Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátánhoz lehet imádkozni,...

A Sátánhoz lehet imádkozni, és meghallgat?

Figyelt kérdés

2015. dec. 16. 10:26
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
c'est ridicule, 40-es baromállattya
2016. márc. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:
Nem értem miért akadnak ki legtöbben a Sátán témán. Szerintem nem gonoszabb mint az Isten. Tudom, hogy az Isten a teremtő, de mindent amit teremtett, el is átkozott. És ehhez szerintem márpedig semmi köze a Sátánnak. Nekem úgy tűnik, hogy az Isten a Sátánt mintegy kifogásnak használja fel. Úgy értem őt tünteti fel gonosznak. Holott maga az Isten is jónak és gonosznak tudója /és használója/.
2016. márc. 12. 14:47
 43/44 anonim ***** válasza:

Pereld be Istent, ilyet világot teremteni! Botrány!

Majd a Sátán koma segít az nagy bajodon - igen készséges, mindent megtesz

- a lelkedért, amit röhögve visz a pokolba.

Elhiszem, hogy csábító a divatos sátánista és egyéb ökörség- az a legnagyobb ereje, csábos, könnyűnek, jónak mutatja magát, széles ösvénynek, kényelmesnek - csili-vili megtévesztéssel.


Ezek képek. A valóság, ahogy a nagy gondolkodók mondják, írják : Isten a Jó. A legfőbb jó.

A rossz az ördög, a Sátán.


Ez ilyen egyszerű

- nem hasznos összevissza csereberélni, mert padlóra visz, az, hogy nem tiszta a MEGNEVEZÉSEK világa.

Ha egy beszélni tanuló kicsi gyereknek azt mondják pl. az asztalra, hogy az asztal, máskor, hogy az ablak, máskor hogy tepertő - stb és ezt rendszeresen más tárgyakkal és FOGALMAKKAL is teszik, tehát megkeverik a nevek, megnevezések világát, amit akkor tanul:

ELMEBETEGGÉ teszik !!!!! Nem tud kialakulni a fogalmi gondolkodás.

Nem kell ezt cifrázni sem,hogy ez a gonoszabb, az a jobb, úgy meg úgy.

*

JÓ - istenszinonima. Amióta ember a Földön él.

EGY - az is Isten, nemduális, nem összevethető valamivel, mert nincs ellentéte, nem "jobb" rosszabb" mert nincsenek fokozatai (de erre, lévén magas szellemiséget igénylő majd később tárünk rá)

Ezt így használják a teológusok is, filozófusok is, Plótinosz, Aquinói Szt Tamás, Anzelmus stb)


A ROSSZ - az ördögi erő. Ami istentelen, a JÓ hiánya - és mindig magába foglalja a rettegést a JÓ-tól.

És a szeretetlenséget.

Ahol nincs szeretet, ahol gyűlölködés van ott nincs Isten. Minden divatos majomkodás és kavargatás nélkül, ilyen egyszerűen,


ahogy Szent János evangélista, a szeretett tanítvány mondja, 1Jn4,8:


Aki nem szeret, nem ismeri az Istent, mert az Isten szeretet.


ὅτι ὁ θεὸς ἀγάπη ISTEN SZERETET

2016. márc. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:

Lehet, meg is hallgat.

Sátán≠Ördög

Sátán≠Gonosz

Sátán=Enki

Sátán=Tudás atyja

Sátán=Jó

márc. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!