Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátánhoz lehet imádkozni,...

A Sátánhoz lehet imádkozni, és meghallgat?

Figyelt kérdés

2015. dec. 16. 10:26
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
60%
NINCS bűntelen ember, te sem vagy kivétel. Olyan viszont van, aki meglátja bűneit és kéri Jézus véráldozatát, ezt te is megteheted, ha megláttad bűneid, felébredtél és meg is akarsz szabadulni és élni akarsz. Lehet Isten mellett dönteni, de ellene is.
2015. dec. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
63%

Nem büntet senki, feladatot kapsz amiket vagy megoldasz vagy belehalsz. Az élet tapasztalat, ha midnenhez úgy állsz hozzá , hogy csak büntetés vagy nyűg sose viszed végig sikeresen. Fogd fel fealadatoknak, kihívásnak és vágj bele logikusan és gondolkozva.

Hidd el hozzáállás kérdése az egész.

2015. dec. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 A kérdező kommentje:

Ezt nem hiszem el! Pont azzal jöttök nekem, amiktől már hányok! Bűn, meg Jézus, meg a többi szeméttel. Az egyik válaszolónak, - amiket felsoroltál, azt mind elkövették ELLENEM!

Egyébként meg kértem hogy ezektől a hülyeségektől kíméljetek.

2015. dec. 16. 12:37
 14/44 A kérdező kommentje:
Az én problémáimra nincs megoldás. Nem érdekel, se isten, se a sátán, csak tudom, hogy nincs kiutam.
2015. dec. 16. 12:59
 15/44 anonim ***** válasza:

Olyan nincs. Akkor egyszerűen csak véletlenül jöttél a világra , életképtelen vagy.

Vannak ilyen zsákutcák.

Gondolom azért annyira nem látod vészesen a dolgot , hogy véget vess szenvedéseidnek... simán nyomi vagy, ha keleti országban élnél már halott lennél.

2015. dec. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, azt mondod nem érdekel se az Isten se a Sátán, a kérésed mégis mást mutat, aztán attól, hogy téged nem érdekel a Sátán se az Istent, attól, még őket nem fogod kevésbé érdekelni, a Sátánnak teljesen tökéletes, ha ő vele sem foglalkozol, addig amíg Istennel sem, de így még csak erőfeszítést sem kell végeznie, hogy elkárhozz. Sajnos nagyon ellenséges a magatartásod a válaszolókkal szemben, de hidd el, mi ha Istent javasoljuk neked, mint egyetlen gyógyírt a bajodra nem azért tesszük, mert bántani akarunk, hanem ellenkezőleg. Sajnos nekem, a többi válaszolónak, és a világban emberek millióinak minden áldott nap meg kell tapasztalnia a szenvedést és a fájdalmat, engem gyerekként megvertek a velem egykorúak, és az apám alkoholista volt, egy igazi balfék voltam, és a "szerencsétlenség" most is kísért, sokan most is "leköpnek" és semmibe vesznek, és szerinted akkor mi van? Rosszul esik, de már nem akarok a világnak megfelelni, és nem fogok egy embernek sem fejet hajtani, a "szeretetért, hamis örömökért, pénzért, vagyonért, odafigyelését" Isten mindent megad amire szükséges van, még akkor is ha egy balféknek érzem magam, és tudom, hogy a bűneim, mint égen a csillag. Én hiszem, hogy ha tiszta szívből kéred az Atyát, akkor segíteni fog, Krisztus érted is meghalt kedves kérdező, becsüld ezt meg.
2015. dec. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
A vallás témakörbe írtál és a sátánt akarod imádni. Így nem kerülhető ki Isten, sem Jézus Krisztus áldozata érted. De amilyen önző hisztis vagy, ezt még nem fogod felfogni.
2015. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne, csak hát elég rosszul jössz ki belőle.

A Sátán elég veszélyes fickó. Mindig keresi a módját annak, hogy lehet valakit átverni. Ő a Hazugság Atyja. Ha esetleg valamiben segít valakinek, csak azért teszi, hogy az ember megbízzon benne, majd hiszékenysége egyre súlyosabb bűnökbe vezesse őt.


Az előttem szólóknak igaza van, nincs bűntelen ember, de azért Jehova Tanúinak sem mindent kell elhinni. Persze, nem rossz az, amit tanítanak, de a hittételeik között vannak olyan dolgok, amik nem egyeznek a kereszténység tanításaival, pl. az, hogy tagadják Jézus Istenemberségét, számukra Jézus "csak" ember.

Volt, amikor én is úgy gondoltam, hogy ártatlan vagyok. Idő kellett ahhoz, hogy tisztábban lássam, milyen bűneim vannak, és, hogy meg tudjam őket bánni.


De Isten nem büntet senkit! Legalábbis a Földön biztos nem. A szenvedés nem Istentől való, hanem az emberek gonoszságából és a Sátántól.

Az elsőt (emberek gonoszsága) úgy értem, hogy a többi ember rosszindulatából. Mert minden embernek van szabad akarata, ezért bárki dönthet úgy, hogy csúfolja a másikat, meglopja, megveri, stb. Nem Isten uszítja rád az embereket, hanem ők döbtenek úgy, hogy ellened fordulnak.

A Sátán pedig meg akar kísérteni. Egyes dolgok (pl. betegségek, halál, baleset) azért vannak, hogy Luciferkó összezavarjon. Azt akarja, hogy ne bízz, ne higgy Istenben. Hiszen, ha Isten nem segít, akkor nem is létezik! De igen. Isten van, és szeret téged, különben nem küldte volna el Fiát, aki megváltott. Krisztus nem vállalta volna a szenvedést érted.


Isten nem mindig adja meg azt, amit kérsz, viszont mindig megadja azt, amire szükséged van.

2015. dec. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
24%

#13/#14 Nos, te raktad ide ezt a kérdést, ami ugye nem véletlen? Szerintem semmi bajod nem lesz, ha a sátánhoz imádkozol, ezeknek maximum erkölcsi alapjai vannak. A biblia egy szép kis mesekönyv, de nem több, ahogy a sátánizmus is olyan gyerekes. De nekem mindegy, te dolgod mit csinálsz. Talán a vallást fel lehet fogni egy kultúraként, de semmi extra.

"Az én problémáimra nincs megoldás."

Mindegyik problémára van valamilyen megoldás, csak gyenge vagy hozzá, hogy megold a problémádat.

"Nem érdekel, se isten, se a sátán, csak tudom, hogy nincs kiutam."

Mindig van egy kiskapu, csak keresni kell, de viszont, ha nem hiszel istenben sátánban, miért imádkozol a sátánhoz?

2015. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
Én másoltam be a felsorolást és nem vagyok jehovista :) azért tettem, mert azt hiszi magáról, hogy büntelen. És én írtam azt is, hogy van belőle szabadulás.
2015. dec. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!