Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ítélik el a keresztények...

Miért ítélik el a keresztények a Harry Potter könyveket?

Figyelt kérdés

Olyan cikkekre bukkantam ma, ahol kersztény emberek minden rossznak elmondják a Harry Pottert, Isten ellenes, gyerekeket feketemágiára tanító, veszélyes, beteg könyvnek írják le, és azt hangoztatják, hogy aki hisz Istenben, annak a Harry Potter ellen kell fordulnia, mert a Biblia mindenféle mágia és hasonló dolgok ellen van.Ezen én enyhén szólva nagyon kiakadtam.Hogy mernek ilyeneket állítani olyan emberek,akik arra sem veszik a fáradtságot, hogy elolvassák és megértsék a köteteket?! Mert hozzátenném, egyik ilyen okostojás se olvasott még egy kötetet sem, elmondásuk szerint.

Hatalmas Harry Potter rajongó vagyok évek óta, és igenis jó érzés volt, hogy amikor rosszul éreztem magam tudtam, hogy a Harry Potter az, amire mindig számíthatok, egy saját kis világ.És egyáltalán nem szörnyű ez a világ.Olvastam olyan cikket is, ami bővebben kifejti, hogy a Harry Potter egyértelműen a Biblia tanait hirdeti, fő tanítása a szeretet és jóság fontossága.Ráadásul nem egy, Bibliából vett idézettel is találkozhatunk benne, például a Godric's Hollow-i temetős résznél, Rowling maga is elárulta, hogy keresztény.De vannak elvakult keresztény emberek, akik csak a rosszat látják benne, úgy téve, mintha más gyerekmesékben nem jelenne meg ugynúgy a rossz és a gonosz.

Azért esett ez ilyen rosszul, mert én is keresztény családból származom, és ugyanúgy vallásos vagyok, mint a szüleim, mégis eltérő a nézetünk ezzel a könyvvel kapcsolatban.Le akarnak beszélni róla, hogy ennyire rajongjak érte, azt mondják,sötét könyv és minden hülyeséget tanít nekem.Pedig ha ők is elolvasnák, látnák,hogy mekkora a párhuzam a Harry Potter és a Biblia tanításai közt.

Mit tegyek, hogy megértessem velük? Nektek mi a véleményetek erről?

Olyan emberek véleményét kérem, akik olvasták is a könyveket, és nem csak látatlanba szidják...

16/l



2015. okt. 10. 12:11
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
79%
yuda: akkor ha jól sejtem te nem nézed meg a Star Wars filmeket sem, hisz ott is kvázi varázslók a jedi lovagok. Sőt, akkor te nem láttad/olvastad a Gyűrűk Ura sztorit sem ugye? Sőt, lényegében úgy ahogy van, a teljes sci-fi és fantasy irodalom és filmművészet máglyára való számotokra. Meg akkor valószínűleg a thriller, horror, misztikus vonal is. Értem. Hát ez eléggé szegényes kulturális szinten lehettek.
2015. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
88%
yuda, amít írsz: "minden okkultnak nevezett természetfelettihez, aminek nem Isten a forrása", az lehetetlenség. Ha EGY Istent, EGY Teremtőt feltételezünk, akkor MINDEN az Ő teremtménye, nincs olyan dolog, nevezzük azt akár okkultnak, akár természetfelettinek, aminek közvetlenül, vagy közvetve ne Ő lenne a forrása. Ha létezne olyan dolog, aminek nem Isten a forrása, akkor két (vagy több) Teremtő lenne, amit szerintem Te nem fogadsz el. Oldd fel ezt az ellentmondást, mert addig nem igazán beszélsz hihető, ennélfogva elfogadható dolgokat!
2015. okt. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
82%
Elítélik, mert muglik. Féltékenyek.
2015. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

UtolsóxDD

Juda:annyira elszomorít, hogy így gondolkodsz:( a Harry Potter azért játszódik a mágia világában, mert a gyerekeknek így sokkal jobban tetszik, és sokkal különlegesebb lesz az egész.

Miért ítélkezel, ha nem olvastad? Azt állítod tudod milyen, ezért nem olvasod el, de ha nem olvastad mégis honnan tudnád? Azt én értem, hogy a Biblia elutasít mindenféle mágiát, de ahogy mondtam a Harry Potter azért játszódik egy mágikus, elképzelt, csodálatos világban, hogy a kisebbek is élvezhesség.De mély tanításai vannak, és ugyanazt hirdeti, mint a Biblia, elsősorban a szeretet fontosságát.Akkor hogy is van ez? Ugyanaz a kettő lényege mégis elítéled az egyiket és magasztalod a másikat?

Ezt a könyvet is egy keresztény ember alkotta, ezt megtudhattod Rowling egyik interjújából, semmi olyan nincs benne, amit ennyire el kéne ítélni...

2015. okt. 10. 16:20
 15/47 anonim ***** válasza:
39%

"Juda:annyira elszomorít, hogy így gondolkodsz:( a Harry Potter azért játszódik a mágia világában, mert a gyerekeknek így sokkal jobban tetszik, és sokkal különlegesebb lesz az egész."


Jajj, ne már.

