Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátánhoz lehet imádkozni,...

A Sátánhoz lehet imádkozni, és meghallgat?

Figyelt kérdés

2015. dec. 16. 10:26
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Az is Igaz, hogy egy ilyen Istenhez, aki képes volt egy gyümölcs miatt elátkozni a Földet, meg az egész emberiséget, nem érdemes visszatérni. Nagyon meggyőző érv kellene ahhoz, hogy visszaengedjem őt a szívembe.
2015. dec. 17. 21:48
 32/44 anonim ***** válasza:

"Az is Igaz, hogy egy ilyen Istenhez, aki képes volt egy gyümölcs miatt elátkozni a Földet, meg az egész emberiséget, nem érdemes visszatérni. Nagyon meggyőző érv kellene ahhoz, hogy visszaengedjem őt a szívembe."

------------

Hű, most jól kitolsz vele, azta! nem engeded a szívedbe!:D:D Nem fogunk "meggyőző érveket" felsorakoztatni, ez a TE döntésed: gyűlölködsz és gyűlölködéssel feleltek egymásnak. További jó gyűlölködést! Krisztust gyűlölték, halálra kínozták - és Ő mégis szeretetet sugárzott, gyilkosaiért is imádkozott: Bocsáss meg nekik,Atyám, nem tudják mit tesznek.

Te sem tudod, mit teszel. Imádkozhatunk érted, de "meggyőzni" nem akarunk észérvekkel, mert az nem út, az nem működik. Magadnak kellene rájönni.

Ha egy hangyányit okosabb lennél, rá is jöhetnél, hogy pont ezzel teremted meg a kegyetlen helyzetedet:

mert az Isten szeretet.

Nem felhőn ülő gyümölcsökkel foglakozó zsibárus, akivel neked üzletet kellene kötni, nem. Egyszerűen:

S Z E R E T E T


1Jn4,8

ὁ μὴ ἀγαπῶν οὐκ ἔγνω τὸν θεόν, ὅτι ὁ θεὸς ἀγάπη ἐστίν.

Aki nem szeret, nem ismeri az Istent,

mert az Isten szeretet.

2015. dec. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Saját magadat sajnálod, és elvárod, hogy Isten testőr módjára védelmezzen téged. A szabad akarat lényege, hogy te döntesz a saját sorsodról. Komolyan nem tudok rajtad eligazodni. Az egyik percben még segítséget kérsz, hogy hogyan lehet imádkozni a sátánhoz, míg a másik percben az ellenkezőjét mondod, és ugyanígy vagy Istennel is. De mi van, ha nincs Isten se sátán? Nos, akkor kit fogsz hibáztatni? Egyáltalán kik ezek a személyek, akik így elbántak veled? Én a helyedben tudomást se vennék a létezésükről, ha meg fizikailag vagy lelkileg bántalmaznak állj ki magadért, és ne Istenre várj, hogy kiálljon érted. És mondtam, hogy ne vedd készpénznek a bibliában leírtakat. Már régóta tudjuk, hogy nem Évától és Ádámtól származunk. :P
2015. dec. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 KZitus ***** válasza:
58%

Szia


"Aztán az évek során nagyon erős negatív erők - az a bizonyos két illető - elkezdtek kegyetlenkedni velem." "Tehetetlennek éreztem magam mert megfenyegetett, hogy agyon ver, ha nem hagyom magam neki." - neked elsősorban arra lenne szükséged, hogy valaki segítsen megszabadulnod az elnyomóidtól. Nem kell megijjedni, csak jól átgondolni a lehetőségeidet, és menekülni. Lehet, a rendőrség sagíteni tudna neked, csak meg kellene keresni a módját, ha személyesen nem teheted ezt meg.


Te magad is írod, hogy Isten szabad akaratot adott - miért nem élsz vele, hogy megmentsd magadat ettől a két embertől? Persze nem lehet ismerni a részleteket, a körülményeidet, de biztosan van kiút számodra ebből a helyzetből. Azt, meg amit Istenről írsz, ebben az állapotodban....."meg van mérgezve a lelkem, hogy néha úgy érzem, már nem érdekel semmi" -talán érthető. De ne Istent hibáztasd a helyzetérd, mert ez gyerekes nagyon. Vagy tényleg az vagy?


"Hát én is elhagytam őt. Szerintem ez érthető." - nem, nem érthető, de éppen a szabad akartra hivatkozva megteheted, még mélyebbre taszítva ezzel magadat.


