Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Nagyon félek. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
19 éves meleg református fiú vagyok és egy döntés előtt állok. Múlt héten beszéltem először a lelkészemnek arról, h meleg vagyok, mondtam neki, h kértem ezerszer Istent, hogy ne legyek meleg, nem akarom ezt, de mégis ez van. Meséltem neki a barátomról, akivel majdnem öt hónapja vagyok együtt és mindenről, h h éltem meg eddig ezt az egész dolgot. A végén azt mondta, döntsek, hogy a meleg, vagy a keresztyén énem-e a fontosabb és ha a keresztyén, akkor szakítsak a barátommal és minden meleg dologgal és éljek úgy, h annak ellenére, h a homoszexualitásom marad, azzal hagyjak fel, hogy járok és szexelek valakivel. Vagyis fogadjak egyedüllétet és fogadjam el Istent, higgyem el, hogy ha nincs ott az életemben a szerelem, akkor is boldog tudok lenni, mert ott van Isten. Én ezt elméletben értem és el is fogadom, mert nagyon félek, iszonyúan szeretem a barátom és nagyon szomorú vagyok már két napja, amíg nem döntök, addig nem is vehetek úrvacsorát. Nem tudok dönteni... Főleg protestáns, vagy katolikus emberek véleményét szeretném meg kérdezni hit gyülisekét és jehovásokét nem. Köszönöm előre is a válaszokat :) (ha lesznek.)

2014. máj. 23. 17:16
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 KZitus ***** válasza:
48%

Kedves 59-es



Nem semmi ez a beszélgetés a pappal!! :-)

de:

"Hát ennyit arról, hogy hogyan reagál a bűnre Isten, vagy az egyház." = ez nem Isten, csak egy földi ember reagálása volt, aki azt álította, hogy Isten nézőpontját képviseli. Pedig a beszélgetésetekből az derül ki, nagyon messze áll attól:-(


Nem kellene a kettőt összemosni, mert hatalmas a külömbség Isten és ember nézőpontja között!

2015. ápr. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:

Ebben egyetértek.


#59-es

2015. ápr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
91%
Szakíts a kereszténységgel.
2019. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts a pároddal!
2021. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!