Nehogy már azt mondd, hogy erre nem ismered a keresztények válaszát:


"Hát persze, hogy érdekes akar lenni, mert a Sátán ezzel a csillogással akarja megrontani szegény, hiszékeny gyermekeinket és ezzel akarj őket letéríteni Isten igaz útjáról!"


Ahhoz képest, hogy a szüleid is valláskárosultak és saját elmondásod szerint már sok vitád volt velük ezzel kapcsolatban, eléggé nem tudod, hogy mifélék is ők. :)

2015. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 A kérdező kommentje:
Nekem konkrétan sose mondták hogy meg akar rontani csak annyit hogy hülyeség, ezért se nagyon ismerem.Ebből a szempontból nem olyan betegesen vallásosak,hogy ilyeneket mondjanak, vagy egyáltalán ne engedjék hogy olvassam, ezért nagyon ismerem az ilyen emberek gondolkodását.
2015. okt. 10. 20:44
 17/47 MollyRexi válasza:
100%
Először is igazán "kedvesek" az előző kommentelők a keresztények leszídásáért, mert én is keresztény vagyok. Szóval egyesek tartsák a szájukat! Másodszor én még egyik olyan keresztény ismerősömtől se hallottam ilyen véleményt, sőt én és az anyukám is rajongunk érte. És attól még hogy az egyik keresztény olyan az nem jelenti azt hogy a másik is!
2015. okt. 11. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 _Harry Potter_ ***** válasza:
98%

Szia Kérdező!


Én olvastam a mind a 7 HP könyvet, és láttam mind a 8 filmet, tehát egy bizonyos szinten szakértő vagyok a témában. :D


Először is, azt kell észrevenni, hogy nem minden keresztény ítéli el a Harry Pottert. Az Apologia kutatóközpont honlapján van fent egy előadás, ami ezzel a témával foglalkozik. Az előadó szintén keresztény, ráadásul teológus is, és rámutat arra, hogy A jelenséget ért keresztény kritika nem helytálló.


Másodszor pedig, minden bizonnyal a fundamentalista keresztények azok, akik küzdenek a HP ellen, azon belül is karizmatikusoknál tudok ilyen esetről. Tudod az a vicc, hogy azok akik a Bibliára hivatkoznak, három óriási hibát is elkövetnek:


1. A fundamentalistáknak valószínűleg fogalmuk sincs arról, hogy az ókori keresztények a Bibliát nem úgy kezelték, ahogyan ők teszik. Az ókorban a Szentírás nem volt külön hivatkozási alap, ráadásul az a módszer, ahogyan bánnak a Bibliával, merő eretnekség volt az egyházatyák szemében, akik az apostolok utódaikként működtek. Mivel ez a topik most nem a Szentírás-kezelésről szól, ezért erről ennyit mondok csak.


2. A második hiba ott van, hogyha ők veszélyesnek mondják a Harry Pottert, akkor nem ártana kicsit belelapozni a Bibliába, azon belül is az Ótestamentumba. Ott ugyanis több véres, erőszakos történetet is lehet olvasni, amin még egy érzékeny felnőtt is megdöbbenhet, egy gyereknek meg okozhat egy pár álmatlan éjszakát. A HP-t azonban, amely gyermekek millióival (többek közt velem is) szerettette meg az olvasást, nem is lehet hozzá hasonlítani.


3. A HP könyvek rengeteg értéket közvetítenek, nem hiába, hogy az egyik főszereplő, Albus Dumbledore mondásai szállóigévé váltak. Csak figyelmesen kellene olvasni a könyveket, akkor rájöhetnénk, hogy a ma 21. századi ember is meríthet belőle bölcsességet azon kívül, hogy eredetileg a szórakoztató irodalom része.


+1 dolog még: Az a mentalitás, ami a HP ellenesség mögött húzódik, el tudom képzelni, hogy az erős fundamentalista családban nevelkedett befolyásolható gyermekeknek milyen problémákat okoz. Bizonyára az Iliászt is nehezen tanulják meg, hiszen ott "pogány istenekről" van szó, amikről a Bibliának nincs túl jó véleménye...


A Kérdezőnek pedig: Ne foglalkozz azokkal az emberekkel. A közhiedelemmel ellentétben a HP sorozatban megnyilvánuló "mágiának" semmi köze nincs ahhoz, amiről a Pentateuchosban (mózesi könyvek) szó van.

2015. okt. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 Jézus szolgája ***** válasza:
100%

én keresztény vagyok és nagyon szeretem a Harry Potter könyveket,és a filmeket ilt részeit.


aki meg a keresztényeket alapból butának tartja,annak csak annyit hogy ismered őket mindet személyesen is?

nem hinném.

aki meg ismeretlenül és látatlanban butának tart valakit,talán nem lehet hogy pont ő a buta?.

2015. okt. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Én keresztény vagyok, olvastam az első 4 vagy 5 könyvet. Nem ítélem el, szerintem általában a szekták ítélik el, és ahogy írták a történelmi egyházak nem (én is katolikus vagyok). Nekem összességében nincs bajom a történettel, csak számos sokkal jobb könyv van, amik mind irodalmilag messze jobbak, mind értékek szempontjából adnak többet a fiataloknak.

25/N

2015. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!