" Egyszerűen hagyta, hogy kegyetlenkedjenek velem." - mivel ennek a világnak az istenee Sátán, ha ma megszüntetné a hozzád hasonló kegyetlenségeket, egyrészt Sátán munkatársává válna, másrészt nem lenne igaz az, hogy ő a "világ uralkodója". Inkább Sátánt tagadd meg, és fordulj őszinte szívvel Istenhez, hogy segíthessen neked jó döntéseket hozni, és ezzel megszabadulni abból a "pokolból", amelyben most vagy.

2015. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 KZitus ***** válasza:
58%
"Az én problémáimra nincs megoldás. Nem érdekel, se isten, se a sátán, csak tudom, hogy nincs kiutam." - tudom hogy nem hiszed el, de ez nem igaz. Van kiút, csak még nem látod...
2015. dec. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Ja, sajnálom magam, igen ez igaz. Talán azért, mert tragikusan alakult az egész életem. Mert tudom, hogy nem érdemeltem meg, azokat amiket át kellett élnem. Nem gondolom, hanem tudom. De már nem számít az egész. Fő az, hogy elvesztem örökre, de ugyan mit számít, igazatok van. Lehet, nem is érek annyit, hogy ilyen nagy ügyet csináljak az egészből. Még jó, hogy mindenre kaptam választ, csak épp a feltett kérdésemre nem. De nem volt kötelező egyikőtöknek sem válaszolni, sajnálom hogy pazaroltatok rám az időtökből, de mentségemre legyen, hogy önként tettétek.

Igaz, hogy tele vagyok gyűlölettel, de abban tévedtek hogy ha azt hiszitek hogy nem tudom mi az igaz szeretet. Talán ez ellentmondásosan hangzik, de képes vagyok szeretni. Azzal is tisztában vagyok, hogy milyen nagy ereje van az igaz szeretetnek. Végül is, tudom én azt is hogy van igazatok abban, hogy nekem kéne kiállnom magamért. De ha ez olyan könnyen menne..,

Szerintem kimerítettük a témát, de ha valaki óhajt még valamivel megbántani, ne tartsa vissza magát.

Amúgy kösz a hozzászólásaitokat, és hogy emlékeztettetek arra, hogy rossz irányba haladok. De azt hiszem nekem ez még mindig jobb, minthogyha végképp nem haladnék.

2015. dec. 22. 22:57
 37/44 A kérdező kommentje:
2015. dec. 22. 23:07
 38/44 KZitus ***** válasza:

Szia


Van valaki az ismerőseid között, akikkel lejetőséged van, és tudsz is beszélgetni?

Van valaki, aki megbízhatsz, és szeret?

Van olyan mellettetd, akit te szerethetsz?

Van valaki, aki törődik veled? Te törődsz valakivel?, valakiről?


Ezek fontos tisztáznivalók, hogy jobb irányba tudjál haladni:-)

2015. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:
Lucifer utálja az embert!Az volt az eggyik ok hogy föllázadt isten ellen,nem tetszett neki hogy Isten megteremtette az embert.Ö póbálja rávenni az embert a bűnre,és van akit végleg megszerez magának.De öt nem szereti,ugyan ugy utállja mint mást.Tehát utáll téged és ennyi akkor minek akarsz vele "beszélni„ veszélyes!
2016. febr. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim válasza:

Hello. Látom, már régebben írtad ki ezt, és szívből remélem, azóta nem lettél öngyilkos :D Jó, bocs, rossz poén volt. Amikor olvastam a többi választ hogy "majd isten segít és válaszd őt" engem is elkapott a hányinger. Én full sátánista vagyok, talán a boszorkány hajlamomnak köszönhetően. Hidd el, néha én is szok tam a Sátántól, vagy a boszik istennőjének hitt Dianától kérni dolgokat. Szerintem keresztényektől ne várd el azt, hogy megértsenek, és számodra megfelelő választ adjanak. Őszintén: nem csodálom, hogy úgy döntöttél, átpártolsz a sötét oldalra. Szerintem simán kérhetsz a Sátántól dolgokat, bár lehet, ő inkább védelmez, minthogy segítsen. Foglalkozz többet spirituális dolgokka! (lehetőleg ne a neten, hanem régebbikönyvekbenkeresgélj!) Szerintem az a legmenőbb, ha nincs szükséged segítségre, mert egy természetfeletti erővel képes vagy megoldani a problémáidat. Ha tényleg úgy érzed, hogy ez a te utad, a sátán támogatni fog! Sz..rd le a bibliát és a sok halandzát amit ezek beszélnek!

Ha segíthetek még valamiben, vagy csak vki olyannal akarsz beszélgetni, aki nem néz elmebetegnek v elítélendőnek, nyugodtan írj privibe!

2016. márc. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!