációs időszakban nem szabad érintkezni. Az a gond, hogy nem tudom, hogyan tudakoljam meg ezt tőlük. Próbáltam megkérdezni, de a legtöbb nő nem akar válaszolni. Hogyan lehetne ezt megoldani?


Ha elégetek egy áldozati bikát az oltáron, tudom, hogy „kedves illatú lészen az Úr előtt” (Mózes Harmadik Könyve 1:9). A probléma a szomszédaimmal van. Kijelentették, hogy az illat nem kedves nekik. Mi ilyenkor a teendő?


Van egy ismerősöm, aki folyamatosan dolgozik hétvégén is. Mózes Második Könyve 35:2 törvényében ez áll "Hat napon tegyetek dolgot-,minden hetednap pedig néktek legyen szent, az Úr nyugodalmának Szombatja. Valaki azon dolgot teszen, megölettessék." Erkölcsi kötelességem, hogy én magam öljem meg őt, vagy megkérhetek valaki mást is, aki ezt megteszi?


Az egyik barátom úgy érzi, hogy bár a kagylóevés utálatos dolog (Mózes Harmadik Könyve 11:10), de kevésbé utálatos, mint a homoszexualitás. Nem értek vele egyet. Vajon hányszor utálatosabb a kagylóevés a homoszexualitásnál?


Ugyanígy utálatos az, aki nő létére férfi holmit visel (Mózes Ötödik Könyve 22:5), kérdésem, hogy farkasordító hidegben adhatok e kislányomra meleg nadrágot, ami köztudottan férfiviselet, vagy muszáj szoknyában lennie?


A legtöbb férfi barátom vágja a szakállát, a haját, a halántékuk környékén is, bár ez kifejezetten tiltott Mózes Harmadik Könyve 19:27 törvénye szerint. Mi legyen a büntetésük?


A Mózes Harmadik Könyve 11:6-8 törvénye alapján tudom, hogy a döglött disznó bőréhez hozzáérve az ember tisztátalanná válik, de azért még disznóbőr cipőt zoknival hordhatok e?


A nagybátyámnak van egy kisebb mezőgazdasága. Megszegi Mózes Harmadik Könyve 19:19 törvényét azzal, hogy két különböző gabonát ültet ugyanabba a földbe. A felesége pedig olyan ruhát hord, amely különböző anyagokból készült (pamut és poliészter keverékéből). Valóban szükséges, hogy az egész várost összehívjuk a megkövezésre? Nem lehetne, hogy csak egy zárt körű családi eseményen megégetjük őket, mint ahogyan ezt azokkal is megtesszük, akik az anyósukkal hálnak Mózes Harmadik Könyve 20:14 szerint?


Mózes Harmadik Könyve 21:18-20 kimondja, hogy nem közeledhetek Isten oltárához, ha valami probléma van a látásommal. Be kell vallanom, hogy közelre nem látok teljesen tisztán. Teljesen élesnek kell lennie a látásomnak, vagy elég, ha felteszem a kontaklencséimet?


Tudom, hogy mélyrehatóan tanulmányozta ezeket a törvényeket és szakértelme garantálja, hogy megfelelő segítséget tudjon számomra nyújtani. Továbbá köszönöm, hogy emlékeztet rá, Isten szava örök és megváltoztathatatlan.


Odaadó híve,


James M. Kauffman, Ed.D. Professor Emeritus

Dept. Of Curriculum, Instruction, and Special Education

University of Virginia

2014. jún. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
27%

Ilyenkor mindig rámtör a sírhatnék és arra gondolok, az ember mégsem emelkedett ki az állatvilágból, hiszen a populáció jelentős része ostoba, mint a föld. A harcban, mely az ostobák irányításáért folyik, régóta vesztésre áll az intelligencia.

A vallás az egyén szabadsága a butaságra. Sajnálom a barátod, remélem, hanyatt-homlok menekül tőled. Gonosz ember vagy, amiért kínzod őt. Nem lett volna szabad megismerkedned vele.


Remélem, hamarosan felnyílik a szemed és rájössz, hogy csúnyán megvezettek eddigi életedben. Isten (létezik, csak nem "úgy") ezt az utat szánta neked, hogy megvilágosodj.


Kívánom, hogy sikerüljön.

2014. jún. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim válasza:
78%

Nem olvastam végig a válaszokat, mert már így is 5 oldalnál járunk, lehet, hogy már valaki írta ezt, de azt tudom mondani, hogy legyél önmagad! Nem értek egyet a választással, ez az érzelmi zsarolás egyik formája. Isten úgy fogad el téged, ahogy vagy, erre tanít a Biblia. A másik véleményem pedig, hogyha követjük a Tízparancsolatot: Ne paráználkodj! Hol van leírva, hogy ez konkrétan mit takar? Persze nem arra gondolok, hogy akkor mindent szabad, de amikor én szembesültem azzal, hogy az önkielégítés "bűn", akkor kicsit kiakadtam... Ezt ki találta ki? A papok, akik ugyanúgy emberek?


Isten azt akarja, hogy boldog legyél, az pedig csak úgy lehetsz, ha elfogadod önmagad. Ha úgy érzed, meleg vagy, és így vagy boldog, nem tagadhatod meg önmagad... Rövid ehhez az élet. Ha gondolod, írj privátot, és beszélgethetünk még, most viszonylag röviden próbáltam összefoglalni a gondolataimat

2014. jún. 7. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:

@22:28


Ezt az érvet könnyű cáfolni. A Bibliában az "utálatosság" egy szakkifejezés,- amely független a mózesi törvény többi részétől egy bizonyos tekintetben - és a pogány szokásokat jelképezte. Ezek nem önmagában tiltások voltak, hanem a pogány szokások átvételére vonatkozó tiltások voltak. A mózesi törvény már nincs érvényben, de az "utálatosságokat" - vagyis a pogány szokásokat - az Újszövetség szintén elítéli. Lásd a Jel 17-et. Mivel pedig a homoszexualitás is ebbe a kategóriába sorolható be, az is elítélendő.

2014. jún. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
100%

"Mivel pedig a homoszexualitás is ebbe a kategóriába sorolható be, az is elítélendő."

De akkor az összes többi ponttal együtt, ami fel volt hozva példaként, ugye? Kezdve a nők nadrágviselésétől a férfiak szakállvágásáig...

2014. jún. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
Érdekes módon látja ez a lelkész a világot.
2014. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim válasza:
Ajánlom figyelmedbe imák Bobbyért című filmet!!!!!!
2014. júl. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!