Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek meleg-keresztény párok?

Léteznek meleg-keresztény párok?

Figyelt kérdés
Akik együtt járnak, egy párként, azonos neműek és keresztények is.

2014. jún. 19. 21:37
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/142 anonim ***** válasza:
66%

"A bűn szerintem az..."


Tehát azt mondod, hogy te döntöd el az életedben, hogy mi a jó és mi a rossz. Mivan, ha valakinek más a véleménye a jóról, és másnap kirabol téged? Nem fogja érdekelni az, amit te gondolsz a jóról, ő úgy gondolja, hogy az a jó, ha kirabol vagy megöl téged.


- Hol itt a probléma? Hiszen csak azt tette, ami szerinte jó.


Ki döntse el, hogy mi a jó? Esetleg egy Hitlerhez hasonló ember?

2014. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/142 anonim ***** válasza:
34%

Amivel nem ártasz másnak tedd meg nyugodtan, én ezt vallom és ettől vagyok boldog.

Az, hogy egyesek egy könyvre, pártra alapozzák az életüket, meg kell nekik mondani mi helyes és mi nem, annak van neve.

Gyenge, sérült emberek. Meg ha hiszel istenben akkor úgyis ő dönt mindenben, te semmiért nem vagy felelős.

Ha meg isten megmondja mit lehet és mit nem, akkor ott korlátozva vagy, nem vagy szabad.

2014. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/142 anonim ***** válasza:
65%

Az én életemben Isten dönti el, mi a jó és mi a rossz. Nálam ilyen téren nincs probléma, mivel egy Igaz Isten van, akármit is mondjatok.


Viszont nálatok hatalmas problémák vannak ilyen téren, mivel szerintetek mindenki maga dönti el, hogy mi a jó és mi a rossz. Ez hatalmas problémákat okoz a társadalomban, ahogyan arra próbáltam is rávilágítani.

2014. jún. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/142 anonim ***** válasza:
16%

"Ki döntse el, hogy mi a jó? Esetleg egy Hitlerhez hasonló ember?"


Hogy nekem mi a jó, azt én döntöm el. Hogy másoknak mi a jó, azt ők döntik el.

Ha választani kell, hogy nekem vagy neki van igaza. Akkor nekem.

2014. jún. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/142 A kérdező kommentje:

Kedves Attila!


Akkor tehát lenne egy egészen konkrét kérdésem:

Isten szerint rossz dolog az hogy őszintén szeretek valakit és vele akarok lenni? Ez rossz dolog?


Ha nem akkor miért beszélsz mindenféle démonokról meg ilyenekről?

Ha ez viszont rossz, akkor miért rossz? Melyik része rossz és konkrétan mik azok az objektív tények amik alátámasztják, megmutatják azt hogy ez rossz?


Például kik a sértett felek? Kiknek ártok ezzel? Vagy ki alszik emiatt rosszul? Okozok esetleg a szomszédoknak rémálmokat? Megromlik a tej a szomszéd utcában a Barátom és Miattam? Vagy mi a rossz abban ha puszit adok Neki?


Fejtsd ki kérlek!

Köszi!

2014. jún. 19. 23:49
 36/142 anonim ***** válasza:
25%

És most nem az a lényeg, hogy nekem van igazam, mert be tudom látni, ha tévedek.

De te is ezt csinálod Attila.

Ha a "bűnös" és te veszekszel, kinek van igaza?

Hát persze, hogy neked...

2014. jún. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/142 anonim ***** válasza:
0%

Valóban nem lehet az erkölcs relatív.

Mert akkor háborúk lesznek. Klikkek fogják egymást gyilkolászni (és fel is bomlanak hamar). Ilyen helyeken nincs igazság (mindenki boldogul ahogy tud, amíg tud).

Ezért sem mindegy, hogy mit veszünk erkölcsi dolognak.

A legnagyobb hiba a szubjektív ízlésünket összekeverni az objektív valóssággal és azt erőszakkal megpróbálni globalizálni.

Ezért célszerű az élni és élni hagyni (vagy segíteni) felfogásban létezni, mert akkor nem pofázunk negatívan egymás életébe.

2014. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/142 anonim ***** válasza:
24%

A te életedben Isten dönti el, ez oké. Csakhogy nem ő sugallja neked őket, hanem le van írva egy KÖNYVBEN. amit emberek írtak, embertömegek irányítására használtak, és számtalan felszólítás van benne gyilkosságra is (azok ellen, akik "bűnösek")

Én azt teszem, ami szerintem jó, másokért nem tudok felelni.


#30 Nem vagyok meleg, csak feltételezve írtam, amit :) Mivel érzékeny vagyok a melegeket érő bántásokra

2014. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/142 anonim ***** válasza:
41%
Kérdező én mindent világosan leírtam. Ami bűn az bűn, Istent pedig nem fogod tudni rávenni arra, hogy nálad kivételt tegyen. A Biblia döntés elé állít, vagy jobbra vagy balra mész, olyan nincs hogy te maradsz a melegben és közben Istennek tetsző életet élsz ezzel.
2014. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/142 anonim ***** válasza:
20%

Én szívesen veszekszem :D (a jó cél érdkeében).

Hamarosan egyébként is elborul az agyam :D

A sport csak egy darabig hatásos...

2014. jún. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!